p e mine ma enerveaza nebunul asta de basescu

Reflex iti dau dreptate.
Romania nu mai e de foarte mult timp a noastra, noi devenisem o putere industriala prea mare pentru altii sa ne suporte.
Romania este o tara frumoasa si bogata cu potential extraordinar lucrurile au fost jonglate de mult, trebuia sa ajungem unde suntem acum ca sa puna altii mana pe ea. Noi am fost orbi. O putere din afara ne controleaza pe noi, noi am ajuns chiriasi. Si oricum e un subiect destul de complex.
persidadamian
Postat pe 29 Mai 2010 10:59
Ei, hai cu marea putere industriala; Romania a fost si este o tara de mici dimensiuni si din pacate, nu am avut nici macar 25% din vointa de a reusi a Japoniei, spre exemplu. Dar, ne-am fi descurcat binisor, sunt de acord, cu ceea ce ne-a insusit natura. Da, e o tara frumoasa, dar pacat ca e populata, spune o vorba cu care nu sunt intru totul de acord. Exista romani pe care ii respect si fara de care lumea mare ar fi fost cu mult mai saraca!
Cat despre turism... nici aici nu e atat de simplu. Atata timp cat lipseste o structura a infrastructurii macar la limita bunului simt nu cred ca putem vedea mai departe.
Puterea noastra nu sta in nu stiu ce frumuseti, dar ar putea sta in mana unor persoane dedicate care cu inteligenta ar folosi orice are potential.
Mi-am intrebat insa un profesor care este dr. , conf., si o mare figura in mediul juridic de ce nu se implica ei, elita din toate domeniile, atata timp cat sunt atat de revoltati(nu stiu dc am mai spus asta, daca da, scuze!). Mi-a raspuns: "personal, am incercat. Dar te ingroapa inainte de a putea scoate capul din multime!" Cuvintele nu sunt exacte, dar mesajul e dureros de clar...
moniq_
Postat pe 29 Mai 2010 11:10
Am vorbit cu africani, irlandezi, polonezi, arabi, rusi etc cumparau aur,incaltaminte si alte produse romanesti pentru calitatea lor. Pentru dimensiunea Romaniei eram o forta industriala, pai erau vreo 25 de fabrici numai in Medias un oras mic. Nu era nici macar un lucru pe care noi il importam, cu exceptia petrolului din Irak. Dupa revolutie industiile mari au fost lovite prima data, apoi cele mici. Dupa cum am spus ii un subiect prea complex.
Cat despre turism, chiar daca pe vremea lui ceasca era greu sa se intre in Romania iti spun ca am intalnit oameni din foarte multe parti ale lumii care mi-au spus ca preferau sa-si faca concediul la noi, poate ca ar trebuii sa asculti ce au de zis si oamenii astia pentru a putea face deosebirea. Nu stiam noi e cu totul altceva dar turisti erau.
Da, tara cu o dimensiune mica facea minuni daca crezi ori nu crezi e partea a doua.
Cat despre vointa de a reusii......nu am sa mai zic nimic pentru ca m-am plictisit sa scriu lucruri cu care poti ori nu poti sa fii deacord.
persidadamian
Postat pe 29 Mai 2010 11:32
Pai de aceea suntem pe aici, nu? Sa dezbatem! In acest sens, unii vor fi, iar altii nu de acord. Eu inteleg foarte bine ceea ce incerci sa spui, doar ca termenul de "mare putere industriala" nu l-am gasit tocmai realist.
Da, aveam o economie si indiferent de opiniile noastre, ea a functionat daca a contruit ceea ce gasim astazi in Romania.
Eu tin cont ca de atunci, cam nimic nou sub soarele nostru.

Concediile poate ca si le faceau pe aici altii si unii chiar si le mai fac; dar ar fi bine sa stim care este nivelul lor finaciar sau pentru ce motiv au ales Romania. Daca te uiti nu mai departe de Ungaria, vei intelege cum tarile din jur exploateaza conditii naturale mult mai vitrege. De aceea specificam ca avem nevoie de oameni dedicati si profesionisti care sa stie sa exploateze orice: izvoare termale, saline, Gerovital, aer ionizat si toate cele pe care le gasim prin tarisoara asta. Si de aceea puneam accentul pe lipsa unei infrastructuri adecvate: fara baza, nu poti construi o piramida.
Asta este parerea mea.
moniq_
Postat pe 29 Mai 2010 11:47
De la: michaelav8, la data 2010-05-29 01:54:39Cine credeti ca va mai trai peste 2-3 ani in Romania? In afara de membrii executivului (presedinte si guvern), membrii PDL, UDMR, INDEPENDENTII, clientii si acolitii lor? De fapt nici soarta acestora nu e certa pt ca nu vor mai avea pe cine sa extermine


Postat pe: 29 Mai 2010, ora 01:54 Citeaza Raspunde


Cine credeti ca va mai trai peste 2-3 ani in Romania? In afara de membrii executivului (presedinte si guvern), membrii PDL, UDMR, INDEPENDENTII, clientii si acolitii lor? De fapt nici soarta acestora nu e certa pt ca nu vor mai avea pe cine sa extermine

Raporteaza abuz de limbaj

michaelav8

5 mesaje
Membru din: 13/03/2010
Oras: BUCURESTI
Postat pe: 29 Mai 2010, ora 01:59 Citeaza Raspunde


Actualul presedinte este reprezentativ pt Securitatea comunista.
Totusi nu va contrazic, intr-adevar in Romania nu e de trait si nu merita sa te sacrifici. Sunt mult prea in vasta pt pleca in pribegie, dar sfatuiesc pe cei buni de munca sa nu-si iroseasca fortele aicea.







de regula "optimistii" ca tine se sinucid in 24h dupa ce laseaza un astfel de mesaj. apropo de sacrificiul amintit; s-anume ce sacrificiu faci tu? pentru cine te sacrifici ? sper sa te ti de cuvant, si luni sa-ti mananc coliva.


Idiotii draqului, daca nu va trece binele prin burta, n-aveti ratiune.
Reflex
Postat pe 29 Mai 2010 12:02
"Eu tin cont ca de atunci, cam nimic nou sub soarele nostru."

Daca Romania nu mai e a noastra, e vanduta, saluuut, tu te astepti sa prosperam? in favoarea cui?

Asta tot incerc sa iti spun, nici macar guvernantii nostrii nu mai detin controlul asupra Romaniei, ei tac si executa, totul se invarte intr-un cerc (vicios cei drept)
persidadamian
Postat pe 29 Mai 2010 12:08
Din pacate nimeni nu se gandeste ca statul romanesc nu mai poate merge asa .. S-a votat acum multi ani pentru "liniste"...Mai tine minte cineva? Ei furau in liniste si nu tipa nimeni ,desi toti stiam asta ....Ne complaceam in faptul ca aveam pile pe nu stiu unde si mai gaseam una -alta de facut.. Acum s-a ajuns la fundul sacului si trebuie facut ceva...Normal ca doare , dar trebuie eradicata toata coruptia... Macar Basescu asta are curaj s-o faca ...Nici la Iliescu , nici la Constantinescu nu am vazut sa -i clinteasca macar cu 1 milimetru.... In sistemul bugetar colcaie de cati stau si incaseaza bani pe nimic de amar de ani , sunt cate 6-7 pe un post , stau la cafele si tzigari 8 ore.... Oameni capabili nu au loc de ei , cei cu diplome platite pe nu stiu unde si copii de sefuti,directorasi tinuti artificial pe undeva... Ne plangem ca vai , ni s-a luat ''zaharelul"..Pai ce am facut noi oamenii din Romania sa ne impotrivim porcariilor care ne-au fost bagate pe gat de 20 de ani? Lumea s-a complacut in manele, telenovele, in stat pe marginea santului sa bea bere, pe la scoala ioc sau cu gramada de bani sa fie si fatuca lui nea Cutare om de ...''afaceri" ... Si acum ne plangem? Popor roman ... fara sistem de valori sanatos nu exista dreptate ... Sa lasam mentalitatea ca cineva sa ne tot dea mereu cate ceva , noi sa nu facem nimic complacandu-ne intr-o viata de 3 lei... ca merge....Basescu e primul care are tupeul si curajul sa zgaltaie caractita .... Pacat ca suntem orbi si nu intelegem ca e primul om care vrea intr-adevar binele , chiar daca doare ..... Hai sa nu mai traim doar pentru a ne umple burtile si sa nu mai facem umbra pamantului degeaba ...Hai sa ne ridicam constiinta , sa ne construim o scara de valori corecte , solida, fara smecherii , fara dorinta de a-l prosti pe cel de langa noi, sa ne cautam iar radacinile reale , sa punem scoala pe prim plan , sa reinvatam ce inseamna respectul si morala...Orice ati face , Basescu nu cade... Basescu e destinat sa curete tara asta de lepre..pana nu termina , nu cade , asa ca nu va mai chinuiti...
sea_shell
Postat pe 29 Mai 2010 14:16
De la: myriam, la data 2010-05-19 16:47:58cand l-ati votat nu v-ati gandit ca e un monstru si un dobitoc?????
sophia1971
Postat pe 2 Iunie 2010 14:24
De la: Reflex, la data 2010-05-28 12:49:31
De la: garbo040417, la data 2010-05-28 00:58:14
De la: Reflex, la data 2010-05-26 17:14:40
De la: garbo040417, la data 2010-05-26 03:47:25
De la: Reflex, la data 2010-05-22 23:24:50
De la: angin, la data 2010-05-22 16:16:11@pentru ;reflex
1-Grecia nu pprea are economie , are inschimb tyrism
2 -70% sint bugetari
3-salariu mini e de 700 euro
4-primeu al treispelea si al paispele salriu ca si pensionarii dealtfel
6- de la ora 12 pina la 16-17 nu gasesti pe nimeni nici sacada bomba , totul e inchis '
ROMANIA ESTE REPUBLICA -SEMI-PREZIDENTIALA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Eu stiu ca pe aceste forumuri nu prea intra oameni cu preocupari politce sau econoomice , dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne batem joc de nestinta lor si sa-i mai si mintim .
Eu am postat aiurea un comentariu aici si am venit din curiozitate sa vad ce zic fetele , dar hai sa fim seriosi totusi , m-ai derutata la inceput , am crezut caesti unul din postaci lui "zeus" dar m-am convins ca nu-i asa cind ai spus de Republica Parlamentara


1 grecia nu prea are economie las`ca avem noi.
2 70% bugetari bugetari intr-o tara cu turism privat? sa faca ce? sa numere turistii? io zic sa mai numeri, vezi doua la prefectura, doua la scoala de fete, unu la...
3 salariul minim...saracii...doar 700? la vechimea lor in UE si cum zici ca n-au economie...este de remarcat.
6 ...iar de la 17-24 la munca.
zau? Ro este republica semiprezidentiala? chiar n-am stiut. si trece ceva fara voia parlamentului? despre referendumul cu reducerea numarului de janghinosi si parlament unicameral, ce zici? a cui e voia sa nu se aplice votul popular, tot a lui Basescu?
aia cu "zeus" n-am inteles-o, bine ca, nici n-am insistat asupra ei. interes zero.



mai omule du-te tare .... ca esti facut gramada ...... daca tiai dorit sa iasa marinarul betiv dute si dai si salariul tau cadou si pupalk si in c/u/r

...si mai du-te in plm, tu vorbesti de gramada? tu care esti facuta-n presa?! (vezi; presa aia de balotat).


sa ma pupi in presa aia


idioata! nu stie ce-i presa de balotat! beeeeyy pandalie; ca sa-ti explic pe priceperea ta, eu ma refeream ca esti presata la minte, beeeeey...esti de rasul cwurului. Vezi, spusu-ti-am io: te pricepi la politica si economie ca vaca la balet, da nici macar ratiune nu ai...ca-i voalata tare, o fi de la vopseaua de par marsh la cratita, nu pierde vremea p`aici!


si eu tiam zis simplu sa ma pupi in presa aia adik sa ma pupi in cur mam referit asa ca tu esti prostul pwli bagamias pl in mor/ti ma/ti de id/iot
garbo040417
Postat pe 2 Iunie 2010 15:38
417, da ai memorie, mama! Nu uiti, nu ierti, nu precupetesti nici un efort sau sudalma! Urata treaba!

moniq_
Postat pe 2 Iunie 2010 15:40
De la: Reflex, la data 2010-05-28 12:49:31
De la: garbo040417, la data 2010-05-28 00:58:14
De la: Reflex, la data 2010-05-26 17:14:40
De la: garbo040417, la data 2010-05-26 03:47:25
De la: Reflex, la data 2010-05-22 23:24:50
De la: angin, la data 2010-05-22 16:16:11@pentru ;reflex
1-Grecia nu pprea are economie , are inschimb tyrism
2 -70% sint bugetari
3-salariu mini e de 700 euro
4-primeu al treispelea si al paispele salriu ca si pensionarii dealtfel
6- de la ora 12 pina la 16-17 nu gasesti pe nimeni nici sacada bomba , totul e inchis '
ROMANIA ESTE REPUBLICA -SEMI-PREZIDENTIALA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Eu stiu ca pe aceste forumuri nu prea intra oameni cu preocupari politce sau econoomice , dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne batem joc de nestinta lor si sa-i mai si mintim .
Eu am postat aiurea un comentariu aici si am venit din curiozitate sa vad ce zic fetele , dar hai sa fim seriosi totusi , m-ai derutata la inceput , am crezut caesti unul din postaci lui "zeus" dar m-am convins ca nu-i asa cind ai spus de Republica Parlamentara


1 grecia nu prea are economie las`ca avem noi.
2 70% bugetari bugetari intr-o tara cu turism privat? sa faca ce? sa numere turistii? io zic sa mai numeri, vezi doua la prefectura, doua la scoala de fete, unu la...
3 salariul minim...saracii...doar 700? la vechimea lor in UE si cum zici ca n-au economie...este de remarcat.
6 ...iar de la 17-24 la munca.
zau? Ro este republica semiprezidentiala? chiar n-am stiut. si trece ceva fara voia parlamentului? despre referendumul cu reducerea numarului de janghinosi si parlament unicameral, ce zici? a cui e voia sa nu se aplice votul popular, tot a lui Basescu?
aia cu "zeus" n-am inteles-o, bine ca, nici n-am insistat asupra ei. interes zero.



mai omule du-te tare .... ca esti facut gramada ...... daca tiai dorit sa iasa marinarul betiv dute si dai si salariul tau cadou si pupalk si in c/u/r

...si mai du-te in plm, tu vorbesti de gramada? tu care esti facuta-n presa?! (vezi; presa aia de balotat).


sa ma pupi in presa aia


idioata! nu stie ce-i presa de balotat! beeeeyy pandalie; ca sa-ti explic pe priceperea ta, eu ma refeream ca esti presata la minte, beeeeey...esti de rasul cwurului. Vezi, spusu-ti-am io: te pricepi la politica si economie ca vaca la balet, da nici macar ratiune nu ai...ca-i voalata tare, o fi de la vopseaua de par marsh la cratita, nu pierde vremea p`aici!



ia vezi ma/ta cata ratiune are .... pun pariu cai la fel de proa/sta ca tine
garbo040417
Postat pe 2 Iunie 2010 15:41
De la: moniq_, la data 2010-06-02 15:40:43417, da ai memorie, mama! Nu uiti, nu ierti, nu precupetesti nici un efort sau sudalma! Urata treaba!


pai nu-l vezi ce prost e
garbo040417
Postat pe 2 Iunie 2010 15:46
Mai, nu stiu ce sa spun, dar asa nu cred ca dovedesti nimic, nimanui... :( ; si daca ai fi fost un pic diplomata, eu cred ca ai fi descoperit ca e un tip super, caruia ii place can-canul si nu ma refer aici la revista. Oricum, toate cele bune!
moniq_
Postat pe 2 Iunie 2010 15:49
De la: sea_shell, la data 2010-05-29 14:16:04Din pacate nimeni nu se gandeste ca statul romanesc nu mai poate merge asa .. S-a votat acum multi ani pentru "liniste"...Mai tine minte cineva? Ei furau in liniste si nu tipa nimeni ,desi toti stiam asta ....Ne complaceam in faptul ca aveam pile pe nu stiu unde si mai gaseam una -alta de facut.. Acum s-a ajuns la fundul sacului si trebuie facut ceva...Normal ca doare , dar trebuie eradicata toata coruptia... Macar Basescu asta are curaj s-o faca ...Nici la Iliescu , nici la Constantinescu nu am vazut sa -i clinteasca macar cu 1 milimetru.... In sistemul bugetar colcaie de cati stau si incaseaza bani pe nimic de amar de ani , sunt cate 6-7 pe un post , stau la cafele si tzigari 8 ore.... Oameni capabili nu au loc de ei , cei cu diplome platite pe nu stiu unde si copii de sefuti,directorasi tinuti artificial pe undeva... Ne plangem ca vai , ni s-a luat ''zaharelul"..Pai ce am facut noi oamenii din Romania sa ne impotrivim porcariilor care ne-au fost bagate pe gat de 20 de ani? Lumea s-a complacut in manele, telenovele, in stat pe marginea santului sa bea bere, pe la scoala ioc sau cu gramada de bani sa fie si fatuca lui nea Cutare om de ...''afaceri" ... Si acum ne plangem? Popor roman ... fara sistem de valori sanatos nu exista dreptate ... Sa lasam mentalitatea ca cineva sa ne tot dea mereu cate ceva , noi sa nu facem nimic complacandu-ne intr-o viata de 3 lei... ca merge....Basescu e primul care are tupeul si curajul sa zgaltaie caractita .... Pacat ca suntem orbi si nu intelegem ca e primul om care vrea intr-adevar binele , chiar daca doare ..... Hai sa nu mai traim doar pentru a ne umple burtile si sa nu mai facem umbra pamantului degeaba ...Hai sa ne ridicam constiinta , sa ne construim o scara de valori corecte , solida, fara smecherii , fara dorinta de a-l prosti pe cel de langa noi, sa ne cautam iar radacinile reale , sa punem scoala pe prim plan , sa reinvatam ce inseamna respectul si morala...Orice ati face , Basescu nu cade... Basescu e destinat sa curete tara asta de lepre..pana nu termina , nu cade , asa ca nu va mai chinuiti...


O intrebare ,la care vreau un raspuns sincer .Daca spui ca Basescu e,, singurul care curata tara de lepre ",de ce nu a inceput din primul mandat ,si atunci Romania inregistra un deficit bugetar ?? Si atunci tara erea plina de,, lepre" .Vorbim de de scoli si de pozitionarea lor pe primul plan ,cum ?? prin aplicarea acestui sistem vicios ??dandu-le scolilor culoare politica ?? Daca cunoaste mafia din vami ,modul de aprobare a unor proiecte ,asa cum spunea intr-o emisiune ,ce a facut acest om ,numit presedinte ,pentru
stoparea lor ...nimic.Sa nu-mi raspundeti ca era sau este datoria guvernului ,pentru ca Basescu e papusarul ,ceilalti sunt doar niste papusi .Spui ca ,,pana nu termina nu cade ",ce anume sa termine ....a terminat statul roman
garbo032800
Postat pe 2 Iunie 2010 16:03
Mai, tot ce stiu e ca toti suntem intr-un maaaare ...t! Faptul ca ne jignim si ne enervam, nu ne va aduce binele si nici lor ceea ce le lipseste: rusinea!
Daca "trecem" pe aici, trebuie sa invatam un lucru important: sa respectam opinia si parerea celorlalti si sa nu judecam situatii pe care nu le-am trait sau ne sunt straine.
Daca vom contiuna sa facem asta vom fi sortiti sa ramanem carne de tun si toti ne vor manipula lipsa de solidaritate! Intrucat daca au ajuns acolo, e clar ca se pricep la manipulare fara doar si poate!
Toleranta este din pacate numai un cuvant la romani! Una e polemica si alta e balacareala...
Parerea mea!
moniq_
Postat pe 2 Iunie 2010 16:11
De la: sea_shell, la data 2010-05-29 14:16:04Din pacate nimeni nu se gandeste ca statul romanesc nu mai poate merge asa .. S-a votat acum multi ani pentru "liniste"...Mai tine minte cineva? Ei furau in liniste si nu tipa nimeni ,desi toti stiam asta ....Ne complaceam in faptul ca aveam pile pe nu stiu unde si mai gaseam una -alta de facut.. Acum s-a ajuns la fundul sacului si trebuie facut ceva...Normal ca doare , dar trebuie eradicata toata coruptia... Macar Basescu asta are curaj s-o faca ...Nici la Iliescu , nici la Constantinescu nu am vazut sa -i clinteasca macar cu 1 milimetru.... In sistemul bugetar colcaie de cati stau si incaseaza bani pe nimic de amar de ani , sunt cate 6-7 pe un post , stau la cafele si tzigari 8 ore.... Oameni capabili nu au loc de ei , cei cu diplome platite pe nu stiu unde si copii de sefuti,directorasi tinuti artificial pe undeva... Ne plangem ca vai , ni s-a luat ''zaharelul"..Pai ce am facut noi oamenii din Romania sa ne impotrivim porcariilor care ne-au fost bagate pe gat de 20 de ani? Lumea s-a complacut in manele, telenovele, in stat pe marginea santului sa bea bere, pe la scoala ioc sau cu gramada de bani sa fie si fatuca lui nea Cutare om de ...''afaceri" ... Si acum ne plangem? Popor roman ... fara sistem de valori sanatos nu exista dreptate ... Sa lasam mentalitatea ca cineva sa ne tot dea mereu cate ceva , noi sa nu facem nimic complacandu-ne intr-o viata de 3 lei... ca merge....Basescu e primul care are tupeul si curajul sa zgaltaie caractita .... Pacat ca suntem orbi si nu intelegem ca e primul om care vrea intr-adevar binele , chiar daca doare ..... Hai sa nu mai traim doar pentru a ne umple burtile si sa nu mai facem umbra pamantului degeaba ...Hai sa ne ridicam constiinta , sa ne construim o scara de valori corecte , solida, fara smecherii , fara dorinta de a-l prosti pe cel de langa noi, sa ne cautam iar radacinile reale , sa punem scoala pe prim plan , sa reinvatam ce inseamna respectul si morala...Orice ati face , Basescu nu cade... Basescu e destinat sa curete tara asta de lepre..pana nu termina , nu cade , asa ca nu va mai chinuiti...
Poate ai dreptate poate ca noi romanii suntem orbi...Dar poate ca Dumnezeu vrea ca basescu sa puna oamenii la munca...Poate este un plan de a lui Dumnezeu...Asta nu putem intelege decat in timp...Dar nici la romani nu prea le place munca...Pt ca sau obisnuit asa sa devina comozi..Si fara un pic de severitate nu ii poti urni din ale lor
xenaprintesarazboinica
Postat pe 2 Iunie 2010 16:13
Nu-l baga pe Dumnezeu intr-o polemica in care titulara e prostia ,mafia ,lacomia .Nu cred ca ,Dumnezeul tau si al meu, vrea sa vada batrani si copii infometati ,copii carora li se refuza dreptul de a se gandi la viitor ,oameni care nu mai spera .Acuzi romanii ca nu le place munca ,dar unde sa munceasca ,intr-un sector privat ,asuprit de taxe si impozite si care nu reuseste sa se dezvolte ??,in sectorul de stat unde primeaza mita pentru un post ....
garbo032800
Postat pe 2 Iunie 2010 16:33
ma, pe mine nu!
mie mi-i drag!
fleurdelis
Postat pe 2 Iunie 2010 19:41
De la: garbo032800, la data 2010-06-02 16:33:03 Nu-l baga pe Dumnezeu intr-o polemica in care titulara e prostia ,mafia ,lacomia .Nu cred ca ,Dumnezeul tau si al meu, vrea sa vada batrani si copii infometati ,copii carora li se refuza dreptul de a se gandi la viitor ,oameni care nu mai spera .Acuzi romanii ca nu le place munca ,dar unde sa munceasca ,intr-un sector privat ,asuprit de taxe si impozite si care nu reuseste sa se dezvolte ??,in sectorul de stat unde primeaza mita pentru un post ....
Da dar uite spre exemplu cat pamant nu sta nelucrat...Eu zic ca daca iti bati capul sa iti gasesti de munca gasesti..Pt ca asa fac si eu...Eu imi bat capul,si muncesc orice numai ca sa castig un ban..Si uite multumesc la Dumnezeu nu mor de foame..Muncesc si nu imi pica nimic din cer.Imi bat capul...Eu asa cred..Dar romanii sunt pretentiosi,,nu vor sa munceasca,sa faca curat dupa altii...Sa isi bata capul...Eu muncesc si imi bat capul
xenaprintesarazboinica
Postat pe 2 Iunie 2010 22:13
De la: garbo040417, la data 2010-06-02 15:38:49
De la: Reflex, la data 2010-05-28 12:49:31
De la: garbo040417, la data 2010-05-28 00:58:14
De la: Reflex, la data 2010-05-26 17:14:40
De la: garbo040417, la data 2010-05-26 03:47:25
De la: Reflex, la data 2010-05-22 23:24:50
De la: angin, la data 2010-05-22 16:16:11@pentru ;reflex
1-Grecia nu pprea are economie , are inschimb tyrism
2 -70% sint bugetari
3-salariu mini e de 700 euro
4-primeu al treispelea si al paispele salriu ca si pensionarii dealtfel
6- de la ora 12 pina la 16-17 nu gasesti pe nimeni nici sacada bomba , totul e inchis '
ROMANIA ESTE REPUBLICA -SEMI-PREZIDENTIALA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Eu stiu ca pe aceste forumuri nu prea intra oameni cu preocupari politce sau econoomice , dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne batem joc de nestinta lor si sa-i mai si mintim .
Eu am postat aiurea un comentariu aici si am venit din curiozitate sa vad ce zic fetele , dar hai sa fim seriosi totusi , m-ai derutata la inceput , am crezut caesti unul din postaci lui "zeus" dar m-am convins ca nu-i asa cind ai spus de Republica Parlamentara


1 grecia nu prea are economie las`ca avem noi.
2 70% bugetari bugetari intr-o tara cu turism privat? sa faca ce? sa numere turistii? io zic sa mai numeri, vezi doua la prefectura, doua la scoala de fete, unu la...
3 salariul minim...saracii...doar 700? la vechimea lor in UE si cum zici ca n-au economie...este de remarcat.
6 ...iar de la 17-24 la munca.
zau? Ro este republica semiprezidentiala? chiar n-am stiut. si trece ceva fara voia parlamentului? despre referendumul cu reducerea numarului de janghinosi si parlament unicameral, ce zici? a cui e voia sa nu se aplice votul popular, tot a lui Basescu?
aia cu "zeus" n-am inteles-o, bine ca, nici n-am insistat asupra ei. interes zero.



mai omule du-te tare .... ca esti facut gramada ...... daca tiai dorit sa iasa marinarul betiv dute si dai si salariul tau cadou si pupalk si in c/u/r

...si mai du-te in plm, tu vorbesti de gramada? tu care esti facuta-n presa?! (vezi; presa aia de balotat).


sa ma pupi in presa aia


idioata! nu stie ce-i presa de balotat! beeeeyy pandalie; ca sa-ti explic pe priceperea ta, eu ma refeream ca esti presata la minte, beeeeey...esti de rasul cwurului. Vezi, spusu-ti-am io: te pricepi la politica si economie ca vaca la balet, da nici macar ratiune nu ai...ca-i voalata tare, o fi de la vopseaua de par marsh la cratita, nu pierde vremea p`aici!


si eu tiam zis simplu sa ma pupi in presa aia adik sa ma pupi in cur mam referit asa ca tu esti prostul pwli bagamias pl in mor/ti ma/ti de id/iot


...aiii...f_t_e`n gura, adica tu esti un labagiu nenorocit care sub avatarul unei femei, dai cu tifla, sa fii la adapost de replici, ca nah, esti femeie? ?!!!
Apoi io`s un tip educat si nu cobor la nivelul tau, bai rahat, dar nici nu pot sa ma impiedic de un dobitoc ca tine, si sa-l si ignor. Asa ca, am sa-ti dau replica uite aici:

http://www.youtube.com/watch?v=8owLCamIjGY&feature=related

Una si gata!
Reflex
Postat pe 2 Iunie 2010 23:20
[ Da dar uite spre exemplu cat pamant nu sta nelucrat...Eu zic ca daca iti bati capul sa iti gasesti de munca gasesti..Pt ca asa fac si eu...Eu imi bat capul,si muncesc orice numai ca sa castig un ban..Si uite multumesc la Dumnezeu nu mor de foame..Muncesc si nu imi pica nimic din cer.Imi bat capul...Eu asa cred..Dar romanii sunt pretentiosi,,nu vor sa munceasca,sa faca curat dupa altii...Sa isi bata capul...Eu muncesc si imi bat capul[/quote]

Cata naivitate in spusele tale si poate esti mai explicita cu acest ,,batut de cap ",iar in ceea ce priveste pamantul nelucrat de care amintesti tu ,vreau sa-ti amintesc ca si acest pamant sa-l lucrezi iti trebuie bani ,nu mai traim in evul mediu sa muncesti pamantul cu sapa
garbo032800
Postat pe 3 Iunie 2010 16:13
800 si cu tine sunt de acord! Ar trebui ca in tara asta, sa se munceasca mai mult... dar asta nu ar fi de ajuns, astia, cu cat am munci noi mai mult, cu atat ar fura mai mult!
moniq_
Postat pe 3 Iunie 2010 16:39
Eu aveam o cunostinta care mi sa parut mie mai cumsecade..Si am invatat-o sa puna si ea mana sa invete o limba straina,,,sa isi bata capul isi gaseasca un loc de munca...Cica vine un vecin..Zice,,dar ce tu te apuci de pe acuma sa inveti libri straine...Ca sa o descurajeze, ca sa nu ii mearga mai bine decat ii merge lui....Ca romanul vrea ca sa ii moara capra vecinului....Si prostii de romani,,hai sa nu zicem toti...Se iau unii dupa altii care ii invata lucruri rele ca sa ii traga in jos
xenaprintesarazboinica
Postat pe 3 Iunie 2010 17:22
este adevarat ce spui seea_shel.SUNT DE ACEEASI PARERE.IAR PENTRU GARBO 0328OO RASPUND:PENTRU CA GUVERNUL ERA CONDUS DE LIBERALI IN FRUNTE CU TARICEANU CARE A SUPRADIMENSIONAT BUGETARII CU 750000 DE PERSOANE PRIN POMENI ELECTORALE.4 ANI S-A CONTRAT PRESEDINTELE CU EL DAR CINE A ASCULTAT?PRIVATIZARILE TOATE S-AU FACUT DIN 90 PANA IN2002 DE CATRE CINE?CHIAR SUNTEM ORBI?DAM IN CINE NU ARE MARUL COCEAN?CAND S-A VANDUT TOT DIN ROMANIA:FABRICI,RESURSE,INDUSTRIE CINE GUVERNA?ACUM CA SUNTEM CU CURUL RUPT AR TREBUI SA STRANGEM DIN DINTI SI SA MULTUMIM CA CINEVA A LUAT TOTUSI TAURUL DE COARNE.DAR NOUA NU NE PLACE NIMIC. NICI DUMNEZEU NU NE VA MAI PUTEA MULTUMI VREODATA .NOI CARCOTIM ORICUM LA TOT CE MISCA.TREBUIE SA INTELEGEM CA NU TREBUIE SA MAI PRIMIM POMENI DE LA NIMENI SI SA PUNEM OSUL LA MUNCA.MUNCESC LA PRIVAT 10 ORE PE ZI UNEORI CHIAR MAI MULT DAR FAC TOTUL CU PLACERE SI SUNT MULTUMITA.LA STAT SE FREACA MENTA SI TOT EI SAR DE TUR IN SUS.RUSINE!!!!!!!!!!INCA SE MERGE PE PREMIZA ,,ZIUA TRECE LEAFA MERGE NOI CU DRAG MUNCIM LA BUGETARI.INFORMATI-VA INAINTE SA DATI CU PIATRA.ACUM AVEM REZULTATUL LA CE AM INTELES NOI DE LA DEMOCRATIE SI LA CEEA CE AM ACCEPTAT 20 DE ANI.NU AVEM OARE CE MERITAM?
KOKETT_7
Postat pe 5 Iunie 2010 00:46
daaaaa si pe mine si pe toti din casaaa!!
garbo072285
Postat pe 5 Iunie 2010 14:11
Pai romanii se descurajeaza unii pe altii...De asta tara asta sa ajuns de rahat..Din cauza oamenilor...Si datorita prostiei oamenilor guvernul nea condus ca pe o turma de oi in favoarea lor...Nu si-au dat silinta pt binele oamenilor ci pt binele lor...Poate si basescu vrea sa fie sever cu poporul,,dar mai intai sa fie sever si cu el insasi...Apoi sa fie si cu ceilalti oameni...Si eu sunt exigenta si severa cu altii...Dar sunt exigenta si severa cu mine insumi
xenaprintesarazboinica
Postat pe 5 Iunie 2010 14:43
OARE DE CE NU GANDIM FARA A POLITIZA NIMIC?PUR SI SIMPLU.SA VEDEM CA ROMANIA ESTE APROAPE DE COLAPS DATORITA IGNORANTEI NOASTRE,DATORITA PUTUROSENIEI,NEIMPLICARII LA LA COTE INALTE,NEPROFESIONALISMULUI MULTORA DINTRE NOI,A TOLERANTEI PROSTULUI GUST,A ACCEPTARII NONVALORII PE TOATE PLANURILE?ROMANI HAIDETI SA REDEVENIM OAMENI,SI SA NE ANALIZAM INTAI PE NOI SI APOI SA JUDECAM PE ALTII.PREA MULTA OBIDA POLITICA PESTE TOT.HAIDETI SA DEZBATEM FARA CULOARE,APARTENENTA SAU ETNIE.SA VORBIM OMENESTE SI O SA CONSTATAM CA CEEA CE SE FACE ACUM ESTE BINE INDIFERENT DACA NE CONVINE SAU NU.ACEST LUCRU TREBUIA FACUT IN 1990 SI NU AFECTA PE NIMENI.ACUM ESTE AL 12-LEA CEAS,DACA NU SE FACE NICI ACUM VOM FI SLUGI PE VECI AI UNIUNII EUROPENE SI NU NUMAI.SI MACAR DE AR FI DOAR ATATA.POATE SUNTEM BLESTEMATI SA MURIM PROSTI SI SA NU MAI DIFERENTIEM BINELE DE RAU PENTRU BANI.20 DE ANI AM FOST ORBI?PROSTI?IGNORANTI?NEPASATORI?SI ACUM INDRAZNIM SA DAM CU BATA DOAR CA NE ASMUT ALTII SI NU SUNTEM IN STARE SA NE FOLOSIM DE CREIERUL CEL AVEM DE LA DUMNEZEU?E ATAT DE SIMPLU DOAR SA JUDECI SI SA NU FACI NIMIC PENTRU A VEDEA REALITATEA.
KOKETT_7
Postat pe 5 Iunie 2010 16:21
De la: KOKETT_7, la data 2010-06-05 16:21:48OARE DE CE NU GANDIM FARA A POLITIZA NIMIC?PUR SI SIMPLU.SA VEDEM CA ROMANIA ESTE APROAPE DE COLAPS DATORITA IGNORANTEI NOASTRE,DATORITA PUTUROSENIEI,NEIMPLICARII LA LA COTE INALTE,NEPROFESIONALISMULUI MULTORA DINTRE NOI,A TOLERANTEI PROSTULUI GUST,A ACCEPTARII NONVALORII PE TOATE PLANURILE?ROMANI HAIDETI SA REDEVENIM OAMENI,SI SA NE ANALIZAM INTAI PE NOI SI APOI SA JUDECAM PE ALTII.PREA MULTA OBIDA POLITICA PESTE TOT.HAIDETI SA DEZBATEM FARA CULOARE,APARTENENTA SAU ETNIE.SA VORBIM OMENESTE SI O SA CONSTATAM CA CEEA CE SE FACE ACUM ESTE BINE INDIFERENT DACA NE CONVINE SAU NU.ACEST LUCRU TREBUIA FACUT IN 1990 SI NU AFECTA PE NIMENI.ACUM ESTE AL 12-LEA CEAS,DACA NU SE FACE NICI ACUM VOM FI SLUGI PE VECI AI UNIUNII EUROPENE SI NU NUMAI.SI MACAR DE AR FI DOAR ATATA.POATE SUNTEM BLESTEMATI SA MURIM PROSTI SI SA NU MAI DIFERENTIEM BINELE DE RAU PENTRU BANI.20 DE ANI AM FOST ORBI?PROSTI?IGNORANTI?NEPASATORI?SI ACUM INDRAZNIM SA DAM CU BATA DOAR CA NE ASMUT ALTII SI NU SUNTEM IN STARE SA NE FOLOSIM DE CREIERUL CEL AVEM DE LA DUMNEZEU?E ATAT DE SIMPLU DOAR SA JUDECI SI SA NU FACI NIMIC PENTRU A VEDEA REALITATEA.
Pai este mai usor sa dai vina pe altii..Decat sa iti cauti propriile tale greseli si sa ti le indrepti..Sau unii chiar se vad perfecti pe ei
xenaprintesarazboinica
Postat pe 5 Iunie 2010 18:48
@ Kitty Kat
Esti complet in afara situatiei de fapt! Nu te supara, ai medicatie prescrisa sau visezi cu ochii deschisi?
moniq_
Postat pe 5 Iunie 2010 18:55
De la: fleurdelis, la data 2010-06-02 19:41:08ma, pe mine nu!
mie mi-i drag!
am impresia ca vrei sa/i iei locul lu d/na Gaina,sau esti cumva ruda cu el de nu
53_nono
Postat pe 6 Iunie 2010 01:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am dobandit... 1 De la: Isabel2010 27 Mai 2010 08:20
florile-ghinion sau noroc? 16 De la: vuvuzela 30 Ianuarie 2013 18:54
Concurs Aly Shop 554 De la: Celleste_ 29 Septembrie 2010 14:50
CASE LA CHEIE-DE LA 20.000 EURO !! 1000 PLANURI CASE ! CONSTRUCTII SI PROIECTARE 1 De la: garbo_7900 27 Septembrie 2012 07:56
Cadouri handmade 1 De la: garbo_6514 10 August 2012 18:46
Setari Cookie-uri