vreau retete dietetice

as vrea un regim detaliat pt colesterol
adica incepand de dim pana seara:un fel de meniu
radu
Postat pe 3 Martie 2009 19:20
da am reusit sa slabesc, dar nu am mancat paine deloc, nici dulciuri nici sucuri, nici zahar nici prajituri; 2 prietene au tinut aceasta dieta si au slabit 12kg respectiv 14 kg si sunt ok; dar acum incearca sa nu mai consume atatea dulciuri si mananca paine integrala nu alba

Postat pe 4 Martie 2009 16:00
IULY tu ce ai mai facut, ai tinut dieta ai salbit?

Postat pe 4 Martie 2009 16:01
Stie cineva care din sortimentele de lapte preambalat este mai bun? Eu am folosit ZUZU albastru si am avut surpriza sa gasesc in el ceva albastru (nu am inteles ce era) si a avut un gust ciudat,asa ca am hotarat sa nu-l mai folosesc,dar nu prea stiu care este mai bun, poate ma ajutati voi, multumesc.
popflorica_2007
Postat pe 22 Martie 2009 15:11
eu am un copil de 1 anisor si ma plimb cu el zilnic 2 ore plus ca stam si in parc si ne plimbam(acuma invata sa mearga singur)si sincer nu am slabit deloc,diete nu pot sa tin pt ca inca alaptez.si eu as vrea o dieta pe are sa pot sa o tin si sa dea rezultate:(

Postat pe 9 August 2009 01:00
nu stiu daca intre timp nu cumva ai slabit, pt ca eu acum am citit mesajul pe care l-ai scris acum un an, dar daca nu ai slabit prin dietele recomandate de ceilalti care ti-au raspuns la mesaj, iti pot spune ca eu am slabit in doua luni 12 kg in mod sanatos si fara infometare. daca te mai intereseaza ma poti contacta pe mail
camelia_boieangiu@yahoo.com
multa sanatate iti doresc
delly000104
Postat pe 13 August 2009 22:24
De la: popflorica_2007, la data 2009-03-22 15:11:42Stie cineva care din sortimentele de lapte preambalat este mai bun? Eu am folosit ZUZU albastru si am avut surpriza sa gasesc in el ceva albastru (nu am inteles ce era) si a avut un gust ciudat,asa ca am hotarat sa nu-l mai folosesc,dar nu prea stiu care este mai bun, poate ma ajutati voi, multumesc.
Ai dreptate, e un produs cam dubios, mi s-a parut si mie. Am cumparat o singura data iaurt Zuzu si era stricat, a trebuit sa-l arunc. Au un gust rau produsele lor. Eu cumpar de la supermarketuri branza proaspata, cas, branza de vaci, sau de la persoane de incredere de la tara, dar nu mai iau lapte sau iaurt ambalate, ca nu le pot suporta, imi fac rau la stomac, datorita fermentilor, imi provoaca greturi. Am incercat toate marcile, cele de la Danone sunt cele mai proaste.

Postat pe 22 August 2009 20:31
De dieta disociata a-ti auzit?
Eu am tinut-o si am avut rezultate.Am tinut-o cu cativa ani in urma,vre-o 5-6 luni.Trei zile legume si fructe,(crude de preferinta-si acum piata este plina)dar pot fi si gatite,fara a fi insa prajite,indiferent de cantitate;doua zile lactate,de preferinta cat mai dietetice,doua zile carne fiarta ,gratar,la cuptor(eu nu am mancat porc).Regimul era de 3/3/3 zile,dar l-am adaptat in asa fel incat sa pot sa-l tin(imi plac mai mult legumele-fructele),dar si pentru a se potrivi mereu ziua de carne duminica cand stam la masa toata familia.De aici binenteles ca lipsesc painea,dulciurile,pastele,sucurile din comert,alcoolul,zaharul si se adauga o cantitate de cel putin 2 litri de apa sau ceai(neindulcit). Nu mai stiu sa spun cat am slabit,dar partea interesanta a fost ca dupa ce nu am mai tinut dieta ,am continuat o perioada sa slabesc.
Am reluat regimul de o saptamana si deja am dat jos un kg.Nu este un regim in care slabesti spectaculos in timp scurt.Dar cu perseverenta se vad rezultatele.Pentru alter amanunte emapasaniuc@yahoo.com,sau ID mess emapasaniuc
mai64i
Postat pe 26 August 2009 09:36
Pai ce vroiai sa gasesti daca ai luat din cel albastru? Normal ca albastru. Vaca era din vitza nobila. Noroc ca nu ai luat din cel rosu ca cine stie ce surpriza aveai. Cantati cu totii acuma Internationala.
lLasand gluma, da-i in masa cu produsele lor moarte cu tot. Gandeste-te ce porcarie poate fi in cutie din moment ce stau pe rafturi cate doua saptamani si nu se strica. Sau deschide un iaurt si vei vedea ca sta asa cate jumatate de luna si nu face floare. Iti dai seama ce poate fi inauntru, cate chimicale si conservanti. Nu stiu de unde esti, dar la noi la Resita exista de zeci de ani ,,laptele la cont". adica, in ziua stabilita de tine, iti vine la usa laptareasa de la tzara cu lapte, branza, smantana sau alte produse si toate sunt proaspete. Plata se face la luna sau cum te intelegi. o laptareasa are cate 20- 30 de abonati si pe zile, le aduce lapte proaspat. Sunt familii la tzara, la poale de Semenic sau de la Muntele Mic si Valiug care numai din asa ceva traiesc. Au cate 7- 8 vaci si asta fac tot anul. Animalele au certifcat de sanatate iar tzarancile sunt curate, serioase si in vacantza ai surpriza sa te trezesti la usa cu nepoatele sau nepotii lor care sunt liceeni sau chiar studenti. Acestia isi ajuta parintii cum pot si ei.Asa ca este o adevarata afacere cat se poate de serioasa si multumitoare de ambele parti. Si in plus pretul este convenabil: 2 lei litrul si laptele este curat si sanatos. In alta ordine de idei, la noi in casa se foloseste kefirul natural fabricat de mine din ciuperca de kefir si lapte. Este extraordinar de gustos si foarte sanatos. Principalul avantaj este acela ca scade miraculos colesterolul si regleaza ph-ul sangvin. Adio cosuri sau alte eruptii cutanate. Cauta informatii pe net. Daca vrei, iti trimit ciuperca sa ti-l prepari singura. Eu m-am chinuit ani de zile pana ce am primit-o. Se inmulteste usor si poti da si la altii. O adresa de contact este: pova@rdslink.ro numai bine

Postat pe 26 August 2009 10:14

Postat pe 26 August 2009 10:46
Multumesc pentru sfaturi, acum am si eu laptareasa care vine martea si vinerea, tot cu acelasi pret si este foarte bun si probabil, sanatos. Inca odata iti multumesc si daca ma hotarasc pentru ciuperca o sa-ti trimit un e-mail.Multa sanatate si numai bine.
popflorica_2007
Postat pe 26 August 2009 20:26
iti recomand sa elimini din alimentatie tot ce e proteina animala,dulciuri ,alcool. 3-4 carti editura viata si sanatate;retete pt.sanatatea noastra de ELENA PRIDIE ,RETETE VEGETARIENE DECORNELIA DRAGACHIS,TABLETE DE STIL DE VIATA DE HANS DIEHL SI AILEEN LUDINGTON ,ALIMENTATIA INTELIGENTA DE DR. EMIL RADULESCU mai cauta pe net dr CALIN MARGINEAN DIETA IDEALA,EXCESUL PONDERAL SI CURELE DE SLABIRE.
miryam_delly
Postat pe 3 Martie 2010 09:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CUM SE FACE CASCAVALUL? 5 De la: delly1574 25 Noiembrie 2009 09:57
Gogosari in sos 18 De la: cathy_d21 21 Aprilie 2010 16:50
aparat de facut paine 1 De la: carmengianna 3 Decembrie 2009 09:46
Alimentatia bolnavilor de guta - alimente permise 8 De la: delly001942 6 Martie 2010 03:24
De ce mi se intaresc clatitele dupa cateva minute? 58 De la: gabriela_dutu 20 Noiembrie 2013 13:18
Setari Cookie-uri