rivalitatea in familie

Buna,mamicilor!
Am o minune de baietel,pe care il consider ca toate mamicile cel mai dulce si mai frumos din lume si inca 2 nepotei foarte draguti apropiati ca varsta pe care sincer ii iubesc foarte mult.Desi eu simt asa pentru ei,parintii nepoteilor mei nu imi dau aceeasi impresie.Nu spun niciodata un cuvant bun despre baietelul meu,nu ma intreaba ce face,nu afiseaza nicio emotie cand il vad,nu il iau niciodata in brate,desi eu ii tin in brate pe nepotii mei,chiar cu pretul geloziei fiului meu.Daca incerc sa imi laud copilul,imediat imi spun ca ai lor sunt si mai si....De ce aceasta rivalitate si concurenta intre verisori?De ce nu pot spune despre un copil ca e frumos fara sa creada parintii celorlati copiii ca ai lor sunt urati?Sincer,am primit mai multe laude,incurajari si vorbe bune de la strainii de pe strada decat de la familia mea.Exagerez?Asa ar trebui sa fie o familie?Cand eram insarcinata visam la o casa plina de copii(baietelul meu si verisorii lui),care sa creasca impreuna ,sa fie apropiati...Gresesc ca l-am invatat pe fiul meu numele tuturor unchilor si matusilor,a verisorilor,cand nepoteii mei nu stiu bine cine e tipa asta care tot incearca sa se joace cu ei?
lara_kidz
Postat pe 25 Ianuarie 2009 14:35
buna eu personal nu cred ca ai gresit cu nimic
foarte frumos din partea ta ca iti iubesti nepotii atat de mult
in timp cred ca vor aprecia si te vor iubii foarte mult
toti copii sunt niste scumpi
flicitari pentru bebe are o mama super
pa
carmenn7
Postat pe 5 Februarie 2009 08:41
Multumesc !Esti o draguta!Da,chiar ca toti copiii sunt niste scumpi si nepotii mei deja trag foarte mult la mine,fiindca intru in mintea lor,ma joc cu ei,ma tarasc pe jos,ma ascund si tot ce se poate face pentru niste copii asa de dragalasi.As vrea insa ca fiul meu sa nu sufere din cauza tratamentului diferit pe care il primeste el de la matusi si unchi.Nu vreau sa creada ca a gresit cu ceva.
lara_kidz
Postat pe 6 Februarie 2009 20:43
buna lara
nu cred ca va suferi bebe........
presupun ca matusa nu prea se joaca nici cu propii copiii
asa e firea ei
iar bebe al tau o va trata si el cu indiferenta
si eu cobor la mintea lor(am doua fete )
pa mai astept vesti
carmenn7
Postat pe 6 Februarie 2009 21:25
Cat ma bucur ca sunteti aici!Aveam mare nevoie de voi!E bine sa ai cu cine vorbi si ma bucur sa "aud"ca sunt mame care fac totul ca sa-i vada pe copii fericiti!Va pup si jucati-va cu bebeii vostri fiindca le faceti copilaria o amintire de neuitat !
lara_kidz
Postat pe 7 Februarie 2009 00:09
buna
si eu ma bucur ca v am cunoscut
copiii sunt cea mai mare bucurie intr o familie si trebuie sa fie fericiti
si asa se maturizeaza prea repede si vor sa fie mari .........
salutari tuturor mamicilor
sa aveti copii sanatosi si fericiti
lara mai asteptam vesti de la tine
carmenn7
Postat pe 9 Februarie 2009 21:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
idei de cadou pt botez baietel 10 De la: garbo_383493 28 Septembrie 2017 17:03
Cantecele pentru copii 3 De la: mamica1maria 7 Mai 2010 12:58
Ajutor 6 De la: ina_rebeca 14 Octombrie 2009 16:52
concediu de crestere a copilului 2 De la: ina_rebeca 20 Octombrie 2009 18:25
Reducto Start 2 De la: felideni 10 Noiembrie 2008 22:15
Setari Cookie-uri