Balbaiala la copiii

Buna ,sunt o mamica de fetita 2ani si 9luni si a inceput sa se balbaie ex"MMMamy unde te duci"nnnnnnnnnu pleca ," dar am avut-o la buici pt o luna si am gasit-o peste 2saptamani cu aceasta balbaiala ,ea mai are o verisoara la bunici mai mare cu 4 luni si se cam bat ff des si cealalta este si mai violenta enervand-o intentionat ....am decis sa o iau akas si surpriza dupa o saptamana fata nu se mai balbaie si este ff fericita .......sa fie oare de la soc emotional sau poate ceva trecator sau ereditar?
desi instictul meu imi spune ca sufera emotinal stand departe de mami si tati
astept alte pareri?
Lory07
Postat pe 20 Aprilie 2010 12:02
lory07 e clar ca asta este motivul sufera stand departede parinti si mai ales poate ca acolo nu este tratata asa cum si-ar dori,asa cum este obisnuita


erditar de ce sa fie,aveti cazuri in familie?
anaROBERT
Postat pe 20 Aprilie 2010 12:08
se pare ca si sotul se balbaia cand era mic si eu cand eram mica si acum din cand in cand cand vreau sa spun ceva ff repede ....sunt din olt...si de obicei vb repezit :d
Lory07
Postat pe 20 Aprilie 2010 12:34
da poate fi de la un soc emotional!eu cunosc un caz in care parintii strigau f mult la copil,nu i-au oferit nici un pic de dragoste si copilul a inceput sa se balbaie mai ales atunci cand facea ceva rau,probabil ca verisoara s-a comportat urat cu ea s-au poate a mai si `batut-o` si ii era frica
Szilvia_kidz
Postat pe 20 Aprilie 2010 14:08
daca ar fi ereditar s-ar balbai tot timpul nu doar pe perioade de o saptamana cand nu e cu voi. lar a suferit in perioada asta (ca nu era cu voi, ca o supara ceva sua cineva).
pinicuta
Postat pe 20 Aprilie 2010 16:17
lory07 nu neglija problema!fa-ti programare la un logoped,neaparat!Iti spun asta din proprie experienta .pupici
chanty
Postat pe 21 Aprilie 2010 08:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
bubite din cauza caldurii! 31 De la: nicoletta_kidz 4 Iulie 2010 23:46
castiga bani cat stai acasa 0 De la: 18 Ianuarie 2010 11:52
biblioteca kidz 3 De la: cristina_diner 13 Ianuarie 2009 15:25
analize 5 De la: adryaana 29 Octombrie 2009 16:06
despre fertilitate 2 De la: pana_oana 27 Iulie 2009 12:22
Setari Cookie-uri