Aparitia dintilor

Buna as dori si eu sa stiu la cate luni incep sa le iasa dintii la bebei?
andrus24
Postat pe 8 Martie 2009 20:02
depinde de copil lui sebi i-au aparut la 7 luni acum poate sa-i iasa si la 4 luni si la 9-10 luni oricum o sa-ti dai seama ca are gingiile rosii si e un pic mai agitat asa s-a intamplat la noi la dintii de jos la cei de sus in schimb a fost chiu si vai pupici
SEBY1YEAR
Postat pe 8 Martie 2009 20:17
Cred ca o sa ii iasa ca tot ce prinde baga in gurita si is si mai tari gingiile.
andrus24
Postat pe 8 Martie 2009 20:37
si sebi rodea tot ce prindea de pe la 4 luni numai jucariile de la farmacie nu avem 3 si stateau cu randul in frigider sa se raceasca inelul cu lichid asa reci le mai rodea dar cand se incalzeau nici nu vroia sa le mai vada oricum toate jucariile lui sunt roase poti sa-i dai cu calgel cand incepe sa-i sparga gingia sau ce-ti recomanda doctorul la noi a fost mai problema la cei de sus cand a facut diaree asta de inceput apoi febra si plans noaptea de l-am pus la regim 2 zile si fara titi ioar de febra ii dadeam seara eferalgan ca numai seara sau noaptea facea febra si era asa miorlait de numai in brate a stat asa ca tot raul spre bine ca pe langa durerea de spate pe care nu o mai pun la socoteala am si slabit 2 kg
SEBY1YEAR
Postat pe 8 Martie 2009 20:44
depinde de individ, poate sa ii iasa primul dinte la 3 luni sau la un an, nu trebuie sa te alarmezi. Andrei , la un an jumate, are 8 dinti, 4 masele si 2 canini (si se vad deja ca urmeaza ceilalti 2 canini), dar fiecare organism are alte caracteristici si alte recatii, asa ca deci...
ruschita
Postat pe 10 Martie 2009 11:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mamica din timisoara 8 De la: office_salinasusesi_ro 4 Iunie 2010 14:34
acte pt indemnizatie 5 De la: dianecrii 8 Mai 2009 14:23
pot sa-i dau ceai bb-lui meu de 4 luni? de care? 14 De la: sima_kidz 11 Decembrie 2012 20:46
Sfecla rosie 8 De la: vasilicasavoiu 12 Martie 2009 11:53
Un medi bun pt intrerupere sarcina 1 De la: Alina_Cotiga_1 7 Decembrie 2015 12:52
Setari Cookie-uri