Un sfat bun de la voi conteaza mult pentru mine precum proverbul" un sut in fund e un pas inainte"

ehh...,acu' se trece doar doua..
roby_cado
Postat pe 26 Mai 2010 10:39
ROBY,de ce esti carcotas??,tu nu ascunzi nimic
scrichy
Postat pe 26 Mai 2010 10:42
ei nu...,pe mine..
roby_cado
Postat pe 26 Mai 2010 10:44
va pup,dispar,o zi faina la toti
scrichy
Postat pe 26 Mai 2010 10:49
la fel si tie..
roby_cado
Postat pe 26 Mai 2010 10:51
pa,scrinciulica...

si voua la fel..

si lu' zambilu'mio,desigur...
iasomia
Postat pe 26 Mai 2010 10:51
ce bre..,pleci si 'talica..?
roby_cado
Postat pe 26 Mai 2010 10:55
dap..

pa-pa...copilasi...
iasomia
Postat pe 26 Mai 2010 10:57
pa pa..,si revino curand..,nu ma lasa asa...
roby_cado
Postat pe 26 Mai 2010 10:59
George, mai nainte de a pleca la drum cu ftuca asta, mai nva oarece gramatici. nu de alta, dar ba mnci, ba pui prea multe cratime.

mie personal mi-ar fi penibil s merg pe banii ei acolo. da ce tiu eu, sunt doar o femeie.

pe de alt parte, la 26 de ani, s fii sigur c vrea un copil. mai ai putere s o iei cu scutecele i leciile de la capt?
iazul_meu
Postat pe 26 Mai 2010 16:44
De la: iazul_meu, la data 2010-05-26 16:44:02George, mai nainte de a pleca la drum cu ftuca asta, mai nva oarece gramatici. nu de alta, dar ba mnci, ba pui prea multe cratime.

mie personal mi-ar fi penibil s merg pe banii ei acolo. da ce tiu eu, sunt doar o femeie.

pe de alt parte, la 26 de ani, s fii sigur c vrea un copil. mai ai putere s o iei cu scutecele i leciile de la capt?


deci, mie imi lipsesc foarte mult copii, da sunt foarte pregatit sa am copii si mai multi deoarece mi-e imi lipsesc sa-i vad crescand sa-i vad spunand primele cuvinte, cu al meu nu am avut aceasta oportunitate, imi doresc familie, vreau stabilitate!!!
george41
Postat pe 26 Mai 2010 20:04
De la: george41, la data 2010-05-26 20:04:32
De la: iazul_meu, la data 2010-05-26 16:44:02George, mai nainte de a pleca la drum cu ftuca asta, mai nva oarece gramatici. nu de alta, dar ba mnci, ba pui prea multe cratime.

mie personal mi-ar fi penibil s merg pe banii ei acolo. da ce tiu eu, sunt doar o femeie.

pe de alt parte, la 26 de ani, s fii sigur c vrea un copil. mai ai putere s o iei cu scutecele i leciile de la capt?


deci, mie imi lipsesc foarte mult copii, da sunt foarte pregatit sa am copii si mai multi deoarece mi-e imi lipsesc sa-i vad crescand sa-i vad spunand primele cuvinte, cu al meu nu am avut aceasta oportunitate, imi doresc familie, vreau stabilitate!!!



La 41 de ani cu baiat de 17 , cu una de 26 , haida de , miine poimine iti cresti nepoti mai bine , oricum nu mai ai mult ,pina acum ce-i pazit , ca din ce inteleg eu de fiul tau nu prea ai avut timp ....... Oricum ,cam infantila gindire !
angin
Postat pe 28 Mai 2010 10:45
De la: george41, la data 2010-05-20 08:18:21Buna tuturor,o sa fiu cat mai pe scurt si cat mai pe intelese, deci sunt divortat am un baiat de 17 ani, eu am 41 ani, am cunoscut o doamna de 26 de ani si sincer m-am afectionat foarte mult de ea, ba chiar si ceva mai mult,ea nu a fost nici-odata casatorita iar noi ne intelegem minunat in discutiile telefonice, pe mess, dar inca nu ne-am cunoscut inca la patru ochi, doar poze pe internet, eu sunt in romania iar ea este in italia si isi doreste foarte mult sa ajung la ea si e dispusa sa-mi plateasca si avionul numai sa ne vedem, sincer am constatat ca e o fata minunata sufleteste si din discutiile aferente,voi ce considerati dragi prieteni merita sa merg mai departe sau ce sfaturi imi pute-ti da. Va multumesc din suflet si sper sa nu va plictisesc cu problema care ma apasa. O zi buna va doresc...!!!!




dupa cum ai spus"este dispusa sa iti plateasca avionul,numai sa va vedeti".te intrebi daca este cazul sa risti sau nu?!nu stiu ce ai avea de pierdut,doar cateva zile din viata ta...nu este o asa mare tragedie.nu ai nici o obligatie..uneori in viata mai trebuie sa iti urmezi si instinctul
gia85
Postat pe 28 Mai 2010 14:25
"Un sfat bun de la voi conteaza mult pentru mine precum proverbul" un sut in fund e un pas inainte"


Bine, bine, toti ati dat sfatul, da' eu vreau sa stiu cine da "sutu'" ? Sa faca baiatu' pasul inainte!
moniq_
Postat pe 28 Mai 2010 15:39
care pas?
nu stii vorba totushicai?
zambila
Postat pe 28 Mai 2010 15:40
??? imi este rusine de mine, dar nu!

si ma gandeam la pasul... decisiv!
moniq_
Postat pe 28 Mai 2010 15:41
un shut....este doar un shut
zambila
Postat pe 28 Mai 2010 15:45
De la: zambila, la data 2010-05-28 15:45:02un shut....este doar un shut


Plagiat!!!
Te zic lu' totusica!

Tylly
Postat pe 28 Mai 2010 15:47
Mai Cell, a precizat fata de unde vine vorba!
moniq_
Postat pe 28 Mai 2010 15:48
Iar cu shutul, sunt de acord! LA MAI MARE! Dar eu tot i-as da astuia si-un sut! direct in...r!
moniq_
Postat pe 28 Mai 2010 15:49
Buna sunt Mihaela din bacau.Parerea mea este sa va cunoasteti si personal si abia atunci cand va veti vedea sa speram ca o sa va mearga destul de bine.Doar sa nu aveti probleme cu baiatul tau de 17 ani.Sa fiti fericiti,va doresc din tot sufletul.
mihaella30
Postat pe 28 Mai 2010 20:06
pai ce astepti? nu ai nimic de pierdut ci numai de castigat, dute vezi ce faci si apoi ne povestesti ca sunt curios!! mult noroc si ia inima in piept
gregorio
Postat pe 29 Mai 2010 08:58
relatiile la distanta sunt frumoase daca raman la distanta.Cand distanta dispare ramane tacerea.O sa-ti dai seama ca de fapt sunteti doi straini si nu va leaga nimic.Sunteti doar curiosi sa va vedeti in carne si oase si aveti sanse mai mici de 1% sa aveti o relatie de viitor.Acum multi ani am conoscut un baiat, am stat 10 min de vorba in autobuz si am crezut ca vom fi mereu impreuna.Am vorbit mai bine de 2 ani la telefon si ne scriam regulat, nu se inventase netul atunci.desi nu erau decat 40 de km intre noi nu ne-am vazut in acest timp. Cand in sfarsit ne-am hotarat sa ne vedem am fost amandoi dezamagiti,am stat de vorba cateva minute,nu am gasit nimic interesant sa ne spunem fata in fata. la telefom vorbeam ore.Dupa acea intalnire nu ne-am mai sunat niciodata.Relatia la distanta s-a terminatcand a disparut distanta.
garbonixon
Postat pe 29 Mai 2010 22:33
De la: george41, la data 2010-05-20 08:18:21Buna tuturor,o sa fiu cat mai pe scurt si cat mai pe intelese, deci sunt divortat am un baiat de 17 ani, eu am 41 ani, am cunoscut o doamna de 26 de ani si sincer m-am afectionat foarte mult de ea, ba chiar si ceva mai mult,ea nu a fost nici-odata casatorita iar noi ne intelegem minunat in discutiile telefonice, pe mess, dar inca nu ne-am cunoscut inca la patru ochi, doar poze pe internet, eu sunt in romania iar ea este in italia si isi doreste foarte mult sa ajung la ea si e dispusa sa-mi plateasca si avionul numai sa ne vedem, sincer am constatat ca e o fata minunata sufleteste si din discutiile aferente,voi ce considerati dragi prieteni merita sa merg mai departe sau ce sfaturi imi pute-ti da. Va multumesc din suflet si sper sa nu va plictisesc cu problema care ma apasa. O zi buna va doresc...!!!!


Buna sa nu te socheze rasp. meu; nu stiu daca are legatura cu tine,dar mai cunosc pe cineva care mi-a promis solemn ca la 40 de ani se va casatori cu una de 20 iar eu i-am zis :" fugi de aici nu vezi ca traim impreuna de 5 ani si eu sunt cu 7 ani mai mare decat tine ?

La 30 s-a insurat cu una de 26 ,da chiar are 26 si intra pe mse mereu cu id-uri false vezi sa nu fie o mare teapa sunt femei cu copii mic carora socrul ii sterge la fundulet copilul, iar ele daca sunt sub ingrijire copil si mai sunt si plecate cu sorcova si betive isi permit sa ia oamenii peste picior si sa minta ba ca sunt in Italia,ba ca pleaca in Canada ba ca sunt cutare fejmeie care poate corespunde detaliilor amantei cu care este inselata... deci ai grija sunt si femei nebune pe net care par sanatoase dar nu sunt,boala psihica e doar la inceput in faze preliminare...au chef de mult misto asa cum barbatii vor muuuuuuuul sex f muuuuuul sex.


Bafta totusi daca e adevarat ce spui acolo!

PS Copilul tau ce parerea are de ceea ce intentionezi sa faci?

Daca el vrea in Italia sa o vada pe " tanti " du-l acolo ,dar nici un copil nu poate fi atat de curios de cum arata viitoarea sotie - amanta a lui tati'..
Copilul tau e la tine sau sta cu mama lui?
marilena71
Postat pe 31 Mai 2010 11:56
Bre Maro, ce mi-a placut la tine mereu a fost coerenta si concizia ideilor; si umorul involuntar, ca trebuie sa ne mai descretim si noi fruntile .. well done, keep on!
anakin
Postat pe 31 Mai 2010 13:11
Salut, nu stiu ce te retine atat de mult sa nu te duci la EA, ori nu mai ai incredere in femei??? Eu nu as mai sta pe ganduri dak as fi in locul tau. Ce ai de pierdut?? E posibil ca relatia sa mearga mai departe si sa se consolideze, cine stie!? Pana nu va vedeti Face to Face. Sucess, si nu mai sta pe ganduri.
Alex70
Postat pe 31 Mai 2010 14:49
De la: george41, la data 2010-05-20 08:18:21Buna tuturor,o sa fiu cat mai pe scurt si cat mai pe intelese, deci sunt divortat am un baiat de 17 ani, eu am 41 ani, am cunoscut o doamna de 26 de ani si sincer m-am afectionat foarte mult de ea, ba chiar si ceva mai mult,ea nu a fost nici-odata casatorita iar noi ne intelegem minunat in discutiile telefonice, pe mess, dar inca nu ne-am cunoscut inca la patru ochi, doar poze pe internet, eu sunt in romania iar ea este in italia si isi doreste foarte mult sa ajung la ea si e dispusa sa-mi plateasca si avionul numai sa ne vedem, sincer am constatat ca e o fata minunata sufleteste si din discutiile aferente,voi ce considerati dragi prieteni merita sa merg mai departe sau ce sfaturi imi pute-ti da. Va multumesc din suflet si sper sa nu va plictisesc cu problema care ma apasa. O zi buna va doresc...!!!!

prietene, i-ti dau un sfat: nu te implica prea mult in lumea virtuala! O sa constati la un moment ca lucrurile nu sunt ce par a fi. Spun asta pt ca si eu sunt div. din 2007, cunosc f bine aceasta dimensiune si pot sa ma "laud" ca si eu am luat suturi in cur. O relatie adevarata, de durata si ca certitudine este aceea care o vezi in fata ta, nu la distanta. In aceste cazuri, totul este iluzie si promisiuni desarte.Si eu am haiducit o perioada si eu am crezut in multe si eu am vrut sa cladesc in mod cinstit si corect o relatie la distanta...nu se poate, poate daca esti plin de bani, ai o sansa. Nu mai spun ca imaginea din poza sau web, nu va fi niciodata ca aceea din realitate.Tu mai ai si o alta problema si anume varsta in comparatie cu tipa respectiva. Chiar daca ea spune ca nu-i problema, oricat de barbat bine ai fi, oricat de viril ai fi, totusi ai 41 de ani si de la vrsta asta incep problemele reale. Parerea mea este ca cel mai bine pt tine este sa cauti pe cineva acolo unde esti si tu, poate ca exista deja si nu ai descoperit. Nu face greseala sa umbli dupa "iepe" verzi pe pereti pt ca vei pierde si vei suferi, poate. I-ti doresc succesuri PS la ora actuala, sunt impreuna cu o d-na din Orasul meu,de 2 ani, totul merge perfect si probabil ne vom casatori.
tymbark
Postat pe 31 Mai 2010 15:12
felicitari in tot ce ai comentat.....cam asta este realitatea.
garbo072499
Postat pe 31 Mai 2010 15:36
Consider ca, toti am avut momente mai mult sau mai putin deprimante,si cel putin o data in viatza o depresie mai puternica.?Ce facem sa ne revenim?? Asteptam sa treaca de la sine?luam atitudine sau nu?...si ar putea contiunua...tocmai am citit niste maxime: " If at first you don't succed,failure may be your style.....or," Some people dream of succes,while other people live to chrush those dreams!".......
sophia1971
Postat pe 31 Mai 2010 18:00

moniq_
Postat pe 31 Mai 2010 18:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
care este parerea voastra despre barbati? 79 De la: fleurdelis 9 Iulie 2010 21:58
aceleasi scopuri doar cai diferite de a le exprima... 36 De la: gmpa 26 Aprilie 2010 01:54
nebunii:d 13 De la: garbo_390737 12 Martie 2014 13:10
nelamuriri 7 De la: garbo_2127 4 Mai 2012 16:36
Histerosalpingografia 14 De la: garbo_394157 15 Noiembrie 2016 20:15
Setari Cookie-uri