|
Buna ,sunt o mamica de fetita 2ani si 9luni si a inceput sa se balbaie ex"MMMamy unde te duci"nnnnnnnnnu pleca ," dar am avut-o la buici pt o luna si am gasit-o peste 2saptamani cu aceasta balbaiala ,ea mai are o verisoara la bunici mai mare cu 4 luni si se cam bat ff des si cealalta este si mai violenta enervand-o intentionat ....am decis sa o iau akas si surpriza dupa o saptamana fata nu se mai balbaie si este ff fericita .......sa fie oare de la soc emotional sau poate ceva trecator sau ereditar? desi instictul meu imi spune ca sufera emotinal stand departe de mami si tati astept alte pareri? |
||
|
Lory07 Postat pe 20 Aprilie 2010 12:02 |
||
|---|---|---|
lory07 e clar ca asta este motivul sufera stand departede parinti si mai ales poate ca acolo nu este tratata asa cum si-ar dori,asa cum este obisnuita erditar de ce sa fie,aveti cazuri in familie? |
||
|
anaROBERT Postat pe 20 Aprilie 2010 12:08 |
||
| se pare ca si sotul se balbaia cand era mic si eu cand eram mica si acum din cand in cand cand vreau sa spun ceva ff repede ....sunt din olt...si de obicei vb repezit :d | ||
|
|
||
|
Lory07 Postat pe 20 Aprilie 2010 12:34 |
||
da poate fi de la un soc emotional!eu cunosc un caz in care parintii strigau f mult la copil,nu i-au oferit nici un pic de dragoste si copilul a inceput sa se balbaie mai ales atunci cand facea ceva rau,probabil ca verisoara s-a comportat urat cu ea s-au poate a mai si `batut-o` si ii era frica
|
||
|
Szilvia_kidz Postat pe 20 Aprilie 2010 14:08 |
||
| daca ar fi ereditar s-ar balbai tot timpul nu doar pe perioade de o saptamana cand nu e cu voi. lar a suferit in perioada asta (ca nu era cu voi, ca o supara ceva sua cineva). | ||
|
pinicuta Postat pe 20 Aprilie 2010 16:17 |
||
lory07 nu neglija problema!fa-ti programare la un logoped,neaparat!Iti spun asta din proprie experienta .pupici
|
||
|
chanty Postat pe 21 Aprilie 2010 08:57 |
||
| Subiect | Mesaje | Ultimul Mesaj |
|---|---|---|
| dintisori la sugari | 6 | De la: alexia012eg 7 Noiembrie 2008 08:13 |
| ajutati-ma va rog cu un sfat! | 14 | De la: office_salinasusesi_ro 7 Iunie 2010 21:35 |
| schema de vaccinare 2009 din SUA | 1 | De la: boaba 24 Februarie 2009 23:11 |
|
|
||
| vanataie pe limbutza | 21 | De la: kidz007106 15 Martie 2010 21:46 |
| hernie ombilicala, la copil de 2 ani | 7 | De la: andreveze 25 Octombrie 2011 19:05 |
România pierde 1 din 6 tineri din sistem. Piața muncii achită nota de plată
22 de defibrilatoare publice în 18 orașe. Un trecător poate salva o viață în primele 3 minute dupa un stop cardiac
Sâmbătă, 16 mai, Bikers For Humanity vă invită la acțiunea anuală de donare de sânge!
McHappy Day 2026®: fapte bune care țin familiile împreună