Totul pentru sanatatea copilului

ziua tatalui?frumos. si de ce e inchis peste tot?tatal unde mai ies la o bere saracul?
pinicuta
Postat pe 13 Mai 2010 11:55
mai vezi prin pietele din timisoara
rosii de curtici, castraveti de la arad,pepeni de "gotlob", ( nici macar nu stiu cum se scrie numele localitatii) pepenii de gottlob ca asa se scrie erau renumiti in timisoara de te doare mintea cand ii intrebi de certificatul de producator dau din colt in colt ca habar nu au cu ce se manaca acel certificat de producator
am stat si eu la tara si pana se faceau in gardina legumele ma saturam din piata dar si cand mancam o rosie din gradina avea un gust extraordinar de bun incomparabil cu cele de piata
tusi_Oli
Postat pe 13 Mai 2010 11:56
Eeee aici poti sa mori cand e vreo sarbatoare.E totul inchis...nu vezi picior de om pe strada.Mai un barulet ici colo deschis,nimic mai mult!
chanty
Postat pe 13 Mai 2010 11:57
scuze oannams
chanty
Postat pe 13 Mai 2010 11:58
Pai asa sarbatoriti voi ziua tatalui???in liniste totala de fapt e ok...tati sunt stresati se inchid magazinele sa nu mai deie iama nevestele la shopping
scuze bio dar ne intelegi tu avem mintea sub influenta produselor non- bio
alinakatt
Postat pe 13 Mai 2010 12:01
mda ,nu numai ziua tatalui...la fiecare sarbatoare e identic!
Nemtii merg pe principiul..liniste totala,relax,sarbatorim in familie si..doar in familie
chanty
Postat pe 13 Mai 2010 12:06
asa si trebuie, mi se pare normal: ce, pt ala din magazin nu-i sarbatoare?pai daca e atunci sa stea sa sarbatoreasca cu totii, nuau toti acleasi drepturi? mi se pare corect!
pinicuta
Postat pe 13 Mai 2010 12:09
un pic de viata pe strazi nu strica niciodata chiar de-s inchise magazinele numai ce sa intors cumnata mea din germany si la fel....prea multa liniste si prea multa fiecare la casa lui inchisi nimeni nu vede pe nimeni....pai astia cu cine isi beau cafelele bio de dimineata?
eu as prosti,probabil asta-i si motivul pt. care am refuzat sa-mi tradez patria bio si sa plec in italy cu sotul.mi-ar lipsi lumea si tot ce ma inconjoara evident tot bio
alinakatt
Postat pe 13 Mai 2010 12:14
,da cam asa e-
Primul an e greu,mai apoi te obisnuiesti cu disciplina,ordinea si curatenia de aici.Mi-e dor de casa mereu,dar dupa 2 saptamani de timisoara imi doresc sa ma intorc..aici.
chanty
Postat pe 13 Mai 2010 12:17
Ce facuram din topicul acesta?
chanty
Postat pe 13 Mai 2010 12:20
Tradezi patria si ce-i mai grav tradezi timisoara
Da ce facuram din topicul asta ce drak sa facem :O VARZA BIO
alinakatt
Postat pe 13 Mai 2010 12:25
chanty
Postat pe 13 Mai 2010 12:30
de la bega mi se trege in ultimul timp nu-i tocmai bio
alinakatt
Postat pe 13 Mai 2010 12:31
las ca bega-i acu bio se curata in draci pe ea
tre sa recunosti
tusi_Oli
Postat pe 13 Mai 2010 12:46
fetelor v-am pupat,o zi frumoasa!
Alina sa te mai ,,inbunez"mi-aduc aminte cu drag si dor de zilele cand mergeam in spate la (fostul cec mare)sa ascult povesti la casti(pick-up),copila fiind
chanty
Postat pe 13 Mai 2010 12:51
bla bla bla pana nu vad eu cu ochii mei cum se zbenguie pestisorii in apa bio
alinakatt
Postat pe 13 Mai 2010 12:52
ehe ce vremuri...culmea eu asa ceva am ascultat prima data la Oradea la biblioteca
si eu plec sa respir aer bio
alinakatt
Postat pe 13 Mai 2010 12:54
nu ii vezi in apa dar ii vezi in carligul unditei
tusi_Oli
Postat pe 13 Mai 2010 12:54
carligul in vreun bocanc BIO eventual
alinakatt
Postat pe 13 Mai 2010 12:56
aer bio unde?
acu da este bio ca dupa ploaia de aseara este bio
tusi_Oli
Postat pe 13 Mai 2010 12:56
bun fetele si eu ma apuc de lucru ca nu am facut nimic azi doar am discutat chestii pe kidz
am zis ca nu stau mult numai dau o raita dar se pare ca m-a prins microbu si nu am putut sta deoparte
o zi faina la toata lumea
tusi_Oli
Postat pe 13 Mai 2010 13:00
Multumesc, Miruxi pentru intelegere, esti una dintre putinele fete care au inteles intr-adevar care a fost scopul acestui topic, si cei de la Amway au cateva produse f bune, eu le folosesc pe cele de la Forever (pe baza de aloe vera). Eu am mare incredere in ele, ca multi altii. Nu stiu cine are in frigider macar un produs care nu a crescut cu ingrasaminte sau intr-o zona poluata. Nu e nici pe departe vorba ca iti pui sanatatea copilului in mana unei marci, ci mie mi se pare normal sa folosesc acele produse care m-au multumit. Si pana sa ajungi sa spui de Dumnezeu.in primul rand Dumnezeu ne vrea pe toti fericiti. Iar bolile nu vin de la el, ci tot din greselile noastre. Nerespectand legile universale se produc anumite dezechilibre energetice, care ne blocheaza chakrele, si asa apare si boala. Nu Dumnezeu a injectat legumele, fructele si carnea ca sa le faca mai mari si mai frumoase.Si in acest topic dati un exemplu f bun, nu vedeti ca nu sunteti in stare sa vedeti partea frumoasa a lucrurilor? Aveti o placere deosebita sa jigniti si sa va dati destepte. Pacat, mare pacat ca vorbiti cand nici macar nu stiti despre ce este vorba, dar asta nu-i problema mea. Va doresc tot binele din lume.
oannams
Postat pe 13 Mai 2010 22:29
Am un mesaj pt cea care a deschis acest toipc si pentru cine a postat comentarile referitor la produsele minune gen amway, aloe, california herballife,etc si cate or mai fi pe piata.
Daca ati inceput o mica afacere de genul aceste bravo voua dar nu-mi veniti cu povesti de cat de bune sunt acele suplimente si vitamine si cat de bine ne fac ele ca nu cred o iota din ce spuneti.
Cunosc persoane care au luat aceste produse nu conteaza marca important este ca in momentul in care nu au mai folosit au revenit la greutatea pe care au avut-o inainte, dar ce-i mai ciudat au pus kg mai multe deci in concluzie atata timp cat corpul primeste un anumit gen de substante le asimileaza si se obisnuieste cu ele este ok dar in momentul in care incetezi sa le mai folosesti atunci intervine reversul aceste produse "100% naturale"sunt mai rau ca si drogurile deci fetelor nu mai insisrtati pe aceste lucruri ca nu aveti cu cine
eu cand vindeam chestiile astea voi habar nu aveati cu ce se mananca
tusi_Oli
Postat pe 13 Mai 2010 22:33
,,am mereu o ureche deschisa"pentru tot ce este nou(ptr mine) si pentru tot ce poate fi folositor ptr mine si fetita mea.Nu m-am putut pronunta pro sau contra produselor fiindca nici nu stiam sincer despre ce e vb(prezentarea nu am urmarit-o).Nu am postat nimic jignitor pe acest topic,am precizat mereu ca sunt off-topic,mi-am cerut chiar si scuze fiindca am deviat de la subiect....deci,nu consider ca m-am dat desteapta
chanty
Postat pe 13 Mai 2010 22:41
sa stii ca vad atat eu cat si celelalte fete partea frumoasa a lucrurilor intotdeauna
de jicnit nu cred ca a fost vb si nu se da nimeni desteapta in discutii
au fost afirmatii referitor ;la produsele asa zise bio cat de bio sunt ele ma indoiesc ca stiti
mai documentati-va inainte de a vb daca va-ti simtit jicnite este pur problema voastra
despre ce produse este vb stiu multe si cum am spus in mesajul mai sus erati cu mult prea mici cand au aparut pe piata romaneasca aceste produse si pot sa spun ca le-am "fumat" de mult
o seara faina sa aveti
tusi_Oli
Postat pe 13 Mai 2010 22:43
buona sera chanty
tusi_Oli
Postat pe 13 Mai 2010 22:46
seara buna tusi oli
chanty
Postat pe 13 Mai 2010 22:51
maiiii da oalele zepter nu ziceti nimic fac si ele parte din generatia ``secta``doctrina in masa...
revenim la Amway ...deci am folosit detergent sensitiv pentru bb rezultatul iritatie pe piele...cade exclus.nextttt
sampon pe pentru mine personal(nu va zic de care par care ca-i prea personala informaita )rezultatul matasos si cu matreata
balsam rufe 0k... solutie de spalat aragaz ok...cam astea imi aduc aminte...
in doua cuvinte? toate sunt la fel doar ca unele le iei de la secta Amway/ Forever/etc doar de la ei si mult mai scumpe decat ai putea gai pe piata...
AAAAAA si daca doamne fereste imi provoaca vreun produs ceva neplacut la cine fac reclamatie
alinakatt
Postat pe 14 Mai 2010 10:54
la protectia consumatorului
pinicuta
Postat pe 14 Mai 2010 12:00
in baza a ce? ca bon fisxcal nu am factura nici atat ca nu mi se da ca au ei un fel de ...pe care e trecut tot ce a cumparat omul...si il denunt pe cine el privatul care face un ban la negru care poate sa zica bine merci ca nu am luat nimi de la el
Pinicuta te-am jignit vreodata asa de linistea mea sufleteasca
alinakatt
Postat pe 14 Mai 2010 12:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Magazine de jucarii in Bucuresti 4 De la: alinutza 15 Februarie 2009 08:04
RAU DE MASINA,AVION 68 De la: kidz000837 16 Iunie 2015 13:23
URGENT: Caut Bona 28 De la: garbo171328 18 Ianuarie 2012 15:12
Pediatri Timisoara 2 De la: alinakatt 21 Februarie 2009 16:20
Oua de prepelita la bebei??? 35 De la: garbo258926 10 Ianuarie 2012 13:12
Setari Cookie-uri