Cafeneaua forumului

Neata mamicilor si piticilor.Scuze ca am uitat sa ma prezint. ma numesc Mihaela am 27 ani si sunt din Campina.
draga Chira iti multumesc pt mes si ma bucur ca m-a acceptati printre voi.nu mai stiu ce mamica a spus ca a folosit produsele herbalife dar m-ar interesa si pe mine ce program ai luat , pt ca si eu am folosit aceste produse dar nu au avut nici un efect .as fi tare multumita daca m-ai putea ajuta si poate imi dai si un sfat ce anume regim sa tin ca sa pot scapa de kg in plus. mi-as mai dorii un copil dar din cauza kg pe care le am in plus imi este teama sa mai fac pt ca ma gandesc ca nu voi mai putea scapa de ele. eu am 1.80 m si 80 kg. sunt disperata. va rog sa ma ajutati. acum va las ca sunt la serviciu dar ma voi intoarce cat de curand.
pupici mamicilor si piticilor
pisycutz
Postat pe 10 Ianuarie 2008 11:06
am revenit.
apropo daca va este mai usor sa comunicati pe messenger o puteti face, cu mine bineinteles, pe id-ul meu de la firma galaxy_campina sau pe al meu personal brebeanu_mihaela.eu lucrez o saptamana da una nu iar sapt asta sunt de serviciu.sdanuta voi intra sa vorbesc cu tine de pe id-ul de la firma
va pupic pe toate
pisycutz
Postat pe 10 Ianuarie 2008 11:18
Nimeni nu bea cafea sau ceai astazi?Sau sunteti foarte ocupate?Adevarul e ca si eu am cam multa treaba si profit ca doarme Chira.Va pupuam .
chira
Postat pe 10 Ianuarie 2008 12:16
buna chira. eu am baut cafeaua de dimineata dar daca vrei te invit la un ceai.ce face micuta ta s-a trezit?
eu sunt la serviciu si cand mai prind putin timp liber mai intru sa vad ce s-a mai intamplat pe forum. daca vrei sa comunicam pe mess lasa-mi te rog id-ul tau si te contactez eu.sper sa nu te deranjeze acest lucru dar mi-e mai usor sa vorbesc pe mess. eu am mess-ul tot timpul deschis cand sunt la serviciu.va pup
pisycutz
Postat pe 10 Ianuarie 2008 13:52
buna fetelor.. e cineva la cafea??
pericol 21 , iti multumesc ca vrei sa-l votezi pe Andrei , nu stiu daca ai incercat dar daca nu reusesti ai id-ul meu de mess si te ajut cu mare placere ! Cred ce esti fericita ca ai slabit !
chira, iti multumesc si tie si ma bucur ca pot conta si pe voi...daca aveti nevoie de vreun ajutor si credeti ca vi-l pot oferi nu ezitati sa imi scrieti !
Gabriela..m-ai scperiat cu povestea ta...si Andrei a fost diagnosticat cu suspiciune de fimoza....ma sperie gandul ca ar trebui operat..imi pare tare rau de Darius..si sper din tot sufletul sa fie bine !
Mihaela..bine ai venit printre noi....nu am inteles de ce consideri ca ai probleme cu greutatea cand ai 1.80 si 80 de kg....eu cred ca e foarte bine dupa o sarcina..dar stiu cum suntem noi ..femeile ! te astept pe mess sa mai vb ! Va pup pe toate !
sdanutza
Postat pe 10 Ianuarie 2008 16:40
imi pare tare rau de darius si sper din suflet sa se faca bine .alexuk mea acum are o stomatita aftoasa si o tratez cu ISOPRINOSINE (mi-a dat reteta de la spital) sa-i dau cate o jumatate de 2 ori pe zi(5 pastile) si apa de gura CITROLIN + solutie de afte.a inceput sa dea rezultate,dar acum a aparut altceva....niste basicute umplute cu apa pe degetul care-l suge si pe degetul aratator .doctorita zice ca s-a iritat de la gurita.dar nu stiu ce sa cred.a mai intampinat cineva asemenea probleme? sa-i sparg pungutele cu apa? ....sau nu?
melutza
Postat pe 10 Ianuarie 2008 20:38
buna melutza. stiu prin ce treci pt ca am trecut si eu cu fetita mea anul trecut in vara pri aceeasi probleme. ea a luat acea stomatita de la gradinita pt ca este transmisibila. o saptamana de zile m-am chinuit pana i-a trecut. nu putea sa manance nimic iar sa bea nu mai vorbesc. tipa ca din gura de sarpe cand incerca sa bage ceva in gurita pt ca o usturau groaznic. in legatura cu fetita ta, daca am inteles bine cred ca e fetita si o cheama si alexandra ca pe fetita mea,imi doresc din tot sufletul sa se faca bine iar cu acele basicute de la degetel nu stiu ce sa zic incearca si tu sa vorbesti cu doctorita si vezi ce te sfatuieste. eu zic ca nu ar trebuii s-o mai lasi sa bage degetelul in gura macar pana ii trec aftele.
va pup si va doresc multa sanatate
pisycutz
Postat pe 10 Ianuarie 2008 21:41
buna mamicilor.ati facut cafeaua?
eu acum am facut-o si ma gandeam sa o beau cu una din voi sau chiar mai multe.dar dupa cate se vede cred ca o s-o beau singura.poate ne intalnim mai tarziu la un ceai. acum va pupic pe voi si bebeii vostrii si .... mai vorbim
pisycutz
Postat pe 11 Ianuarie 2008 11:22
buna mamicilor
e cineva la cafea ? am aparut si eu dar la un ceai de chimion.
melutza sper sa se faca bine alexia si sa treceti cat ma repede peste asta .
pupciii tuturor !!!!
anton
Postat pe 11 Ianuarie 2008 13:06
buna fetelor..intru si eu pentru un ceai..sa ma mai destind un pic cu voi...ca votatul asta m-a inebunit de cap....melutza..imi pare tare rau de Alexuta si sper din tot sufletul sa-i treaca...eu tin minte ca am avut si eu si e groaznic..eram mai mare din cate imi amintesc...si stiu ca nu puteam sa mananc nimic...deci stiu prin ce trece puiu tau ! pupici tuturor !
sdanutza
Postat pe 11 Ianuarie 2008 15:15
multumesc pt incurajari fetelor,iar referitor la degetel sa nu o mai las sa-l bage in gurita, ce sa-i fac s-o leg ca urla daca -i scot degetul din gura.buna oana cum te mai descurci cu diversificarea?te-ai mai acomodat?nu prea am mai intrat pe mes ca am tot votat bb-ei pe bebemagia.e ca o manie.am sa intru si pe "starbebe" sa-l votez pe andrei.pupici la mamici si pici
melutza
Postat pe 11 Ianuarie 2008 15:25
incearca cu suzeta. nu ca ar merge neaparat dar incearca. eu asa ii fac, dar sta cu ea si dupa aceea o arunca, numai ca noi stam cu toata mana, cu degetelul nu prea... cand am vazut ca incepe sa-si bage degetul mare in gurita, i-am dat suzeta. prefer asa, decat cu degetelu...
chira
Postat pe 11 Ianuarie 2008 15:46
melutza..mersi mult pentru voturi..puiu tau e pe bebemagia???
intru si eu acolo sa votez !
sdanutza
Postat pe 11 Ianuarie 2008 16:30
buna fetelor!M-a primiti si pe mine in cafeneaua voastra?eu sunt elena.........unele dintre voi ma stiti deja.Sunt viitoare mamica.Puiul meu e inca in burtica si face tumbe,e vioi si e narabdator la fel ca si mine sa vina pe lume.Am vazut ca discutati mai sus de greutate.Si eu am cam luat in greutate si ma gandesc cu groaza ca mai am inca 4 luni de sarcina,ceea ce inseamna inca cateva kg in plus.Dar sunt obtimista in ceea ce priveste cura de slabire de dupa sarcina.........sper sa revin la normal.Am auzit si eu cu ani in urma de herbal life.Spuneti-mi si mie daca este eficient si cat costa.Va pupic
g_ela25
Postat pe 11 Ianuarie 2008 16:36
melutza..am intrat pe bebemagia si parca am intrat intr-o ceatza foarte densa ! e si bebele tau acolo??? daca intri si vezi mesajul meu scrie-mi pe cine trebuie sa votez...sau scrie-mi pe mess: danutastanciu e id-ul meu ! pupici la toate !
sdanutza
Postat pe 11 Ianuarie 2008 16:37
Buna tuturora scuze ,ma numesc SPERANTA SUNT DIN BUCURESTI DIN ZONA ALBA- IULIA pe LANGA Mall ,am aflat tarziu si eu de acest sait am fost si pe mami si copilul.ro dar nu prea am timp sa intru imi place ce se scrie si cum sunte-ti entuziasmate.am si eu 2 printii sa zic Maria 10 ani aproape 11 si baiatu 5 ani Filip aproape . IMI place f f mult cafeeaoaaaaaaaaaa tareeeeeee.sper sa nu deranjej,.ptr. slabit eu am luat ceai ANTIADIPOS ESTE O CUTIE ROSIE CU FATA IN COSTUM DE BAIE SI STA JOS,COSTA 7,44 RON. si slabesti f. repede zic eu asa am facut dupa ce am nascut baiatul am luat prea mult cat trebui sa ia o gravida. dar si un pic de sport mersu pe jos .INca ceva eu am scos copii pe toate anotimpurile cate putin nu trebui sa-i cocolosesti ca racesc mai repede asa . scuze daca v-am plictisit. LA multi ANI ! IN NOUL AN pupici sanatate la prichindeiiiiiiii.
balu
Postat pe 11 Ianuarie 2008 18:39
elena este foarte bun herbal life, ar deocamadata este prea devreme pt tine
asa ceva asa ca mai asteapta, dar daca vrei, te poate costa cat vrei tu, cel mai putin costa 2 mil, vom vorba mai mult atunci,a cum papa sanatos
pericol21
Postat pe 11 Ianuarie 2008 21:29
buna Elena si bine ai venit in gasca noastra....o sarcina usoara iti doresc !
Speranta , bine ai venit...nu ne deranjezi deloc....la multi ani si tie ! sa-ti traiasca printii si sa te bucuri de ei ! Va pup pe toate si mai vb . maine la cafea !
sdanutza
Postat pe 11 Ianuarie 2008 22:51
Buna fetelor.....si micutilor?Ce faceti?DORMITI?Azi este o zi asa frumoasa!M-am trezit cu multa pofta de viata.Pacat ca sunt singura acasa.Dar o sa ma apuc de curatenie........sa treaca timpul.
APROPO...este mai sus o fata care spunea ca este din CAMPINA si are o fetita de 4 ani.Si eu sunt din Campina.
Dati si voi un semn de viata.........si nu-mi mai faceti in ciuda cu cafeaua pt ca eu mai am de asteptat pana o sa pot savura o cafeluta.PUPICI DULCI.
g_ela25
Postat pe 12 Ianuarie 2008 10:28
Buna,sunt Aina din Pitesti si va astept sa bem o cafea.Am o printesa de 7 luni cumintica foc.Va pupaces pe voi mamici si pe piticutii vostri.
anuska_kidz
Postat pe 12 Ianuarie 2008 11:47
buna Aina ..am ajuns si eu la cafea..dar prea tarziu...acum am terminat curatenia, Andrei doarme asa ca mai profit si eu un pic ! Va pup pe toate si va spun o duminica placuta !
sdanutza
Postat pe 12 Ianuarie 2008 16:48
va multumesc pentru mesaje.
SDANUTZA daca Andrei are intradevar fimoza congenitala (din nastere)trebuie sa-l operezi .dar numai daca este congenitala si nu se decaloteaza deloc.dar sa dea bunul dumnezeu sa nu ajungeti la operatie si mai ales sub anestezie totala.
sunt copii si copii ,nu reactioneaza doi la fel.
va pup
gabrielapetri2003
Postat pe 12 Ianuarie 2008 23:30
Buna dimineata!Azi nu bea nimeni cafea?Sa aveti o duminica placuta!
anuska_kidz
Postat pe 13 Ianuarie 2008 10:50
buna dimineata.eu am baut cafeaua deja in timp ce am votat bb-eii pe bebemagia si starbebe,acum am trecut si pe la voi sa vad ce s-a mai intamplat nou.se pare ca totul e ok ,deci va doresc o duminica placuta voua si piticilor si va pupacesc pe toti
melutza
Postat pe 13 Ianuarie 2008 11:16
buna dimineata.eu inca nu mi-am facut cafeaua, am zis sa intru putin sa vad ce s-a mai intamplat.m-am trezit mai tarziu.Chira a mancat si doarme in continuare.vreau sa va spun ca ieri Chira a dormit intruna:s-a culcat la 2 noaptea, a dormit pana la 13.00, cand am trezit-o eu.Pe la 11 am trezit-o sa manance ,dar a dormit incontinuare, a mancat cu ochii inchisi.Apoi s-a culcat la ora 16 pana la 17.30.Pe la ora 20.45,ii era iar somn, si a mai dormit 15 min, dar am trezit-o pt ca eram in vizita si trebuia sa plecam.la 12 noaptea a adormit, surprinzator, dar la ora 1 s-a trezit si pana la ora 2 a adormit din nou.Si acum doarme in continuare.Mi s-a parut ca doarme f mult.De mancat mananca normal.Cand e treaza e in regula, e vesela, se joaca.Voi ce credeti?
chira
Postat pe 13 Ianuarie 2008 11:37
Am uitat sa va spun: am inscris-o si eu pe Chira pe www.starbebe.ro, din greseala.Am vrut sa-l votez pe Andrei si am ajuns acolo unde se pun poze si asa am ajuns sa aparem pe panou.Daca vreti puteti sa ne votati si pe noi, suntem la O12.
chira
Postat pe 13 Ianuarie 2008 11:40
Buna dimineata!Eu zic sa nu-ti faci griji.Si Adriana doarme la fel.Atata timp cat este linistita si mananca bine totul este ok.Eu ma bucur ca doarme pt ca este f important somnul la bebei.Te pupic si pe tine si pe bombonica ta!
anuska_kidz
Postat pe 13 Ianuarie 2008 12:15
buna tuturor ,e cam tarziu pentru cafea dar am intrat eu sa va salut ,
melutza mersi de intrebare cu diversificarea suntem la sucul de moscov am inceput saptamana asta ,urmeaza suc de mar saptamana asta ,incet incet avansam, dar daca o mai pot alapta o sa incep cu mancarica mai incolo.
pupicii !!!
anton
Postat pe 13 Ianuarie 2008 18:36
BUNA! Multumesc ptr. invitati-e. eu nu pot decat pe seara sa intru ziua sunt cu pregatitu de sc. si gradi. pe urma in cep cu aranjarea si gatitu pe urma sai adun pe la case ,,,,,in cep lectii, dupa esim pe afara si cand sunt in baie intru si eu ptr. k. nu am loc de eii. poate sa reusesc si eu macar intr-o sambata de dimineata la o cafea tare. eu va doresc o saptamana plina si cu bucuri. sanatate la prichindeii.
balu
Postat pe 13 Ianuarie 2008 19:27
buna diminata

cam asta e ora la care beau eu cafeaua... apoi plec la serviciu...se pare ca nimeni nu e asa matinal...
o saptamana minunata ca si copilasii nostrii.
lady_dy19
Postat pe 14 Ianuarie 2008 07:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vand urgent carucior 3 De la: office_salinasusesi_ro 13 Februarie 2010 17:19
CALENDARE personalizate pentru 2010 1 De la: alexandra 3 Decembrie 2009 23:28
bancuri... 252 De la: 2na 3 Februarie 2010 15:33
buna seara...mesajul este pentru mamicile de tripleti...daca aveti un carucior care nu va mai trebuie si vreti sa il vindeti, va rog sa ma contactati...am o prietena, mamica a trei baietei superbi, dar care nu au miloc de transport 4 De la: office_salinasusesi_ro 13 Februarie 2010 17:18
hainute copii noi,marca original marines,preturi mici 1 De la: dunca 12 Martie 2011 09:28
Setari Cookie-uri