rautate, invidie, egoism, sau...ce sa fie?

Buna ziua mamici, am tot citit pe acest forum aproape zilnic si am observat ceva care pe mine m-a deranjat: mereu exista cineva care se crede mai desteapta, ori e rautacioasa, invidioasa sau...cum sa-i zic? Multe dinte voi chiar au ceva de zis si cred eu, isi pierd curajul atunci cand apare cate "una" care le stie pe toate si le cam da peste nas. Vreau ca acest topic sa va dea posibilitatea sa va spuneti pe fata ce va deranjeaza la unele mamici atotstiutoare, vrea cineva sa spuna ceva? hmmmmm, cred ca deja sunt cateva care "se simt". Va astept!
stefystefy_kidz
Postat pe 20 August 2009 13:55
nu vreau sa incurajez astfel de "topic-uri" daca nu ti-ai dat seama acesta este un sitte cu copii si despre copii asa ca daca ai vreo problema cu vreo mamica o poti rezolva in privat
SEBY1YEAR
Postat pe 20 August 2009 15:01
...si apropo daca nu ar fi si mamici" atotstiutoare" ar fi numai intrebari si nici un raspuns
SEBY1YEAR
Postat pe 20 August 2009 15:03
te simti cumva???? DA, stiu ca e vorba de un site discutii despre copii, tocmai asta e si problema, daca o pot numi asa. Mereu cineva trebuie sa se dea mai destepta, iar spre surprinderea ta, cred ca toata lumea e informat atunci cand are un bebe, atata timp cat au stiut sa-si faca un cont aici, pot foarte frumos sa dea si un click in alta parte pe google sa caute raspunsuri la intrebari, nu crezi? eu vorbeam de rautatea cu care unele persoane raspund, atata tot, e clar? departe de mine cearta sau altceva. Bafta!
stefystefy_kidz
Postat pe 20 August 2009 15:11
da ai dreptate am observat ca sunt niste persoane care daca le ceri parerea ,un sfat sunt rele dar invidioase nu cred de ce ar fi?
ALEXANDRU28
Postat pe 20 August 2009 15:11
tocmai, era vorba sa aflam impreuna ce e, asta e si intrebarea nu? cred ca toate mamicile sunt informate...
stefystefy_kidz
Postat pe 20 August 2009 15:13
fiecare cu parerea lui nu vad care e problema ta ???si bravo mamicilor informate
SEBY1YEAR
Postat pe 20 August 2009 15:15
si daca tot te-ai obosit sa deschizi un topic sa auzim ce te-a deranjat sau care a fost raspunsul rautacios????
SEBY1YEAR
Postat pe 20 August 2009 15:17
orice mamica e informata in felul ei nu crezi? daca cineva are o intrebare, nu de putine ori apare alta mamica care ii da peste nas mai pe romaneste, in loc sa "o ajute" cu un raspuns e rautacioasa sau...uita-te si tu la alte subiecte si mai discutam, daca mai e ceva de zis...un exemplu mai recent poate fi topicul: Decalotarea...citeste de la inceput si...iti vei da seama singura.
stefystefy_kidz
Postat pe 20 August 2009 15:24
chiar am postat pe acel topic si sincer nu mi s-a parut nimic rautacios chiar nu am inteles interventia ta pinicuta a fost cat se poate de explicita ca sa zic asa deci repet daca ai vreo problema cu cineva anume poti sa o rezolvi pe topicul respectiv ca nu are rost sa deschizi topicuri pe care sa te plangi acum faci cum crezi
SEBY1YEAR
Postat pe 20 August 2009 15:29
mda....bla, bla, bla,....las-o asa! cine stie despre ce vorbesc, intelege!
stefystefy_kidz
Postat pe 20 August 2009 15:40
draga Seby hai sa-ti spun cred ca a deranjat-o raspunsul care mi la dat pinicuta dar sa sti ca eu stiam despre decalotare dar am zis ca se poate face pana la o anumita varsta,sa nu crezi ca eu nu ai fac decalotare lui Alex cand ai fac baita sincer si pe mine ma deranjat putin cuvintele dar asta e
ALEXANDRU28
Postat pe 20 August 2009 15:47
multumesc ALEXANDRU28, mai sunt si oameni impartiali pe lumea asta
stefystefy_kidz
Postat pe 20 August 2009 16:02
1.daca am jignit pe cineva prin modul meu de adreesare, imi cer scuze celor carora m-am adresat rautacios sau jignitor (si care oricum nu era stefy, caci ei nu i-am zis nimic)
2. da, site-ul asta e despre copii, si nu stiu cum anume tu esti indreptatita (fara a fi mama sau a avea studii de specialitate) sa dai sfaturi alotor mamici despre cum sa isi creasca copiii, si tot eu sunht oaia neagra
3. daca eu sunt rautacioasa , atuni ce zici de ramo_deni, annuka, kidz 353, artimizzia (macar eu doar mj-a adrseat "rautacios", nu am folosit jigniri directe la adresa nimanui, asa ca nu cred ca era cazul sa creezi un topic special de aruncare cu oua in mine in mod epres, oricum multumesc pt atentia pe care mi-o acorzi, e o cinste sa am un topic dedicat mie )
4. da stiu muolte, chiar STIU multe, fiindca am invatat in peregrinarile mele prin spitale, si chiar cand merg la spital asistentele ma pun pe mine sa le "ibnstruiesc" pe alte mamici ce sa faca, pt ca ele nu au timp si prefera sa prepare perfuzii si sa ia sange decat sa stea la discutii cand mai sunt si altii care pot zice acelasi lucru pe care l-ar fi zis si ele. iar de pe site-ul asta, un medic rezident pediatru a crezut ca eu sunt pediatru (nerezident), asa ca deci, trage tu concluziile. PS: nu-ti doresc sa inveti cate am invatat eu, in acelasi mod ca mine.

5. si nu, nu sunt invidioasa ca nu am de ce (mai ales pe tine.... ca vad ca pe tine te roade cel mai tare existenta mea pe lume), egoista nu sunt (caci daca eram nu dadeam atatea informatii la oameni care chiar mi-au multumit in repatate randuri ca i-am ajutat ), rautacioasa poate ca da si sper sa imi treaca

6. Ps: gata, acuma poti dormi linistita, misterul a mfost elucidat

pinicuta
Postat pe 20 August 2009 22:24
iar ca sa folosesc topicul asta in scopul pe care l-ai declarat tu( " Multe dinte voi chiar au ceva de zis si cred eu, isi pierd curajul atunci cand apare cate "una" care le stie pe toate si le cam da peste nas. Vreau ca acest topic sa va dea posibilitatea sa va spuneti pe fata ce va deranjeaza la unele mamici atotstiutoare, vrea cineva sa spuna ceva"), iata ce am eu de zis: tu in care categorie te incadrezi (desteptele sau cele carora li s-a dat peste nas? ) Si chiar asa: "Rautate, invidie, egoism, sau...ce sa fie?"
pinicuta
Postat pe 20 August 2009 23:54
si chiar asa, toate cele 16 mesaje ale tale pe forumul kidz au ajutat oameni aflati la mare ananghie... cu totii ne vom trai viata dupa standardele tale de acum,ca punct de reper si model al cresterii si ingrijirii copiilor, al relatiilor interumane, al modului de a-ti trai viata in general .


ma bucur ca reactiile mele ti-au dat ocazia sa te descarci de toate energiile tale negative, sper ca de acum viata ta va fi mai vesela si mai frumoasa , supernanny draga (credeai ca nu te-am recunoscut, nu-i asa?)
pinicuta
Postat pe 21 August 2009 00:25
Asa cum zici....s-ar putea sa fie suparata pentru altceva, sa aiba probleme..... si a avut un motiv sa se descarce

nu te supara. Iarta!!
larisa_ana
Postat pe 21 August 2009 00:32
pai chiar nu sunt suparata (cine de pe forumul asta mai beneficiaza de atata atentie incat sa aiba topicul sau separat, sa se vorbeasca in mod expres despre el? )
pinicuta
Postat pe 21 August 2009 00:36
i-ti doresc o noapte buna. ma duc sa ma culc ca imediat trebuie sa ma trezesc sa alaptez si deja sunt rupta. ne intalnim dim.la cafea. pupici
larisa_ana
Postat pe 21 August 2009 00:41
cu cafelutza, mai tarziu ca maine mergem la mare
pinicuta
Postat pe 21 August 2009 00:46
aly_raz
Postat pe 21 August 2009 13:40
scuze, am vrut sa postez la alt subiect!
aly_raz
Postat pe 21 August 2009 13:49
apropo pinicuta, iti dorim sedere placuta pe litoral , poate ne intalnim pe plaja la
aly_raz
Postat pe 21 August 2009 14:00
concediu placut si sper sa va si bronzati ca eu si sebi ne-am intors la fel de albi cum am plecat numai tati era mai colorat sa zic asa
SEBY1YEAR
Postat pe 21 August 2009 14:41
pentru stefystefy nu-i corect sa deschizi un topic in care sa ceri buna intelegere sau mai stiu eu ce, iar apoi dai cu pietre si ma refer la pinicuta spunindui citez ``aici dovedesti cite clase ai``incheiat citatul este o rautate si un atac la adresa ei personal.
Ca asa este felul ei de a fi foarte bine...fata spune ce are pe limba si gata.Am citit de la inceput ce sa scris pe acest topic si din cite vad ea este unica care aste atacata de tine.Daca nu vrei sa fi pusa la zid cred ca ar fi trebuit sa specifici de la inceput ce te deranjeaza si mai ales cine te deranjeaza.Sorryy asta e parerea mea.Bafta!
alinakatt
Postat pe 23 August 2009 18:08
pentru pinicuta, concediu placut si zile insorite
alinakatt
Postat pe 23 August 2009 18:09
Stii tu ce pregatire am eu? se vede draga mea nu trebuie sa te mai lauzi in stanga si dreapta vorba unui tatic daca te da omul afara pe usa tu intri pe geam SUPERNANNY?????si cu alte ID-uri????
SEBY1YEAR
Postat pe 23 August 2009 22:39
nu eu am adus in discutie studiile, cititi mai bine, va rog, asta daca nu va cer prea mult. Cred ca nu ati inteles nimic din tot ce s-a scris. Daca va deranjeaza acest topic, nu mai postati aici, e simplu!!!!!!!!!!

Sanatate si numai bine va doresc!
stefystefy_kidz
Postat pe 24 August 2009 13:08
nu faceam nimic decat sa citez ce ai scris tu mai sus incepi sa te contrazici cum faci mereu toata lumea este neintelegatoare dupa parerea ta...iar acum daca tot te-ai obosit sa deschizi un topic tre sa te obisnuiesti si cu pareri pro dar si contra.
SEBY1YEAR
Postat pe 24 August 2009 13:43
Draga seby1year, ai vreo problema? te plictiseti si n-ai ce face? eu nu am atacat pe nimeni in mod direct, daca cineva se simte atins imi pare rau pt ea, sunt atatea rautati in lume asta ca...ceea ce facem noi aici, e...nimic. Nu va mai simtiti atat de neandreptatite, nu e chiar asa. Te rog sa-ti vezi de ale tale!

ti-am raspuns pana acum din politete, asa ca...
stefystefy_kidz
Postat pe 24 August 2009 13:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Opritul alaptatului cand copilul are 2 ani... 11 De la: kidz000668 30 Iulie 2009 13:32
primul dintisor. 3 De la: kidz003510 17 Decembrie 2009 20:17
carnea 34 De la: office_salinasusesi_ro 13 Martie 2010 10:28
Ora de culcare 6 De la: deliarebecca 12 Septembrie 2009 21:56
mancarea la 4luni 4 De la: malina4yu 21 Octombrie 2010 12:21
Setari Cookie-uri