Totul pentru sanatatea copilului

???????? am zis eu ca m-ai jignit?

pai pt orice cumparaturi facute la negru iti asumi riscul, evident. ce nu e cu bon fiscal nu e legal, deci nu intra in discutie, problema ta cui si pe ce dai banii
pinicuta
Postat pe 14 Mai 2010 12:13
ma bucur ca nu am facut-o...era asa de control...in caz ca as fi facut vreo jignire sau mi-am batut joc de tine sau ce ai zis imi ceream scuze ca sa nu se mai intample...

pai nici la Amway nu iti da bon fiscal
alinakatt
Postat pe 14 Mai 2010 12:16
asta e. nu-i prost cine cere, e prost ala care da.
pinicuta
Postat pe 14 Mai 2010 12:18
alinakatt
Postat pe 14 Mai 2010 12:19
Inca odata si inca odata vorbiti fara sa aveti habar.
1.persoanele care cred ca este de ajuns sa folosesti niste produse ca sa slabeasca, fara o alimentatie adecvata si fara sport sunt chiar naive. este o varianta, chirurgia estetica, dar si dupa operatii trebuie sa-ti schimbi modul de a manca. e posibil ca acele produse pe care le-au folosit sa le fi mentinut greutatea, si nu din cauza lor s-au ingrasat, ci din cauza alimentatiei. Este f important ce structura genetica ai, unele se ingrasa mai repede, altele deloc.
2.nu se lucreza la negru, din moment ce platesti impozit.
3.atata timp cat cifra de afaceri este de peste 2,5 miliarde de euro pe an, inseamna ca f multi oameni sunt multumiti de aceste produse. cine cumpara a doua oara un produs de care n-a fost multumit. numai un tampit.
4.in cazul in care nu esti multumita de un produs, il dai frumos inapoi si iti primesti banii integral. credeti ca o firma care nu se bazeaza pe calitatea produselor, si-ar permite lucrul asta? cate firme fac asta? stiti ca s-au gasit suplimente nutritive in farmacii care nu contin nimic?
5.efectul de turma e des intalnit la noi si functioneaza. haideti sa ne convingem singuri de anumite lucruri. haideti sa ne trezim si sa gandim. nimeni nu vrea sa pacaleasca pe nimeni.
oannams
Postat pe 15 Mai 2010 20:35
oannams La intrebarea 4 ti-ai raspuns singura , multe firme isi permit sa faca lucrul acela.
La 2 , e total gresit ......poate vroiai sa spui ca nu se lucreaza in totalitate la negru. O firma,un magazin,un depozit care lucreaza legal in totalitate trebuie sa dea obligatoriu bon fiscal sau factura sau aviz , depinde despre ce e vorba.

Eu am inteles esti multumita de produsele care le-ai folosit,firma aceasta plateste daca le faci publicitate...este total ok,dar publicitatea este sa spui cat de bun o fost produsul ,nu sa te superi cu fetele ca nu are rost. Eu n-am incredere in nici o firma,toate sustin ca produsele lor sunt de cea mai buna alitate,dar in ziua de azi ,cu certificat de confomitate,calitatea lasa de dorit (si aici mai refer in general,nu la produsul care l-ai prezentat pentru ca nush despre ce este vorba).
Inca un aspect ..... oamenii sunt f diferiti,mie poate imi este f bun un produs,o crema ,un sampon,etc...... dar la vecina poate ii face rau. Asa e si la copii si la adulti.

bau
Postat pe 17 Mai 2010 12:27
eu nu am luat vitamine cat am fost insarcinata. Si suntem ok. Iar faza cu produsele bio sau astea gen avon, oriflame, amway.... california, herbalife...., nu am incredere. Excat cum spunea alina, unele pt casa mai merg, dar la fel de pune sunt cif si pur si mr proper sau domestos. Ce au astea? Cu ce afecteaza ele sanattea copilului? Si produse pt copii nu sunt bune cele de la Nivea?, Mustela, bubchen????? Sa fim seriosi!!! Cu ce imi garantezi ca sunt mai bune produsele alea care se vand "la negru" vorba vine, decat cele avizate de Ministerul sanatatii si se comercializeaza in farmacii sau in supermarketuri??
Eu acum pe perioada verii folosesc legume de la mama din gradina, branza facuta la ferma de oi si de vaci, oua de la gainile lui mama sau a bunicii mele, mere din livada parintilor care nu sunt stropite decat foarte putin, fructe din gradina si livezi. Astea sunt pentru fetita mea. Carne din pacate mai rar avem puii de casa, dar avem din cand in cand. Peste din balta daca imi trebuie ca am unchi care lucreaza la o balta amenajata pt pescuit si ne furnizeaza peste. Detergent folosesc Ariel cu balsam in el. Pt par sampon h@s pt moment si balsam kallos.
Asta este subiectul, nu??? Deci de ce nu sunt bune produsele astea? De ce ar fi mai bune cele la care se face atat de intens reclama?(pe net nu la tv)
Pitu
Postat pe 17 Mai 2010 12:57

Ati pus din nou punctul pe I...
Deci doamna de la secta produse bio bla bla nu te mai ataca atat.Am mai zis, inaintea ta au mai fost 2 pe aici care s-au umplut de sange ca nu se puneau de acord cu produsele ce le prezentau...incet sa nu-i treziti si pe ei ca iese cu scantei

alinakatt
Postat pe 17 Mai 2010 19:36
Chiar nu stiu sistemul de la alte firme, dar la Forever se face o legitimatie exact ca la Metro, Careffour, etc, nu se procura nici un produs fara factura sau bon fiscal. Doar in cazul in care nu doresti sa te inscrii, nu primesti factura.
si eu folosesc multe produse de la tara, asta e cu totul altceva, si noi mancam, in"secta" noastra.
Din cate stiu eu, alinakatt, un sectant nu are o minte prea deschisa, mai degraba tu ai asemenea calitati, eu nu ma atac, chiar deloc, chiar nu merita sa-mi consum energia cu tine, faci un duo "frumos" cu pinicuta, am vazut cum procedati pe forumul asta.
Sa revin la ale mele, un deodorant bun, care nu contine saruri de Al(s-au gasit in noduli mamari), nu mi-l pot face singura. Absolut toate antiperspirantele contin saruri de Al. Si din moment ce la Sectia de Oncologie(Fundeni), s-au interzis, las la aprecierea voastra. Eu caut persoane care vor o schimbare in viata lor, nu incerc sa conving pe nimeni. Nici n-a fost intentia mea sa fac reclama pe acest topic, asa a decurs discutia.
oannams
Postat pe 18 Mai 2010 09:52
Pe mine poti sa ma faci in fel si chip dar cu Pinicuta vezi sa-ti retragi cuvintele...ea chiar nu-i genul...
Deodorantul bata-l vina cum naiba ca nu se gaseste aceste produse la bunul plac al consumatorului se procura doar de la anumite persoane care fac parte din lantul amintirilor ca sa nu mai zic secta...Daca sunt atat de bune sa le dea la toti sa devenim puri ca si MISA
alinakatt
Postat pe 18 Mai 2010 10:44
oana, tu ti-ai inceput discursul pe topicul asta cu "vad ca multi copii au probleme cu sanatatea": eu tot ce am zis pe topicul asta a fost ca pe langa marca X de produse f bune, mai trebuie sa te lasi si de fumat, baut, fast-food etc, daca vrei sa iti garantezi cat de cat sanatatea. (degeaba ii dai produse BIO si detergentii marca X daca il duci la McDonalds si fumezilanga el. daca tie asta ti se pare absurd, ma ierti ca mi-am dat cu parerea

sunt de acord cu tine, nu dumnezeu a injectat fructle si legumele cu chimicale, dar chiar crezi sincer ca mai exista ceva 100% natural in conditiile in care poluarea e atat de globala? pt mine BIO e doarce creste bunica in gradina ei (si nici macar acolo nu mai e 100% natural)

nu trebuie sa fii de acord cu mine. fiecare avem parerile noastre si fiecare face cum crede ca ii e lui mai bine. promit sa nu mai scriu nimic la topicul asta
pinicuta
Postat pe 18 Mai 2010 11:42
cuvantul sectant a fost asa cu ghilimelele de rigoare chiar daca nu au fost puse
am si eu o intrebare daca nu iti este cu suparare d-soara oannams
pana sa descoperi acel deodorant minune cu ce te dadeai fato la subrat?
sau nu foloseai nimic ca de... contineau saruri de aluminiu
pana acum ceva timp nu ai folosit deoadorant ? hai sa fim serioase
tusi_Oli
Postat pe 18 Mai 2010 11:53
aveam par si branza bio la subrat
alinakatt
Postat pe 18 Mai 2010 12:47
Dar nu va obliga nimeni sa cumparati produse bio, ce ati sarit toate asa....????
silvia_kidz
Postat pe 18 Mai 2010 21:51
Pinicuta, ai punctul pe i, fiecare face absolut ce vrea, si este perfect. Imi cer scuze, probabil ca a fost o impresie gresita.
Si cei care-si duc copii la McDonald's, fumeaza langa ei, nu cred ca tin prea tare la sanatatea lor. Nu inteleg care-i problema ca mi-am schimbat eu deodorantul :)), a...nu, ca am inceput sa folosesc. Vad ca efectul de turma inca functioneaza. Aveti dreptate, fiecare in felul vostru. E ok?
oannams
Postat pe 19 Mai 2010 02:19
Buna fetelor ce faceti nu aveti somn?mi se pare mie sau va cam certati pe aici?
Alina23
Postat pe 19 Mai 2010 02:24
oannams fara suparare dar asa a parut ca faci reclama. Inclusiv invitatiile pt vizionarea prezentarilor sunt reclama la produsele promovate de tine. Poate doar mai discret, dar nu ne spune ca nu ai vrut sa faci reclama si chiar sa vinzi. Eu zic ca de aceea au fost comentarii.
Pitu
Postat pe 19 Mai 2010 08:26
silvia aici nu-i vorba de a obliga pe cineva sa cumpere/foloseasca produs bio....cred ca e vorba ca alei oana...sunt mai bio decat cele din piata atata tot...aaaa si mai scumpe evident ca vin cu,curierul....
auzi cand o sa vad in prezentarea aia ca cineva pune balegar cu lopata ca sa fie ingrasamantul cat mai natural atunci sunt de acord cu tine.Pana atunci nu mai promova atat de mult niste produse care se vand doar prin intermediari.Sunt bune bravo lor foloseste-le...putem si noi sa dam un search pe google sa aflam virtutiile acestor produse si ne putem face linistite o ideie fara sa ma tarai pe la conferinte sau alte cele... sau ai nevoie de adepti care iti aduce un venit suplimentar daca ii racolezi...lantul amintirilor
alinakatt
Postat pe 19 Mai 2010 10:44
oannams ti-am pus o intrebare dar se pare ca nu am primit raspuns astept raspunsul tau la intrebarea mea
si nu stiu unde vezi tu efectul de turma ca eu una nu-l vad nici unde pe acest topic
explica-te
tusi_Oli
Postat pe 19 Mai 2010 11:12
oamams, se pare ca promovarea unui produs nu te "prinde" deloc. In loc sa promovezi acest ...produs invizibil incerci sa scrii tot felu; de subtilitati, care eu una le consider in afara subiectului, sau pe langa subiect total. Tu chiar crezi ca toate puteam fi online la ora X sa luam parte conferintei?? lol ce pretentii, si ce atitudine
aly_fab
Postat pe 19 Mai 2010 14:39
oannams, la prima pagina am fost sincer interesata de produsele de care vorbeai desi a trebuit sa dau cu presupusul daca sunt alimente sau alte prod.
M-am gandit ..uite o mamica vrea sa ne impartaseasca si noua ce produs a descoperit pentru copilasi.Super!Suntem la pagina 5 si inca nu stiu exact de ce produse este vb.Prezentarile le mai ratam ,ca deh nu suntem mereu on.De ce nu ne-ai spus exact:,,uite fetelor produsele x sau y sunt super bune,va recomand din suflet ptr copilasi si mai fac si eu un banut pe langa".Toate bune si frumoase.Cine cumpara bine,cine nu, te pupa virtual si treceti la alte discutii.
Si eu daca-mi iau un sampon bun de par ,ii zic la vecina:hai ia-ti si tu ca-i super si daca iei tu 2 primesc si eu unul pe gratis(a fost un exemplu)
Tu ne-ai bagat pe toate in turma fara sa ne fi spus nici macar exact despre ce-i vb .Atunci nu trebuie sa te miri daca alinakatt se ia de axilele tale ,sincer
chanty
Postat pe 19 Mai 2010 14:55
mi-a palcut chanty scurt si la obiect
ce atata poveste si bla bla bla
dar eu tot vreau un raspuns concret de la ea
tusi_Oli
Postat pe 19 Mai 2010 14:58
Oannams...uitasem sa-ti mai spun ceva!Daca te-ai hotarat sa intri in afaceri de genu asta nu uita:Clientul nostru stapanul nostru!!Ca-ti place sau nu!Trebuie sa ,,impietresti"cu zambetul acela profesional pe fata,daca vrei sa ai succes.Amabilitatea e pe locul 1!Sa sti sa te faci placuta si sa nu te arati net superioara celorlalti nu face decat sa te ajute la vanzari.Cu atitudinea asta .
Ia-o ca pe un sfat daca vrei ,stiu ce vorbesc am avut si eu un boutique,nu vindeam produse bio ci haine...dar mersul este acelasi.Intrau uneori ,,doamne"de imi venea sa le dau afara...dar nu!Le-am zambit,le-am servit,le-am complimentat,si uite asa am putut a doua zi sa-i iau fetii bicicleta .Daca nu te-am pus pe ganduri chair deloc inseaman ca te-ai orientat gresit in meseria asta...
Si nu uita afacerile,,piramida"erau la moda acum 10 ani.
chanty
Postat pe 19 Mai 2010 15:20
piramida era cuvantul de nu imi aduceam aminte scuze pentru secta
mi-a placut fetele
alinakatt
Postat pe 19 Mai 2010 15:27
din pacate la noi nu prea se invata tehnici de vanzare. Sunt mai folosite tehnicile vechi de genul ::: vrei sau nu, ca nu imi pierd timpul degeaba, sau ia sa vezi ca e bun, cumpara cand iti zic ca stiu eu, etc. NUUUUUUUUUU
Cu cat insisti mai mult cu atat pare mai dubios. Chanty a spus oana la un moment dat ca sunt produsele de la forever.
Eu una sunt imuna la aceste vanzari. A mai incercat unul anul trecut sa ma convinga cu ceva vitamine si produse din astea cu acelasi stil: sunt super bune, le-am cumparat si eu, sunt recunoscute mondial, sa vezi ca dupa ce folosesti produsele ce bine o sa fie, sau eventual daca nu vrei sa le folosesti vindele, si iti scoti banii - 1000 euro cat costa pachetul de inceput. si apoi sa mai conving si pe altii sa cumpere si eu castig - PIRAMIDA.
Ma lasi........... eu i-am spus doar atat : eu lucrez cu aceste produse, dar cele avizate de minister care se comercializeaza in farmacii si daca tu imi dovedesti ca ale tale sunt mai bune discutam, dar de ce as da eu atatia bani pe asa ceva cand exista mai ieftine si bune??????????
Nu a mai zis nimci. Bine ca 1 ora a tot zis acelasi lucru doar ca s-a exprimat diferit. A tot incercat dar degeaba. Mama a zis ca sunt nesimtita ca ma contrazic asa cu el. Asta e, ghinion. Daca el a tot insistat pe ceva atunci am tinut-o si eu cu a mea.
Oana imi pare rau sincer nu am nimic cu tine. Daca ai intrat in piramida sper sa vinzi cat mai mult. Succes
Pitu
Postat pe 20 Mai 2010 11:47
Da.... cica aceste produse sunt facut in America (cele de la Forever), dar acolo nu prea a auzit nimeni de ele, am intrbat-o pe soacra mea care e de 6 ani acolo si e asistenta medicala dar nu a auzit de aceste produse...
silvia_kidz
Postat pe 20 Mai 2010 16:17
apropo de vanzarile astea gen piramida sunt putin off topic dar am avut o experienta neplacuta acum ceva timp
am participat la un seminariu de vanzari totul bine si frumos entuziasm cat cupride
s-au prezentat intr-o lumina superba " cati bani se pot castiga si ce bine ne va merge daca facea asta si asta"
eu lucrez in vanzari si cu toate astea am fost putin reticenta
in pauza am intrat in vorba cu anumite persoane care vezi doamne cate au realizat pana acum si cate vor mai realiza in viitor, vazandu-ma asa de reticenta la informatiile lor s-au retras putin si le-a scazut entuziasmul in momentul acela le-am spus fratilor eu vand chestii palpabile pe bani nu vise
sa-mi arate mie unul din voi contul in care va sunt varsati banii pe care ii luati ca si comision si apoi investesc si eu in afacerea voastra
o seara faina
tusi_Oli
Postat pe 20 Mai 2010 22:35
La ce anume nu ti-am raspuns, tusi Oli? Daca ma dadeam cu deodorant?
Am spus ca mi l-am schimbat, asta inseamna ca imi dadeam, cred ca e ceva normal sa folosesti deodorant si parfum. Am baut cola, acum nu mai beau, am mancat margarina, acum nu mai mananc, si multe altele. Eu una nu cred ca am jignit pe nimeni, sau m-am dat mai desteapta, din contra. Eu una, chiar daca promovez anumite produse, prefer sa nu imi pierd timpul cu o persoana care ma face sectanta, eu consider ca este o jignire; daca asa se vede din afara, ca eu am jignit pe cineva, atunci imi cer inca o data scuze, cred ca am mai facut-o. Eu una prefer sa fiu sincera, nu-mi place sa arat altceva decat simt. Si asa o sa fiu mereu, pentru ca asta imi da putere. Oricum n-a fost in zadar, m-am ales cu o prietena, si cu experienta. Inca o data spun, cu toate ca sunt convinsa ca nu ma credeti, chiar am vrut sa aflu ce produse folosesc alte mamici pt copii lor. Daca voiam sa fac reclama o faceam din start si altfel. Dar...nu poti fi pe aceeasi lungime de unda cu toata lumea. Va doresc numai bine.
oannams
Postat pe 21 Mai 2010 00:28
"Produsele despre care va spun sunt avizate de forurile competente din fiecare tara in care exista compania si beneficiaza, conform politicilor Companiei, de garantia restituirii in termen de 30 de zile. Sunt produse pe baza de aloe, si credeti-ma, cand le veti folosi, este imposibil sa nu va indragostiti macar de cateva produse.In plus, pentru faptul ca le recomandati si prietenilor, compania va plateste. Mie mi se pare minunat "

deci e bine ca nu faceai reclama...
pinicuta
Postat pe 21 Mai 2010 10:48
"Inca odata si inca odata vorbiti fara sa aveti habar."
cu riscul sa ma repet" pe vremea cand au aparut aceste produse tu nici macar nu aveai habar cum se cheama si cu ce se manaca si acum imi vii cu poovesti
nu am vorbit nici o data in necunostinta de cauza ci doar pe chestii pur verificate si nu vad unde ai fost jicnita daca tu te simti asa este problema ta
iti dau un sfat
data viitoare cand vrei sa vinzi ceva, invata mai intai totul despre produse si apoi vinde
tusi_Oli
Postat pe 21 Mai 2010 11:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CRIZE LA COPIII DE 2 ,3 ANI 18 De la: 6 Ianuarie 2016 23:48
Un pot gasi sa intreb un medic? 7 De la: alexasava 5 Februarie 2017 08:54
Daca acceptam sa le fim nasi, stricam prietenia? 16 De la: SEBY1YEAR 22 Septembrie 2009 15:35
Opritul alaptatului cand copilul are 2 ani... 11 De la: kidz000668 30 Iulie 2009 13:32
persoanele cu stres, depresie, suparari, tristete, certuri in familie, neintelegeri acasa/la serviciu, etc. va rog sa imi scrieti 32 De la: Celleste_ 25 Septembrie 2010 11:30
Setari Cookie-uri