Cafeneaua forumului

Buna sunt Carla si sunt din Constanta!Ar fi bine sa ne intalnim aici in fiecare zi la o cafeluta sau la un ceai.

Postat pe 13 Decembrie 2007 14:25
Buna, Carla!
Excelenta idee! Eu sunt Andra, sunt din Bucuresti si nu sunt momentan mamica, dar imi doresc foarte foarte mult o fetita (sau un baietel :D). O zi frumoasa tuturor mamicilor si viitoarelor mamici!
AndraMicu_delly
Postat pe 13 Decembrie 2007 16:52
BUNA, FETELOR.EU SUNT MARIANA SI SUNT MAMA UNEI FETITE DE 7 LUNI SI O SAPTAMANA .SUNT DIN BUCURESTI SI SPER SA VORBIM MAI DES. PUPICI MAMICILOR SI BEBEILOR
chira
Postat pe 14 Decembrie 2007 13:47
BUNA sunt FLORI si sunt mamica a trei copii RAUL, RAULA si RARES si mie mi-ar place sa vorbim
rares_kidz
Postat pe 15 Decembrie 2007 06:32
Buna dimineata tuturor
Sunt Vio, mamica lui Nicolas (1 an si 1 luna).
Va doresc sa aveti o saptamana cat mai frumoasa!
Va pup.
vioricavoa
Postat pe 17 Decembrie 2007 08:39
buna sant dorina si sunt mamica uni baietel de 1 an si 8 luni
dori_kidz
Postat pe 18 Decembrie 2007 15:26
bine ai venit dorina
chira
Postat pe 18 Decembrie 2007 15:54
buna sunt violeta si sunt mamica lui andrei (aproape 5 luni) si suntem din oradea.....noi suntem cam noi pe aici dar o sa ne acomodam repede!
violeta09_kidz
Postat pe 18 Decembrie 2007 19:09
cu siguranta. bine ati venit
chira
Postat pe 18 Decembrie 2007 21:30
Buna dimineata sunt Georgeta si sunt sin Sibiu am 2 copii un baiat de 9 ani si o fetita de 9 luni si 10 zile sunt noua pe forum. pe copiii mei ii cheama :COSMIN si DARIA
georgeta_claudia2000
Postat pe 19 Decembrie 2007 08:17
buna sunt din slobozia si am o fetita de 9 luni tare zglobie , sper sa mai vb,eu stateam foarte mult pe forumul mami, dar deja sunt multe mamici care se cearta intre ele si deja este urat, vad ca pe aici este liniste deocamdata
pericol21
Postat pe 19 Decembrie 2007 09:37
Buna dimineata fetelor.Nu sunteti la cafea?
chira
Postat pe 19 Decembrie 2007 10:06
Buna,hai ca ma alaturi si voua cu un ceai,eu nu beau cafea.
delia23
Postat pe 19 Decembrie 2007 10:16
Buna, eu am inceput de ieri sa beau cafea dupa 9 luni de sarcina si 7 luni si 11 zile cat are fetita mea.De 4 zile nu mai alaptez asa ca...imi permit
chira
Postat pe 19 Decembrie 2007 10:23
Bravo chira,bine ca ai rezistat.
delia23
Postat pe 19 Decembrie 2007 13:01
eu am inceput o cura de slabire cu herbal life, ce parere aveti? la mine deja se vad rezultate,l-am inceput de o saptamana si blugi pe care ii port de vre=o cateva luni, imi sunt largi
pericol21
Postat pe 19 Decembrie 2007 13:34
Am considerat ca trebuie sa ma abtin. Dupa ce am nascut, m-am abtinut de la multe, pentru ca am alaptat si mi-a fost frica sa nu-i fac rau Chirei.Nu am mancat rosii, castraveti, mere, struguri, vinete, tot ce avea seminte, bineinteles mazare, fasole, varza, etc. Recunosc , ca am fost putin exagerata, dar e mai bine asa...Si fetita mea nu avut colici deloc.Nu stiu daca asta a fost motivul , ca nu am mancat, dar la noi a fost bine..

Si de fel eu mananc f. multe fructe si rosii , castraveti. cat am fost insarcinata mancam kilograme de fructe.Orice...Dar am rezistat.

Va pup.
chira
Postat pe 19 Decembrie 2007 13:38
pericol 21, am folosit si eu acum cativa ani buni, herbal life, si mi-am dat stomacul peste cap, pentru ca nu mancam mai deloc, nici macar ce aveam voie.Nu stiu poate doar a coincis cu perioada.Ai grija...

Acum foloseste cumnatul meu, care este un mancacios.A slabit , dar el nu tine un regim strict alimentar si mananca si seara, pt ca asta este problema lui, mananca f. mult seara si noapte.Dar a avut efect chiar si asa
chira
Postat pe 19 Decembrie 2007 13:42
mersi pt raspuns, faza sti care este, ca eu sunt pofticioasa dar nu prea mancacioasa, mananca cand imi aduc aminte si ca sa nu imi vina rau, iar faptul ca tin cura cu herbal numi-a modificat mai deloc felul de-a fi, doarca eu rontiam prea multe dulciuri, asta era problema, pe sarcina am luat 30 de kg si nu stiam cum este sa fi gras, si am ajuns la concluzi ca nu ma pot suporta si fac si viat celor din jur insuportabila cu fazele mele, eu oricum pana nu ma vad slaba nu cred, asa ca ...sa vedem ce se ca intampla
pericol21
Postat pe 19 Decembrie 2007 16:26
buna,sunt adriana ,mamica unui baietel,alex de 10 luni si jumatate,si sunt din galati
garbo109362
Postat pe 19 Decembrie 2007 17:50
va felicit pe care aveti buna vointa sa tineti cure de slabire,eu nu pot toata ziua la cratita ... nu pot
rares_kidz
Postat pe 20 Decembrie 2007 07:08
Buna dimineata, florilor.

Eu sunt deja cu cafeluta in "brate".
Va astept si ... sa avem o zi minunata!
Pupici
vioricavoa
Postat pe 20 Decembrie 2007 08:20
buna dimineata, eu sunt cu shakul in brate in loc de cafea care de altfel este foarte dulce; pitici ce va fac, noi nu prea mai stim sa mai dormim de 2 zile, ne cam chinuie dintii, noaptea plangem ziua suntem maraite, si mami are o gramada de treaba, asta este, trecem noi si peste asta; voi ce mai da-ti bebeilor sa pape??? ca sunt in pana de idei
pericol21
Postat pe 20 Decembrie 2007 09:38
Buna dimineata!Am aparut si eu cu cafeaua in brate. Ce faceti? Bebeii vostri ce fac?
chira
Postat pe 20 Decembrie 2007 09:46
pericol 21, am uitat sa-ti spun ieri in legatura cu herbal life, sa stii ca la mine a avut efect, si totusi ma gandesc serios sa mai incerc si eu dupa sarbatori.sa vedem , ca sotul meu nu prea este de acord cu chestii din astea.
eu am avut tot timpul probleme cu greutatea, de cand ma stiu, iar in timpul sarcinii nu am luat decat vreo 12 kg, pe care le-am dat jos imediat dupa nastere , dupa 2 saptamani aveam cu 2 kg mai putin decat atunci cand am ramas insarcinata...Si cat timp am alaptat a fost ok...Dar de cand am inceput sa-i dau doar 2 mese pe zi, apoi una ..., am pus 4 kg pe mine...Sper ca dupa sarbatori sa incep sa tin macar regim...Ca sala nu prea merge, nu am cu cine sa o las pe pitica...decat seara f tarziu, cand vine sotul si duminica...Vom vedea...
chira
Postat pe 20 Decembrie 2007 09:51
Feelor, am si eu o intrebare.Ma adresez mai ales celor care au copii de varsta Chirei, 7,8 -9 luni, voi scoateti copii afara in perioada asta?
chira
Postat pe 20 Decembrie 2007 10:24
da. noi am fost afar ieri vre-o juma de ora, pana la buni si inapoi; este recomandat sa scoti copilul important este sa nu vaat vantul, atunci se imprastie microbi
pericol21
Postat pe 20 Decembrie 2007 10:52
Buna fetelor. Numele meu este Maria si sunt din Iasi. Am o fetitza, Ariadna, care sambata implineste 1 an. Datorita unei prietene am aflat azi de existenta acestui site si as dori sa ma alatur si eu grupului vostru. Cafeaua imi place la nebunie....e drept la prima ora cand se trezeste si gaza mea ....dar acum o ceasca de ceai si zapada de afara prind de minune la o cafenea. Am citit mesajele voastre....l-am retinut pe ultimul...de fapt intrebarea Chirei. Eu o scot pe gaza mea afara chiar si pe vremea asta...inclusiv cand afara ningea....se simte extraordinar de bine. Nu ii place fularul pe gura asa ca am renuntat sa o mai stresez....il legam in fatza. Dar isi tine suzeta in guritza si in felul asta nu sunt probleme cu aerul rece. Deocamdata, vad ca nu a avut nimic.
ariadna_kidz
Postat pe 20 Decembrie 2007 10:57
buna dimineata tuturor eu sunt oana mamica lui bianca de 3 luni si eu sunt noua pe forum si vreau sa ma alaturi voia in fiecare dimineata la cafea .
anton
Postat pe 20 Decembrie 2007 11:06
chira tu cate kg ai slabit cu herbal?
eu vreau sa dau jos 20
mersi pt raspuns
pericol21
Postat pe 20 Decembrie 2007 11:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vand ceasuri cu personaje din desene animate 1 De la: XEMONIA 10 Aprilie 2009 23:22
Vand carucior solid cu 3 roti, marca Hauck 4 De la: chinabuye 9 Mai 2010 14:54
Alimentatia bebelusilor 94 De la: janyy23 7 Iulie 2009 10:47
vand carut bertoni sport si landou cu umbreluta 3 De la: chinabuye 9 Mai 2010 14:55
Vand Carucior landou Bertoni Rock''n Roll 1 De la: ahsoka 16 Ianuarie 2010 14:46
Setari Cookie-uri