Cafeneaua forumului

buna noilor mamici ! Observ ca suntem din ce in ce mai multe pe acest site si asta ma face fericita ! Am intrat sa va salut , acum ma duc sa-i pregatesc papica lui Andrei ! Va pup !
sdanutza
Postat pe 15 Februarie 2008 16:42
Bun venit noilor mamici! Ma bucur ca suntem din ce in ce mai multe, si ne impartasim ideile despre cum sa ne crestem copiii. Dimineata nu prea reusesc sa intru. Chira acum a adormit si am intrat sa va salut. Apropo, vreau sa va spun ca suntem pe acelasi program, ne culcam la ora 23.00 si ne trezim dimineata pe la 9.30-10.00. Sunt bucuroasa ca pitica mea si-a reglat orele de somn.Va pup si va astep sa fiti mai active.
chira
Postat pe 15 Februarie 2008 16:53
salutare mamici. si eu sunt noua pe aici. am o fetita de 4 luni, Amalia-Maria, de 7 kg. si noi ne-am facut program de somn, tot de seara de la 23.00 pana dim la 10.00, e adevarat ziua nu prea dormim dar asta e...mult noroc viitoarelor mamici si sa nu fiti chiar asa de speriate de nastere, e adevarat ca e greu dar sa stiti ca merita fiecare minut de durere......va pup pe toate
danyelle005
Postat pe 15 Februarie 2008 20:03
danyelle005, tu esti o fericita.La 4 luni Chira cred ca se culca pe la 00.30-1.00 noaptea.Eu " ma laud" ca am reusit performanta asta, sa ne culcam la 23.00.Sper ca fetita ta sa se culce asa mereu sau chiar mai devreme de ora 23.00.
chira
Postat pe 15 Februarie 2008 20:33
Buna ! Sunt janin si sunt mama a unui baietel in varsta de 2ani si 11 luni -Andrei
janin_kidz
Postat pe 16 Februarie 2008 10:59
si fetita mea adormea tot asa dupa ora24.00 dar am inceput sa-i fac baita pe la 22.00 apoi ii dau sa pape si dupa aia o adorm. am citit ca inainte de somn sa nu ne jucam energic cu ei, sa-i linistim inainte (citindu-i sau ii cantam ceva,etc)si asa adorm mai bine.
danyelle005
Postat pe 16 Februarie 2008 12:43
Am incercat in toate felurile.Am facut baita si la ora 20.00, poate-poate...dar nimic. Dupa baita avea chef de joaca.Cand a vrut ea si-a schimbat programul.Nu se juca nimeni cu ea, o duceam in dormitor, doar cu o veioza aprinsa, si se juca cu suzeta, daca nu avea cu ce. Asa vroia ea...,dar acum vad ca s-a schimbat.fiecare copil cu ritmul lui.VA pupam!
chira
Postat pe 16 Februarie 2008 15:48
eu ii fac baitza la 9 seara, ii dau sa pape si la ora 10 e in patut si adoarme maxim la ora 10.30. Nu am avut probleme cu el de la inceput..pot spune ca sunt norocoasa !!! Se trezeste la 8.30...eu zic ca e bine ! Va pup !
sdanutza
Postat pe 16 Februarie 2008 19:52
buna fetele, noi ne-am cam stricat ora de somn pt ca ne ues nieste dintisorii si plangem si dormim cand apucam, ca noaptea la noi sa trasnformat in zi si inevrs, ne plimbam pe frig sa ne mai calmam si tot asa, voii ce faceti??
pericol21
Postat pe 16 Februarie 2008 22:01
Neata fetelor! Am vazut mai multe mamici...Unde sunt burticile.....Noi asteptam de acum...

Postat pe 17 Februarie 2008 09:35
lexuk mea adoarme in jurul orei 22 si se trezeste in jurul orei 10 ,dupa care la 13 urmeaza iar o repriza de somn pana pe la 16-17
melutza
Postat pe 17 Februarie 2008 11:55
Ziua buna la voi!Nu prea stiu cum sa fac, dar vreau sa stau de vorba cu voi.Cine-mi intinde o mana de ajutor?
dimitrie_toma
Postat pe 17 Februarie 2008 15:00
Buna
cred ca sunt cea mai fericita mamica...de pe la 3 luni Adu a mea se culca seara pe la 8-9 si se trezeste dimineata la 7 iar ziua mai are 2 reprize de som.....una pe la 9-10 de o ora si una dupa amiaza dupa 12-13 de vreo 2 ore...mai sunt si exceptii bineinteles ( si avem un an si o luna)
lady_dy19
Postat pe 17 Februarie 2008 15:04
buna dragele mele...iustina..spune..te putem ajuta cu ceva??? lady_dy eu credeam ca sunt cea mai norocoasa dar se pare ca tu esti si mai norocoasa decat mine ! Ma bucur pentru tine ! Va pupic si va doresc o dupa amiaza placuta !
sdanutza
Postat pe 17 Februarie 2008 16:12
Iustina suntem aici , te ajutam cu ce putem...
Mamicilor sa va traiasa bebitii, noi inca facem baita si dormim la mama in burtica.....

Postat pe 17 Februarie 2008 17:16
buna sunt cristina din alba iulia, plecata din bucuresti acum 5 luni . ma acomodez greu, chiar deloc poate ma ajutati sa depasesc momentul sunt mama , am doi copii o fata de 10 ani si un baiat de aproape 2 ani.
mamicris
Postat pe 17 Februarie 2008 20:21
buna Cristina...noi suntem alaturi de tine si sunt convinsa ca te vei acomoda cat mai repede ! Te asteptam la o cafelutza, un ceai sau chiar un pahar de suc !

Postat pe 17 Februarie 2008 22:00
eu sunt Sdanutza...am iesi din cont si nu mi-am dat seama de aceea nu-mi apare numele ! Va pupcesc !
sdanutza
Postat pe 17 Februarie 2008 22:02
Va salut mamicilor.Stiu ca nu e o ora potrivita pentru o cafea, dar acum am descoperit cafeneaua.Sunt mamica unei fetite de 3 ani si 6 luni.In cursul saptamanii imi beau cafeaua in fuga , datorita serviciului , dar la sfarsit de saptamana sper sa ma alatur voua.Va pup si va urez toate cele bune si voua si comorilor voastre.
nikol_kidz
Postat pe 17 Februarie 2008 22:34
bem o cafea?
sau mai bine un ceai, sa dormim bine? :)))
despre programul printzesei mele sa va zic, da? adoarme in ultimul timp pe la 10 seara , face o pauza scurta de papa pe la 6 dimineata si se trezeste pe la 8-9(azi chiar la 10!)
ziua mai baga un somnic, de obicei pe la 11-12, sau daca nu, dupa pranz, pe la 2-3. acum e bine, dar am avut de tras destul ...mult timp avea reprize de somn de doar 30 minute in timpul zilei... si era si cam maraita din acest motiv. acum sa zicem ca suntem mari (1 an si jumatate,aproape) si de aia avem asa program!
Pupici si sanatate multa!
ralu192000
Postat pe 17 Februarie 2008 22:41
cristina, bine ai venit pe aici si, sincer, eu zic ca mutarea in alba iulia e un lucru cat se poate de bun...eu stau in ploiesti dar apreciez tare mult zona aceea a tarii si oamenii de acolo...parca ar fi alta tara. sunt sigura ca o sa te acomodezi repede si, daca ai nevoie de sfaturi sau doar de un loc unde sa iti "versi naduful", aici suntem!
ralu192000
Postat pe 17 Februarie 2008 22:46
buna dimineata, mamici si viitoare mamici!ma bucur sa va cunosc si constat ca deja am prietene noi.sunt din bacau, am aproape 39 ani si sunt mamica unui scump de 6 ani si 4 luni.acum plec la munca, dar voi reveni in speranta unor frumoase prietenii.sa aveti o zi minunata si o saptamana pe masura asteptarilor!
dimitrie_toma
Postat pe 18 Februarie 2008 07:50
buna seara ...Iustina ti-am vazut scumpicul in poze ! ce faceti?? cu ce va mai laudati??? va pupacesc pe toate !
sdanutza
Postat pe 18 Februarie 2008 19:33
buna fetelor,
astazi am fost la echo 3d si sunt foarte fericita.mi-am vazut baietelul si ce ma bucura cel mai mult este faptul ca e perfect sanatos, nu are nici un fel de probleme.Am fost atat de entuziasmata :)se vedea totul atat de clar/:degetelele, ochii, nasul, totul totul....mi-a dat si cd acasa iar dr. a vorbit continuu.A fost super.Abia astept sa nasc.La voi cum a fost vizita la 3D?

Violeta
violeta_popescu
Postat pe 18 Februarie 2008 20:26
Dupa o zi infernala am trecut sa va salut. La voi cum a fost? Nici nu am avut timp sa ma bucur de mititel. Acum doarme neintors.Somn linistit tuturor!
dimitrie_toma
Postat pe 18 Februarie 2008 21:53
Buna dimineata fetelor! Profit de faptul ca Amalia doarme si am venit sa va salut. Violeta iti inteleg emotiile si nerabdarea......si eu abia asteptam sa merg la eco sa o vad pe gazulita mea care era tare neastamparata (cum e si acum). O zi usoara la toata lumea
danyelle005
Postat pe 19 Februarie 2008 11:24
Buna,sunt Cristina si mi-ar face placere sa impartasesc cu voi acest sentiment minunat-acela de a fi mama!Am un baietel nazdravan pe nume Mihnea in varsta de 1 an si 7 luni.
frncucristina
Postat pe 19 Februarie 2008 20:29
servus, eu sunt claudia, mama dacianei, sunt noua mamica, si noua pe forum.....sunt noua in multe privinte..o sa ma alatur si eu la un ceai (cafea nu beau de felm-am lasat de baut cafea acum vreo 5,6 ani..si ma bucur, dar o sa servesc un ceai), poate zilnic, depinde cum ma va lasa galushca.....are 5 sapt si 3 zile..si tot crestem.....si crestem....azi pana acum a fost cumintica...vedem noi deseara....va pupic.
tudor_claudia
Postat pe 20 Februarie 2008 15:31
bine ai venit Claudia! sa dea Domnul sa fie cuminte in continuare si sa creasca frumoasa so sanatoasa
danyelle005
Postat pe 20 Februarie 2008 16:16
Hop si eu!
Imi amintesc cu drag de vremurile cand Ana mea avea 5 saptamani...
Astea sunt momente pe care nu le mai intalnesti, sunt si grele,dar si frumoase...Din pacate eu am cam uitat cum aratau zilele acum un an si ceva, noroc ca am multe poze si chiar si insemnari care sa imi aminteasca...
Are vreuna dintre voi copilul la cresa? Eu ar trebui sa o duc din septembrie, cand incep munca, insa sotul meu este de parere ca acolo copilul va avea de suferit... Voi ce parere aveti? Atunci, fata mea va avea 2 ani.
Sanatate multa!
ralu192000
Postat pe 20 Februarie 2008 17:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vand Aptamil HA1 3 De la: chinabuye 9 Mai 2010 15:20
bb-ei nascuti in ianuarie..la mai mult.... 60 De la: office_salinasusesi_ro 4 Iunie 2010 14:42
Vand acoperitoare de ploaie universala BERTONI 1 De la: ahsoka 25 Ianuarie 2010 02:43
nu ratati sansa asta...........merita sa incercati 1 De la: crys_1976 25 Ianuarie 2010 19:31
Pentru toate mamicile care nu stiu....... 2 De la: office_salinasusesi_ro 13 Februarie 2010 17:22
Setari Cookie-uri