Matrmonialele iubire cu doua taisuri!

Salut fetelor vreau sa aflu ce parere aveti voi despre relatiile dintre doua persoane ce s-au intalnit prin site-uri de matrmoniale?Cu timpul o sa va povestesc ceea ce inseamna " cele doua taisuri"Astept raspunsuri
Bianca291
Postat pe 19 Aprilie 2009 20:59
eu cred ca cei care se folosesc de aceasta metoda au probleme in a intemeia sau pastra o relatie. adica le este greu sa isi gaseasca sufletul pereche in lumea reala si intra pe diverse site-uri etc, in speranta ca vor gasi acolo pe cineva la fel ca ei. (adica din punctul meu de vedere sunt oameni dificili intr-un final...) Cei care sunt oameni responsabili, iubitori, cu capul pe umreri etc isi gasesc repede pe cineva si nu au nici timp nici interes sa se inscrie pe matrimoniale

cred ca exista totusi relatii durabile, intre oameni care s-au cunoscut prin intermediul unei reviste etc, dar nu vorbesc aici de cei care erau inscrisi la matrimoniale, ci cei care faceau schimb de impresii referitor la ..ce stiu eu, formatii de muzica, echipe de fotbal, chestiuni de ordin general, nu matrimoniale...
pinicuta
Postat pe 21 Aprilie 2009 09:46
Christos a Inviat! Nu stiu daca neaparat cei care apeleaza la un cite sau o firma de matrimoniale au o anumita problema de socializare si poate e vorba numai de nesansa. Poate ca in cercul lor de cunoscuti sau prin locurile frecventate n-au avut pur si simplu sansa sa lege o relatie. Nu stiu ce sa zic despre aceasta metoda de a cunoaste di ulterior a avea o relatie cu cineva. E drept, ca e ceva mai putin obisnuit, dar nu stiu daca e neaparat rau. La urma urmei esti pus in legatura cu cineva, pe care il cunosti ca in orice alta imprejurare si de aici prin cunoastere incepe sau nu o relatie, ca la urma urmei nu te obliga nimeni sa te si casatoresti cu acel om. Nici cand te duci la o petrecere si cunosti pe cineva de multe ori nu sti nimic despre el si atunci riscurile cred ca sunt aceleasi. Eu cred ca nu apeleaza la asemenea servicii decat persoane care au ajuns la o anumita varsta si n-au reusit sa-si intemeieze o familie. Personal nu cunosc astfel de cazuri, dar cred ca pot iesi povesti de dragoste chiar frumoase daca sunt compatibili.
kidz000722
Postat pe 21 Aprilie 2009 11:15
interesant subiect chiar aseara am vazul la Maruta un cuplu de varsta a doua el din Bucuresti ea din Filipine care s-au cunoscut pe internet pe mess s-au intalnit,s-au indragostit si s-au casatorit acolo dar din cauza situatiei financiare precare ea a ramas in Filipine mai avea si 2 copii dintr-o casatorie anterioara iar el s-a intors asa ca Maruta a facut o fapta buna si a adus-o in Buc cu copii cu tot acum doar timpul poate zice daca povestea lor de dragoste v-a continua s-au se va sfarsi sincer cred ca indiferent de cum te intalnesti ari printr-un anunt de matrimoniale ori in viata reala daca iti este sortit sa ramai cu o anumita persoana o sa ramai...nu degeaba exista si vorba ca te casatoresti cu cine ti-e sortit oricum sunt de acord si ca soarta ti-o faci tu cu mana ta
dar sincer in spatele unor astfel de anunturi mai sunt si intentii ascunse si nu toate se termina cu happy end asa ca mare GRIJA pentru cei ce se incumeta la asa ceva dar eu cum sunt o persoana optimista pun mereu binele in fata si nu raul.
Oricum astept povestea de la Bianca.Toate bune...
SEBY1YEAR
Postat pe 21 Aprilie 2009 12:27
REVIN , prin ai da dreptate lui vasilicasavoiu, intr-adevar trebuie sa ai mare grija, haideti sa incepem primul capitol.
Am vorbit cu un baiat 7 ani de zile, dupa care ne-am casatorit.In relatia de prietenie totul era ok, dar in momentul in care ne-am casatorit si ne-am mutat la socrii mei a izbucnit razboiul.Era baiatul mamei si al tatei , iar eu ceea care le " furase" copilul.Asa ca dupa 6 luni nu am mai suportat certurile, discutiile, si multe altele si ne-am despartit frumos si elegant la tribunal.Imi era rusine sa ma intorc acasa nu stiu de ce nu puteam sa mai locuiesc cu ai mei asa cum locuisem inainte, aveam o retinere, asa ca m-am hotarat sa ma mut in chirie singura.Din venitul meu de contabila ma intretineam usor si imi plateam toate cheltuielile, totul era ok, dar nu aveam prietene, nu aveam pe nimeni, nu ieseam nicaieri, ma plafonasem doar mergand la servici si acasa.Intr-una din seri ma uitam pe teletext sa vad ce programe sunt si vad 'matrimoniale'.Pe moment am zis ca va fi doar o pierdere de timp, mai am si eu cu cine vb la telefon cand vin dupa masa acasa, asa ca m-am inscris.au inceput sa imi vina mesaje vb la telefon cu tot felul de baieti de barbati, radeam ne dadeam cu parerea despre alte lucruri, totul era ok.Cand intr-o zi ma contactat un baiat pe care eu o sa ii spun Casanova si mi-a spus depsre viata lui: fusese casatorit avea un fiu care nu era la el, sotia il inselase, iar acum isi cauta sufletul pereche.Vocea lui ma cutremura la fiecare telefon, incepeam sa simt pe zi ce trece ca tot mai mult imi lipseste,asa ca dupa 4 luni m-am hotarat sa il cunosc.Imi spusese ca el este mai sarac si nu prea are bani si l-am crezut, asa ca am mers eu la el.Da intr-adevar statea cu mama lui intr-o garsoniera, dar m-au primit cu bratele deschise.Credeam ca mi-am gasit fericirea,acceptasem inclusiv ca avea un copil, vroiam sa ii ajut, ii vedeam ca nu au bani, incercam sa ii cumpar la copil cat mai multe, asa ca de Craciun toata masa a fost facuta pe banii mei iar cadourile de sub brad la fel.Dupa sarbatori s-a hotarat sa se mute la mine in oras in garsoniera in care stateam in chirie.I-am gasit si lui un loc de munca , doar ca trebuia sa trimita bani si la mama lui care nu avea nici un venit.Ma impacam si cu ideea asta, ce sa fac, in fond si la urma urmei era mama lui.Maine va spun povestea mai departe
Bianca291
Postat pe 21 Aprilie 2009 15:25
Aoleu, deja ma inspaimant, dupa cum incepe povestea ta, dar cred ca ce ti se intampla tie se poate intampla oricui, nu cred ca are legatura cu matrimonialele. Cand nu deschizi bine ochii, din ce ai povestit numai pana acum, tu ai acceptat prea usor sa-i intretii familia.
kidz000722
Postat pe 21 Aprilie 2009 15:50
Povestea e interesanta dar de ce oare ma tem eu de ce o sa ne povestesti maine?
Eu cred ca atunci cand cineva nu isi gaseste iubirea sub nici o forma,atunci apeleazala la matrimoniale si e posibil ca acolo sa isi gaseasca sufletul pereche tocmai pt ca "si el" a cautat in alta parte ceea ce viata nu i-a scos in cale.
Nu sunt contra matrimonialelor dar trebuie avuta mare grija pt ca prin mesaje si telefoane nu se poate cunoaste o persoana asacum e ea.asta e parerea mea .
Chiar tu ai spus,Bianca ,ca dupa e relatie de 7 ani cu un baiat si dupa casatorie viata cu el s-a schimbat.si era un om pe care il cunosteai de 7 ani daramite pe cineva pe care nu il stii mai deloc.exista si posibilitatea ca lucrurile sa mearga bine de la bun inceput,dar poate asta se intampla mai rar.cunosc un caz care s-au cunoscut pe internet si le merge bine,au un copil impreuna si sunt fericiti dar ,repet,putine sunt aceste cazuri fericite.
Asteptam maine sa ne spui povestea ta .pupici
ninutza_kidz
Postat pe 21 Aprilie 2009 16:57
Salut fetelor, nu am mai rezistat pana maine si de accea vreau sa continui povestea mea asa ca haideti sa mergem mai departe:
Si asa se desfasura firul vietii noastre impreuna, eu indragostita lulea iar el ...cu ale lui.Mergeam sambata de sambata la el acasa sa vedem copilul, mama lui se purta super frumos, chiar ma rugase sa ii spun mama, totul era super ok.Nu ma gandeam o secunda ca de fapt aparentele insala.Observam la un moment dat ca dispar bani din casa, bonurile se consumau pe mancarea ce o trimitea la maica sa, si m-am hotarat sa ii spun ca de fapt si noi avem viata noastra si chiar daca avem multi bani nu se poate ca toti banii sa ii trimitem acolo.Am strans intr-un cont cu card o suma de 3000 ron deci puteam sa sper in continuare ca a mai lasat-o pe mamica in pace si ne vedem de ale noastre.NU O UIT NICIODATA data de 15 iunie, o zi care incepuse normal, m-am trezit sa merg la munca de fapt am si mers la munca la servici m-am hotarat sa nu il sun stiam ca e liber si poate doarme asa ca m-am intors dupa masa la ora 17.00 acasa.Si surpriza: toate lucrurile lui nu mai erau era doar un bilet pe perina in care imi scria ca pleaca sa lucreze in Italia, ca imi multumeste pt tot si ca daca vreau sa il astept.Nu va pot spune durerea din sufletul meu am urlat am plans chiar am facut si o criza de tiroida de am ajuns si la spital.Eram nenorocita, dupa 4 zile nu imi mai reveneam plangeam tot timpul.Intr-un final mi-am revenit si mi-am dat seama legat fir cu fir ca totul a fost planuit cu maica sa impreuna, am fugit la banca, adio banii i-a fost scos de pe card chiar in ziua in care plecase, gentile le trimise maica cu 2 saptamani inainte si le lasase la un coleg de al lui.Totul era calculat si bine pus la punct.Iar jigodia de maica sa era complicele lui.Concluzia genul de oameni care traiesc pe spatele altora si se plimba vara intr-o parte iarna in alta.Acesti oameni se numesc JIGODII SI RATATI!
Au mai trecut multe luni pana mi-am revenit, chiar am vb si cu maica sa la telefon i-am spus ca intr-o zi o sa ii vina si ei randul am facut-o cum mi-a venit la gura dealtfel m-am simtit si mai bine.Inainte de al cunoaste pe acest Casanova vorbeam la telefon cu un baiat din Constanta.Si surpriza ma suna intr-o seara.Si povestim aproape vreo 2 ore ii spun ce am patit si prin ce am trecut.Incerca sa imi ridice moralul sub toate formele, era chiar dragutz si cateodata ma amuza, iar asta pe el il facea fericit.
PA pa fetelor vorma lui Scarlett " la urma urmei si maine e o zi" va voi scrie cel de-al treilea capitol
Bianca291
Postat pe 21 Aprilie 2009 19:27
vezi sa n-o iei de la capat cu baiatul din constanta... ai grija, ce naiba, esti femeie in toata firea...
andracalin
Postat pe 21 Aprilie 2009 20:37
telenovela in toata regula
sabina82002
Postat pe 21 Aprilie 2009 22:47
Telenovela, telenovela, dar abia astept episodul urmator. Sper ca toata povestea asta sa fie cu final fericit.
kidz000722
Postat pe 22 Aprilie 2009 09:38
Haideti sa incheiem si aceasta poveste, parte a vietii mele si poate cu un sfat pentru cine apeleaza la aceste siteuri.
Trecuse mai bine de 1 an jumatate de cand vorbeam aproape zilnic cu acest baiat din Constanta, radeam ne spuneam unele lucruri, incepusem sa ne cunoastem chiar daca nu ne vazusem, parca ne stiam de o viata.In 2006 pe 9 august primesc un telefon de la el.Imi spunea ca s-a hotarat sa vina sa ne cunoastem.Ezitam nu stiam ce sa ii spun, stiam ce am patit cu acel Casanova, si ma gandeam sa nu patesc la fel si acum.Urma ca pe 12 sa imi sarbatoresc ziua de nastere, nu era nimic planificat, ca doar nu aveam cu cine sa imi sarbatoresc, asa ca pana la urma am acceptat.In dimineatza zilei de 9 , in jurul orei 05.00 dimineatza suna telefonul era el.Imi spunea ca se afla in gara in orasul meu.Eu radeam si i-am zis ca e buna gluma e super buna dar sa ma mai lase sa mai dorm vreo 2 ore.El insista" vorbesc serios ma aflu in gara".Eram socata.Am luat repede ceva pe mine si am dat fuga la gara .Da era acolo, cu o geanta in mana.Era un barbat inalt sportiv imbracat si fff dragutz.A venit la mine si fara sa imi zica ceva m-a sarutat.Nu pot sa va spun ce am simtit sau mai bine zis nu pot sa va spun daca am mai sitmit ceva.Ei fetelor de atunci si pana acum am ramas impreuna am factut si cateva lucruri destul de majore : ne-am casatorit, am facut o nunta superba, avem o fetita ingeras de 8 luni, ne-am luat impreuna un apartament, am luat si o masina, nu noua dar buna, si nu trece o zi din viata mea in care sa nu imi spuna ca ma iubeste.Suntem o familie foarte fericita, ne respectam, muncim impreuna, ne intelegem super bine.Si sper ca asa sa ramana si spre viitor, pentru ca in sufletul meu inca mai am aceea indoiala, inca imi mai e frica sa nu fiu pacalita din nou.Nu stiu cati ani trebuie sa mai treaca ca sa am incredere totala in eu dar sper ca intr-o zi aceasta nedumerire sa dispara.
Rog mamicile care citesc acest articol si care au trecut si ele prin astfel de lucruri sa ne scrie si ele intamplarile lor cu bune cu rele.
Bianca291
Postat pe 22 Aprilie 2009 13:34
Felicitari! Ma bucur ca povestea ta are final fericit. Cred ca esti pe drumul cel bun. D-zeu sa-ti lumineze calea si sa fii fericita si de acum incolo. Mult noroc si sanatate tie, sotului si nu in ultimul rand micutei voastre.
kidz000722
Postat pe 22 Aprilie 2009 13:48
multumesc mult sa ajute Dumnezeu
Bianca291
Postat pe 22 Aprilie 2009 14:26
eu sunt curioasa, de ce te-ai gandit tu, si tocmai DE PASTE, in loc sa stai cu familia , cu sotul care ti-a fost mereu alaturi, de ce te-ai gandit sa "sarbatoresti" povestindu-ne noua despre Casanova? nu-nteleg!
pinicuta
Postat pe 22 Aprilie 2009 16:08
cred ca daca as descoperi ca sotul meu in ziua de paste se apuca sa intrebe pe net despre ce parere au altii de modul cum l-am intalnit pe el sau pe altul, mi-as pune semne mari de intrebare: 1. de ce se mai gandeste la asta (si la alte persoane care au fost in viata lui anterior, ar trebui sa fie un capitol incheiat, mai ales ca tu zici ca el te-a ajutat sa treci peste asta - pai ai trecut sau nu?) ; 2. tocmai de Paste vin remuscarile astea? tare ciudat...
pinicuta
Postat pe 22 Aprilie 2009 16:12
Bianca291 emotionanta poveste sincer chiar ma bucur ca pana la urma chiar daca nu a fost cu acel CASANOVA cum ii zici tu a avut un happy end acum sincer nu are rost sa te mai gandesti la el in viata mai facem greseli iar acum ai o familie un copil si un sot care te iubeste si care ti-o demonstreaza nu cred ca ai avea nici un motiv sa nu ai incredere in el in fond si la urma urmei e sotul tau cu care ai o FAMILIE pe cand cu celalalt aveai o RELATIE. nu el este cel vinovat ci celalalt asa ca eu zic sa te mai gandesti la chestia cu increderea pupici si o fetita frumoasa si sanatoasa.
SEBY1YEAR
Postat pe 22 Aprilie 2009 17:33
nu stiu ce sa zic dar cred ca inca mai ai indoieli in ceea ce priveste increderea in sotul tau oare de ce?vorbele de 'te iubesc ''care le rosteste in fiecare zi nu te-au convins ca te iubeste cu adevarat?dar fetita care ti-a daruit-o ?nu stiu daca e corect spus dar acestea sunt niste dovezi majore de iubire si daca ai cantari lucrurile mai bine nu stiu daca ai mai avea indoieli!iti doresc o viata linistita si sa scapi de amintirile si teama prin care ai trecut,pupici la ingerasul mic[el este o dovada a iubirii voastre]
silviatatu
Postat pe 22 Aprilie 2009 23:00
cand am citit prima data ce a scris " pinicuta" m-am suparat, dar mi-am dat seama ca are dreptate, asa cum a scris ea, intr-adevar in preajma sarbatorilor m-a framantat multe ganduri dar nu sufar din dragoste, imi aduc aminte de scenariul pe care ei cu foarte multa pricepere il jucau.Sotul meu a lucrat de sarbatori, fetita dormea, asa ca m-am gandit sa imi povestesc si eu durerea din suflet, fiindca eu nu am mama, si nici prietene, asa ca doream enorm cateva vorbe fie el bune, fie el rele.Niciodata pana acum nu am mai vb despre asta.Da sunt fericita si implinita atat ca mama cat si ca femeie.Nu regret nimic de cand l-am cunoscut pe sotul meu, dar nu pot inca sa am incredere totala in el.Stiu ca nu e corect, dar uneori cand intarzie acasa de la servici imi pun aceeasi intrebare: oare a plecat?
Bianca291
Postat pe 23 Aprilie 2009 11:38
bianca draga, nu poti uita ce s-a intamplat, e normal... si mai normal mi se pare ca in preajma sarbatorilor, cand mintea omului mai pleaca in urma pentru o retrospectiva, sa-ti mai aduci aminte...

dar stii cum fac eu cu amintirile care nu-mi dau pace si imi chinuie gandurile?
imi spun: sunt super tare ca am trecut peste asta... asa ca vezi, tarane, tot eu sunt deasupra, am realizat ceva in viata, iar tu tot un om de nimic ai ramas...
esti un prost, un magar, un profitor, dar eu sunt cu mult deasupra ta... dobitocule...

asta mi-as fi spus eu daca eram in locul tau...

pupici...

andracalin
Postat pe 23 Aprilie 2009 11:45
bianca, n-am vrut sa te supar. dar chiar nu are rost sa te mai gandesti la casanova. s-a dus, mai bine ca s-a dus! ce voiai, sa stea sa faceti si copil si sa plece pe urma? f bine ca s-a terminat la timp ca sa nu fi suferit si mai tare! gata. a fost, a trecut, ai sotul langa tine, te iubeste, suneti impreuna si au si el si fetita ta nevoie de tine, fii alaturi de ei si lasa amintirile deoparte. aminteste-ti despre voi, nu despre altii. de ce nu mai bine , (si mai ales de sarbatori ) uita-te la filmul cu nunta voastra sau la pozele voatre de familie, ce rost are sa mai rascolesti trecutul (decat daca inca il mai iubesti pe casanova, si nici macar atunci nu vad la ce-ti ajuta gandurile astea). sincer, tie ti-ar placea sa stii ca soul tau a suferit o mare deceptie in dragoaste, tu l-ai ajutat sa treaca peste, aveti o familie care se vrea fericita, dar el inca sta si se mai gandeste la vechile iubiri neimplinite? sincer acuma, nu zic din rautate dar gandeste-te ca el daca ar suferi sa afle ca tu de paste nu te gandesti la el ci la altii... Fii alaturi de el si acorda-i si lui incredere asa cum i-ai acordat lui casanova, mai ales ca el ti-a demonstrat ca merita , si daca lasi gandurile rele de o parte veti fi toti 3 cu mult mai fericiti!
pinicuta
Postat pe 23 Aprilie 2009 12:03
Bianca291 stai linistita ca nu pleaca nicaieri sunt doar imaginatiile tale oricum ai langa tine cea mai mare garantie a dragostei lui ca sa zic asa cum ti-am spus mai sus tu si fetita sunteti familia lui si chiar daca de sarbatori devii mai sentimentala gandeste-te ca ai in fata fructul dragostei voastre eu nici macar nu m-as obosi sa-mi aduc aminte de...relatia trecuta pentru ca nu merita ce ai acum este mult mai important decat aveai atunci si daca mai dai vreodata ochii cu... relatia spune-i verde in fata ca pentru tine face deja parte din... multimea numerelor irationale. si multa sanatate
SEBY1YEAR
Postat pe 23 Aprilie 2009 12:17
Daca nu a plecat pana acum clar ca nu o sa plece din motivele pe care le crezi tu.. eu zic ca este mare lucru ca aveti copil si mai cred ca daca un cuplu nu se destrama sau nu sunt certuri foarte mari (care sa duca la o despartire mai tarziu) atunci cand se naste copilul totul va fi ok. Cred ca nasterea unui copil ii face pe parinti sa vada exact cum este relatia dintre ei..
dianecrii
Postat pe 23 Aprilie 2009 13:10
Salut fetelor, am citit toate sfaturile voastre, si va multumesc nu mult ci foarte mult pentru faptul ca m-ati ajutat .Da intr-adevar trebuie ca aceste amintiri sa dispara, sa traiesc din plin alaturi de familia mea, alaturi de sotul meu care ma iubeste nespus de mult.Indiferent de acele lucruri ingrozitoare trebuie sa ma gandesc ca viata merge mai departe.Voi incerca sa ii acord sotului meu increderea totala pe care de altfel o si merita.A facut prea multe sacrificii pentr mine, si-a lasat familia, prietenii de o viata pentru a fi langa mine.Cat depre fetita noastra, ea ne-a implinit si ne-a unit si mai tare, ne-a adus mult mia multa bucurie si fericire in viata noastra.Nu merita sa le fac asa ceva.Nu merita sa fiu cu gandul in alta parte, cand de fapt ei sunt langa mine.Voi incerca si sunt sigura ca voi reusi ca impreuna sa fim cea mai unita si mai fericita familie din lumea asta.Cat despre gunoiul acela stiu ca intr-o zi se va intoarce si soarta asupra lui.Asa cum ati zis , eu am ajuns undeva, iar tu esti doar un taran.De asta aveam nevoie de sfaturi de incurajari , si nu pot indeajuns sa va multumesc pentru ceea ce ati facut pentru mine.Sa va dea Dumnezeu sanatate si fericire si sa va bucurati din suflet alturi de ei dragi!!!
Bianca291
Postat pe 23 Aprilie 2009 14:03
bianca sper sa-ti gasesti linistea de care ai atatea nevoie si toate bune
SEBY1YEAR
Postat pe 23 Aprilie 2009 14:10
he he! eu sunt barbat asha ca poate o sa mi ridic praf in cap degeaba.dar oricum forumul este creat pentru skimb de opinii asha ca am sa ma conformez si o sa mi spun si eu parerea.eu mi am cunoscut jumatatea pe un site de matrimoniale,nu dau nume sa nu facem publicitate.nu clacasem, nu eram in criza, nu eram disperat,pur si simplu de curiozitate si a pierde timpul.nu eram la capatul vietii, aveam doar 29 de ani. acum o sa mi sara lumea in cap si o sa spuna ca la varsta aia trebuia sa fiu deja insurat, dar ATENTIE este viatza mea si daca nu mi am pus pirostiile in cap este problema mea. in fine ca sa scurtez povestea , ne am cunoscut, ne am intalnit, ne am placut acusi avem 5 ani de cand suntem impreuna si avem si o frumusete de flacau. aasha ca ....toata kestia tine de soarta . unii sunt norocosi alti nu, dar vb aia daca ai cazut ridica te si mai incearca, lumea nu se sfarseste dupa o relatie. asha ca parerea mea e prea mult tam tam pe seama asta. decat sa cauti in bar, sa ti prezinte mama pe cineva sau sa cauti pe strada un suflet pereke , .....eu zic ca i mai convenabil asha. in rest toate bune si keep walking!
iullius
Postat pe 23 Aprilie 2009 21:11
Draga iullius, mare noroc pe tine. felicitari si nu te gandi ca 29 de ani e tarziu- nu este pt un barbat

draga bianca, e foarte bine ca ai gasit pe cineva, indiferent cum a lucrat viata. A fost o trauma si e normal sa ai unele reactii. Dar tot raul spre bine, nu? Iubeste-l, fa-ti viata frumoasa, ai incredere in el dar cauta in viata sa fii puternica si sa nu depinzi de nimeni- sentimental sau material- adica sa nu mai fii atat de daramata incat sa ajungi la spital. Eu asa fac. Si vorba lui iullius: daca ai cazut ridica te si mai incearca, lumea nu se sfarseste dupa o relatie.
Multa sanatate si fericire si capul sus pe umeri!
IriCris
Postat pe 23 Aprilie 2009 21:37
Bianca,ma bucur ca a iesit bine de data asta si eu sunt de parere ca daca sunteti fericiti si nu ti-a dat vreun semn ca nu te-ar iubi ,traieste-ti viata linistita langa el si fetita voastra si uita acel episod urat din viata ta.ai incredere in tine si in fericirea voastra.
Iti doresc sa ai parte de liniste si fericire alaturi de sotul tau.
ninutza_kidz
Postat pe 24 Aprilie 2009 02:06
iullius felicitari pt curajul de a ne impartasi din experienta ta si felicitari pentru ca ai stiut cum sa-ti faci viata frumoasa si mai ales pt minunatia de flacau cam rar scriu barbatii pe forumul nostru cred ca le e frica sa nu le sara femeile in cap si apropo dragostea nu tine cont de varsta parerea mea cand o descoperi nu o mai lasa sa-ti scape indiferent de modalitate sa zic asa
SEBY1YEAR
Postat pe 25 Aprilie 2009 10:39
da chiar, iulius? cum de ai ajuns tu aici, unde 99% sunt femei?
andracalin
Postat pe 25 Aprilie 2009 10:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Carne de vitel 2 De la: horobeanu 30 August 2009 15:25
revenirea la servici inainte de implinirea a 2 ani a copilului 7 De la: ionela_miruna 24 Martie 2010 14:23
Mustarul si maioneza de la ce varsta? 5 De la: julita79 16 Februarie 2009 18:40
Concediu medical 8 De la: garbo074345 30 Noiembrie 2010 11:18
imdemnizatie 7 De la: Stanciu_Florina_1 1 Septembrie 2014 13:33
Setari Cookie-uri