Pe internet din crese si gradinite

un subiect bun de discutat. atasez doua link-uri ce am gasit pina acum legat de asta.
http://surveys.polldaddy.com/s/820fe9067a8bbec8/

in curand va fi lansat in Romania un serviciu de transmisie securizata, pe internet, a activitatilor din orice gradinita. in momentul de fata se realizeaza un studiu de piata pentru a stabili interesul parintilor pentru acest serviciu. "pro" si "contra"

http://lagradi.ro/public_parents/ce_este.html

adrica
Postat pe 17 Aprilie 2009 15:11
Ideea este foarte buna! Iti dai seama ca si eu voi fi mare amatoare peste 1 an -2 sa-mi vad copilul on-line in timp real cand este la gradinita. La cate se intampla in ziua de azi eu as fi bucuroasa sa-mi vad copilul si cand va fi la scoala. Deci ce pot face mai departe? facem doar un sondaj de opinie si cercetare de marketing? :) sau pot ajuta cu ceva?
IriCris
Postat pe 17 Aprilie 2009 15:30
pe al doilea site trebuie sa intrebi daca are gradi la care trimiti copilul.
si apropo de virsta, ar trebui sa il inscri deja ca eu am tot aminat ca am timp si cind m-am dus mi-au zis doamnele ca se fac inscrieri cu 2 ani inainte. am reusit cu pile tocmai din inspectorat. am fost la 6 crese/gradi si nu reuseam sa il inscriu.
pe primul site e un sondaj de opinie. completeaza formularul si te vor tine la curent
sa sti ca nu e afacerea mea. nu de aceea fac propaganda.
adrica
Postat pe 17 Aprilie 2009 15:41
in slobozia nu exista nici macar o gradinita particulara, d-apoi astfel de chestii....
mi-ar placea foarte mult sa am asa ceva....
andracalin
Postat pe 18 Aprilie 2009 00:25
andra, eu l-am inscris la stat. camere de filmare se monteaza si la gradi de stat. la particular costa 1.500-2.000lei/luna. ar trebui sa traim cu aer si dragoste...
adrica
Postat pe 18 Aprilie 2009 09:07
oricum, noi nici n-am facut 8 luni, asa ca mai dureaza pana ajungem la stadiul asta....
andracalin
Postat pe 18 Aprilie 2009 11:40
andra, cind luca al meu a facut 8-9 luni m-am hotarit sa ii caut cresa. eu nu am cu cine sa il las de la 2 la 3 ani cind ar merge la gradinita. si nu am mai gasit locuri. am fost la 6 crese/gradinite. initial nu am stiut cum sa aleg, care e mai buna, etc. cind am ajuns sa umblu pe la ele sa vb sa il inscriu am vazut cum arata curtea si inauntru. asa m-am hotarit la una care arata super dar si inscrierile se faceau cu 2 ani inainte. deci eu trebuia imediat cum am nascut sa il inscriu. asa am aflat ca este o singura grupa de cresa care are 25 de locuri. oficial mi s-a spus ca nu mai au locuri. si era adevarat. cu relatii de la inspectorat l-am inscris-este nr 70 pe lista. la 1 iulie se face trierea, adica mai bagam pilele odata in priza.
tu faci cum crezi. daca are cine sa stea un an cind tu trebuie sa mergi la serviciu e super. dar poti sa tatonezi terenul. si trebuie sa il dai mai repede, ca dureaza pina se obisnuieste, pina se imunizeaza putin. poti sa te interesezi.
eu m-am hotarit sa il dau din septembrie anul asta, ar avea 1 an si 5 luni, dar eu sa nu ma duc la lucru. sa vad cum trece toamna si iarna. mai apuca sa fac si treba prin casa. daca e bine poate ma duc din ianuarie.
adrica
Postat pe 21 Aprilie 2009 14:58
eu cred ca o sa stea mama cu el intre 2 si 3 ani... daca nu, avem o matusa (a sotului meu) care a mai stat cu copii pentru un ban in plus...
in ultima instanta, o sa-mi bag pilele in aplicare sa-l dau la cresa....
andracalin
Postat pe 21 Aprilie 2009 20:39
da, foarte interesant.. sunt "pro" si chiar nu prea vad de ce ar fi cineva "contra" - in fine poate ar fi bine sa auzim si pe cineva care nu este de aceeasi parere, poate ne scapa noua ceva..
am 2 intrebari:
1. cei de la gradinita (mai ales cele de stat) chiar te lasa sa ii urmaresti online?
2. e cineva care foloseste acest serviciu? daca da, sa ne spuna si noua mai multe..
dianecrii
Postat pe 23 Aprilie 2009 14:44
sunt pro. dar se poate la cele de stat online?
vio373710
Postat pe 23 Aprilie 2009 16:48
se pare ca se poate la cele de stat. sint crese/gradi care au deja. la care il dau eu pe luca nu au dar vor merge sa faca o oferta si trebuie sa fie minim 10 parinti de acord.
adrica
Postat pe 23 Aprilie 2009 16:55
mi se pare ciudat ca nu se impotrivesc mai ales cei de la stat, pana la urma e vorba de supravegherea nu numai a picilor ci si a personalului.. in curand sper sa ma interesez si eu prin jur si daca aflu ceva va spun
dianecrii
Postat pe 23 Aprilie 2009 17:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu inteleg....... 4 De la: ale_micutza 19 Martie 2010 14:01
salut 1 De la: kidz007102 1 Martie 2010 17:31
vaccinul de 1 an infarix penta si scaunul moale 31 De la: ruschita 22 Decembrie 2008 18:34
crize de nervi la copil de 2 ani 29 De la: alinaro2006 6 Septembrie 2018 02:32
Tulburari digestive la bebelusi 7 De la: Getty 8 Ianuarie 2010 18:29
Setari Cookie-uri