Barbati

Nu prea ai succes pe aici, Irina. Dar esti perseverenta
cricat
Postat pe 10 Iulie 2010 00:19
Trupul lui om...Este templul Duhului Sfant...Dar noi nu trebuie sa cadem in madrie desarta pt ca de asta au picat si ingerii din cer..Ci trebuie sa fim smeriti cu inima...Pt ca imparatia lui Dumnezeu este chiar in interiorul omului...Dupa ce Dumnezeu il curata de om de murdarie....Pt ca de asta oamenii pacatosi sunt slabi,vulnerabili..Pt ca suntem pacatosi....In timp Dumnezeu vindeca defectele noastre daca avem nadejde....Pt ca este greu sa faci ordine in viata unui om..Care a trai ani multi intr-o totala dezordine...De asta dureaza mult...De asta oamenii slabi in credinta sunt oameni vulnerabili
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Iulie 2010 00:19
De asta se spune....Noi suntem Templul Duhului sfant...Si imparatia lui Dumnezeu este chiar in interiorul nostru....Daca Domnul curata omul si apoi vine si salasuieste in el...Da omului pace,,bucurie,,iubire pt aproapele
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Iulie 2010 00:24
Totusico, la Temple nu o primesc neam ..
Au un Guinness acolo, de iti lingi papilele gustative.. vrei sa mi-l aghezmuiasca? se duce naibii tot farmecul butoiului de bere.
anakin
Postat pe 10 Iulie 2010 00:25
De asta se spune...Ca un om pacatos are o minte foarte incalcita...Pt ca sarsaila are putere asupra gandirii omului...Pana cand Domnul sa indrepte tot ce a stricat sarsaila si a incalcit total gandirea omului....Pt ca omul nu a avut deloc relatie cu Dumnezeu si a trait multi ani intr-o dezordine totala....Si a lasat pe sarsaila sa faca din trupului omului Troaca de porci....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Iulie 2010 00:36
zi-i irina, ca adanc le mai ghiontesti. asa, asa. da-i inainte cu tupeu !
si_totusi
Postat pe 10 Iulie 2010 00:41
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-07-10 00:36:35 De asta se spune...Ca un om pacatos are o minte foarte incalcita...Pt ca sarsaila are putere asupra gandirii omului...Pana cand Domnul sa indrepte tot ce a stricat sarsaila si a incalcit total gandirea omului....Pt ca omul nu a avut deloc relatie cu Dumnezeu si a trait multi ani intr-o dezordine totala....Si a lasat pe sarsaila sa faca din trupului omului Troaca de porci....
Te platesc de la biserica sa faci prozelitism pe forum? Banuiesc ca n-o faci cu atata sarg , dezaprobata de majoritatea, gratuit.
m_ada
Postat pe 10 Iulie 2010 01:04
..Dar lumea din cauzei lipsei sfaturilor..Au ajuns in halul asta..Pana nici macar preotii nu indruma pe oameni...Ca cica de ce nu ii ajuta Dumnezeu...Poate ca le este frica...Sunt pacatosi si prea vulnerabili...Mai sunt si preoti cu har,,care fac voia Domnului..Dar putini


raspunde
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Iulie 2010 13:05
Daca sotia isi iubeste sotul , sotul isi iubeste sotia si, impreuna , ei formeaza perfectiunea . Atunci poate sa apara si copilul ca sa-i iubeasca pe amindoi si pentru ca ei sa-l poata iubi.


Sa intelegeti ! Este vorba despre iubirea sufleteasca numita iubirea de aproape.Aceasta este iubirea desavarsita dintre oameni , iubirea cu care suntem din ce in ce mai ECONOMI si de care ne privam din ce in ce mai mult.







mzym
Postat pe 11 Iulie 2010 19:51
Care ear tema forumului? iubirea pe primul plan sot sau copil.Vad ca ai dato pe biserica ca intotdeauna, daca imi aduc bine aminte ai un forum cu asa ceva , scrie mai bine acolo ce vrei si lasa alte forumuri im pace.
garbo134266
Postat pe 14 Iulie 2010 14:37
unde apare Irinuca ....confuzie totala
ameno
Postat pe 14 Iulie 2010 15:00
asa zici curios..............
mzym
Postat pe 14 Iulie 2010 19:52
De la: garbo134266, la data 2010-07-14 14:37:37Care ear tema forumului? iubirea pe primul plan sot sau copil.Vad ca ai dato pe biserica ca intotdeauna, daca imi aduc bine aminte ai un forum cu asa ceva , scrie mai bine acolo ce vrei si lasa alte forumuri im pace.


cred ca nu ai pe cineva langa tine de esti asa de inversunata , sa nu crezi ca este prea usor sa ai un barbat sa-l intelegi si sa stii sa-l iubesti. e greu ai dreptate si tu...



mzym
Postat pe 14 Iulie 2010 20:02
De la: tymbark, la data 2010-07-03 14:08:18
De la: popmpop, la data 2010-06-22 16:10:55Am citit in unele" carti "ca menirea femeii este sa-si iubeasca sotul inainte de toate . Nimeni nu trebuie sa fie mai presus decat sotul , nici chear copilul. Dar ei ce fac pentru noi?! Se duc la altele

da chear asa....nimeni nu trebuie sa fie chear mai presus de chear femeia si nici femeia de chear nimeni din tot chearul nostru si mama ei din limbile romane







Eram aa de srac cnd am fost copil, c dac nu eram biat, nu a fi avut cu ce s m joc...


ntr-o zi am ajuns acas mai devreme, vd un tnr alergnd gol pe strad. L-am ntrebat: "De ce faci asta?" Mi-a rspuns: "Din cauz c ai venit prea devreme acas, boule!"

Exist unele femei care n loc s-i fac s sufere pe mai muli brbai, aa cum e firesc, se concentreaz asupra unuia pn l extermin. Acestea se numesc "fidele".

Inteligena m urmrete... dar eu sunt mai rapid.

Triete fiecare zi, ca i cum ar fi ultima.. Apoi, ntr-o zi, aa se va i ntmpla.

Viaa mea e ca un film, care nu are distribuia prea reuit. i nu i neleg nici aciunea.

Timpul vindec orice, ns nu e un bun chirurg plastician.

Un semn sigur c ai mbtrnit este c lumnrile de pe tort cost mai mult dect tortul.

Mult mai muli brbai i-ar prsi nevestele, dac ar ti s-i fac bagajele.

Nu conteaz dac eti srac sau bogat. Conteaz s ai bani!

Dac i-e foame - mnnc sare: o s-i fie sete!

Stresul nseamn s te trezeti urlnd, apoi i dai seama c nu dormeai.

Nu m duce pe mine n ispit, gsesc drumul singur.

Dac ajui pe cineva, ai s vezi c i va aminti de tine i data viitoare, cnd are nevoie de ajutor.









mzym
Postat pe 14 Iulie 2010 20:18
Sunt casatorita de 10 ani si am o casnicie fericita, ce ma scoate din sarite este ca luptatoarea scrie prostii in toate forumurile.Cine este credincios cu adevarat nusi face atita reclama.
garbo134266
Postat pe 16 Iulie 2010 23:27
De la: garbo134266, la data 2010-07-16 23:27:27Sunt casatorita de 10 ani si am o casnicie fericita, ce ma scoate din sarite este ca luptatoarea scrie prostii in toate forumurile.Cine este credincios cu adevarat nusi face atita reclama.
Eu nu imi fac reckama deloc..Doar incerc sa influentez oamenii poztiv...Sa fie mai realisti...doar Dumnezeu stie cum sunt eu
xenaprintesarazboinica
Postat pe 16 Iulie 2010 23:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
invitatie la dans 94 De la: zazaq 16 Ianuarie 2013 22:32
Virginitatea până la căsătorie? Ce părere aveţi? 324 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 08:53
cum pot? 25 De la: madita 12 August 2011 15:54
preludiu lung,dar dupa ramanem amdoi dezbracati si el nu mai face nimic 6 De la: Flor60 12 Septembrie 2009 14:06
Nu stiu ce sa fac! 24 De la: eagle_1507 1 Aprilie 2015 06:32
Setari Cookie-uri