mai e loc de romantism dupa ce apare bebe?

Buna tuturor? mai veti timp de sotul vostru sau mai bine zis de cuplul pe care il formati acum dupa ce a venit bebe? Ptr ca eu la sfarsitu zilei cad moarta de oboseala si .............cam atat!!!!!!
tofan_stanita
Postat pe 4 Mai 2009 16:00
o sa fie mai bine cand se face si bb mai mre
cand o sa mearga singurel
cand o sa manance singur
cand os a te ajute la cules scame de pe jos etc

cam pe la un an adica

si cel mai important:cand o sa si "vb" sa intelegi cate ceva dince zice, o sa fie chiar ok.

nu o sa se mai trezeasca nici noaptea si o sa te poti odihni mai bine

o sa se culce si mai devreme si o sa poti sa stai cu tati seara mai mult
pinicuta
Postat pe 4 Mai 2009 16:03
he he he pai la intrebarea asta trebuie sa-ti raspunda kidz000353, iti explica ea cum se face
corina_dragoi
Postat pe 4 Mai 2009 16:42
scuze, am fost putin ironica insa nu-ti era adresat tie ci unei "prieteneei kidz000353"

ai dreptate, e dificil sa-ti mai ste gandul si la sot dupa o zi plina petrecuta cu cel mic si ocupandu-te si de casa... insa incet incet te obijnuiesti, sau la mine cel putin asa a fost

eu am fost atat de stresata ca as putea ajunge in aceasta situatie incat am incercat inca de la inceput sa-mi gasesc timp si pentru cuplu. Cred ca pe de-o parte tine si de vointa, dointa, apetit, etc. O idee care la noi a functionat a fost sa mutam timpul rezervat romantizmului de seara, in timpul zilei. Il expediam pe eugen la bunici vreo 2 ore, timp in care noi ne facem de cap, sau doar ne relaxam, depinde de caz. :)

mult succes
corina_dragoi
Postat pe 4 Mai 2009 16:50
buna intrebare......ce sa raspundem????? ca nu prea mai e nimic din ce era inainte de bebe.s-a dus linistea,libertatea,somnul,iesitul ca inainte la terase si restaurante....iar momentele de iubire sunt mai rare si pe fuga.

dar asta este iar puiul care-l avem numai cd il vezi te face sa uiti de toate.

poate cd o sa se faca mai mare se va schimba.noi avem 9 luni acum iar primele 6 luni eu am dormit cu bebe in camera lui ,asa ca romantismul era in vise mai mult si fericirea era a sotului meu care se lafaia in tot patul singur.....

dar sa fim sanatosi si sa ne bucuram de bebei si de romantismul care mai este ca daca mai apare un bebe......nu cred ca o sa mai stim ce e acela.

va pup si sanatate.....
horobeanu
Postat pe 4 Mai 2009 21:56
ei na, dar ce nu ai vazut familii cu mai mult de 2 copii? ca doar nu cred ca le-a lipsit romantismul ca sa faca mai multi stati fara grija ca se aranjeaza lucrurile de la sine.. dar in timp... trebuie rabdare...
pinicuta
Postat pe 5 Mai 2009 18:41
exact rabdare!
cam pe la 50 de ani o sa mai avem timp de romantism
sabina82002
Postat pe 7 Mai 2009 23:01
nici atunci ca devenim bunici si trebuie sa avem grija de nepoti...
horobeanu
Postat pe 8 Mai 2009 16:52
pinicuta
Postat pe 8 Mai 2009 17:43
ei na, mai trimitem si noi nepotii acasa la masa si la tasu macar in weekend sa ne mai facem si noi de cap asa ca pensionarii.
Mai degraba invers, ni-i vor trimite ei in weekend
sabina82002
Postat pe 8 Mai 2009 22:44
E adevarat ca de cand e bebe, nu mai e nimic ca inainte ,nici timp de iesit ,nici de lenevit macar o dupa masa in pat si nici de romantism asa ca inainte dar asa ,printre un somnic si un alaptat mai aveam si noi timp putin de iubit ,pe fuga ,ce-i drept pt ca se pare ca atunci cand crezi doarme mai bine,se trezeste si strica tot cheful de iubit
Dar radem pe seama acestei situatii si ne dam seama ca nu putem fi si cu bebe si cu timpul liber de altadata.Ne bucuram ca avem un bebe sanatos si profitam de momentele fericite din viata.
Si e adevarat ,seara pici jos de oboseala(la inceput cand e bebe mic) si nu mai ai timp de sot sau nu mai ai nici un chef.

ninutza_kidz
Postat pe 9 Mai 2009 14:56
eu ce sa zic?ca tati al nostru nici nu e acasa ,nici daca as avea timp nu as avea cu cine! dar cand vine trimitem copiii la bunici cateva ore sa stam linistiti si sa recuperam timpul pierdut!e bine mai rarut ca e mai dragut!pupici
silviatatu
Postat pe 9 Mai 2009 15:03
se pare ca e chiar o problema lipsa timpului liber!!!!!!!!! atunci sa cresca bebeii si mai vedem!!!!!!!!! sper sa nu se plictisesca sotul intre timp!!!!!!!!
tofan_stanita
Postat pe 9 Mai 2009 21:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cresa sau gradinita 51 De la: aly_raz 15 Septembrie 2010 14:30
Brand New Nikon D90, Nikon D300, D80 For Sale. 1 De la: kidz007473 28 Martie 2010 10:58
Motive pentru care incepeti munca mai repede de 2 ani de la nastere 1 De la: ancamts 7 Martie 2009 14:15
Sport pentru copii? 8 De la: garbo_379484 13 August 2013 18:55
Bebe si visele 6 De la: alinakatt 28 Septembrie 2009 11:01
Setari Cookie-uri