impodobirea bradului de craciun

salut!
noi avem o dilema. Andrei are 1 an si e la momentul cand baga tot ce gaseste pe jos in guritza, trage de tot ce i se pare interesant, asa ca... imi e cam teama sa ii fac bradut anul acesta ca mi-e ca fuge cu el prin casa. ( si nici prea mult loc nu e). Iar ca sa stau tot timpul sa ii spun ca nu e voie..., chiar nu are rost. Voi ce faceti , mamicilor care aveti bebelusi de 1 an?
sabina82002
Postat pe 8 Decembrie 2008 15:23
facem brad la bebelina.. si ea are 1 an si o luna si la fel trebuie sa stau cu ochii pe ea sa nu bage in gurita toate cele si sa nu traga ceva de pe mobila...dar bradutul ii facem in sufragerie si bebelina va merge acolo doar in vizita si va fi in permanenta supravegheata sa nu traga de el sa-l plimbe prin casa...ca spatiu avem suficient....ca ea oricum in timpul zilei se joak in camera ei si in sufragerie merge si ea doar dak merg eu acolo sau avem musafiri...pooop
deliarebecca
Postat pe 8 Decembrie 2008 15:39
si noi impodobim bradut de craciun. sabina, iti dau un sfat..pune bradutul intr-un loc unde poti sa-l legi si foloseste podoabe din plastic.
felideni
Postat pe 9 Decembrie 2008 10:09
sall fetele...eu deja am facut bradutul la bebelina in dupa amiaza asta...m-a ajutat si bb...era cu beteala de gat cu globulet in gura rodea la el.....a durat ceva pana am terminat (vreo 3 ore)....dar si cand a fost gata nu va zic ce bucurie pe Delia....ce s-a mai bucurat cand am bagat instalatia in priza si a inceput sa cante....deocamdata nu trage de el dar sa vedem cum se comporta maine.poimaine....dabea am luat-o de la bradut mai inainte sa o bag la culcare.... pupici la mamici si bebici si somnik pufos!!!
deliarebecca
Postat pe 19 Decembrie 2008 21:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
retete de papica ptr.bebe 4 De la: kidz001100 11 August 2009 17:02
CUM SA DEZVAT PE COPIL DE SAN 74 De la: lacrisami 24 Octombrie 2011 13:59
Urinal Akut in timpul sarcinii 1 De la: kidz002476 22 Ianuarie 2010 11:20
am racit 19 De la: ale_micutza 10 Noiembrie 2009 17:10
Care este DIFERENTA dintre o SOTIE iubitoare si o IUBITA iubitoare??Dar dintre un SOT iubitor si un IUBIT iubitor?? 273 De la: dor72 26 Iunie 2011 12:27
Setari Cookie-uri