Cafeneaua forumului

Nu cred ca se intampla nimic, daca dupa aceea il stergi cu betisoare! O sa va tinem la curent.
chira
Postat pe 20 Ianuarie 2008 23:47
buna,fetele!Ce mai faceti?Cam slaba activitatea in ultimul timp.Eu miercuri merg la eco,si voi afla ce este.Deabia astept!Puisorii vostrii ce mai fac?Va pup si pe voi si pe pitici.
g_ela25
Postat pe 21 Ianuarie 2008 15:51
Eu nu am aflat decit in luna a 8-a.Oricum,merita asteptarea.In final,orice ar fi,dar sa vina odata...
ikarinusa
Postat pe 21 Ianuarie 2008 16:57
buna fetele, ne este dor de voi, dar sunt in sesiune si nu am timp nici sa respir , iulia sa insanatosit si este foarte vioaie, am schimbat si doctorul de familie intre timp, voi ce mai afceti? ce fac bebei vostrii?tin sa va anunt ca eu slabesc in continuare cu herbal life, si va doresc din toata inima si voua sa va paucati daca nu pute-ti asa fara tratament,eu sunt mandra de mine si sotul si mai sii... chiar se bucura pt mine ca ma vede plina de viata, va pup si aveti grija de bebei vostrii

pericol21
Postat pe 21 Ianuarie 2008 21:34
Buna dimineata!Slaba miscare azi...Nu mai vrea nimeni o cafea?Eu acum ma pregatesc sa o fac.Sanatate multa la toti bb care sunt bolnaviori!Noi pana cum suntem bine.Va pupam dulce si va dorim sa aveti o zi cat mai frumoasa!
anuska_kidz
Postat pe 22 Ianuarie 2008 10:42
o zi buna va doresc.eu pana acum am avut treaba si acum mi-am facut putin timp de cafea dupa ce mai intai am trecut pe la bb-eii de pe bebemagia si de pe starbebe...am trecut sa va salut si sa va urez o zi calduroasa cum a fost in bv. cea de ieri....uf de-ar veni odata vara.....asteptam si noi voturi pe starbebe..multumim
melutza
Postat pe 22 Ianuarie 2008 15:16
Buna fetele!V-a fost dor de mine?
Maine merg la eco sa-mi vad puiul.Maine aflu si sex-ul.Sunt asa nerabdatoare!Voi ce mai faceti?Puisorii vostrii ce mai fac?Va doresc sanatate multa.Vb maine sa va spun ce am,k?Pupici
g_ela25
Postat pe 22 Ianuarie 2008 16:59
buna fetelor...in sfarsit mai intru si eu..am citit pana acum ce s-a mai intamplat...m-ai linistit Mariana, referitor la apa din urechi..ma bucur ca puii vostrii sunt bine...g_ela25 abia asteptam sa vedem ce e..apropo..ce-ti doresti..de fapt..ce va doriti?? noi ne-am dorit sa fie sanatos..chiar n u am avut preferinte si am aflat foarte repede ca e baiat...cred ca avea 3 luni..si ne-a zis dr. ca vede ceva intre picioare si in prima faza m-am speriat ( credeam ca e vreo boala) pana m-am prins ca e baiat ! Si a avut dreptate , baiat am nascut ! Va pup !
sdanutza
Postat pe 22 Ianuarie 2008 20:29
gata........am fost.Dar nu am aflat ce este pt ca "m-a tratat cu spatee,puiul meu.Insa vreau sa va spun ca am multumirea sufleteasca ca e bine.Se juca cu cordonul ombilical si dadea din manute.Probabil era obosit pt ca casca intr-una.Va data seama ce am simtit!Nu am cuvinte...In leg cu DPN sunt total bulversata...nici nu mai stiu cate sapt am pt ca mi-au zis 3 date diferite.La primul eco mi-a zis-30 mai;la al doilea(acum o luna si o sapt) mi-a zis 28 mai.iar acum 7 iunie.Apropo..cum trebuie sa fie bataile inimii.....mi sa parut cam mult 162bpm.Va pup.
g_ela25
Postat pe 23 Ianuarie 2008 19:10
gela 25,nu conteaza ce ai, sanatos sa fie.Si chiar nu a vrut sa se intoarca deloc? Si eu cand am facut 4D am stat 45 min. , ca tot asa , nu era sigura dr. daca e fetita, si am asteptat sa se intoarca...Iar cu data nasterii, sunt doua tipuri de a le calcula, nu prea stiu exact sa-ti explic, dar a incercat mie sa-mi explice tipa care imi facea ecografiile, cele normale. Dar cred ca cea buna este cea data de ginecolog.Eu am avut termen pe 21 mai, la una dintre ecografii mi-a spus 7 iunie, dar doctorita mea tot timpul mi-a spus 21 mai, doar in luna 8 mi-a spus ca o sa nasc mai devreme, incepand cu 1-2 mai sa ma astept oricand.Si am nascut pe 7 mai.Pt.DPN exista un tabel care este cu o diferenta de 2 saptamani decat cea clasica, cu cercul, care o face ginecologul.Eu am nascut fetita si se spune ca fetele ies mai devreme cu 2 sapt, dar nu neaparat.Am doua prietene care au nascut una pe 20 dec, baiat si avea termen la sfarsitul lunii, iar cealalta avea termen pe 2 ian , si a nascut , la cerere, prin cezariana, pe 28 dec, fetita, nu avrut sa o apuce de Revelion si s-a programat mai inainte.Asa ca nu stiu daca este adevarat ca daca este fetita se naste mai devreme...In cazul meu asa a fost, dar am nascut mai devreme din alte motive....Iar puiul meu avea 149bp/min., nu stiu cum ar trebui sa fie,dar daca era ceva in neregula psp.ca ti se spunea...Eu am nascut prin cezariana, tocmai din cauza asta, ca in momentul acela Chira nu a vea bataile inimii regulate, iar doctora mea nu a vrut sa riste...Si totul este in regula , nu avem niciun fel de p[roblema...Asa ca nu cred ca trebuie sa te sperii.Sarcina usoara in continuare!
chira
Postat pe 24 Ianuarie 2008 00:22
si la mine au fost date ale nasterii diferite,iar eu ma pregateam inainte de fiecare.si toate s-au dovedit a fi eronate,deoarece am nascut cu o intirziere de doua saptamini.mi s-a rupt apa,dar pina la urma am nascut prin cezariana pt ca nu voia sa iasa kari.oricum,tu sa fii pregatita pentru ca nu se stie niciodata cind vrea sa vada lumea bebele tau.succes!
ikarinusa
Postat pe 24 Ianuarie 2008 10:52
Multumesm mult pt raspunsuri!In final,tot ce conteaza e sa fie sanatos,in rest.......sunt nimicuri.Nu conteaza ce e,nu conteaza cand vine.sanatos sa fie.Daca el vrea sa stea mai mult in burtica la mama lui sa stea...Eu il astept cu cea mai mare dragoste posibila....Sunt o mama Super indragostita de micutul ei.V a pup si pe voi si pe micutii vostrii.
g_ela25
Postat pe 24 Ianuarie 2008 15:08
buna fetelor..g_ela ma bucur ca e totul bine si nu are importanta ce se ascunde in burtica..important e sa fie sanatos...eu am fost mai norocoasa..ca la primul eco in care medicul putea sa-si dea seama ce este puiu meu statea ca la plaja..pe spate cu picioarele departate ( ca sa se bronzeze peste tot )...data e probabila pentru ca doar cand vrea puiu atunci va iesi la lumina zilei...stie ca e mai bine acolo la caldurica..eu am nascut cu 3 zile peste termenul spus de dr. si vreau sa va spun ca am fost cu o saptamana mai repede la spital crezand ca o sa vin acasa cu Andrei..dar nu a vrut sa iasa atunci ! M-am cam lungit cu vorbele asa ca va spun la toate sa va bucurati de ingerasii vostri, iar tie g_ele..o sarcina usoara in continuare !
sdanutza
Postat pe 24 Ianuarie 2008 16:41
buna seara fetelor !! Nimeni prin zona?? Eu vreau sa va spun ca maine o sa plecam cu Andrei la munte si o sa lipsesc de la cafelutza de dimineatza luata cu voi...ne intoarcem peste o saptamana..sa fiti cuminti si sa aveti grija de ingerasii vostri ! Va pup si "ne vedem" cand ne intoarcem !
sdanutza
Postat pe 24 Ianuarie 2008 20:15
distractie placuta sdanutza! sa aveti vreme frumoasa ca sa se poata juca Andrei in natura.Pupici!
chira
Postat pe 25 Ianuarie 2008 00:59
Buna fetelor ce faceti? nu mai aveti timp de cafea ?
E drept ca si eu deabia imi fac timp sa mai intru cate putin cand doarme daria caci altfel nu se poate trebuie sa ma tin tot dupa ea .
va astept sa-mi spuneti ce mai fac piticii vostrii
georgeta_claudia2000
Postat pe 25 Ianuarie 2008 08:20
Buna! In afara de georgeta_claudia2000, numai este nimeni la cafea?Eu deja am baut cafeaua , la bucatarie, in timp ce mai faceam treaba.E cam slaba miscarea pe aici, probabil toata lumea este ocupata cu bb-ii, cu treburile prin casa...La noi , in Bucurestyi , este soare, o sa profitam si azi de ziua frumoasa, cu toate ca mi s-a spus ca este ger...Vom vedea pana la 12, cum va fi.Va pupam pe toti, si mamici si pitici!
chira
Postat pe 25 Ianuarie 2008 10:51
buna fetelor. in leg cu data nasterii , eu pot sa va spun ca mi-am facut un test pe care l-am gasit intr-o carte, iar dupa acel test trebuia sa nasc pe data de 27 . pot sa va spun ca pe 27 am nascut , dimineata la 6.30. va pup
pisycutz
Postat pe 25 Ianuarie 2008 18:30
buna mamici si bebici, avem si noi un pic de pauaza si am zis sa va salutam, ca pe urma de apucam de invatat , mami este inca in sesiune si a slabit si 13
kg intre timp, ca pupma si mai vorbim
pericol21
Postat pe 26 Ianuarie 2008 16:34
buna fetelor..si eu sunt in sesiune si dau ma greu pe aici...dar noi ne gandim la voi in fiecare zi,va pupam atat pe mamici si in special pe bebici!
apropo pericol21 daca te rog imi spui si mie cu ce ai slabit atat ca ma straduiesc si eu sa dau jos cateva kg fara nici un rezultat!
violeta09_kidz
Postat pe 26 Ianuarie 2008 18:03
BUNA! pericol 21 felicitari pentru kilogramele pierdute!
si eu am slabit 4 kg in 3 saptamani mai trebuie sa slabesc inca 5 kg sper sa reusesc . Cred sa sunt prima cafea dupa noaptea agitata pe care a avut-o Daria . nu stiu ce a avut azinoapte dar a fost un cosmar . aseara am avut musafiri multi si galagiosi!!!!!!!!!!! si Daria a plans intruna pana cand s-au simtit si au plecat si cred ca din cauza asta a foat asa azinoapte sper sa nu aiva altceva . va pup pe toti azi nu cred ca mai putem intra caci suntem singure!!!!!!!!!!!!!!!
georgeta_claudia2000
Postat pe 27 Ianuarie 2008 08:18
buna fetele. ce faceti? ati baut cafeaua? am profitat si eu de putinul timp liber pe care-l am , ca sunt la serviciu, dar vad ca nu e nimeni pe forum.
pericol21 am si eu o rugaminte la tine. am inteles ca ai folosit produsele herbalaife si ca ai slabit cu ele. imi poti spune si mie te rog ce program ai luat si ce regim ai tinut?astept raspunsul tau.
va pupic dulce atat pe voi cat si pe ingerasii vostrii!!!!!
pisycutz
Postat pe 28 Ianuarie 2008 12:22
buna fetelor!Am reusit sa intru si eu putin si sa va salut.Ce fac bb-ii vostri? Pot sa ma laud cu Chira, ca de cateva seri se culca in jur de 12-12.15 noaptea, iar aseara s-a culcat la 23.45, si s-a trezit la 6 dimineata, si se culca la loc dupa ce mananca.Inainte ea nu manca pana la 11 dimineata, statea nemancata 12 ore, iar acum se trezeste si pana nu mananca nu adoarme. Nu-mi dau seama daca ii este foame sau nu...ca nu plange, dar am zis ca daca tot s-a trezit, sa ii dau sa manance,astfel putem sa luam si noi o gustare pe la 11 cand ne trezim.Niciodata nu reuseam, ca daca se trezea la 11,la noi fiind prima masa, beam lapte. Azi dimineata s-a trezit ca facuse caca si se trezeste de fiecare data, iar apoi numai putea sa adoarma, se fataia.Dar in final, a adormit, fara sa faca scandal.Sper sa ne tina mai mult culcatul mai devreme seara, sa nu fie asa, doar o perioada.Am reusit performanta sa dormim mai putin peste zi.De exemplu azi s-a trezit la 11 si s-a culcat acum la 17.00, iar in acest interval nu a dormit decat 15 min afara. O sa va mai tinem la curent.Pupici voua si ingerasilor vostri!
chira
Postat pe 28 Ianuarie 2008 17:46
salut! ce faceti? noi tocmai am terminat de mancat si ne pregatim sa mai iesim odata afara.Vrem sa va spunem ca am aparut in Superbebe, la rubrica super scrisori. va pupam!
chira
Postat pe 29 Ianuarie 2008 14:41
Buna dimineata!Nu este nimeni la cafea?Ce fac bb-ii vostri?Pitica mea este la ora de vocalize...canta tota dimineata.Chira felicitari tie si lui mami!!!Va pupam pe toti si va dorim o zi cat se poate de frumoasa!
anuska_kidz
Postat pe 30 Ianuarie 2008 09:15
Am venit si noi la cafea. Adica doar eu, Chira doarme inca. Multumim anuska. Aseara Chira s-a culcat pe la 23.30 fara sa o culc eu, a adormit singura si inca doarme.S-a mai trezit de vreo doua ori peste noapte, ca numai avea loc in patut, era in niste pozitii nu tocmai confortabile si ma atentioneaza, scancind.., dar nu se trezea, era cu ochii inchisi. Poate vom reusi pana la urma sa ne culcam si noi la ore rezonabila, ca alti copii...sper sa nu treaca , sa nu fie doar o perioada...
chira
Postat pe 30 Ianuarie 2008 10:07
Buna, fetelor.Nu e nimeni la cafea? Eu aproape ca am baut-o, am facut deja ordine prin casa si am intrat sa va salut, pana se trezeste Chira.Aseara s-a culcat la ora 23.00si nu s-a trezit inca pana acum 10.30. Inca odata sper sa ne tine mai mult, eventual tot timpul.Ma bucur cand vad ca si Chira se culca la o ora rezonabila, ca multi alti copii...O sa va mai tin la curent, chiar daca va stresez..., dar cum pana acum ma "laudam" ca se sulca tarziu, acum ma laud ca se culca mai devreme...Ingerasii vostri sunt bine? Pupici voua si bb-lor vostri!
chira
Postat pe 31 Ianuarie 2008 10:30
Buna!Eu acum sunt la a doua cafea.Am fost pana la Bucuresti si am ramas surprinsa sa vad ca azi a fost putin mai liber.Si pitica mea doarme mult,dar chiar nu m-am ingrijorat niciodata.Noi bem lapticul numai dupa ora 10:00.Si eu mai vorbeam cu colege si-mi spuneau ca micutii lor se trezesc de la 6:00.Adriana asa a fost tot timpul .Cand era mai micuta se trezea de 2-3 pe noapte sa pape,dar adormea imediat la loc.De la 6 luni nu se mai trezeste noaptea.Are si ea seri cand adoarme la 23:00...asta este! Fiecare copil isi face programul cum vrea el...noi trebuie sa ne modelam dupa ei.Pupici micutei Chira!!!!Va pupam pe toti micutii si sa aveti grija de voi!
anuska_kidz
Postat pe 31 Ianuarie 2008 15:41
buna tuturor!eu sunt dana si am si eu probleme cu baietelul meu care nu vrea sa se culce decat la 12 noaptea.vad ca nu este singurul din ce am citit,dar eu cred ca nu este deloc bine pt el.dar nu pot deloc sa-l controlez.
gizella_varga
Postat pe 31 Ianuarie 2008 16:37
Buna dimineata.astazi sunt mai matinala pt ca Lexuk s-a trezit pe la 7 si a inceput sa vb siingura in patut asa ca am luat-o cu mine in pat ,am asezat-o langa mine si a adormit la loc.problema e ca doarme atat de urat ca eu am zis sa ma dau mai la margine sa aiba loc...iar ea s-a inghesuit in mine sa ma dea jos din pat.am asezat-o iar in patut si doarme linistita .insa nu acelasi lucru pot sa fac si eu.asa ca mi-am facut cafeaua si am intrat sa va doresc o zi frumoasa de Duminica pt ca azi e ziua mea si cand ma gandesc cati ani implinesc,ma simt ffff batrana.nu stiu daca ma pot obisnui curand sa ma mai laud cu varsta.pana acum era mai usor sa spun cati ani am...si nu intelegeam de ce majoritatea femeilor isi ascund varsta.se pare ca vine randul fiecaruia.
melutza
Postat pe 3 Februarie 2008 08:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Salin Timisoara 1 De la: office_salinasusesi_ro 10 Februarie 2010 20:30
Hai sa scriem poezii. 57 De la: dancris 12 Mai 2010 13:56
vand hutut de camera 2 De la: pinky 5 Iunie 2009 10:48
bebele se trezeste noaptea 31 De la: anaROBERT 21 Martie 2010 00:05
va rog ajutati-ma!!! 268 De la: Alexandrescu_Ana_Maria_1 25 Septembrie 2015 11:42
Setari Cookie-uri