Ma temeam ca nu se va mai putea...iar acum ma tem ca nu se mai poate:-s


Buna.
As vrea sa va cer ajutorul intr'o problema.Dupa ce am suferit atatea luni si dupa ce am insistat atata sa ne impacam, sa ramanem macar prieteni iar el nua fost de acord, acum 3 saptamani mi'a venit in minte sa ii spun ADIO si sa il las cat pot. Credeti ca am rezistat mult?! Nici vorba, dupa 2 saptamani si ceva i'am dat mesaj de pe un nr nou de'al meu. Am vorbit 2 zile fara sa ii spun cine sunt si in urmatoarea seara m'am gandit sa il sun, ca eram curioasa cum reactioneaza cand aude ca sunt eu. Spre uimirea mea, nu a fost surprins, ci a zis"eiiii", dupa care a confirmat ca stia ca sunt eu si ca mi'a spus si in mesaje ca e bine.
Ca sa n'o mai lungesc atat...esentialul e ca joi toata ziua am vorbit cu el prin mesaje(120 de mesaje).Am discutat de toate, chestii...la un moment dat l'am intrebat daca nu are drum in cartierul unde stau eu si a spus ca are si ca daca vreau ceva vine sa ne vedem. Eu i'am spus ca nu vreau nimic pt ca nu sunt disperata si nici nu vreau sa fiu eu cea care forteaza lucrurile intre noi.
Pana la urma a venit, ne'am intalnit, am stat impreuna cam 40 de minute-o ora si a fost totul ok. El gasea intruna subiecte de discutie, chestii banale la urma urmei(cum ar fi ca s-a bronzat, ca il ustura spatele, imi spunea cum si ce facea el la mare, imi povestea nu stiu ce chestii...)dar eu am pastrat distanta, ca am considerat ca asa e cel mai bine.
La un moment dat m'a luat in brate, am inceput sa ne sarutam si asa mai departe. A fost totul foarte OK si chiar nu m-as fi asteptat ca el sa vrea sa ne intalnim dupa cate s-au intamplat intre noi(practic din iarna nu ne-am mai intalnit, doar ca il disperam cu telefoanele incontinuu pana acum vreo 3 saptamani).
Dupa ce am ajuns fiecare acasa, am vorbit iarasi prin mesaje si am stabilit ca daca putem ne intalnim si vineri, doar ca nu s-a putut. El a trebuit sa plece cu parintii de dimineata intr-un oras mai indepartat, s-a intors tarziu, iar eu il tot bateam la cap cu mesajele(cand vine, daca ne mai intalnim, chestii:|). Mi'a dat pe la 9 aseara un mesaj in care mi'a spus"Sunt foarte obosit de la drum. Daca pot veni te sun.papa", insa eu i'am mai dat mesaje chiar si asa(ceea ce regret). Ma simteam foarte rau, nu stiu ce aveam, plangeam fara sa imi dau seama de ce, apoi m-a apucat durerea ca muream de dorul lui desi abia inainte cu o seara ne vazusem.
Mi-a spus"te rog nu mai fi disperata.te caut eu cand vreau sa ne vedem", ceea ce m-a suparat, pt ca m-am simtit cam aiurea...asa ca i-am dat un mesaj in care i-am spus ca nu e vorba de disperare, ci pur si simplu as fi avut nevoie sa fie langa mine pt ca imi era foarte rau si nu stiam ce sa fac. Mi-a spus sa ma culc ca imi va trece si ca ma va suna el cand va fi ceva. Sincer m-am simtit cam folosita si parca prin asta mi-a demonstrat ca nu ii pasa de mine deloc, asa ca i-am dat un mesaje in care i-am spus"Multumesc. Akum mi-e foarte klar totul.Nu mai am nimic de zis.ceao". Ma tem ca s-a suparat !!!
Oricum i-am dat acum de 20 de minute un mesaj in care i-am spus"Azi mai vi aici?stai linistit ca nu voi mai fi cum eram candva(disperata)si la faza de ieri ti-am explicat cum si de ce.deci?", insa nu mi-a raspuns...ori e suparat pe mine, ori inca doarme sau o fi la antrenamente. Cert e ca ma simt foarte vinovata, sunt constienta ca nu trebuia sa fi facut asa ceva, sa il stresez, mai ales ca el cu gura lui mi=a spus joi ca ii e teama ca iarasi voi fi disperata cum eram candva si ca il voi teroriza din nou.
Voi ce parere aveti? Ce as putea eu sa fac sa nu fie suparat, sa continuam sa ne intalnim si mai ales CUM SA FAC SA FIM IMPREUNA?Pt ca eu i-am spus ca nu mai simt nimic pt el, am considerat ca asa trebuie sa stie deocamdata, mai ales ca el intotdeauna spunea ca nu tine la mine, ca nu ma iubeste.
Va rog mult, ajutati-ma...sa stiu ce pot sa fac si cum.
Garbo93
Postat pe 12 Iunie 2010 15:34
Esti disperata rau. Cu cate mesaje ii ii dai si cum te agati ca disperata de el, sigur i-ai demonstat ca nu-ti mai pasa de el. Iti pune baiatul ca nu te vrea si nu te iubeste si tu de atatea luni il disperi cu telefoane si mesaje. Eu mi-as schimba numarul de telefon in locul lui.
Doara
Postat pe 12 Iunie 2010 17:12
De la: Garbo93, la data 2010-06-12 15:34:09
Buna.
As vrea sa va cer ajutorul intr'o problema.Dupa ce am suferit atatea luni si dupa ce am insistat atata sa ne impacam, sa ramanem macar prieteni iar el nua fost de acord, acum 3 saptamani mi'a venit in minte sa ii spun ADIO si sa il las cat pot. Credeti ca am rezistat mult?! Nici vorba, dupa 2 saptamani si ceva i'am dat mesaj de pe un nr nou de'al meu. Am vorbit 2 zile fara sa ii spun cine sunt si in urmatoarea seara m'am gandit sa il sun, ca eram curioasa cum reactioneaza cand aude ca sunt eu. Spre uimirea mea, nu a fost surprins, ci a zis"eiiii", dupa care a confirmat ca stia ca sunt eu si ca mi'a spus si in mesaje ca e bine.
Ca sa n'o mai lungesc atat...esentialul e ca joi toata ziua am vorbit cu el prin mesaje(120 de mesaje).Am discutat de toate, chestii...la un moment dat l'am intrebat daca nu are drum in cartierul unde stau eu si a spus ca are si ca daca vreau ceva vine sa ne vedem. Eu i'am spus ca nu vreau nimic pt ca nu sunt disperata si nici nu vreau sa fiu eu cea care forteaza lucrurile intre noi.
Pana la urma a venit, ne'am intalnit, am stat impreuna cam 40 de minute-o ora si a fost totul ok. El gasea intruna subiecte de discutie, chestii banale la urma urmei(cum ar fi ca s-a bronzat, ca il ustura spatele, imi spunea cum si ce facea el la mare, imi povestea nu stiu ce chestii...)dar eu am pastrat distanta, ca am considerat ca asa e cel mai bine.
La un moment dat m'a luat in brate, am inceput sa ne sarutam si asa mai departe. A fost totul foarte OK si chiar nu m-as fi asteptat ca el sa vrea sa ne intalnim dupa cate s-au intamplat intre noi(practic din iarna nu ne-am mai intalnit, doar ca il disperam cu telefoanele incontinuu pana acum vreo 3 saptamani).
Dupa ce am ajuns fiecare acasa, am vorbit iarasi prin mesaje si am stabilit ca daca putem ne intalnim si vineri, doar ca nu s-a putut. El a trebuit sa plece cu parintii de dimineata intr-un oras mai indepartat, s-a intors tarziu, iar eu il tot bateam la cap cu mesajele(cand vine, daca ne mai intalnim, chestii:|). Mi'a dat pe la 9 aseara un mesaj in care mi'a spus"Sunt foarte obosit de la drum. Daca pot veni te sun.papa", insa eu i'am mai dat mesaje chiar si asa(ceea ce regret). Ma simteam foarte rau, nu stiu ce aveam, plangeam fara sa imi dau seama de ce, apoi m-a apucat durerea ca muream de dorul lui desi abia inainte cu o seara ne vazusem.
Mi-a spus"te rog nu mai fi disperata.te caut eu cand vreau sa ne vedem", ceea ce m-a suparat, pt ca m-am simtit cam aiurea...asa ca i-am dat un mesaj in care i-am spus ca nu e vorba de disperare, ci pur si simplu as fi avut nevoie sa fie langa mine pt ca imi era foarte rau si nu stiam ce sa fac. Mi-a spus sa ma culc ca imi va trece si ca ma va suna el cand va fi ceva. Sincer m-am simtit cam folosita si parca prin asta mi-a demonstrat ca nu ii pasa de mine deloc, asa ca i-am dat un mesaje in care i-am spus"Multumesc. Akum mi-e foarte klar totul.Nu mai am nimic de zis.ceao". Ma tem ca s-a suparat !!!
Oricum i-am dat acum de 20 de minute un mesaj in care i-am spus"Azi mai vi aici?stai linistit ca nu voi mai fi cum eram candva(disperata)si la faza de ieri ti-am explicat cum si de ce.deci?", insa nu mi-a raspuns...ori e suparat pe mine, ori inca doarme sau o fi la antrenamente. Cert e ca ma simt foarte vinovata, sunt constienta ca nu trebuia sa fi facut asa ceva, sa il stresez, mai ales ca el cu gura lui mi=a spus joi ca ii e teama ca iarasi voi fi disperata cum eram candva si ca il voi teroriza din nou.
Voi ce parere aveti? Ce as putea eu sa fac sa nu fie suparat, sa continuam sa ne intalnim si mai ales CUM SA FAC SA FIM IMPREUNA?Pt ca eu i-am spus ca nu mai simt nimic pt el, am considerat ca asa trebuie sa stie deocamdata, mai ales ca el intotdeauna spunea ca nu tine la mine, ca nu ma iubeste.
Va rog mult, ajutati-ma...sa stiu ce pot sa fac si cum.
Eu zic sa il lasi in pace..Nu il mai cauta..daca el doreste sa fie cu tine,,te cauta el..Apoi poate nu esti genul lui,,poate baiatul nu vrea o relatie serioasa...nu te mai chinui si cautati alte preocupari mai importate decat barbatii..citeste o carte..alesul tau o sa apara....cand va fii timpul..numai bine si sa fii bine
xenaprintesarazboinica
Postat pe 12 Iunie 2010 20:08
eu as vrea sa citesc dar e prea mult
dor, un sumar ceva?
nelly05
Postat pe 12 Iunie 2010 20:12
nelly , NIMIC INTERESANT !
este suficient sumarul ?
eu_vio
Postat pe 12 Iunie 2010 20:23
fleurdelis
Postat pe 12 Iunie 2010 20:52
vio, prea tarziu, am citit deja
nelly05
Postat pe 12 Iunie 2010 21:00
offfff ! si eu care ma gandeam ca te scutesc sa citesti...
eu_vio
Postat pe 12 Iunie 2010 21:06
pik_nik
Postat pe 12 Iunie 2010 21:15
pik, nu te vad de fum
dute si baga ceva pe topicul tau, ca ti-l inchid fetele
nelly05
Postat pe 12 Iunie 2010 21:20
Si nu te mai uita asa la mine ca ma enervezi.
Doara
Postat pe 12 Iunie 2010 22:42
eiii...cred ca asta cu salina ne-a edificat pe toti
fleurdelis
Postat pe 21 Iunie 2010 18:37
93, ca un raspuns simplu la intrebarea ta: de ce ti-e frica, nu scapi, fata draga!
Nu te mai teme, accepta:chiar nu se mai poate. Nu stiu din ce cauza sau cum, dar barbatul asta nu te mai vrea.
Suferinta ta va trece intr-o zi, insa daca nu fortezi, ziua aceea va fi tot mai departe si vei dezvolta o adevarata obsesie...
Vei gasi candva iubirea: una care sa aline, sa te sprijine, sa nu te mai aduca in starea in care esti acum: de neputinta, slabiciune, dependenta si patetism. Daca ai o clipa de luciditate, priveste-te in oglinda! E trista figura asta si cumva tampa si poate nu e chiar a ta, cea dintotdeauna!
moniq_
Postat pe 22 Iunie 2010 08:19
poi nu te supara dar e clar k acest tip nu vrea nimic cu tine!
tu esti ceea disperata care il tot cauta!
lasa-l in pace k dak el chiar te iubeste si ar dori o relatie cu tine te-ar suna!
da dak nu te superi.. cati ani ai??
ale_micutza
Postat pe 22 Iunie 2010 09:57
eu zic sa-l lasi putin sa respire[.prea multe sms.]lasa-l sa te caute el ok?
mmiriam
Postat pe 22 Iunie 2010 16:33
boala lunga,moarte sigura...parca ma recunosc in descrierile ei.si eu am insistat,am sunat aiurea si am plans cu capul in perna.demult,dar parca a fost ieri.eu cred ca initiativa trebuie sa vina de la el in cazul asta.daca el nu te mai cauta,n-ai ce-i face,dragoste cu sila nu se poate...si doar nu-i copac de pe marginea drumului sa-l aduci cu de-a sila in casa ta,draga mea...o aparea el altul cand nu te astepti.... si de te indragostesti de el o sa stai sa cugeti ce imatura ai fost cand ai insistat atat cu cineva care nu te merita...
ancadetroit
Postat pe 25 Iunie 2010 23:31
el ti-a sus ca e obosit dar nu ai inteles.. inteleg ca tii la el si asa dar...barbati fug de astfel de fete care sunt cam..."disperate" lasal liber:D vb cu el..si asa dar..nu fi asa...poate chiar a fost obosit si nu a putut veni.. trebuia sa intelegi ...in fine..important e sa nu mai fii asa "sa stii tot timpiul unde e, ce face..etc etc...si asa cu sms-uri" lasa-l liber..daca tine la tine..te cauta el....fii sigura
garbo057755
Postat pe 28 Iunie 2010 21:13
Singurul sfat,pe care nu o sa-l iei in considerare,si cel mai bun,este sa-l lasi in pace.
O sa-ti dai seama mai tarziu ca ti-ai pierdut timpul inutil,cand aveai atatea lucruri mai importante de facut.
bau
Postat pe 28 Iunie 2010 21:27
fleurdelis
Postat pe 30 Iunie 2010 06:54
Da-ti jos ochelarii de cal. Uita-te cu atentie in jurul tau. Nu esti Eva si cu siguranta el nu e Adam. Nimeni nu iubeste si nu respecta presul de la usa, cel mult isi sterge talpile pantofilor de el. Cauta-l pe cel care te poate iubi mai mult decat te iubesti tu insuti. O sa simti atunci ce inseamna sa fi fericita. Citeste "Stima de sine - Tony Humphreys" si "Alchimia emotionala -Tara Bennett Goleman".
scorina70
Postat pe 1 Iulie 2010 12:14
Oh my God! Ai 12 ani? Wtf??!! Eu personal cred ca esti o mare proasta, indiferent cati ani ai. Esti penibila. Nici nu ma mir ca nu te vrea baiatul ala! Saracul de el! Grow up! Inca am dubii ca ceea ce ai scris tu e real...parca mi-e greu sa cred ca inca mai exista cretine de genul...
Just_a_girl
Postat pe 1 Iulie 2010 15:27
dancris
Postat pe 1 Iulie 2010 15:52
Tu stii bine ce ai de facut, doar nu esti dusa cu pluta de tot...
Mama ta stie cate mesaje disperate trimiti baietilor?
m_ada
Postat pe 1 Iulie 2010 19:02
discutati face to face!!! ca e mai sigur
gregorio
Postat pe 6 Iulie 2010 21:39
cel mai bu sfat este s t duci sati gaeseti un alt iubit care intradvar s t iubeask...si n mai fi asa d dispeata dk el n t vrea...mai lasal i ace
garbo162730
Postat pe 21 Iulie 2010 01:06
in pace
garbo162730
Postat pe 21 Iulie 2010 01:08
amin.
quasaria
Postat pe 21 Iulie 2010 08:43
cati ani ai maica de esti asa de disperata sa-l vezi nu ai inteles dedesupturile mesajelor lui sau nu vrei sa le vezi
ceva de genu' "te caut eu" iti spune clar ca il stresezi
tusi_Oli
Postat pe 21 Iulie 2010 10:58
730 , crz c bn . sl ls in pc?nr f m bn. sl mai chinuiasca putin si tu pe altii?
liaiedera
Postat pe 21 Iulie 2010 12:27
lia scrii codificat sau asa se scrie mai nou
tusi_Oli
Postat pe 21 Iulie 2010 13:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
schimbam ceva? 18 De la: zambila 28 Octombrie 2009 15:03
sapte minciuni pe care le spun barbatii 44 De la: fleurdelis 30 Iunie 2010 06:54
As vrea sa stiu si eu parerea voastra...a"multimii"...un sfat poate... 249 De la: Celleste_ 3 August 2010 21:30
Viata sexuala..!! 11 De la: florin_c76 30 August 2009 10:42
Femeia insarcinata si ginecologia 24 De la: anakin 23 Noiembrie 2010 00:14
Setari Cookie-uri