imbunatatirea creierului

De la: Celleste_, la data 2010-06-02 10:40:32
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-06-02 10:36:38 Sunt fericita in interorul meu,pt ca nu urasc pe nimeni..Nu doresc raul nimanui,nu sunt invidioasa pe nimeni......Dar trupeste ma simt nefericita,pt ca simt atata rautate si ipocrizie in jurul meu..Ceea ce ma face sa imi tin inima inchisa...Si imi las inima deschisa doar catre Dumnezeu..Apoi rautatea si invidia pe care o simt in jurum meu ma face sa fiu distanta si sa nu imi deschid inima nimanui....Decat la oameni curati,dar si atunci trebuie sa fii atent....Nu stiu cat puteti voi intelege asta...


Tu simti rautatea si ipocrizia cu trupul... ai dreptate, nu putem intelege asta.
mda... fericiti cei saraci cu duhul!
Nu pot spune ca cei saraci cu duhul sunt fericiti....Ei sunt nefericiti si nu pot intelege rostul lor....Se chinuie in propriul trup....Sufletul lor se chinuie...Pe cand la mine,poate se chinuie doar trupul..Pt ca este greu sa dai peste oameni sanatosi sufleteste si care nu uraste pe oameni si nu umbla doar dupa profit
xenaprintesarazboinica
Postat pe 2 Iunie 2010 10:44
bine, bine... cum zici tu.
Tylly
Postat pe 2 Iunie 2010 10:45
De la: caasandra, la data 2010-06-02 04:55:05stiai ca atomul este inteligent ca si un caine?


Asta cu "stiati ca..." era parca din alta poveste?!
moniq_
Postat pe 2 Iunie 2010 10:46
Este si greu ca sa iti mentii sufletul curat si mintea curata..Pt ca daca iti deschizi inima la oameni care sunt murdari si nu ai grija,te murdaresti si tu si incepi sa ii urasti pe oameni si sa devii la fel ca ei....Sa va urati unii pe altii...Sa dati vina unii pe altii,pt soarta voastra
xenaprintesarazboinica
Postat pe 2 Iunie 2010 10:48
Sa inteleg ca nu te simti mai bine nici astazi, lucratoareo...
moniq_
Postat pe 2 Iunie 2010 10:49
De la: moniq_, la data 2010-06-02 10:49:38Sa inteleg ca nu te simti mai bine nici astazi, lucratoareo...
O fii vremea...Am o indispozitie care ma face sa spun adevarul si ceea ce simt
xenaprintesarazboinica
Postat pe 2 Iunie 2010 10:54
Pai, daca simti ca trebuie,... spune!
moniq_
Postat pe 2 Iunie 2010 10:56
Sunt femei care isi aleg parteneri nepotriviti,sunt nefericite.Apoi dau vina pe alti oameni din cauza prostiilor lor..Pai daca nu gandesti,,,sa il alegi pe cine trebuie,,sa te impui de la inceput...Astea sunt chestii si probleme la oamenii saraci cu duhul...care au o groaza de probleme si nu stiu ca ele sunt vinovate din cauza greselilor lor
xenaprintesarazboinica
Postat pe 2 Iunie 2010 10:57
De la: moniq_, la data 2010-06-02 10:46:23
De la: caasandra, la data 2010-06-02 04:55:05stiai ca atomul este inteligent ca si un caine?


Asta cu "stiati ca..." era parca din alta poveste?!

Latra, da din coada si raspunde la "Aport!"?
Tylly
Postat pe 2 Iunie 2010 10:59
Da, de acolo era! Din "Zdreanta!"
moniq_
Postat pe 2 Iunie 2010 11:00
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-06-02 10:57:40Sunt femei care isi aleg parteneri nepotriviti,sunt nefericite.Apoi dau vina pe alti oameni din cauza prostiilor lor..Pai daca nu gandesti,,,sa il alegi pe cine trebuie,,sa te impui de la inceput...Astea sunt chestii si probleme la oamenii saraci cu duhul...care au o groaza de probleme si nu stiu ca ele sunt vinovate din cauza greselilor lor
Ca daca oamenii ar fii mai bogati cu duhul ar stii sa isi rezolve problemele si sa isi aleaga parteneri potriviti..Sa se fereasca de oameni cu intentii rele...Sa nu se bage direct la rau si sa sufere....Pt ca din lispa constiintei omul sufera....Pt ca nu vrea sa munceasca sa imi imbogateasca ratiunea si cunostiintele...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 2 Iunie 2010 11:00
Ca daca oamenii ar fii mai bogati cu duhul ar stii sa isi rezolve problemele si sa isi aleaga parteneri potriviti..Sa se fereasca de oameni cu intentii rele...Sa nu se bage direct la rau si sa sufere....Pt ca din lipsa constiintei omul sufera....Pt ca nu vrea sa munceasca sa imi imbogateasca ratiunea si cunostiintele...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 2 Iunie 2010 11:02
Oamenii il lasa pe sarsaila sa le intunece ratiunea cu placerile lui trecatoare.....De asta sarsaila le macina toata iubirea si ii face pe oamenii sa se urasca intre ei...BaRBATUL SI FEMEIA sa se urasca si doar sa profite unii de altii....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 2 Iunie 2010 11:05
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-06-02 10:57:40Sunt femei care isi aleg parteneri nepotriviti,sunt nefericite.Apoi dau vina pe alti oameni din cauza prostiilor lor..Pai daca nu gandesti,,,sa il alegi pe cine trebuie,,sa te impui de la inceput...Astea sunt chestii si probleme la oamenii saraci cu duhul...care au o groaza de probleme si nu stiu ca ele sunt vinovate din cauza greselilor lor


pffff... chestii si probleme...
eu sunt mic nu stiu nimic. ce inseamna oameni saraci cu duhul, luptatoareo?
ai mai vreau sa stiu cum sa "ma impun de la inceput". Vreau sa stiu, vreau sa stiu!!!!
ovanova
Postat pe 2 Iunie 2010 11:06
De la: ovanova, la data 2010-06-02 11:06:23
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-06-02 10:57:40Sunt femei care isi aleg parteneri nepotriviti,sunt nefericite.Apoi dau vina pe alti oameni din cauza prostiilor lor..Pai daca nu gandesti,,,sa il alegi pe cine trebuie,,sa te impui de la inceput...Astea sunt chestii si probleme la oamenii saraci cu duhul...care au o groaza de probleme si nu stiu ca ele sunt vinovate din cauza greselilor lor


pffff... chestii si probleme...
eu sunt mic nu stiu nimic. ce inseamna oameni saraci cu duhul, luptatoareo?
ai mai vreau sa stiu cum sa "ma impun de la inceput". Vreau sa stiu, vreau sa stiu!!!!
Pai te impui cu...Oferi si pretinzi....Te rogi ca sa te ajute Dumnezeu sa gasesti argumente...Citesti carti care tea ajuta sa iti antrenezi creierul..Cum ar fii psihologie...Si psihologii stiu lucruri despre oameni..Cartile te ajuta,,dar sa sa asimilezi idei si sa le dezvolti
xenaprintesarazboinica
Postat pe 2 Iunie 2010 11:11
Trebuie sa citesti sa asimilezi idei..Te rogi ca sa primesti inteligenta...Nu trebuie sa te lasi influentat de altii ca sa iti intunece ratiunea....Trebuie sa oferi si sa pretinzi...Sa vorbesti frumos si sa fii diplomat....Eu sunt severa si mai dura,pt ca asa este caracterul meu..Mie imi place sa fiu asa
xenaprintesarazboinica
Postat pe 2 Iunie 2010 11:13
buna dimineata Irinuca.sa ai un sfarsit de saptamana dupa inima ta.
caasandra
Postat pe 3 Iunie 2010 04:44
Nu puteai sa iti spui asta la oglinda? Ca o si vedeai pe Irinuca.
Doara
Postat pe 3 Iunie 2010 06:12
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-06-02 11:11:12
De la: ovanova, la data 2010-06-02 11:06:23[quote .Te rogi ca sa te ajute Dumnezeu sa gasesti argumente...Citesti carti care tea ajuta sa iti antrenezi creierul..Cum ar fii psihologie...Si psihologii stiu lucruri despre oameni..Cartile te ajuta,,dar sa sa asimilezi idei si sa le dezvolti


In cartile de psihologie, de care amintesti si care te ajuta sa-ti ,,antrenezi creierul "gasesti oare atatea dezacorduri gramaticale si te invata , cum sa faci sa nu fii coerent in tot ceea ce spui ??
garbo032800
Postat pe 3 Iunie 2010 06:39
Greselile gramaticale nu sunt chiar asa importante...Ca imbunatatirea creierului,,pt a avea o gandire mai rationala...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 3 Iunie 2010 17:42
Gata Irinuca, mi-am facut up-grade la creierul extern, pot sa scriu si eu pe topicul asta!
Ciresica
Postat pe 3 Iunie 2010 18:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o parere as vrea..... 109 De la: Dor_marunt 3 Ianuarie 2010 20:22
prenatal 1 De la: martinutza 28 Octombrie 2010 16:39
DESPRE NOI, FEMEILE! 4 De la: nazirra 8 Iulie 2011 19:31
cat de lung e drumul de la casatorie la lipsa de comunicare.......? 23 De la: cremene 3 Noiembrie 2009 15:36
ma-m lovit cu unghia in interiorul vaginului 6 De la: garbo_414525 26 August 2015 19:09
Setari Cookie-uri