Telefonu.......

Vara asta am fost la bunici la tara. Sin intro seara am iesit pe afara cu prietenii si am luat si telefonu lu taicamio sa ascultam muzica, si vorbin mia scapat din buzunar asa ca mam ridicat sal caut cu prieteni dar cand a dat un baiat de el am vazut ca era calcat si nu se mai vedea ecranu. Si cand mam intors de la bunici trecuse o saptamana si maicamia mia cerut telefonu si de atunci pana acum imi tere telefonu ca are treaba cu el na si ma intreaba ca nu lam perdut sau eu ce stiu, si yo ii raspund ca nu cal am. Si asta nui tot am niste parinti ff serios si maicamia e prea rea si daka afla ma omoare.:))

SI AKM VREAU SA VA INTREB CE SA FAC SAI ZIC SAU CE SA FAK CU EL. AJUTATIMA VA ROG!
fathaqochicaprui
Postat pe 21 Septembrie 2011 15:26
adevarul!...si scz...ca-s rea...mai pune si cateva semne....de punctuatie!

asa se scrie un SMS.....
Axl_22
Postat pe 21 Septembrie 2011 15:30
dekt sai ziki k lai skpat si lai klkat, mai bn ii ziki k lai vandut k sa ai bani de mers la klub cu fetele-coketele.
Thor_again
Postat pe 21 Septembrie 2011 15:39
Daca doar ecranul e spart, se poate schimba.
SAL
Postat pe 21 Septembrie 2011 15:40
ziki k lai skpat si lai klkat ......
Axl_22
Postat pe 21 Septembrie 2011 15:47
fata cu ochi caprui,banuiesc ca studiezi si primesti indemnizatie,sau primesti bani de la parinti...fugi la un magazin de specialitate si vezi daca poate fi reparat si cat te costa.neatentia costa.apoi mai ai posibilitatea sa vb cu tatal tau si sa ii relatezi ce s-a intamplat.roaga/l sa iti dea un sfat ce poti face in acest caz?spune-i ca fiecare e supus greselilor,si se putea intampla oricui,chiar si lor.spune-i ca astepti de la el o parere de om matur si nu o mustruluiala din care nu va iesi nimic pozitiv.ca parintii trebuie sa fie si prietenii copiilor lor ,nu zbiri cu biciul la fiecare nazdravanie.incearca sa vorbesti si tu mai matur explicandu-le ca in viata se pot intampla multe si ca din aceste greseli invatam .nu te teme ,poate parintii tai sunt abordabili daca le explici ca ei nu au numai datoria de parinti certareti ci si de prieteni ai tai.intreaba-i de cate ori au patit si ei in tinerete o astfel de sitiuatie neplacuta si cum au rezolvat-o?ai incredere in tine ca poti sa iti faci din parinti si prietenii ,carora sa le poti cere sfatul fara frica.si daca tot nu indraznesti arata-le acest mesaj.fii inteleapta si invata din aceasta experienta ca intre tine si parinti trebuie sa fie intelegere si prietenie si nu frica de ei ...care poate duce uneori la tragedii.imposibil sa nu inteleaga ca a fost o intamplare neintentionata.arata-le mesajul meu.sper ca intelepciunea parintilor tai sa va va aduca si prietenie intre voi,sa potii sa le ceri sprijinul si sfatul in orice situatie.
ratuscaceaurata
Postat pe 21 Septembrie 2011 15:53
Ratusco, eu cred ca parintii fetei stiu deja ca s-a intamplat CEVA cu telefonul, altfel il ,,auzeau cantand". Si fi-miu cand face o pozna sta linistit. Daca il intreb ce s-a intamplat raspunsul invariabil este - nimic. Nu insist dar il iau cu binisorul si atunci incepe sa spuna cate ceva. Daca raman calm, aflu tot pentru ca prinde curaj si ,,se descarca". Cred ca e cea mai buna metoda.
Tipand si amenintand, nu vom afla adevarul .
SAL
Postat pe 21 Septembrie 2011 16:05
"fatho"...tu ce stil de a 'vorbi' ai de iti sar chestii din buzunare?
ufishor
Postat pe 21 Septembrie 2011 16:10
sal apreciez modul tau de a te apropia si de sufletul copilului.copii fac nazdravanii cum si noi am facut la randul nostru.dar azi mai ales in situatiile in care copii s-au sinucis pt ca nu exista aceasta legatura de prietenie intre parinti si copii ...asta ma ingrijoreaza .consider ca esti un parinte intelept din cele descrise de tine.
ratuscaceaurata
Postat pe 21 Septembrie 2011 16:19
ufishor, pisic analfabet ce ieshti tu!
nu se zice "fatho" ci "faaatah!"
Thor_again
Postat pe 21 Septembrie 2011 16:23
pisico...si copiilor trebuie sa le acordam incredere.tu intotdeauna cand faceai pozne relatai chiar cum s/a intamplat?aiurea, copii sunt inventivi de frica total neinteleapta a parintilor sau chiar spun adevarul.
ratuscaceaurata
Postat pe 21 Septembrie 2011 16:31
nu "faah"?
panty_C
Postat pe 21 Septembrie 2011 17:05
panterut, da' ce mai faci ?
elodia
Postat pe 21 Septembrie 2011 17:13
panterutzu', cred ca ala-i apelativul de politete
Thor_again
Postat pe 21 Septembrie 2011 17:16
Elodia, mai traiesc, precum se vede

Thoru, poate, nu este exclus
panty_C
Postat pe 21 Septembrie 2011 17:19
De la: Thor_again, la data 2011-09-21 15:39:03dekt sai ziki k lai skpat si lai klkat, mai bn ii ziki k lai vandut k sa ai bani de mers la klub cu fetele-coketele.

Nu indraznesc...dar te-as.. Atata n-am mai ras de mult!
elisabeta_boia
Postat pe 21 Septembrie 2011 21:35
"Si asta nui tot am niste parinti ff serios si maicamia e prea rea si daka afla ma omoare.:))

SI AKM VREAU SA VA INTREB CE SA FAC SAI ZIC SAU CE SA FAK CU EL. AJUTATIMA VA ROG! "

saracuta ce speriata e !

spune-i adevarul, sigur nu o sa te omoare minciuna are picioare scurte
Persia
Postat pe 21 Septembrie 2011 22:19
deci, i-a spus adevarul si a omorat-o....
pustietate_in_floare
Postat pe 21 Octombrie 2011 16:16
cred
altfel ne spunea finalul
cricat
Postat pe 31 Octombrie 2011 07:44


... si totusi exista si astfel de topice...
nathalie
Postat pe 31 Octombrie 2011 09:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Rezista o femeie fara sex un an 51 De la: drago 4 Ianuarie 2010 14:43
Pescarusi... 34 De la: sora_ilsi 20 Februarie 2013 19:59
instalatorul meu Mr.Musculo Gel 311 De la: fleurdelis 5 Ianuarie 2010 11:31
ejaculare 32 De la: garbo_415324 15 Septembrie 2015 12:42
Nu inteleg de ce evita acest subiect dupa 1 an de relatie. 11 De la: garbo_454875 28 Septembrie 2016 13:20
Setari Cookie-uri