Despre....altceva!!!

mamici si bebici, dar haide'ti sa mai vorbim si despre altceva! de exemplu ce ati face daca ati fi puse in situatia sa alegi intre fericirea sotului vostru si compromis! Mai exact: o persoana draga sotului meu (nu spun cine ca mi'e jena) le cam are cu bautura. Eu am discutat cu sotul meu problema asta si nu'mi place sa'mi vada bebele in stare de ebrietate. A fost bine pana cand de curand iubitul meu sot mi'a reprosat ca nu sunt capabila sa fac compromisul sa accept sa'mi vada copilul in stare de ebrietate, nici macar pt el. Nu am cedat, pt ca nu vreau sa fac asa ceva, dar simt ca el este suparat pe mine si il doare chestia asta. Ce'ati face daca ati fi in locul meu?
aly_raz
Postat pe 15 Iunie 2009 14:43
buna alina...nu trebuie sa-ti fie jena....se intelege din ce ai spus ca e vb de socrul tau....sau ma insel? in chestia asta nici eu nu sunt de acord ca o persoana in stare de ebrietate sa se apropie de bb dapai sa-l mai i-a si in brate...pt ce? sa-l ameteasca cu aburii de alcool? ce exemplu vede copilul la el?
nu sub nici o forma nu as lasa o asemenea persoana sa se apropie de fetita mea....sa vina sa o vada cand se afla in stare "lucida"sa zic asa.... va pupicim dulce...
deliarebecca
Postat pe 15 Iunie 2009 14:49
nu e socrul meu, mai grav
aly_raz
Postat pe 15 Iunie 2009 14:52
nu-mi spune soacra.......
deliarebecca
Postat pe 15 Iunie 2009 15:03
indiferent cine este... sa stii ca parerea mea este ca nu are ce cauta langa bebe... eu de felul meu nu suport persoanele care sunt bautoare.... bautoare dalea inraite nu-ti inchipui acum ca dak bei un pahar de ceva 2 din cand in cand gata sunt contra....
nici chiar asa....
deliarebecca
Postat pe 15 Iunie 2009 15:05
DA, ea e. Mi'e mie rusine de rusinea ei....asta e, oricum nu voi accepta sa'mi vada bebe atunci cand e ametita, daca gresesc imi pare rau insa mi se pare foarte urat si nu pot accepta pt nimeni.
aly_raz
Postat pe 15 Iunie 2009 15:14
nu gresesti. de ce trebuie sa faci tu compromisul?de ce sa nu faca ea "compromis" si sa se lasde de bautura de dragul nepotului ei? asa, cand o avea copilul 5..10 ani ... si o sa o vada pe ea ca bea, nu o sa se apuce si el de baut? si apoi, o persoana alcoolica ce caracter are si ce il poate invata pe copil? de unde stii ca , beata fiind, nu il va lovi etc? nu, nu vad nici macar un singur motiv in favoarea ei. iar sotul tau trebuie sa inteleaga ca binele copilului primeaza, nu toanele batranilor. e mama lui, il inteleg, o iubeste, dar cu copilul cum ramane?apoi, lui (sotului) ii place de ea cand e beata?si atunci de ce trebuie supus copilul la o asemenea scena? mie imi displace profund compania si a oamenilor bauti, si chiar si numai vederea lor pe strada (chiar si daca nu se apropie de mine), si ma indoiesc sincer ca unui copil i-ar face placere sa vada asemenea persoane...
pinicuta
Postat pe 15 Iunie 2009 15:26
sau ia intreeaba-l pe sotul tau, poate arvrea sa te apuci si tu de bautura, poate te-ar face o mama mai buna si o companie mai placuta daca ai bea?
pinicuta
Postat pe 15 Iunie 2009 15:27
Doamne fereste sa ma apuc si eu, niciodata! Nu'i place nici lui ca e asa dar mai are momente cand o accepta ca doar e ma'sa, insa nu ai cu cine vorbi. Am norocul ca el nu a mostenit patima ei si e un barbat de nota 20. Orice ar fi, nu voi accepta sa'mi vada baiatul beata, mai are un nepotel, sa'l vada pe ala, nu'mi pasa, pt ca am vorbit cu cumnata'mea si....degeaba!
aly_raz
Postat pe 15 Iunie 2009 15:48
propune-i totusi sotului tau, asa de curiozitate, vezi ce zice, poate se lumineaza si el si vede lucrurile si din punctul tau de vedere...
pinicuta
Postat pe 15 Iunie 2009 16:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
indemnizatie de crestere a copilului 2 De la: garbo_6690 4 Septembrie 2012 08:25
buna!( pt viitoarele mamici) 1 De la: iubirici22 28 Ianuarie 2011 12:54
Ii lacrimeaza ochisorul 15 De la: Aly_Fab 27 Februarie 2010 10:43
MAMICI DIN JUDETUL SIBIU 5 De la: tatusilvia 9 Aprilie 2009 21:32
Intepaturi la burtica 3 De la: kidz000722 13 August 2009 13:36
Setari Cookie-uri