p e mine ma enerveaza nebunul asta de basescu

De la: lumi_nicoleta, la data 2010-05-21 16:00:30nu vreau sa fiu rea dar toti prostii l au votata pe basescu si acum se plang....sa le taie la totii bosorogi pensiile k eu am fost in comisia de votare si numai ei l-au votat pe dobitocul asta...asa le trebuie!!!!!


bosorogi?! acuma chiar esti idioata. d-aia, tu iti meriti din plin soarta ce-o traiesti. ba ai merita si mai mult -sa n-ai bani nici de net, ca aberezi conatagios p-aici. te intreb ceva: daca ploua afara, basescu-i de vina? pai tu habar-n-ai de prerogativele presedintelui intr-o republica parlamentara, cum este a noastra. si criza asta financiara basescu a adus-o? asta are groapa sapata in economia ro, de 20 de ani incoace!!! asta-i efectul risipelor si proastei guveranari de 20 de ani incoace. du-te mai bine la cratita si vezi cati morcovi mai pui in ciorba.

Stii tu ce ar insemna sa intre tara, in incapacitate de plata? atunci sa vezi tu, cand inflatia ar ridica de groaza si mortii din mormite. Cand leul s-ar parbusi, dobanzile la credite ar exploda, iar imprumuturi nu va mai primi tara de nicaieri. Tu nu vezi (stiu ca nu vezi, este o intrebare retorica) ce se intampla in Grecia, care avea incomparabil o economie mai puternica decat a noastra si mai stabila.
da ce draq iti spun io tie toate astea. Tu crezi ca banul public, e un prezervativ, care se intinde dupa cat are nevoie utilizatorul. Iar nevoia lui, e foarte...lunga! nesimtit de lunga.
Meri la cioarba, ca da-n foc!
Reflex
Postat pe 21 Mai 2010 19:47
ce sunt romani ?
un popor credul care sunt condusi de securisti care se bat cu pumnul in piept condamnand comunismul,evazionisti si corupti care condamna coruptia ,mincinosi care calca in picioare un popor pentru a le fi lor bine si de vinzatori de tara care daca ar mai trai vlad tepes iar trage in teapa.
garbo091358
Postat pe 22 Mai 2010 13:12
Bine, nea Mircica.. luasi pilulele?
anakin
Postat pe 22 Mai 2010 13:14
@pentru ;reflex
1-Grecia nu pprea are economie , are inschimb tyrism
2 -70% sint bugetari
3-salariu mini e de 700 euro
4-primeu al treispelea si al paispele salriu ca si pensionarii dealtfel
6- de la ora 12 pina la 16-17 nu gasesti pe nimeni nici sacada bomba , totul e inchis '
ROMANIA ESTE REPUBLICA -SEMI-PREZIDENTIALA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Eu stiu ca pe aceste forumuri nu prea intra oameni cu preocupari politce sau econoomice , dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne batem joc de nestinta lor si sa-i mai si mintim .
Eu am postat aiurea un comentariu aici si am venit din curiozitate sa vad ce zic fetele , dar hai sa fim seriosi totusi , m-ai derutata la inceput , am crezut caesti unul din postaci lui "zeus" dar m-am convins ca nu-i asa cind ai spus de Republica Parlamentara
angin
Postat pe 22 Mai 2010 16:16
deci nea reflex simpatizeaza cu Base
bune argumente boierule. aia cu cioarba chiar ii brand romanesc.
bluelight
Postat pe 22 Mai 2010 16:22
Alpha Dreams?

banca viselor???
DECI IO(una) sa nu mai aud de BANCI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
LILO
Postat pe 22 Mai 2010 16:27
tanti PUBLICITATE HELLO!!
cum aparusi matalutza pe aci(lea)?
LILO
Postat pe 22 Mai 2010 16:29
Hai la ciorba de broscute
xenaprintesarazboinica
Postat pe 22 Mai 2010 18:16
@blue...nu simpatizez cu Base. nici macar nu l-am votat la prezidentiale. l-a votat doar la referendumul cu suspendarea. la prezidentiale turul 2, nu am fost la vot, deoarece am considerat ca niciunul dintre cei 3 nu merita. insa, alegand dintre 3 rele, raul cel mai mic, mi-am dorit sa iasa Basescu.
Reflex
Postat pe 22 Mai 2010 23:10
De la: angin, la data 2010-05-22 16:16:11@pentru ;reflex
1-Grecia nu pprea are economie , are inschimb tyrism
2 -70% sint bugetari
3-salariu mini e de 700 euro
4-primeu al treispelea si al paispele salriu ca si pensionarii dealtfel
6- de la ora 12 pina la 16-17 nu gasesti pe nimeni nici sacada bomba , totul e inchis '
ROMANIA ESTE REPUBLICA -SEMI-PREZIDENTIALA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Eu stiu ca pe aceste forumuri nu prea intra oameni cu preocupari politce sau econoomice , dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne batem joc de nestinta lor si sa-i mai si mintim .
Eu am postat aiurea un comentariu aici si am venit din curiozitate sa vad ce zic fetele , dar hai sa fim seriosi totusi , m-ai derutata la inceput , am crezut caesti unul din postaci lui "zeus" dar m-am convins ca nu-i asa cind ai spus de Republica Parlamentara


1 grecia nu prea are economie las`ca avem noi.
2 70% bugetari bugetari intr-o tara cu turism privat? sa faca ce? sa numere turistii? io zic sa mai numeri, vezi doua la prefectura, doua la scoala de fete, unu la...
3 salariul minim...saracii...doar 700? la vechimea lor in UE si cum zici ca n-au economie...este de remarcat.
6 ...iar de la 17-24 la munca.
zau? Ro este republica semiprezidentiala? chiar n-am stiut. si trece ceva fara voia parlamentului? despre referendumul cu reducerea numarului de janghinosi si parlament unicameral, ce zici? a cui e voia sa nu se aplice votul popular, tot a lui Basescu?
aia cu "zeus" n-am inteles-o, bine ca, nici n-am insistat asupra ei. interes zero.
Reflex
Postat pe 22 Mai 2010 23:24
Ioana este o fetita de 2 anisori care s-a nascut fara o manuta, are nevoie de 185.000 euro pentru o proteza. Vino si tu pe 1 Iunie 2010, orele 17:00 la Colegiul National Spiru Haret unde se va sustine un concert caritabil pentru strangerea banutilor. Intrarea se face pe baza biletului de acces, iar pretul acestuia este de 20 Ron. Vor fi alaturi de noi trupele: Crazy Win, Narcotic Sound, Dj Cryss si Heidy. Pt bilete id contact: brunette.girl12 . Pentru donatii intrati pe site: www.helpioana.com Multumesc!
brunettegirl
Postat pe 22 Mai 2010 23:34
De la: angin, la data 2010-05-22 16:16:11@pentru ;reflex
1-Grecia nu pprea are economie , are inschimb tyrism
2 -70% sint bugetari
3-salariu mini e de 700 euro
4-primeu al treispelea si al paispele salriu ca si pensionarii dealtfel
6- de la ora 12 pina la 16-17 nu gasesti pe nimeni nici sacada bomba , totul e inchis '
ROMANIA ESTE REPUBLICA -SEMI-PREZIDENTIALA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Eu stiu ca pe aceste forumuri nu prea intra oameni cu preocupari politce sau econoomice , dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne batem joc de nestinta lor si sa-i mai si mintim .
Eu am postat aiurea un comentariu aici si am venit din curiozitate sa vad ce zic fetele , dar hai sa fim seriosi totusi , m-ai derutata la inceput , am crezut caesti unul din postaci lui "zeus" dar m-am convins ca nu-i asa cind ai spus de Republica Parlamentara




buna fetelor cucuietelor.unde sunteti?of of of toarna vin ,toarna pelin ,saraca inima mea....
politistul
Postat pe 23 Mai 2010 00:29
De la: Reflex, la data 2010-05-22 23:10:06@blue...nu simpatizez cu Base. nici macar nu l-am votat la prezidentiale. l-a votat doar la referendumul cu suspendarea. la prezidentiale turul 2, nu am fost la vot, deoarece am considerat ca niciunul dintre cei 3 nu merita. insa, alegand dintre 3 rele, raul cel mai mic, mi-am dorit sa iasa Basescu.



ai noroc si la mai mare,asta seara-i seara mareeee
politistul
Postat pe 23 Mai 2010 00:31
si pe mine!
garbo103208
Postat pe 23 Mai 2010 09:02
Buna!Stiti cum bate dezastrul la usa?
Raspuns corect:Boc!Boc!

SI o scrisoare pentru Dumnezeu:
DOAMNE,anul trecut l-ai luat pe preferatul meu cantaret si dansator Michael Jackson,pe preferatul me actor si dansator Patrick Schwayze,si pe preferata mea actrita Farah Fawcett.Iti scriu ,Doamne ca sa iti spunca politicianul meu preferat este Traian Basescu.Doamne,sper ca a retinut!Toate cele bune!
dadria49
Postat pe 23 Mai 2010 15:40
HA....HA...HA...a zis ca ne ciuruiesete ????...A zis! Si ne-a ciuruit ??? Acum urmeaza, ca si el a fost securist pe nava,dupa cum au zis unii,de la TV, la S I E ...Amuzant! Semneaza :o bosoroaga... cu viziuni mai tinere.
garbo058987
Postat pe 23 Mai 2010 16:30
reflexule invata-ma si pe mine cum ai stiut care-i raul cel mai mic?
ca dupa mine alegerile erau de genul :una ceata de oameni fara caracter si solutii si cu un sef naiv si nepregatit nici pt un duel verbal daramite pt guvernare( ii exclud pe vreo 2,3 din categ asta); si una ceata de oameni fara caracter si solutii care in plus au avut sansa sa arate ceva si n-au facut-o dar nu s-au sfiit sa arate de cata grosolanie sunt in stare incurajati de sef ( cum altfel?)in timpul discutiilor, ca de fapte eram deja lamuriti.


bluelight
Postat pe 23 Mai 2010 17:06
Sunteti super tari....De ce nu va intrebati unde sunt avutiile tarii? Taceati toti cand va dadea Nastase sau Tari cate 1 leu la pensii sau salarii si va lua petrolul,rafinarii, marea,etc...Unde erati atunci? Cine stie cu adevarat economie isi da seama ca la asta ajungea....Daca vin altii de unde credeti ca iau bani-de la Patriciu...sau ne de Voiculescu codul PIN de la conturile lui Ceausescu?! Stie cineva cum functioneaza sistemul de pensii?Ca de fapt noi sustinem pensionarii ,nu ce au cotizat ei...Sunteti penibili ! Am fost sa depun o hartie la o institutie bugetara si erau 3 functionari care faceau acelasi lucru! Cand eu lucram la patron aveam prieteni care o frecau la stat si luau de trei ori cat mine...atunci nu mai faceati atata galagie!
mariuca77
Postat pe 23 Mai 2010 18:54
bluelight....ai fost la votare prin anii 90?!
Vb cumva de pensionarii care au tacut 50 de ani sub Ceausescu si inca 20 sub Iliescovici?! Au fost cumva bogati pana acum si le-a luat Base averile?! Sti le-a dat PSD-ul cate 10lei si cate un mic la 4 ani si tara mergea strong.
mariuca77
Postat pe 23 Mai 2010 19:05
De la: pantera_neagra, la data 2010-05-21 17:22:24
De la: lumi_nicoleta, la data 2010-05-21 16:00:30nu vreau sa fiu rea dar toti prostii l au votata pe basescu si acum se plang....sa le taie la totii bosorogi pensiile k eu am fost in comisia de votare si numai ei l-au votat pe dobitocul asta...asa le trebuie!!!!!


Nu cunosc termenul - "bosorogi"
Cred ca putina educatie ar da mai bine...
De acord, multi pensionari s-au lasat pacaliti de promisiunile micinoase - tu nu ai parinti, bunici?
Si ce facem acum? Vendeta???

P.S. Nu, eu nu l-am votat!

Vendeta...pai ar trebui unu si pe la noi nu
stefania4you11
Postat pe 23 Mai 2010 21:05
@blue...nu mai stiu nici io cum am ajuns la concluzia aia. cred ca am invartit sfarleaza si pe care o cazut, pe ala mi-am pus dorul. e mult de atunci si memoria ma lasa ca`s batran.

Alt punct: Pentru cei ce dau cu caramida in basescu !

Originile crizei cautatile la iliescovici. Ca atunci s-au pus bazele ei prin distrugerea apocaliptica a agriculturii si zootehniei, asta in prima etapa. Dupa care a urmat perioada penelista-taranista, care a continuat cele incepute si a pus capac industriei. Dupa care a venit perioada pnlista-pesedista, care a mai rupt si utilitatile si exploatarile minerale si petrolifere, plus ce mai era din industrie, cat de cat viabil.

Io nu zic ca astia`s buni -is buni de impuscat, dar nici sa absolvi de vina toata mafia jigodista si antinationala ce s-a perindat la guvernare pana acuma, si sa arunci totul in carca celor de acuma, nu-i corect. Amintiti-va, ca taricenu inainte de a preda stafeta a avut aceiasi disputa cu bugetarii pe fondul cererilor de majorare a fondului de slarizare. Si a spus: Nu sunt bani!

Toata tara a jubilat intrarea in UE si NATO, cu steaguri si cu pacarte, cu spactacole de trei zile si trei nopti, cu sloganuri si cocarde cu stelute, steaguri unioniste si americane. Si? Ce-a adus bun in tara? Niste cheltuieli suplimentare, greu de suportat si norme impuse (vezi doamne europene) prin care au lovit in primul rand productia alimentara, eliminand concurenta pe piata interna, ca pe cea comunitara, oricum nu-i loc de noi si nimeni interesat (poate asa...o palinca si un gulas ardelenesc la o petrecere pe la Bruxelles).
Dupa ce au zdrobit productia alimentara (ca asta se mai ridicase pe picioruse cat de cat, industria, zootehnia si agricultuira erau terminate de cei de dinainte) au zis: sa le luam la fraieri si banii de leafa! Si au invadat tara cele mai mari concerne comerciale, concetrate pe segmentul alimentar.
Iar idiotii de romani ce-au facut?
Au data iama in hangarele lor si le-au cumparat kakatul fabricat in UE, omorand si comertul autohton, unde atentie! Era singura piata pe care mai activa producatorul roman! Deci 2 dintr-o lovitura: Si producatorul si comerciantul.
Si cu ce-a iestit statul castig de aici? Cu un mare kakat! ca tot profitul acestor concerne comerciale, este indreptat spre tara de origine. In schimb au avut de suferit cei din domeniul productiei alimentare si comertul autohton. Si astfel, n-au mai mers di partea aia nici bani la buget, ca s-au inchis.
Iar consumatorul cu ce s-a ales? Cu niste produse alimentare sintetice si bauturi colorate din pisat de bivol american, ca au venit ei in ro sa inventeze ceaiul din zahar ars. Daca il imbutelia un roman, nu-l cumpara nici dracu, daca a venit un american, ati dat iama in el si v-ati infruptat burtile, ca mama bunatate de bautura. Acuma constientizati cata chimicala ati introdus in copii si in organism.
frucola si brifcorul, ca erau naturale, au murit demult.
Viva civilizatie! Viva fudulie romanesca, ca fara tine ne-am plictisi si viata ne-ar parea mai scurta!
Reflex
Postat pe 23 Mai 2010 22:06
luptatoareao...esti tare, fata....tu il injuri pe basescu, care ti-a usurat "iesirea" in uniunea europeana ca sa muncesti???io, in locul tau, as baga botul in pamant si nu as mai da din cioc atata...stai acolo unde esti si taci....ca nu te vad descurcandu-te cu 6 milioane pe luna...zi mersi ca iti poti face capriciile stergand batranii la cour...in loc sa mananci apa cu paine in tara ta...
tutankhamon
Postat pe 23 Mai 2010 22:06
De la: myriam, la data 2010-05-19 16:47:58cand l-ati votat nu v-ati gandit ca e un monstru si un dobitoc?????

sa inteleg ca tu suflai prin cwurul lu`prostancu sau a papagalului galbejit?
Reflex
Postat pe 23 Mai 2010 22:29
mariuco, nu inteleg genul ala de atitudine "unde erati cand"..???
mataluta unde erai ???!!
...si pe urma iar' nu inteleg cum niste magarii ale unora din trecut ar trebui sa le scuze cele viitoare. asta inseamna dupa mine ca nu exista evolutie, adica grav.
bluelight
Postat pe 24 Mai 2010 13:05
Ceausescu macar a construit si a dat la fiecare om in parte un loc de munca....el e in stare sa ne ia si pielea de pe noi!!!
Ovy
Postat pe 24 Mai 2010 14:10
corect!multi l+au votat!!!nu si+au dat seama e atunci?avem tara pe care ne+o meritam.
adiral2002
Postat pe 25 Mai 2010 08:37
Fataaaaa....romaniii sunt dobitoci...unde ai fost u in europa asta si ai vazut lume scuipand seminte pe strada sau batai la semafor etc etc pana cand nu vom fi civilizati nu o sa mearga nimic bine...poti sa pui 16 presedinti ca nu o sa fie altfel dar,ca de obicei,avem tot timpul grija sa gasim p cineva p care putem arunca toata vina,tre sa ne schimbam noi!!!
JAMILLA_EMILIA
Postat pe 25 Mai 2010 18:11
depinde de educatie, depinde de mediu in care ai crescut..nu poti reduce ceea ce fac tiganii si taranii Romaniei la o intreaga natiune, e o greseala. Traiesc in Vest si NICIODATA nu s-a pus semnul egal intre mine si cei care spui tu ca scuipa seminte. De scolit, educat,am facut-o in Romania, corect...dar nu toti romani sunt la fel , merita retinut aspectul.
reyya
Postat pe 25 Mai 2010 18:48
si niciodata in lumea occidentala sa nu folosesti ,,Fataaaaa" :-)!!!
reyya
Postat pe 25 Mai 2010 18:49
De la: garbo067684, la data 2010-05-21 05:11:38BA DUPA 20 ANI AR FI TREBUIT SA INVATATI UN PIC DE DEMOCRATIE ...
DACA NE RETRAGEM DIN COMUNITATE MURIM DE FOAME...
TOATE EXPORTURILE NOASTRE SUNT ACOLO ....
MAJORITATEA INVESTITIILOR DIN CARE MAI TRAIM SUNT ACOLO...
ROMANII CARE MUNCESC IN STRAINATATE MUNCESC ACOLO...
MA SI MAI TERMINATI CU VAICARELILE ASTEA ....O SA FIE SI MAI RAU...
ASTA E SE FACE ACU CE TREBUIA FACUT IN 90...SPER SA FIE PANA LA CAPAT CURBA SA SE ASANEZE ODATA PUROIUL ASTA DIN ROMANIA...
ASTA AVEM CE NE-AM DORIT ....MAJORITATEA DINTRE NOI...
SA NU MAI PLANGA PENSIONARII EIAU VOTAT INTOTDEAUNA IMPOTRIVA PROGRESULUI CU HOTII SI COMUNISTII...ACU PLATA SE VA FACE ...SI ANU ASTA SI LA ANU ...
EU UNUL VA SPUN CLAR ...URMATORII ANI TREBUI SA SUPRAVIETUIM RESTUL E VRAJEALA...
E RECESIUNE ...MAI CITIT UN PIC DE ISTORIE SI O SA VEDETI CE GREA E RECESIUNEA LA ROMANI ....ASA CA STRANGETI DIN DINTI ...SI REZISTATI...DUREAZA CAM 2-3 ANI SI SCAPAM ...CINE MAI TRAIESTE...



tu ori esti prost ori foarte prost .... du-te si pupa-l in c/u/r pe bo/ul de basescu
garbo040417
Postat pe 26 Mai 2010 03:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
WWW.BESTPROIECT.COM - 1000 IDEI DESIGN+ 1000 PLANURI CASE 1 De la: garbo_7900 24 Noiembrie 2012 15:10
vreau si eu niste pareri,va rog 7 De la: garbo027119 31 Decembrie 2009 22:52
superb 23 De la: mirelas 19 Septembrie 2010 18:39
Cadouri handmade 1 De la: garbo_6514 10 August 2012 18:46
Decor camere copii 1 De la: decorcamerecopii 27 Iulie 2010 20:03
Setari Cookie-uri