Cafeneaua forumului

LA MULTI ANI, Maria! sa fii sanatoasa, fericita si sa te bucuri de printesa ta! Iar cu varsta, nu trebuie sa-ti faci probleme.Toti trecem prin asta, mai devreme sau mai tarziu.Nu stiu daca ai schimbat prefixul, dar atunci sa vezi ce urat te simti...Stiu cum e...Eu nu imi ascund niciodata varsta, asta e..., am mult, si ce daca? Nu intotdeauana ma simt asa batrana...si nici nu mi-o arat..., prin felul meu de a fi, nu neaparat cum arat...Multa lume, care nu-mi stie varsta, se mira putin cand afla cat am, deoarece eu tot timpul sunt vesela, rad si ma bucur de viata cat pot. Conteaza cum ne simtim...Intr-adevar , cateodata si eu ma simt batrana, obosita, dar cand imi dau seama ca trebuie sa tin pasul cu Chira, imi revin...Asa ca si tu trebuie sa fii la fel...Inca odata La Multi ani si tot ce-ti doresti. Pupici si Alexiei!
chira
Postat pe 3 Februarie 2008 10:02
Draga Melutza,LA MULTI ANI!Sa ai parte numai de bucurii ,fericire si multa,multa sanatate.Azi si micuta mea ADRIANA implineste 8 luni.Va doresc sa aveti o duminica cat mai placuta alaturi de cei dragi!Va pupam dulce!!!
anuska_kidz
Postat pe 3 Februarie 2008 10:06
LA MULTI ANI si Adrianei ! Sa va bucurati de ea si sa va aduca numai bucurii! Va pupam!
chira
Postat pe 3 Februarie 2008 10:09
LA MULTI ANI!,multa fericire si implinire sufleteasca.Sa te bucuri de puisorul tau,sa-ti creasca mare si voinic.
Nu stiu de ce va simtiti voi"batrane"!Batrane putem sa ne simtim deabia dupa 40 de ani si nici atunci........atata timp cat ne pastram in suflet "copilul"din noi,atat timp cat nu uitam sa radem sa visam,sa speram..........suntem inca copii.
LA MULTI ANI,Melutza!
g_ela25
Postat pe 3 Februarie 2008 15:09
LA MULTI ANI MELUTZA !!!!!!!!! MULTA SANATATE SI FERICIRE. IN PRIVINTA VARSTEI POT SA-TI SPUN CA NU TREBUIE SA-TI FACI PROBLEME.TOTI INAINTAM IN VARSTA FIE CA NE PLACE SAU NU.
LA MULTI ANI ADRIANEI, SA-TI TRAIASCA SI SA-TI ADUCA NUMAI BUCURII.
PUPICI DULCI VOUA SI INGERASILOR VOSTRII
pisycutz
Postat pe 3 Februarie 2008 18:26
MULTUMESC DRAGELE MELE.SA VA D-ZEU SI VOUA CE MI-ATI URAT VOI MIE.MULTE LUNITZE INAINTE SI ADRIANEI.SA FIE SANATOASA SI SA AIBA O COPILARIE FERICITA ALATURI DE TOTI CEI DRAGI.O ZI BUNA VA DORESC SI PICI SANATOSI SI VOINICI.PUPICI
melutza
Postat pe 4 Februarie 2008 10:14
Buna dimineata fetelor? Nu sunteti la cafea? Sau sunteti ocupate cu puisorii vostri? Eu profit cat mai doarme Chira si-mi beau cafeaua in fata calculatorului.Cam slaba miscarea in ultimul timp pe forum...Va astept sa fiti mai active...Va pup!
chira
Postat pe 5 Februarie 2008 10:04
Buna dimineata!Eu sunt la cafea,dar sunt si in mari emotii pentru ca prietena mea(nasa Adrianei)este acum in sala de nasteri.Va pup si va doresc o zi minunata!
anuska_kidz
Postat pe 5 Februarie 2008 10:21
La multi ani Melutza, scuze de intarziere dar abia acum am reusit sa intru pe site...multsa sanatate, bucurii si sa nu te gandesti niciodata la varsta..important e sa te simti tanara ! te pup !
sdanutza
Postat pe 5 Februarie 2008 21:17
Anuska..ii tinem pumnii si asteptam vesti !!
sdanutza
Postat pe 5 Februarie 2008 21:18
Buna fetelor!Eu am baut un ceai fierbinte de raceala ca m-a prins!M-a simt tare rau!M-a doare-n gat,imi curge nasul si ma dor ochii!Singurul leac pe care il pot lua este banalul ceai.Va pup.
g_ela25
Postat pe 6 Februarie 2008 12:36
buna fetelor !!!! g_ela imi pare rau de tine , tot ce pot sa-ti spun e insanatosire grabnica !
sdanutza
Postat pe 6 Februarie 2008 17:52
buna fetele. abia acum am reusit si eu sa intru pe forum. am profitat putin de faptul ca nu sunt la serviciu si am facut putina ordine prin casa.
draga g_ela imi pare rau sa aud ca esti bolnava.sper sa te faci bine cat mai repede si ai grija ce tratament iei ca sa nu-i dauneze bebelusului. va pupic dulce !!!!!!!!
pisycutz
Postat pe 6 Februarie 2008 19:53
g_ela incearca cu mult ceai de lamaie.Eu asa m-am facut bine in timpul sarcinii, cand am racit. ai grija de tine.sa te faci bine!
chira
Postat pe 6 Februarie 2008 21:57
buna fetele, gaat promit ca voi intra mai des, dar sa vedem cat de des, pt ca fetita mea a descoperit mersul si toata ziua ma pune sa ma tin dupa ea si cand mai oboseste tipa sa tin de manuta, si uite asa ne ttrece ziua, eu acm imi beau shakeul ca inca sunt la cura de slabire... va pup si aveti grija de voi
pericol21
Postat pe 7 Februarie 2008 10:19
Buna ziua .insanatosire grabnica g_ela.incearca si cu supa de usturoi ca sa-ti treaca mai repede raceala.mie imi place si daca nu sunt racita....multa sanatate la mamici si pici
melutza
Postat pe 7 Februarie 2008 16:11
buna fetelor..cam ocupate sunteti.....nimeni la cafea?? e deja ora 15.00 ! g_ ela incearca si oscilococcinum ( sper ca am scris bine) e foarte bun si poti sa iei chiar daca esti insarcinata !
ce mai faceti? Andrei acum doarme de aceea pot sa stau mai linistita pentru ca de cum se trezeste trebuie sa stau cu ochii pe el ca pe butelie !!!!!
sta in funduletz si se intinde dupa jucarii pana pica in " bot" !! va pup si va astept aici !!
sdanutza
Postat pe 8 Februarie 2008 14:47
salutari.si lexuk mea doarme.si imi permit sa beau un ceai la ora asta pt ca mi-am dat seama ca beau ff rar lichide si am hotarat sa beau fortat, pt ca mi-e frica sa nu patesc cine stie ce...pupici la mamici si pici
melutza
Postat pe 8 Februarie 2008 15:09
buna fetelor..e cineva la ceai sau cafea?? ce faceti??
Andrei acum s-a trezit asa ca va las..va spun o duminica placuta !!!
sdanutza
Postat pe 9 Februarie 2008 16:38
Buna seara! Am reusit sa intru si eu putin.Chira vreau sa va spun ca doarme de la 22.00, eveniment, sper sa nu se trezeasca, ca daca se va trezi vai de mine, va sta pana dimineata.A dormit foarte putin azi, de la 12.30 la 13.30, si de la 17.00 la 17.30, si am mai fost si plecati, cred ca era super obosita. Tati e plecat la petrecere, la sora mea, care isi serbeaza ziua intr-un club, si bineinteles ca noi nu aveam cum sa mergem, asa ca am stat acasa, si nici pe Chira nu m-am indurat sa o las cu altcineva, decat la bunici, dar bunicile fiind plecate..., asta e. Anul acesta ratam mai multe petreceri, dar recuperam noi. Pupici si noapte buna!
chira
Postat pe 9 Februarie 2008 23:04
Buna!Am intrat sa va salut si sa va doresc o duminica placuta tuturor!Mariana,in legatura cu petrecerile....ai dreptate,vom recupera noi.Si mie imi este foarte greu sa stau in casa.Eram obisnuita sa ies in cluburi de doua ori pe saptamana si acum imi este extraordinar de greu,dar abia astept vara...si voi recupera.Nici eu nu o las pe Aditza cu nimeni,nici macar cu bunicutele.Singura persoana cu care a mai ramas de cateva ori,dar pentru foarte putin timp,este sora mea.Va pupam si sa auzim numai de bine!!!
anuska_kidz
Postat pe 10 Februarie 2008 12:03
Buna.........nu mi-ati spus daca va place burica mea?
Acum suntem si noi maricei,dar aseara m-am speriat teribil,cred ca am facut un atac de panica.Am sangerat si imi este foarte frica sa nu pateasca ingerasul meu ceva.
Voi ati patit asa ceva.?
Acum sunt in 25 de sapt si stiu ca nu este bine sa sangerez .Cand suflam nasul ma fortam tare si simte-am ca se desprinde placenta din mine.
Oricum,nu m-am linistit pana nu am simtit micutul ca misca,
Sapt asta merg la doctor.Marti imi iau si rezultatele de la analize.
Va pupik.
g_ela25
Postat pe 10 Februarie 2008 15:17
Buna! Sunt Nicoleta si ma bucur ca am ocazia sa discut cuatea persoane, sunt interesata de discutiile pe tema dietei si eu am aceata problema dupa cea de-a doua sarcina, am ramas cu un surplus de vreo 6 kg si nu reusesc pur si simplu. Nu sunt adepta medicamentelor sau diverselor tratamente cu efecte miraculoase, cred cutarie in miscare dar... sunt cam lenesa in privinta asta. Fetita mea inca este mica si se trezeste inca noaptea incat cam greu cu energia dupa atatea nopti nedormite. Plus ca noi avem si o problema si anume fetita mea are luxatie congenitala de sold si este imobilizata in gips dupa interventia chirurgicala facuta asta vara.
Invit mamicile care au aceata problenma sau care au avut la sugetii si pareri.
riannarares
Postat pe 12 Februarie 2008 11:05
buan fetelor. sunt si eu o mamica dornica de un ceai cu lamaie. ma numesc raluca si am un baiat de 1 an si 4 luni.
va pup si va mai astet pe aici
ralucabarla
Postat pe 12 Februarie 2008 12:05
buna fetelor ! g_ela o sa ma uit la pozele cu burtica ....sper ca esti bine...si eu am sangerat dar aveam mai putine saptamani de sarcina si am fost la dr. Mi-a dat antibiotic pentru ca aveam o infectie ! Bebele nu a avut nimic si s-a nascut sanatos ! Va pupic ! Ma duc la bebeii mei..ca azi am 2...a venit si o prietena cu fetita la mine sa am grija de ea ..asa ca sunt foarte ocupata !!
sdanutza
Postat pe 12 Februarie 2008 12:08
salutari la toata lumea.numele meu este Ramona si sint mama unui baietel superb David-Nicholas.am descoperit discutii interesante cu privire la un regim de slabire.eu am nevoie urgenta de un astfel de regim deoarece dupa 2 ani de la nastere nu am slabit deloc ba chiar am mai pus si credetima am pus bine.Am 96 de kg la o inaltime de 1,72cm.vreau un regim care sa nu ma oblige sa consum produse lactate pt ca sint alergica.
neculita_ramona
Postat pe 12 Februarie 2008 13:13
BUNA MAMICI SI VIITOARE MAMICI.. Eu sunt Iulia si sunt mamica a doua fetite .. va urez numai bine !
iulia_cornelia
Postat pe 12 Februarie 2008 14:22
bun venit noilor mamici si pici: nicoleta,raluca,ramona si iulia .sunteti binevenite in clubul nostru si va invitam zilnic la cate o cafeluta sau ceai dupa preferinte.
melutza
Postat pe 12 Februarie 2008 15:19
Bun venit la toata lumea.G_ela25 sper ca te simti bine.Ai o burtica tare frumoasa .Sa fiti sanatoase si sa auzim numai de bine de la tine.Prietena mea (nasa Adrianei)a nascut o fetita de 4kg si 54cm si sunt ok amandoua.Le asteptam sa vina acasa.Despre curele de slabire...nu stiu ce sa va spun.Cred ca am sa ma repet,eu sunt farmacista si va spun sincer ca un tratament miraculos nu exista.Vointa si rabdarea,sportul cred ca sunt cele mai importante si nu in ultimul rand alimentatia.Singurul tratament care are efect si pe care eu l-am mai recomandat este XENICAL si REDUCTIL.Primul elimina grasimile din organism,iar al doilea inhiba centrul foamei(taie pofta de mancare).Dar au si o gramada de reactii adverse....Nu stiu ce sa va spun.Totul depinde de voi.Va pupacesc si va doresc numai bine!
anuska_kidz
Postat pe 12 Februarie 2008 15:37
buna nicoledin22.imi pare nespus de rau de fetita ta.eu nu inteleg de ce a trebuit operata fetita ta? eu am nascut-o pe Alex, fetita mea, cu luxatie congenitala, dar nu a fost nevoie de interventie chirurgicala.am purtat-o 4 luni de zile cu 2 pampersi unul peste altul si dupa cele 4 luni am fost cu ea la Bucuresti pt consult si radiografie iar medicul mi-a spus ca osul s-a sudat in articulatii si nu mai e nici un fel de problema. acum fetita mea are piciorusele normale si merge perfect.
Draga Giorgiana imi pare rau pt ce ti s-a intamplat. pot sa-ti spun ca eu nu am avut probleme de genul asta pe tot parcursul sarcinii. eu zic sa nu te sperii si sa astepti sa vezi ce spune medicul. sper ca totul sa fie ok.
eu acum va las ca trebuie sa-i dau lui Alex sa pape ca a venit de la gradinita si ii este foame.pupici pentru mamici si pici
pisycutz
Postat pe 12 Februarie 2008 16:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
carut de vanzare 1 De la: DACIANAIBRIAN 8 Mai 2008 13:33
Vand Marsupiu Chicco Go 1 De la: Gly 19 Mai 2010 15:14
Mchiaj profi pentru nunta 1 De la: garbo_404810 15 Decembrie 2015 13:42
Vand premergator Brevi 1 De la: XEMONIA 25 Septembrie 2008 08:27
Vand patut pliabil Chicco 1 De la: kidz008157 16 Mai 2010 15:20
Setari Cookie-uri