Matrmonialele iubire cu doua taisuri!

kidz.ro este forum de parinti, nu formum de femei, asa ca orice parinte interesat de problemele copoilariei se poate inscrie, si poate aborda orice topic de pe site. nu vad nici un curaj deosebit in asta...
pinicuta
Postat pe 25 Aprilie 2009 11:27
da chiar asa, bianca, te-ai gandit sa pui povestea ta si pe site-urile de matrimoniale? eventual chiar pe site-ul de unde l-ai gasit pe casanova, sa stie sa se fereasca lumea de el?
pinicuta
Postat pe 25 Aprilie 2009 11:36
nu vreau sa se interpreteze gresit chiar ma bucur ca scriu si tatici sau bunici pe acest forum asa putem cunoaste si alte puncte de vedere numai ca sunt cam putini asta am vrut sa zic nu stiu cati tatici intra pe alte forum-uri pentru parinti dar daca luam un forum de sport o sa avem o mare surpriza nu vreau sa-i taxez pe tatici si sa-i inscriu in sfera indiferentei prefer sa cred ca nu au descoperit inca forumul kidz.ro iar celor care-l descopera asteptam sa-si faca "curaj" sa scrie si sa vorbeasca deschis despre orice problema
SEBY1YEAR
Postat pe 25 Aprilie 2009 11:47
de curand vorbeam cu o cunostinta despre frica romanilor in general de a vorbi sau de a povesti in america de ex chiar de la gradinita se pune accentul pe arta oratorica. Copii invata sa povesteasca si sa vorbeasca liber despre intamplari din viata de zi cu zi tocmai spre a li se invinge frica de a vorbi.Nu degeaba americanii sunt renumiti pentru celebrele discursuri.Ei chiar au darul oratoriei sa zic asa tocmai din cauza sunt pregatiti pentru a "vorbi cu curaj" .
SEBY1YEAR
Postat pe 25 Aprilie 2009 11:54
nu cred ca din "frica" de a vorbi sau din indiferenta fata de subiectele expuse, nu intra taticii sa isi dea si ei cu parerea, ci cred ca efectiv nu au timp: stau la birou majoritatea pana seara, si cand vin acasa trebuie sa stea si ei cu copiii lor nu? ca doar prea putini stau acasa in concediu de paternitate... Pe cand noi femeile catat vreme avem cei 2 ani de stat acasa, avem mai mult timpo la dispozitie (cand doarme copilul de pilda etc) si oricum le poestim si lor ce e pe forum, nu e ca si cum au pierdut discutiile...
pinicuta
Postat pe 25 Aprilie 2009 11:58
pe cand pe un site de sporturi nu cred ca intra mamicile sa le povesteasca cine ce gol a mai dat...si doar trebuie sa stie omul tot, de asta -i musai sa stea pe aceste site-uri barbatii
pinicuta
Postat pe 25 Aprilie 2009 12:00
acu depinde de ce hobby-uri au mamicile mai stii?
SEBY1YEAR
Postat pe 25 Aprilie 2009 12:03
super tare!
pinicuta
Postat pe 25 Aprilie 2009 12:08
pentru adra juganarucalin{scuze daca am scris gresit numele} referitor la prezenta mea aici...cred ca inainte de a fi diferentiati de sexe , suntem oameni in primul rand, apoi parinti si apoi ne separam in barbati si femei. poate gresec ,poate nu, dar asta este parerea mea. si este un forum, oricine poate sa si exprime opiniile si ideile
iullius
Postat pe 26 Aprilie 2009 06:09
Iulius ,eu cred ca andra nu asta a zis sau a vrut sa se inteleaga ci faptul ca tu esti pe un site unde predomina mamicile iar un tatic mai rar vedem noi pe aici.eu asta cred ca a spus ea si nu ca nu ai avea voie.acum,sa vedem daca andra e de acord cu mine.
desigur ca poate posta oricine mesaje pe forum dar e ciudat ca e un tatic pe aici pt ca noi in general vorbim cu mamici.eu chiar ma bucur sa vad si un tatic interesat de copii dar nu stiu daca ai postat doar aici sau si pe alte topicuri.
o zi buna tuturor!
ninutza_kidz
Postat pe 26 Aprilie 2009 17:13
si eu ma bucur sa vad un tatic pe forumurile noastre... n-a vrut sa fie un ton rautacios, imi pare rau daca asa s-a inteles... sunt "rea" din fire (ha, ha, ha), dar nu era cazul acum...
multumesc prietenelor ca mi-au luat apararea... e randul meu de dat o bere...
eram doar curioasa... de exemplu sotul meu stie ce scriu eu pe forum, cateodata sta pe langa mine, dar nu cred ca si-ar face cont si sa posteze comentarii....
ma rog, nici nu prea are timp....

andracalin
Postat pe 26 Aprilie 2009 19:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PRIMII DINTISORI 7 De la: Alina80 4 Septembrie 2009 20:23
Invatatul la olita 13 De la: tatusilvia 22 Iulie 2009 14:32
gauri in ureche pentru cercei 1 De la: sweet_lacry 12 August 2009 23:26
baietelul meu de 12 ani a fost diagnosticat cu noduli la corzile vocale 1 De la: garbo01021972 18 Iunie 2010 21:10
Ce parere aveti despre Osvar Florina? 1 De la: denisse17 14 Februarie 2012 01:30
Setari Cookie-uri