Cafeneaua forumului

nu a venit nimeni??? va astept eu cu ce vreti voi...cafea..ceai doar sa veniti !
sdanutza
Postat pe 6 Ianuarie 2008 11:57
buna fetelor
e cineva?
georgeta_claudia2000
Postat pe 6 Ianuarie 2008 15:05
unde sunteti? la zapada? eu sunt din sibiu si la noi zapada e foarte mica azi noapte a batut vantul si a fost mai cald de s-a topit toata zapada
georgeta_claudia2000
Postat pe 6 Ianuarie 2008 15:09
noi nu am iesit afrara pentru ca Andrei a racit si ieri a facut febra...si nici nu prea este zapada la noi in timisoara..si cea fost s-a cam topit ! va pup !
sdanutza
Postat pe 6 Ianuarie 2008 16:37
sper sa se faca bine puiutul tau. si daria raceste foarte repede dar eu am dat vina pe dintisori pentru ca o mancau gingiile si de cate ori eram pe afara era tot cu limbuta pe efara acum are doi dinti jos si de vreo 2 luni nu a mai racit tine gurita inchisa
georgeta_claudia2000
Postat pe 6 Ianuarie 2008 16:53
mersi Georgeta..acum e mai bine..i-a scazut si febra si e mai activ...!
sdanutza
Postat pe 6 Ianuarie 2008 18:07
Se pare ca noi suntem cele mai mari ,avem deja 2 ani si 3 luni si dam de zor din pedalele de la bicicleta.Da,umblam cu bicicleta pentru ca locuim in Spania si e cald,la ora asta sunt 20 de grade.Mai vorbim dimineata!Pa!
ikarinusa
Postat pe 6 Ianuarie 2008 18:28
buna sunt mamica unui baietel de 7 luni sunt noua pe acest site ma bucur sa fiu printre voi cine vrea sa tina legatura cu mine despre bebe ma gasiti si pe id dumi_ram@yahoo.com
dumitrescu
Postat pe 7 Ianuarie 2008 12:59
buna fetelor...ikarinusa, vrem si noi la tine ca acolo e cald si frumos !
bine ai venit dumitrescu...ne face placere sa te avem printre noi si asteptam mai multe detalii despre voi...nume...varsta..etc ! va pup pe toate ....acum plec cu Andrei la medic..ca desi am crezut ca e mai bine m-am inselat...imi face febra mare seara ! ne mai " auzim" !
sdanutza
Postat pe 7 Ianuarie 2008 13:34
LA MULTI ANI tuturor celor care azi isi sarbatoresc ziua de nume.
chira
Postat pe 7 Ianuarie 2008 14:30
bun venit celor noi:) si LA MULTI ANI celor care-si serbeaza ziua de nastere sau pe cea a numelui.
Sdanutza......imi pare rau pt bebe.bine faci ca-l duci la doctor........macar il examineaza si-ti da ceva pt temperatura......sa auzim vesti bune de la voi.pupici
cocolici
Postat pe 7 Ianuarie 2008 17:38
atat de ocupata am fost cu Andrei ca am uitat sa spun "La multi ani 'tuturor celor care poarta numele de Ioan, Ioana, etc..
am fost cu Andrei la doctor si are rosu in gat...i-a dat antibiotic si nurofen pentru febra..acum e mai bine si speram ca maine sa fie si mai bine ! va pup pe toate si va spun inca odata "La multi ani "
sdanutza
Postat pe 7 Ianuarie 2008 19:11
Sdanutza...imi pare rau pentru Andrei. O sa se faca bine.Si noi am avut rosu in gat, dar nu a fost asa grav, ca nu am luat antibiotice, nu am avut febra.In schimb Chira era ragusita, numai putea sa tipe.Chiar si dr.ei s-a amuzat cand a auzit ca vrea sa tipe si nu putea...Era haioasa.Sanatate multa!
chira
Postat pe 7 Ianuarie 2008 19:27
buna mamicic si bebici, sanaatet multa celor mai bolnaviorii.. adica lui Andrei, nu prea mai am timp de net pt ca incep sesiunea si timpul nu imi este de ajuns, iulia incepe sa mearga si trebuie sa stau dupa ea sa nu cada...poate mai bem un ceai dimineata pe al ora asta, ca ea inca doarme dar nu se stie pt cat timp.. va pup
pericol21
Postat pe 8 Ianuarie 2008 09:14
sdandutza sa speram ca se va face bine Andrei,eu cred ca daca respecti tratamentul atunci va fii bine. Va dorim sa fiti sanatosi si insanatosire grabnica

Postat pe 8 Ianuarie 2008 10:16
erika am fost mai sus,sau samier depinde cum ma cunoasteti
AdinaM
Postat pe 8 Ianuarie 2008 10:17
Sanatate pentru Andrei si rabdare pentru mama.
ikarinusa
Postat pe 8 Ianuarie 2008 11:51
si a ei!nu e nimeni la un ceai de tei ac pe seara.Eu cu ISA am fost ieri la sanius si a fost super ok,nu mai putea de bucurie,la plimbare e prima,cred k ii mai iese vreo maseluta fiindca a cam plans aseara.Va astept maine la o cafea
naty70
Postat pe 8 Ianuarie 2008 19:21
Salut, fetelor.Cam liniste azi! Nu beti cafea sau sunteti prea ocupate cu ingerasii vostrii?
Am o intrebare: marul copt constipa?stie cineva? asa am citit ieri pe undeva , pe net, din intamplare.Chiar ieri m-am hotarat sa-i dau si eu Chirei si am renuntat, dupa ce l-am copt.Pana acum nu i-am dat, si poate mai stie cineva de lucrul asta.
Pupici.
chira
Postat pe 9 Ianuarie 2008 11:27
eu ii dau un amestec de fructe copate si papa, poti incerca fara probleme
nu constipa, depinde de fiecare copila cum, iulia nu are nimic
pericol21
Postat pe 9 Ianuarie 2008 13:06
buna dragi mamici si pici.noi suntem din Brasov eu mamica ma numesc Maria si am o fetita de 1 an si 3 luni pe nume Alexia.in primul rand va urez cu intarziere LA MULTI ANI! si tot ce va doriti pt. acest an...sa duceti la bun sfarsit, sanatate la bb-ei si la mamici ca sa-i poata creste....si sper sa ne mai intalnim la cate o cafeluta,ca eu nu pot fara
melutza
Postat pe 9 Ianuarie 2008 14:44
merci mult ana, nici eu nu am stiut pana acum , ca ar constipa, si mi-a fost teama sa-i dau, mai ales ca nici noi nu am avut probleme cu constipatia pana acum si n-as vrea sa ni se intample. Si stiam ca si cand alaptezi e mai bine sa mananci mere coapte decat crude...
chira
Postat pe 9 Ianuarie 2008 15:28
buna .sunt din Campina , am o fetita de 4 ani pe care o cheama Alexandra si vreau sa ma alatur voua.sper sa nu va deranjeze prezenta mea. eu acum sunt la serviciu si am profitat de putinul timp liber pe care-l am. apropo e cineva din Campina?
va pupic dulce

Postat pe 9 Ianuarie 2008 16:23
bine ai venit.cum sa ne deranjeze prezenta ta?oricine e binevenit.
chira
Postat pe 9 Ianuarie 2008 16:35
buna
ce fac fetele?
bebelusi/?
garbo109362
Postat pe 9 Ianuarie 2008 16:42
buna fetelor...de-abia acum am reusit si eu s aintru putin sa va mai dau vesti...Andrei a facut rubeola..de aceea avea febra ! E destul de suparat..cam plange dar trecem noi si peste asta ! Multumesc tuturor care m-au sustinut si care mi-au dat sfaturi !
Chira..Andrei se constipa de la mar...am incercat sa-i dau si para cate putin...dar acum de cand ii dau si supica de morcov si mai nou pireu cu carnitza nu mai am probleme !
Pentru mamica din Campina ( nu stiu cum te cheama) eu iti spun " bine ai venit" si sper sa ni te alaturi in fiecare zi la o cafea !
Maria...bine ai venit si tu ! Sa-ti traiasca Alexia...sa fie sanatoasa si sa va bucurati de ea ! Va pup pe toate si sper ca maine o sa am mai mult timp !
sdanutza
Postat pe 9 Ianuarie 2008 21:05
va spun din nou Buna si vreau sa va rog ceva....l-am inscris pe Andrei pe www.starbebe.ro si avem nevoie de cat mai multe voturi...e al doilea de pe randul 2.. adica b2......vreau sa va rog sa va uitati la el..si daca credeti ca merita ,votati-l....e foarte simplu de votat..trebuie sa va faceti cont de votant apoi primiti un mail si apoi ramane doar sa va logati si sa votati !
Puteti daca vreti sa va inscrieti si voi puiutii ca sa va intorc voturile ! Sper ca nu v-am plictisit prea tare !
Cine vrea sa stie mai multe poate sa-mi scrie pe mess: id-ul meu e danutastanciu !
Va pup si asteptam voturile voastre !
sdanutza
Postat pe 9 Ianuarie 2008 21:23
o sa-l votam cu siguranta, suntem doar cateva mamici, trebuie sa ne ajutam intre noi, mamaicilor tin sa va anunt ca am slabit 10 kg apana acum cu herbal life, dar mai am , dar sunt foarte multumita pana acum , va pupo
pericol21
Postat pe 9 Ianuarie 2008 23:26
Dragele mele,ma numesc Gabriela Petri -mami de DARIUS CRISTIAN, baietel de 1 an si 10 luni.Sunt dintr-un oras minunat -Brasov.Acum am descoperit cafeneaua .Daca ma primiti ma alatur si eu voua.Va multumesc pentru comentariile frumoase facute pozelor.Toti copii sunt adorabili...Eu insa am o problema cu Darius.De cand l-am operat de fimoza-cu anestezie generala,respectiv la 10 luni, imi refuza categoric orice inseamna MANCARE.De un an de zile ingerasul meu bea doar lapte+ cereale.Am fost la toti medicii posibili : pediatrii renumiti,homeopati,profesori doctori in nutritie,medici bioenergeticieni.toti raman cu gura cascata cand vad analize impecabile la o manuta de copil(acum la 1 an si 10 luni ,are 10 kg).de la medicamente homeopate,naturiste ,pikovit,sanasol,peritol,tonotil si multe altele nu a avut nici un rezultat.Mai este cineva in aceasta situatie ,sau cunoasteti pe cineva cu o asemenea problema?va rog sa ma ajutati daca puteti.mii de pupici si un an excelent alaturi de piticii vostri !!!!
gabrielapetri2003
Postat pe 10 Ianuarie 2008 00:48
Daniela, o sa te votam, cu siguranta.Bine ca Andrei nu are altceva mai grav.Ana , de cat timp iei herbalife si care program?.Bine ai venit Gabriela.Imi pare rau de Darius.
chira
Postat pe 10 Ianuarie 2008 01:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs carte- prima zi din viata copilului tau 10 De la: m3gaira 7 Decembrie 2008 19:35
Hai sa scriem poezii. 57 De la: dancris 12 Mai 2010 13:56
DESPARTITREA 28 De la: garbo_412085 25 Noiembrie 2015 07:46
vand infacol - cel mai eficient sirop anticolici pentru bebelusi 1 De la: INFACOL 3 Mai 2009 17:42
Cum inveti bebelusul sa stea pe oala? 7 De la: zambila 21 Decembrie 2010 13:12
Setari Cookie-uri