ce cadouri le faceti piticilor vostri de craciun?dar finutilor?

sincer nu m-am gandit,dar am 4 finuti ,toti sunt baieti,si o finuta pe drum,pana de craciun va veni si ea.....
marighe
Postat pe 7 Decembrie 2008 20:59
noi nu avem finuti dar avem un baietel. anul trecut (avea 3 luni) a primit de la nasi hainute. Anul asta (1 an si 3 luni) i-a adus mosul jucarii. Frumos ar fi si un calut -balansoar (prin magazine se tot uita dupa ele), si la o expozitie i se pusese pata pe un carucior de jucarie care avea o barza de plus in ea (si il tot cara de colo-colo , nu-l mai puteai dezlipi de caruciorul ala) Pt un nou-nascut cred ca frumos ar fi un ingeras care canta (am vazut in comert) de Craciun.
ruschita
Postat pe 8 Decembrie 2008 12:33
buna fetelor....noi de Craciun vrem sa-i luam la bebelina(1 an si 1 luna)calut balansoar ,bine ca noi in a doua zi de Craciun ii luam si motul si i-am organizat si o petrecere cu multi invitati la resteurant....acum ne gandim ce le luam la nepotele cadou de Mos Craciun ca Mos Nicolae le-aluat hainute,de Craciun ma gandeam sa le luam jukrii....cred ca la cea mai mare din nepotele 1 an si 5 luni ii iau si ei leggo cum i-am luat fetitei mele si la cealalta ca este micuta 4 luni un carusel muzical.ce parere aveti eu zic ca este ok asa....
deliarebecca
Postat pe 8 Decembrie 2008 14:43
Buna,
In primul rand la fetele nasilor Ileana 11 ani (Codul bunelor maniere pentru copii),un puzzle cu peisaje ii plac foarte mult
Ioana 7 ani o papusa cu par foarte lung si accesorii pentru par (pt papusa si pt fetita)
Pentru baietii mei Ionut( 2 ani si 4 luni ) cuburi din lemn pt constructii si o masina rosie din metal cu deschidere usi si capota
Tudor(9 luni)-cilindru muzical si un costumas de mos

Bugetul alocat=600ron
julita79
Postat pe 15 Decembrie 2008 09:54
Eu sunt o persoana care tine la educatie. Credeti ca as putea sa cumpar carti sau jocuri educationale pentru fetita mea?

Este clasa a III-a.
alinutza98
Postat pe 16 Decembrie 2008 12:08
da sigur poti..chiar este indicat sa-i dezvolti pasiunea pt citit...este marisoara deja are 9 amisori banuiesc...sunt o multime de carti (enciclopedii)ff interesante din toate domeniile...dar cele mai ok sunte dak stii enciclopediile de laRIDER DIGEST ..... ce am apucat eu sa rasfoiesc sunt pline de informatii care ii vor fi utile si la scoala...sunt un material didactic ff bun pt referate...
deliarebecca
Postat pe 19 Decembrie 2008 21:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eruptie cutanta copil 2 ani 3 De la: garbo_408487 29 Ianuarie 2015 18:11
RH NEGATIV LA VIITOARELE MAMICI 30 De la: adryaana 19 August 2011 08:43
nu i mai ajunge lapticul de la san????? 9 De la: silviu_m74 25 Octombrie 2009 11:09
buna 4 De la: office_salinasusesi_ro 4 Mai 2010 16:11
Cum scapam de vergeturi post-natale? 17 De la: O_K 14 Mai 2011 01:16
Setari Cookie-uri