Totul pentru sanatatea copilului

Salutari tuturor mamicilor. Observ ca din ce in ce mai multi copii au probleme cu sanatatea, de la simple raceli, care sunt de altfel normale, pana la boli mai grave. Ii multumesc lui Dumnezeu ca am o fetita sanatoasa, face 3 ani in iunie. As vrea ca atunci cand se face mare sa stiu ca am facut tot ce a depins de mine ca sa fie sanatoasa. Ar fi frumos sa vorbim despre produsele pe care le folosim pentru copiii nostri, mai ales ca traim intr-un mediu poluat, si stim f bine cu toate ca fructele si legumele nu mai au calitatile de altadata. Pe langa asta, mai sunt si multe tentatii. Pana acum mi-a fost f usor s-o feresc de alimentele pe care eu le cred f nocive pentru organismul ei, dar avand in vedere ca a crescut, a trebuit sa schimb metoda. Acum trebuie sa-i explic, si inca o data ii multumesc lui Dumnezeu ca mi-a dat o fetita intelegatoare(nu intotdeauna ). Revenind la subiect, am sa va spun ca eu folosesc produse(ma refer la produse de sanatate si ingrijire personala) care nu se gasesc pe piata, folosesc si produse de pe piata, dar incerc sa le diminuez si sper cu timpul sa le elimin in totalitate. Am folosit produsele din timpul sarcinii, si s-a dovedit ca sunt eficiente. O perioada, din cauza banilor, am renuntat la ele, dar mi-am dat seama, si ma bucur ca am facut-o din timp, ca merita sa faci un efort financiar pentru sanatatea copilului tau, si sa nu astepti sa fii nevoit sa scoti bani din buzunar pentru doctori. Asa ca eu am decis sa scot bani pentru sanatatea copilului si nu pentru doctori. Si sper sa nu se inteleaga gresit, DOCTORII SUNT MINUNATI, si nu stiu ce ne-am face fara ei, dar si noi putem preveni foarte multe.
Va doresc multa sanatate, voua si piticilor vostri!
oannams
Postat pe 15 Aprilie 2010 22:46
buna oana ma bucur pentru tine si pentru fetita ta,fetitele tot timpul sunt mai intelegatoare,cred

la ce produse te referi?banuiesc ca alimentatia este aceiasi pe care si noi o folosim totul cat mai sanatos nu,sau ma insel?
anaROBERT
Postat pe 16 Aprilie 2010 01:26
oanna si pe mine m-ai ca lasat in ceata
Deci care e concluzia?
bau
Postat pe 16 Aprilie 2010 10:19
Incerc pe cat posibil sa-i ofer o alimentatie cat mai sanatoasa. Mai mult am de furca cu rudele, care pur si simplu nu vor sa inteleaga ca eu nu-i dau sa manance orice, si ma trezesc ca-i aduc diferite bombonici, jeleuri, sucuri si alte chestii. Si cand copilul primeste, nu i le poti lua de sub nas. Sunt pe principiul: copilul trebuie sa manace orice, ca sa fie sanatos. Total de acord, dar nu in prezent, cand stim cu totii ce se gaseste pe piata.
Produsele despre care va spun sunt avizate de forurile competente din fiecare tara in care exista compania si beneficiaza, conform politicilor Companiei, de garantia restituirii in termen de 30 de zile. Sunt produse pe baza de aloe, si credeti-ma, cand le veti folosi, este imposibil sa nu va indragostiti macar de cateva produse. In plus, pentru faptul ca le recomandati si prietenilor, compania va plateste. Mie mi se pare minunat.
Daca vreti sa aflati mai multe detalii, ID-ul meu de messenger este oannams.
Este decizia fiecarei mame ce-i ofera copilului ei. Multa sanatate!
oannams
Postat pe 16 Aprilie 2010 16:05
si eu ca orice mama imi cresc copilul cat pot de sanatos,mancarea o gatesc eu cat pot de sanatos pentru el,ce-i drept nu cu produse bio..

mi se pare mie sau esti cumva la o firma caruia ii faci reclama?
anaROBERT
Postat pe 17 Aprilie 2010 11:34
si eu sunt de aceeasi parere cu ana,ce poate fi mai sanatos decat mancarea preparata de noi in casa,in care sti ce ai pus si daca copilul are vreo reactie adversa macar stii ce i-ai dat ,dar asa cine stie ce contin acele alimente?
ionela_miruna
Postat pe 17 Aprilie 2010 11:45
automat,eu una nu ma incred in nici o firma ca are ca drege ca sunt....porcarii,prefer sa ii gatesc eu asa cum stiu mai bine si mai sanatos.
anaROBERT
Postat pe 17 Aprilie 2010 11:47
Fetelor, eu nu ma refer la alimente, si eu tot in casa ii gatesc. Ma refer la sapun, sampon, lotiuni, detergent biodegradabil(nu contine fosfor), suplimente alimentare. Si pe acestea le preparati in casa? Si da, fac reclama unor produse bune. Oare nu cu totii facem lucrul asta? Si mai rau e ca o facem pe gratis. Nu vedeti ca suntem bombardati cu reclame? Eu una prefer sa folosesc niste produse de care toata lumea este multumita, si nu pe cele carora li se face reclama la televizor. La un produs de 20 lei pe care-l cumpar din supermarket, eu platesc reclama, multe adaosuri, iar produsul in sine cine stie de fapt cat valoreaza? Probabil mai putin de jumatate, deci calitatea produsului lasa de dorit.
oannams
Postat pe 17 Aprilie 2010 17:12
pai scuza-ma oanams dar nu ai fost explicita te-am si intrebat deoarece parea ca te referi la mancarea sanatoasa ,scz pentru neintelegere.

pai eu cred ca ar trebui sa ne impartasesti si noua cateva din produsele folosite de tine daca vrei evident.
anaROBERT
Postat pe 18 Aprilie 2010 00:38
faci reclama la ceva anume si inca nu sti cum sa definesti produsul sub o lumina ROZA atunci undei sanatatea ???acum nu ma lua cu sapunuri si sampoane bio sau alte tampenii de genu ca devi poluanta
alinakatt
Postat pe 18 Aprilie 2010 15:49
Miercuri seara la ora 9, te invit la o prezentare de produse pe net. Daca te intereseaza, spune-mi adresa de mail, sa-ti pot trimite linkul. Dupa ce vezi aceasta prezentare, iti pot raspunde la mai multe intrebari.
oannams
Postat pe 19 Aprilie 2010 19:28
Draga alinakatt, la felul cum vorbesti cred ca tu esti poluanta pentru multa lume. Putin ma intereseaza ca esti tu ofensata. Nu te intereseaza, foarte bine, unde-i problema? Pentru informatia ta, pielea, dupa aparatul digestiv, ca importanta, are rolul de a ne proteja de factorii nocivi din mediul inconjurator. Eu cred ca este important si ce fel de sapun sau sampon folosim. Tu nu crezi?
oannams
Postat pe 19 Aprilie 2010 19:37
macar ai schimbat si tu un pic subiectul de la pampers la sapun....
parca mai erau vreo doi pe aici cu tratamente miraculoase.Griji la ei ca s-ar putea sa te ingenuncheze in rest imi plec capul inaintea ta alteta
alinakatt
Postat pe 19 Aprilie 2010 19:40
bey ma lasi cu aloe asta ca nu o fi sambure de ceva ...
alinakatt
Postat pe 19 Aprilie 2010 19:44
Esti minunata, ce sa-ti spun? Fii convinsa ca aceste produse nu sunt pentru toata lumea. Ca si tigarile, pentru unii sunt f bune. Poti trai si cu ele si fara ele, calitatea vietii conteaza. Bye!
oannams
Postat pe 20 Aprilie 2010 17:09
Nu inteleg un lucru, daca tot faci pe desteapta, nu crezi ca ar trebui sa citesti un mesaj de mai multe ori? Ca vad ca e greu sa intelegi. Eu cred ca am fost destul de explicita de prima data, dar pentru cei cu mintea mai deschisa. Am spus clar ca este vorba de produse de sanatate si frumusete. Ce era de neinteles?
oannams
Postat pe 20 Aprilie 2010 17:13
dar ce au draga produsele asa de special de nu sunt pentru toata lumea sunt produse ca si oricare altele ca nu pricep esenta
o zi faina
tusi_Oli
Postat pe 20 Aprilie 2010 17:14
oannams cum se numeste gama de produse. Sunt interesat.
kidz007756
Postat pe 20 Aprilie 2010 17:16
O zi faina si tie!
oannams
Postat pe 20 Aprilie 2010 17:17
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 22 Aprilie 2010 17:16
Fetelor voi stiti reteta sapunului de casa? Asa cum faceau bunicutele noastre??
silvia_kidz
Postat pe 23 Aprilie 2010 17:30
buna. am si eu un baietel de 3 ani jumate. si ma intereseaza la ce firma te referi. si eu vreau sa-i ofer tot ce e mai bun si sanatos. sa stii ca in ceea ce privesc produsele din comert, care nu sunt tocmai sanatoase, nu poti sa-i feresti 100%. vine gradinita , sunt prietenii si rudele care ii tenteaza. chiar vreau sa stiu despre ce firma vorbesti. as vrea sa stiu si eu pentru baietelul meu si pentru familia mea.
pupici
sanatate celei mici
zamfi76
Postat pe 25 Aprilie 2010 09:57

pt oana.. cu produsele bio

scrii cinspe mii de mesaje ca sa inteleaga omul despre ce vb!
nu stii sa explici
bati campii
daniela_sima0
Postat pe 25 Aprilie 2010 10:48
Pt. daniela_sima0
Imi pare rau pt un singur lucru, nu am vrut decat sa deschid un subiect destul de important, zic eu. Vroiam sa impartasim fiecare ce produse folosim pentru noi si pentru copii nostri. Daca pe unii ii intereseaza numai sa sicaneze, cred ca n-au nimerit topicul potrivit.
P.S.: Nu am vrut sa fac eu reclama la anumite produse, am spus doar ca am incredere in alte produse decat in cele pe care le gasesc in supermarket sau in farmacii.
oannams
Postat pe 25 Aprilie 2010 12:06
cum se numes produsele?
ce contin,mai exact?
ne faci si o descriere?
chanty
Postat pe 25 Aprilie 2010 12:30
Pentru zamfi76, chanty si pentru cei interesati, pentru a afla mai multe despre produse, va invit vineri seara la o conferinta pe internet. Adresa este:

http://manage.voxwire.com/join.php?id=a2d580bf1e54635573031befc86a586e&afid=0&pw=&email=mdd(x)OanaR
(x)- numele fiecaruia
Parola v-o comunic in timp util.

Succe$ si multa sanatate!




oannams
Postat pe 25 Aprilie 2010 15:41




pt oana..
poti sa le faci reclama..nu suntem la tv
aici totul e ok
papa
daniela_sima0
Postat pe 25 Aprilie 2010 16:17
buna ,vineri fiind 30 aprilie nu?
kidz005563
Postat pe 26 Aprilie 2010 10:20
aaa am vazut mai sus scris cand a fost scuze nu am fost atenta
kidz005563
Postat pe 26 Aprilie 2010 10:27
am ratat prezentarea poate alta data
kidz005563
Postat pe 26 Aprilie 2010 10:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
steven johnson 1 De la: ionut991 9 Iunie 2009 09:28
Cat mananca un bebe la 7 luni 10 De la: dianecrii 12 Iunie 2012 12:56
cum avem grija de primii dintisori ai bebeilor?? 7 De la: vasilicasavoiu 15 Februarie 2009 12:25
RH NEGATIV LA VIITOARELE MAMICI 30 De la: adryaana 19 August 2011 08:43
petreceri copii, loc de joaca 4 De la: garbo261705 29 Ianuarie 2012 12:33
Setari Cookie-uri