Cafeneaua forumului

Foarte slaba miscare azi! Tocmai am terminat si eu o parte din treaba, cafeaua inca,Chira doarme si am zis sa va salut. Ca daca se trezeste nu stiu daca mai pot sa stau pe forum. Ce fac ingerasii vostri? Daca mai sunt copii inscrisi pe starbebe sa ne spuneti , ca sa-i votam. Pupici.
chira
Postat pe 14 Ianuarie 2008 13:43
Salut!Am terminat o parte din treaba si am intrat sa va salut.Pitica mea inca doarme.Va pupam pe voi si pe micuti si va dorim o saptamana cat mai placuta.
anuska_kidz
Postat pe 14 Ianuarie 2008 14:42
Buna fetelor ! sa nu va faceti griji cand dorm bebelusii eu imi fac griji ca daria de la 5 luni nu mai are o noapte linistita si e din ce in ce mai agitata noaptea cred ca azi noapte s-a trezit de vreo 10 ori si a baut o sticluta de ceai nu stiu ce sa mai fac si ce sa ii mai dau am incercat cu detoatedar nimic nu isi face efectul.Acum are 10 luni si deabia i-au dat 2 dintisori defapt de craciun dar ii cresc foarte greu deabia se vad nici ziua nu doarme bine si e foarte activa deja merge singura .Am inceput sa ma consolez cu idea ca asa este ea . daca stiti ce as putea sa ii mai dau sa se linisteasca in afara de romergan .fenobarbital,sau calma baby cu care am incercat fara succes va rog sa imi spuneti
georgeta_claudia2000
Postat pe 15 Ianuarie 2008 08:12
Nu e nimeni la cafea ? eu cred ca o sa o beau pe a2a caci azi noapte nu stiu daca am dormit 4 ore puse cap la cap.sper sa fie din cauza dintilor si sa nu fie bolnavioara caci in weekend am fost la tara si era tare frig
georgeta_claudia2000
Postat pe 15 Ianuarie 2008 08:20
buna fetelor.in legatura cu somnul ....noaptea.tii cumva vreo lumina de veghe aprinsa? daca da si asta poate fi cauza.bb trebuie sa faca diferenta intre zi si noapte.fetita mea de cand am ajuns de la maternitate,a dormit toate noptile pana acum si are un an si 3 luni.se trezea doar sa manance si adormea la loc.acum se mai trezeste dimineata pe la ora 9-10,iar noaptea deloc.eu sunt tare mandra de ea.va doresc o zi frumoasa si pici cuminti si sanatosi.
melutza
Postat pe 15 Ianuarie 2008 10:08
Buna dimineata!Eu la ora asta reusesc sa-mi beau cafeaua.Draga mea,in primul rand vreau sa subliniez ca sunt framacist si vreau sa te cert tare ca-i dai bebelului tau fenobarbital.Cine ti-a spus sa-i dai asa ceva si de ce?Copilul poate si mai mult ca sigur este agitat de la dinti.Fenobarbitalul se da in anumite afectiuni si in cazuri extreme...Cand este vorba de copilasi nu va jucati cu medicamentele.In primul rand tr sa aflata cauza pt care copilul nu doarme si abia apoi incepem sa-i dam medicamente NUMAI LA RECOMANDAREA MEDICULUI.Va pup dulce!
anuska_kidz
Postat pe 15 Ianuarie 2008 11:16
BUNA FETELOR SI MULTUMESC PENTRU SFATURI !intradevar tin aprinsa o veioza cu senzor de lumina dar e foarte slabasi vreau sa iti spun ca fetita mea nu deschide ochii noaptea practic nu se trezeste dar maraie si daca nu o bag in seama se pune pe plans.asa ma trezesc si ii dau ceai si suzeta si adoarme iar .
Dar mi-ai dat o idee o sa incerc si fara lumina deloc dar o timeam aprinsa in idea ca ma trezesc si nu vad sticluta de ceai .
MULTUMESC MELUTA !
georgeta_claudia2000
Postat pe 16 Ianuarie 2008 08:05
Draga anuska sa stii ca nu i-AM DAT DECAT LA RECOMANDAREA MEDICULUIPENTRU CA A AVUT O PERIOADA CAND SE TTREZEA TIPAND SI DEABIA O PUTEAM LINISTI. .ii dadeam jumatate de pastila si numai seara la culcare si intadevar nu s-a mai trezit tipand dar tot se trezea si nu i-am dat mai mult de 5 zile desi doctorul mi-a zis sa continui pentru ca stiu ce inseamna FENOBARBITALsi nu ii dau nimic pana sa citesc prospectul .Daria si ziua se sperie foarte usor daca e linistita si o strig ea tresare si se pune pe plans.
ITI MULTUMESC TARE MULT PENTRU SFATURI SI CHIAR M-AS BUCURA DACA M-AI MAI AJUTA PENTRU CA ESTI FARMACIST.
EU mai am un baiat de aproape 9 ani dar cu el nu am avut niciun fel de problema de genul acesta in schimb daria se sperie si de persoane necunoscute.
georgeta_claudia2000
Postat pe 16 Ianuarie 2008 08:14
Faptul ca pitica se sperie de persoane straine este normal si specific varstei.Ai procedat cat se poate de bine si atunci cand ai cel mai mic dubiu mai cere parerea si altui medic.Nu strica!Va pupam si va dorim multa sanatate.Si atunci cand doresti sa ma intrebi ceva nu ezita,iti voi raspunde cu placere.
anuska_kidz
Postat pe 16 Ianuarie 2008 11:05
cu placere georgeta .Ti-am spus pt.ca stiu multe mame care se plang ca nu le dorm copiii noaptea si cand le intreb de lumina la fel imi raspund.Tine o lanterna langa tine sau aprinde televizorul daca scanceste.eu asa faceam si dupa ce papa,il stingeam si gata.Multa sanatate si pupici la mamici si pici
melutza
Postat pe 16 Ianuarie 2008 16:01
buna fetelor...ce mai faceti?? banuiesc ca acum nu sunteti la cafea..dar eu de-abia acum am reusit sa intru...asa repede imi trece ziua ! cred ca si voua ! va pup si sper sa intru maine la o cafelutza !!
sdanutza
Postat pe 16 Ianuarie 2008 21:11
buna fetelor ! draga anuska as dori sa te mai intreb ceva daca poti sa imi raspunzi am fost la medic si i-am spus cat e de agitata si ca in afara de lapte si si ala foarte putin nu mai mananca aproape nimic si mi-a a dat peritol .
eu stiu ca nu e recomandat decat peste 2 ani dar a zis sa ii dau 2,5 ml seara
Ce parere ai si cat crezi ca ar trebui sa ii dau?
georgeta_claudia2000
Postat pe 17 Ianuarie 2008 09:20
salut!da,majoritatea pediatrilor recomanda peritol atunci cand bebei sunt agitati.Mai ales in perioada cand dau dintisorii.Doza recomandata este ok.Peritolul da si pofta de mancare.Nu te speria,nu-i face rau.Va pup si va doresc multa sanatate!
anuska_kidz
Postat pe 17 Ianuarie 2008 11:30
buna fetelor !! e cineva la cafea??? Azi dau de baut !!!
LA MULTI ANI Norkis, sa cresti mare, multa sanatate si impliniri !
sdanutza
Postat pe 17 Ianuarie 2008 14:36
Eu sunt la a treia cafea si abia o astept si pe a patra. :D
AndraMicu_delly
Postat pe 17 Ianuarie 2008 15:18
Buna dimineata.ce faceti? E cineva la cafea?Ingerasii vostrii ce fac?Noi am fost putin bolnavioare, am avut temperatura si scaune moi, dar se pare ca suntem pe drumul cel bun.Speram sa fie de la dintisori.Cel putin asa ne-a spus si dr.
chira
Postat pe 18 Ianuarie 2008 09:51
Buna dimineata!Acum imi beau si eu cafeaua.Perioada cu dintisorii ne asteapta si pe noi...Sa aveti un sfarsit de saptamana cat mai placut!Va pupam!
anuska_kidz
Postat pe 18 Ianuarie 2008 10:57
noi avem bronsolita si ne este foarte greu, abai putem respira, aveti idee de la ce sunt scaunele mucilaginoase ca nu imi mai aduc aminte, sanatate ssi pupici multi
pericol21
Postat pe 18 Ianuarie 2008 11:42
buna fetelor....ce faceti?? eu acum am terminat de votat si am intrat sa vad ce mai e nou pe-aici..dar vad ca nu prea este roz....Chira..sper sa te faci bine si sa fie de la dintisori...eu stiu ca esti puternica si treci tu si peste asta ! Pericol 21 imi pare rau sa aud ca puiu tau e bolnavior...multa sanatate va doresc ! va pup !
sdanutza
Postat pe 18 Ianuarie 2008 14:36
buna fetelor.nu prea imi place cand aud ca sunt bb-ei bolnaviori,asa ca le doresc sa se faca bine cat mai curand.la noi incep sa vina maselutele ...se zareste una venind si sper sa nu aduca taraboi odata cu ea.
ce nazbatii mai fac bb-eii vostri ca alexuk mea numai de sotii se tine:se chinuie sa se urce pe scaunul de la calculator si se intinde dupa maus(pe care din cauza ei il tin pe calculator sa nu ajunga la el) si apoi ne imita pe noi cum stam cu ochii atintiti pe ecran si misca mausul si rade cu pofta cand se misca ceva pe ecran.noi ii punem un maus vechi ca sa ne lase in pace,dar ti-ai gasit...vede ca nu are luminita si nu se misca sageata si il arunca.singura solutie ar fi sa-i cumparam un laptop mic pt ea ca altfel cand stam la calculator trage de noi.mai inchid monitorul si asa nu mai prezinta interes. va doresc bb-ei sanatosi si cuminti.pe maine
melutza
Postat pe 18 Ianuarie 2008 15:29
Buna fetelor ! am intrat sa vad ce faceti imi pare rau de bebelusii bolnaviori sper sa va faceti bine si sa nu fie nimic serios Dari azi noapte a dormit foarte bine nu stiu cum s-a intamplat minunea dar sper sa tina.
georgeta_claudia2000
Postat pe 18 Ianuarie 2008 18:17
BUNA SEARA! va doresc sanatate si tot ce va doriti. ma-ngrozesc cand aud de bebei care sunt bolnaviori, eu zic multumesc celu=i de sus canu am prob. cu copii. va pup si sanatate inca o data ,un week. placut.
balu
Postat pe 18 Ianuarie 2008 20:19
Buna dimineata

Astazi vreau sa spun tuturor ca iubita mea face un anisor. Sunt fericita dar si putin trista, pentru ca , cand am decis sa fac un bebe eram cu cineva care cica ,ma iubea, dar astazi am ramas doar cu fetita .... Dar oricum ne e mai bine asa...suntem mai linistite si fericite.
lady_dy19
Postat pe 19 Ianuarie 2008 07:38
LA MULTI ANI! Sa fii sanatoasa ca sa-ti cresti copilul si sa te bucuri de ea.Eu cred ca ingerasul tau este cel mai frumos lucru care ti se putea intampla! Vei trece peste toate greutatile, stiind ca ai pentru ce.Pupici si inca odata La Multi Ani!
chira
Postat pe 19 Ianuarie 2008 13:33
la multi ani lady-dy sa fiti sanatoase si sa cresteti mari .
poate a fost mai bine asa cu siguranta!
georgeta_claudia2000
Postat pe 19 Ianuarie 2008 16:22
LA MULTI ANI lady_dy19,sa creasca mare si sanatoasa si sa ai parte numai de bucurii din partea ei.pupici la mamici si pici.
melutza
Postat pe 19 Ianuarie 2008 16:55
La multi ani puiule...sa ai parte numai de bucurii ,sa o surprinzi pe mami tau in fiecare zi doar cu lucruri bune...iar tie lady dy iti doresc sa fii puternica si sa te bucuri de fetita ta care este un ingeras ! va pup !
sdanutza
Postat pe 19 Ianuarie 2008 19:14
am si eu o intrebare la voi...de la cate luni pot sa stea bebelusii cu capul sub apa?? Andrei are 5 luni si jumatate si azi a facut baitza cu taticul in cada..eu eram inebunita...sa nu-i intre apa in urechi..sa ai grija...sa nu-l scapi...i-am facut capul mare sotului....lui Andrei i-a placut dar parca mi-e frica !! Voi stiti ceva??? Aaaaa...si inca ceva...eu m-am interesat de inot la bebelusi si este un centru in Timisoara dar incepe cursul prin aprilie !Astept parerea voastra ! Va pup !
sdanutza
Postat pe 19 Ianuarie 2008 19:20
Buna! Ce faceti? Noi nu am prea dormit azi noapte, Chira a fost foarte agitata, si sper sa fie de la dintisori, nu de la altceva, iar acum doarme...Sdanuta, si noi facem baie in cada de la 4 luni si jumatate. Si mie mi-a fost teama la inceput, dar cand am vazut cat de mult ii place Chirei, m-am linistit. Noua ne-a spus o prietena sa-i facem baie in cadita, ca si ea a inceput sa-i faca fetitei ei de pe la 3 luni si ii placea, si atunci am incercat si noi. Iar referitor la inot pt bebelusi, si noi ne-am interesat, si eu cred ca este f bine. Am zis ca o sa o ducem din primavara, sa se mai incalzeasca putin...dar sa vedem pana atunci. Deja am hotarat cu sotul meu sa se duca el cu ea. Va vom anunta daca vom merge si cum va fi...Pupici voua si bb-lor vostri.
chira
Postat pe 20 Ianuarie 2008 11:48
buna fetelor...mersi mult Mariana .....si lui Andrei ii place dar nu se intampla nimic daca ii intra apa in urechiuse??? Asta ma framanta pe mine...abia astept sa mergeti cu Chira la inot sa ne spui si noua cum a fost ! Sunt tare curioasa ! va pup si va doresc o duminica placuta !
sdanutza
Postat pe 20 Ianuarie 2008 16:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vand Orajel- Cel mai bun gel pt perioada de eruptie dentara 1 De la: irinabratu 24 Noiembrie 2009 22:31
Vand hamuri pentru mers 1 De la: XEMONIA 25 Septembrie 2009 19:51
bb-ei nascuti in octombrie..la mai mult.... 28 De la: office_salinasusesi_ro 15 Martie 2010 19:35
Vand telefon Sony Ericsson G900 Dark Brown + car kit 1 De la: ahsoka 1 Februarie 2010 02:32
Vand pompa san electronica PHILIPS AVENT ISIS iQ UNO 5 De la: Foxy30 8 Decembrie 2010 06:10
Setari Cookie-uri