conjunctivita????????

dragi mamici acum o saptamana copilului meu i a intrat niste nisip in ochi am fost cu el la urgente i a scos nisipul si a spus ca e posibil sa faca conjunctivita mi a dat niste picaturi pe care i le am pus trei zile a fost bine dar acum a inceput sa o deranjeze lumina puternica sau soarele ce parere aveti ? a mai trecut cineva cu copilul prin asa ceva ? oare a facut conjunctivita? dar ochiul nu e rosu nu are nimic doar ca ochi sunt sensibili la soare mi ar prinde bine o parere
kidz000970
Postat pe 19 August 2009 21:20
din cate stiu eu sunt mai multe tipuri de conjunctivita alergica,infectioasa,virala .dar din cate descrii tu nu cred sa aibe asa ceva....baietelul meu pe la 4 ani a facut o conjunctivita virala pe care am tratat-o u picaturi si pe langa pediatra lui mi-a recomandat sa il spal cu spuma de ras de la sotul meu si sa-l sterg cu cate o compresa la fiecare ochi ...probabil ca la tine e vb de o conjunctivita alergica si din cate stiu poate tine si doua saptamani .....parerea mea e sa ii urmaresti evolutia si apoi sa mai consulti un oftalmolog ........sanatate multa.
oto_otto2000
Postat pe 20 August 2009 23:16
multumesc draga otto noi cand am fost la urgente , doctorita s a uitat cu < ceva> in ochisori nu stiu cum se numeste oricum , cu un aparat si te a s intreba la copilasul tau i a facut mai multe investigatii adica l a pus la mai multe aparate ? ca totusi ma gandesc ca poate cu aparatul cu care s a uitat nu a vazut mare lucru
kidz000970
Postat pe 21 August 2009 10:45
nu la mine diagnosticul l-a pus medicul pediatru ....lui i se lipeau ochisorii nu a fost nevoie sa mergem la oftalmolog,nu a fost consultat la nici un aparat .....dar pentru linistea ta sufleteasca mai mergi la un alt medic vezi si o alta parere......copilasului tau i s-au iritat ochii de la nisip si cred eu ca de aceea te-a pus in tema ca poate sa faca conjunctivita ulterior....sanatate la pitic.
oto_otto2000
Postat pe 21 August 2009 15:33
si nepotelul meu a facut conjuctivita, saracutul de el, are ochisorii rosii si nu mai poate iesi afara cateva zile. I-a dat medicul ceva picaturi de pus in ochi, sper sa se faca bine curand. Sanatate multa!
stefystefy_kidz
Postat pe 22 August 2009 13:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
atac de panica!!!!!!!!!!!!!!!! 42 De la: garbo_382132 19 Septembrie 2013 16:21
constipatia... 17 De la: sara09 16 Martie 2011 19:17
buna ! 6 De la: Curelaru_Elena_1 21 Iunie 2012 16:25
ma intorc la munca cand copilul implineste 9 luni 4 De la: alfheim 22 Iulie 2011 13:05
va rog un vot 1 De la: raluca08 23 Martie 2010 19:10
Setari Cookie-uri