Un sfat bun de la voi conteaza mult pentru mine precum proverbul" un sut in fund e un pas inainte"

auzi aleha....
cel mai bine era...
daca dispareai si tu mai multeeeeeeeeeee zile!
zau....
fleurdelis
Postat pe 21 Mai 2010 20:59
Nu poate draga, ca ea e fooooaarte ocupata. Cu scrisul. Pe forum.
Doara
Postat pe 21 Mai 2010 21:01

da!
poate!
dar noiii..tot nu ne suparam....
fleurdelis
Postat pe 21 Mai 2010 21:03
deci, pana la urma tot nu am inteles nimic dragilor, care sunt pana la urma opiniile voastre? doar sa criticati si sa radem unul de celalalt? ce oameni, ce mizerabili am ajuns in epoca de azi , fara respect si bun simt !!!!! ce educatie le mai dam copiilor nostri daca noi nu sunte-m capabili sa ne ajuta-m pe noi doar cu sfaturi, ca de altceva nu se poate pomeni..!!!!!!
george41
Postat pe 21 Mai 2010 22:22
Georgica, cine te-a suparat draga?
Ce probleme ai si vrei sfaturi serioase de la virtuali.

Chiar asa, vorba ta: ce vremuri traim.

Cit mai putini prieteni reali, cit mai putina viata traita in afara casei/computerului si pretentii de "prietenii" virtuale.
Ai o problema, mergi pe Google si intreaba acolo ca oricum nimanui nu-i pasa de problemele nimanui.


Se vorbesc si lucruri serioase pe forumul asta sa stii, dar numai cind si problema e serioasa.
Dar mai bine cautati sfatuitori in lumea reala, sfatul meu!
Ciresica
Postat pe 21 Mai 2010 22:28
"sunte-m", da'nu este clar ce sfat vrei. Care e problema? E vreuna?
quasaria
Postat pe 21 Mai 2010 22:30
da chiar! ce educatie dam noi copiilor nostri? daca peste 10 ani vine fiemea la usa cu unu' de varsta mea ,ce sa-i spun? ia zi tu georgica-moralistul
erika1
Postat pe 21 Mai 2010 22:31
cum ce sa ii spui, erika? MERCI!
quasaria
Postat pe 21 Mai 2010 22:41
quasaria
Postat pe 21 Mai 2010 22:41
macar sa nu-i plateasca biletul de avion..
erika1
Postat pe 21 Mai 2010 22:43
dupa cum stiu , nu era vorba de fiita, daca poti sa dai un sfat de bine , de nu, lasa forumul asta in pace ca nu e nevoie de moraliste aici!!!
george41
Postat pe 22 Mai 2010 00:03
Georgica, cu morala tu ai inceput si exact - nu e nevoie de lupi moralisti aici.
Iti place o fata, asa, si? Ce sfaturi vrei? Ne intrebi pe noi daca sa o vezi sau nu? La cum tropai cind nu-ti face nimeni pe plac, raspunsul e NU.
Nu cred ca a gresit femeia aia cu nimic. Sau poate inveti sa te porti pina la data de pe biletul de avion. Cine stie.
quasaria
Postat pe 22 Mai 2010 00:13
Asta cam asa e. De ce sa nenorocesti o fata de 26 de ani? Stai pe fundul tau acasa si ai grija de copil. Fata se va descurca mai bine fara tine.
Doara
Postat pe 22 Mai 2010 07:08
De la: george41, la data 2010-05-22 00:03:40dupa cum stiu , nu era vorba de fiita, daca poti sa dai un sfat de bine , de nu, lasa forumul asta in pace ca nu e nevoie de moraliste aici!!!


tocmai tu vorbesti!
erika1
Postat pe 22 Mai 2010 09:20
bre nea Georgica....ce sfat vrei mata????iti lua fata belet ????lua....vrei mata sa vezi alte meleaguri?????vrei.....deci go.....superman.....flay.....
nazirra
Postat pe 22 Mai 2010 09:25
roby_cado
Postat pe 23 Mai 2010 08:02



Nazzy , simplu si la obiect :GO ! n-ai stat sa dezbati , sa filozofezi dar ti-a iesit.
liaiedera
Postat pe 23 Mai 2010 09:36
george.... am citit in mare problema ta... dupa cum ai spus si u mai sus multi sunt aici sa rada si sa faca misto... dar sunt si exceptii este adevarat... cel mai bun sfat stii care este??? sa faci exact ce iti dicteaza tie inima.
mihai1302
Postat pe 23 Mai 2010 16:34
Georgica, deci tu ai 41 de ani, ai fost casatorit si vii acum pe net sa cer un sfat in legatura cu o tinara de 26 de ani?
Pai un lucru pot sa-ti spun (sau chiar doua):
1.ai ajuns degeaba la virsta asta daca dupa ce ai conversat cu ea, v-ati vizionat si ea te cheama la ea si tu te intrebi "da ce o face pe ea sa faca asta?" Nu-ti stiu motivele divortului si nici nu ma intereseaza dar cu asa o mentalitate...mai bine stai in casa ta si gindeste-te cum sa faci sa vezi si partea plina a paharului nu numai cea goala.
Daca tot asa o banuiai si o controlai si o sufocai si pe fosta...nu-i de mirare.

2. intreba-ti baiatul ca el va stii cel mai bine ce raspuns sa-ti dea. Pentru ca el te cunoaste si pentru ca e destupat la minte.

Si inceteaza cu vaicareala asta muiereasca ca te faci de tot risul. Esti barbat adevarat? sPUNE-I MERCI, NU VREAU BILET DE LA TINE PENTRU CA DRAGA MEA TOCMAI MI-AM CUMPARAT UN BILET SA VIN SA TE VAD. Iti place moaca, ai nevoie de atentie, vrei prospatura? Du-te si ai sa vezi ce sut in dos ai sa primesti cind o vede fatuca aia cu cine are de a face.

Scuze pentru literele mari, din greseala.
Ciresica
Postat pe 23 Mai 2010 20:04
aci ce-i? iar suspiciuni?
iar daca si cu parca
s-au urcat in barca
daca nu era
parca(asigurat)se-nneca
LILO
Postat pe 23 Mai 2010 20:10
george...dupa mine...dute taica de vezi italia..ca doar nu ar fi atlantida Cat despre fata ..no bine merci ca v-a intelegeti si oricum asa e mai bine,sa va si vedeti. BAFTA
scorpionultau
Postat pe 23 Mai 2010 20:16
ca doar nu ar fi atlantida


si de ar fi ATLANTIDA,in zilele de glorie si tot ar merita vizitata
LILO
Postat pe 23 Mai 2010 20:21
fleurdelis
Postat pe 23 Mai 2010 20:25
diferenta de varsta este o chestie care nu are nici o legatura cu nimic..mi-e mi sa dovedit de foarte multe ori asta,in propriile mele relatii trecute;deci sfatul meu sincer este ca nici nu ar trebuii sa te gandesti o clipa la asta,atat timp cat ea nu se gandeste,suie-te intr-un avion(gasesti oferte pe blue-air),dai 25 de euro pe bilet si ajungi acolo si apoi abia poti sa fii sigur daca va placeti intradevar sau nu,sau cat de compatibili sunteti.si stii ceva???nu ai absolut nimic de pierdut daca ajungi acolo si ceva nu merge intre voi...eu iti doresc succes
patris
Postat pe 24 Mai 2010 15:55
da, iti multumesc mult patris , ea nu o intereseaza diferenta de varsta, parintii ei sunt la fel ca noi cu aceiasi diferenta de varsta si pentru ea nu este o piedica ci doar eu ma intrebam , oare e bine ce fac ca sincer relati am mai avut dar cu o diferenta de 15 ani nu a fost, si de aceia am apelat la sfaturile voastre ca poate ati mai intalnit si cazuri de acest gen .multumesc mult
george41
Postat pe 24 Mai 2010 17:58
am cerut sfaturi omenesti, nu critici pe forum,oare nu ar fi fost mai bine daca taceai?
e mai bine sa-i lasam pe aceia care stiu sa zica ceva din viata reala!!!
george41
Postat pe 24 Mai 2010 18:03



acumaaa, intreb si eu...


daca o iei , ce faci cu ea?

la ce-ti trebuie tie una asa mica ?

nu mai ai una?
liaiedera
Postat pe 25 Mai 2010 22:33
Eu zic sa faci cum simti si nu cum"ar trebui"! acum ce-o iesi o iesi, pana la urma si dak se lasa cu telenovele ai o varsta prin care cred k esti trecut prin destule si poti accepta orice rezultat ;)
BAM_BAM
Postat pe 26 Mai 2010 02:21
De la: liaiedera, la data 2010-05-25 22:33:33


acumaaa, intreb si eu...


daca o iei , ce faci cu ea?

la ce-ti trebuie tie una asa mica ?

nu mai ai una?


nu am inteles la ce te-ai referit, m-ai ai una, ce ? ca e singura!!!
george41
Postat pe 26 Mai 2010 09:35
bine bre....nu te lasi.....eu daca as fi barbat....ea are doar 26 de ani....nu m as duce pe banii ei,ma duc pe banii mei,nu stau la ea,daca intradevar imi doresc ceva serios......asa ca mai gindeste..geogica.....
nazirra
Postat pe 26 Mai 2010 09:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce pozitii de zegs sa mai practicam? 33 De la: Laura_M 11 Octombrie 2010 15:22
parere despre sexul oral 120 De la: alfheim 29 Iulie 2011 10:28
Iubire imposibila 39 De la: zambil 14 Octombrie 2009 16:44
cat de important este sexul intr-o casnicie? 251 De la: Rotty 23 Septembrie 2014 09:00
Legalizarea prostituției 81 De la: iasomia 24 Octombrie 2009 12:57
Setari Cookie-uri