Nedrept...

pentru ca inca iti pasa, pt ca nu e doar ura, e si pasiune si iubire
partea proasta e ca-ti pierzi timpul, partea buna e ca trece
poate ca ar fi mai bine sa-i arati ca nu-ti mai pasa, nici macar sa te razbuni
zambila
Postat pe 6 Mai 2010 09:20
zambila, iubire nu e: si stiu exact de cind nu mai e. Pur si simplu vreau sa il vad facut praf si sa plec.
Dar nu pot sa plec pina atunci.
quasaria
Postat pe 6 Mai 2010 09:29
offff, tare mi-e teama ca, desi o sa poti sa pleci, tot n-o sa te simti mai bine
da' faci cum crezi...
zambila
Postat pe 6 Mai 2010 09:34
am inteles ....nu e iubire , totusi ,,,,,pleaca .....iti faci rau singura
jeanette40
Postat pe 6 Mai 2010 10:13
Q, daca te inseli, si in sufletul tau exista inca iubire, ma tem ca momentul in care vei privi "gramada de praf", iti va provoca nu satisfactie ci o durere in plus...
Incearca sa-l privesti cu mila. Mila pentru tot ceea ce nu este incapabil sa ofere, nu pentru ca n-ar vrea, ci pentru ca nu poate... asta-i un soi de handicap.
Si lasa-l in urma...

Tylly
Postat pe 6 Mai 2010 10:27
eu nu pretind ca toti suntem la fel, dar nu poate sa te preocupe in halul asta o persoana doar pt ca o urasti si vrei sa te razbuni
zic si eu...nu dadea!
zambila
Postat pe 6 Mai 2010 10:39
Asa-i zambilutz, nu suntem toti la fel...
Fiecare percepe realitatea in mod propriu, de aceea nu putem pretinde, niciunul dintre noi, ca detinem adevarul absolut.
Putem doar sa ne spunem parerea privind lucrurile din unghiul nostru.

Tylly
Postat pe 6 Mai 2010 10:41
evident, fiecare stie ce-i bine si normal pt el
cell
vezi, sunt o dulce, dar nu ingras!
zambila
Postat pe 6 Mai 2010 10:43
ok, daca nu ingrasi, da sa mai pup o data...

Tylly
Postat pe 6 Mai 2010 10:50
De la: quasaria, la data 2010-05-06 08:30:14reyya, pai stiu ca singura mea vina initiala e ca "nu l-am analizat bine", si uneori nici macar asta. Nu este vorba de invinovatire ci pur si simplu de payback.

Problema este ca imi pierd in continuare timp, nervi, si suflet pentru ca nu inchid un capitol in care sint prea multe rani deschise. Teoretic imi dau seama ca nu merita sa continui, practic nu pot sa las lucrurile asa si sa plec definitiv din viata lui pentru ca... inca nu mi-am demonstrat punctul de vedere, si anume ca toate mizeriile adunate IL COSTA. Si astept momentul oportun sa o fac.
Am avut de n ori oportunitati spre locuri si lucruri mai bune si tot ce m-a retinut aici e faptul ca as fi prea doamna sa ii intorc ACUM spatele si sa plec - o sa ii intorc spatele si sa plec dupa ce am demonstrat ce am avut de demonstrat. Si ca va veni si momentul ala cind o sa consider case closed.
Simplificat, cam asta este mecanismul.
Nu stiu daca intelege cineva, nici eu nu inteleg neaparat - dar asta simt. Nu pot sa inchid capitolul pina nu platesc niste lucruri. Si cea care pierde in continuare, evident, sint eu. Ca la jocurile de noroc: mai investesc un pic, sper sa iasa potul, n-a iesit, mai investesc un pic... Pina castig tot sau pierd tot. Ultima varianta este cea mai probabila, dar nu prea mai conteaza.

sau poate mi se potriveste mai bine asta? http://www.youtube.com/watch?v=o2DN1G1w5Fo


Q am citit cu mare atentie ceea ce ai scris aici . Ai mare grija sa nu regreti faptul ca ai dorit sa demonstrezi cu ardoare ceva , ca ai ramas totusi in virtutea unor ambitii , fie ele nu tocmai ,,pacifiste" :-)langa X (oricine ar fi el, oricat l-ai fi iubit in trecut , oricat de mult rau ti-ar fi facut ) NU TE DISTRUGE PE TINE , NU RENUNTA LA SANSELE , OPORTUNITATILE TALE altfel, vei deveni teribil de neimplinita. Am fost intr-o situatie similara, am plecat in primul moment cand m-a ranit sufleteste indeajuns de tare..am regretat ca nu i-am platit cu aceeasi moneda ...insa daca i-as fi platit ma costa timp , energie , zambetul meu , linistea mea , o relatie frumoasa, etc. Dar daca vreodata imi va iesi in cale ( si imi va iesi), in mod cert ma voi purta ca o jigodie ( comportamentul aceasta nefiind cel natural , ci doar un ,,ecou" al comportamnetului lui )...INSA in timpul in care nu-mi iese in cale , nu-l revad..nu-mi amintesc de el, ma bucur de viata mea frumoasa, imi ating fiecare vis , nu ratez oportunitatile si sunt eu...femeia -copil :-) , zambesc, culeg flori , topai de bucurie...imi traiesc viata, exact asa cum imi doresc.

Succes , Q!
reyya
Postat pe 6 Mai 2010 14:14
De la: quasaria, la data 2010-05-06 09:29:17zambila, iubire nu e: si stiu exact de cind nu mai e. Pur si simplu vreau sa il vad facut praf si sa plec.
Dar nu pot sa plec pina atunci.


Visele , dorintele , prioritatile tale sunt mai mai importante , fa-l praf asa..doar in timpul care-ti ramane liber :-) Traieste -ti viata Q! :-)
reyya
Postat pe 6 Mai 2010 14:18
off, ce tie si cu razbunarea asta, poate iti va folosi q, dar sincer cred ca te va priva pe tine, in tot acest timp in care astepti sa te razbuni, de bucurii, de surasuri, de zambete, de soare, de surasul unui copil sau chiar de fumusetea vietii, e pacat, sincer, te consumi...
anmari
Postat pe 6 Mai 2010 14:45
Inca ceva Q , f important : nu paria niciodata pe ultima carte!! asuma-ti riscul ca ar putea sa fie una necastigatoare , lucru care te va trage mult in jos, nu se merita !
reyya
Postat pe 6 Mai 2010 16:02
ai dreptate reyya dar inak ceva si adca ultima carte este castigatoare hmmm ce faci atunci?si inka ceva daca nu risti in viata asta nu ai de castigat nu?????nu am refer acum numai la razbunare dar asa in general la ceea ce ai spus cu ultima carte :) cu respect andra
nimikkk
Postat pe 6 Mai 2010 16:05
poate am imbatranit eu degeaba,dar cred ca daca vrei cu atat de multa ardoare sa te razbuni...ti-e oricum persoana aia,numai indiferenta,nu...

se deregleaza ceva acolo,seamana mai mult a fixatie...

in clipa in care un om iti este indiferent,ti se rupe intrun mare fel...
pur si simplu...

iasomia
Postat pe 6 Mai 2010 16:07
iubire plus pasiune plus un gest ce raneste intr-un ,,mare fel" naste URA..Clar omul nu ii este indiferent...Daca te-ai consumat mult intr-o relatie si ai dat totul cui nu trebuia ,la sfarsit poti simti : fie repulsie, fie indiferenta, fie ura...Depinde de cat de echilibrat mai esti (dupa acea relatie).
reyya
Postat pe 6 Mai 2010 16:11
reyya o intrebare te rog daca vrei sa imi raspunzi :DACA INDIFERENTA LUI ESTE DE LA INCEPUTL RELATIEI ATUNCE CE GANDESTI TU??????????
nimikkk
Postat pe 6 Mai 2010 16:14
daca exista indiferenta lui inca de la inceputul relatiei, nu se poate vorbi de o relatie :-) Nu continui acea relatie care oricum nu are nicio sansa. Parerea mea..
reyya
Postat pe 6 Mai 2010 16:15
De la: ALEXA_NASPA, la data 2010-05-06 16:05:46ai dreptate reyya dar inak ceva si adca ultima carte este castigatoare hmmm ce faci atunci?si inka ceva daca nu risti in viata asta nu ai de castigat nu?????nu am refer acum numai la razbunare dar asa in general la ceea ce ai spus cu ultima carte :) cu respect andra


ALEXA, eu am un principiu in viata : niciodata nu joc ultima carte decat pe mine, imi cunosc potentialul DAR daca in ecuatie intervin ,,variabile" nu prea joc ultima carte atunci . Asta sunt, o cerebrala :-)
reyya
Postat pe 6 Mai 2010 16:17
De la: quasaria, la data 2010-05-06 09:29:17zambila, iubire nu e: si stiu exact de cind nu mai e. Pur si simplu vreau sa il vad facut praf si sa plec.
Dar nu pot sa plec pina atunci.




"cu cine semeni dumneata?',raspunsul il intelegi.avec moi.dar eu cand citesc ceva interesant si merita notat,o fac.cand am nevoie recitesc,daca ma linistete sau nu,nu iti spun.te las pe tine sa decizi;

-"iubirea este o capcana in care odata prins,oricat de priceput ai fi,nu poti scapa niciodata nevatamat.'Zina Cengher

-"nu merita sa plangi pt nimeni,iar cei care merita, nu te vor face sa plangi"Gabriel Jose Garcia Marquez

-'orice durere va deveni odata un spin al voluptatii''Novals

-'dragostea este intelepciunea nebunului si nebunia inteleptului'

-"dragostea e ca o stafie.multi vorbesc despre ea ,dar putini o vad intradevar."

-"ca sa intelegi ca esti prost,trebuie totusi sa-ti mearga mintea'

sper sa iti placa si cum stiu ca esti inteligenta,stiu ca vei fi mai atenta la talcul,acestor vorbe intelepte.pe mine ma calmeaza ,pe moment.implineste-ti toate dorintele ,nu tine in tine energia negativa.bafta!



alexxandra
Postat pe 6 Mai 2010 16:17
SI DACA AM 1 AN SI 4 LUNI CU EL SI ASA ESTE CE SA FAC?????:((
nimikkk
Postat pe 6 Mai 2010 16:17
renunta fara sa privesti inapoi o clipa. Trust me..nu ai pierdut nimic atata timp cat a existat indiferenta lui inca de la inceput . Nu e EL acela..nu e alesul :-) Succes!
reyya
Postat pe 6 Mai 2010 16:19
-"nu merita sa plangi pt nimeni,iar cei care merita, nu te vor face sa plangi"Gabriel Jose Garcia Marquez

Subscriu!
reyya
Postat pe 6 Mai 2010 16:20
ALEXXANDRA IMI PLAKE CUM GANDESTI SINCER DAR UITE EU UNA GANDESC INTR-UN FEL SAU ZIK MULTE CHESTII PE CARE DACA VREAU SA LE FAC NU POT SAU NA STIIIIIIIII IUBIREA ASTA ESTE ATAT DE DIFIKILA SI MAI ALES CAND IUBESTI SI NU ESTI IUBIT SAU CEL DE LANGA TINE ESTE INDIFERENT DOARE:((( DE CE ATATA SUFERINTA DIN IUBIREA ASTA NU INTELEG SINCER POATE INT-O ZI AM SA INTELEG MAI MULTE POATE SUNT MICA AKUMA:)OFFFF
nimikkk
Postat pe 6 Mai 2010 16:21
DA REYYA DAR IMI ESTE FFF GREU NU STIU SE ZICE CA CEI SIN AFARA VAD LUCRURILE INTR-UN FEL SI NA NU STIU CE SA ZIK SINCER IMI ESTE FRICA SI SINCERA SA FIU NICI NU STIU DE CE POATE DIN CAUZA CA SUNT SINGURICA INTR-O ALTA TARA SI IMI ESTE GREU DESI EU SINGURA FARA AJUTORUL LUI AM REALIZAT CEEA CE AMREALIZAT DAR UITE NU SUNT MULTUMITA CA IUBESC DIN NOU SI INKA O DATA TAPAAAAAAA:(((((((
nimikkk
Postat pe 6 Mai 2010 16:23
Alexa si eu sunt in alta tara ( Germania)dar te asigur ca oricine m-ar rani sau m-ar face sa sufar ..va avea din partea mea parte de o ,,parasire a scenei in rim alert" :-) Chestiune de vointa..recunosc , sunt o cerebrala :-)
reyya
Postat pe 6 Mai 2010 16:25
,,cei din afara vad lucrurile intr-un fel" tu traiesti pt tine , viata ta..nu viata altora, ALEXA :-)
reyya
Postat pe 6 Mai 2010 16:27
NU AM PREA INTELES CE AI VRUT SA IMI SPUI :(DAR NU STIU CE SA MAI ZIC SI SINCER CRED CA STII SI U DACA ESTI AFARA DIN ATRA CA ESTE GREU FFF GREU SI MAI ALES FIINBD SINGUR SI .SI FATA MAI GREU DAR.....SPERANTA MOARE ULTIMA SE ZIKE NU?ASA CA CE TREBUIE SA AFC SA SPER LA MAI BN CU EL SAU..........????
nimikkk
Postat pe 6 Mai 2010 16:28
varianta 2 ..aia care incepe cu ,,sau...." Parerea mea :-)
reyya
Postat pe 6 Mai 2010 16:30
DA STIU TRAIESC PT MINE DRA INTR-O RELATIE SUNT 2 NU???SI DE CE SE UITA EL NUMAI LA CERTURI SI MOMENTELE FRUMOASE NU LE MAI PUEN LA SOCOTEALA SI PANA LA URMA TOTI AVEM DEFECTE NU POT ZIKE CA SUNT DE NOTA 10 SAU CEA MAI BUNA DINTRE TOTI SAU AMI STIU EU RECUNOSC AC AM DEFECTE SI CALITATI DAR.........NU MAI INTELEG NIMIK DIN REL ASTA SI NIKI PE MINE NU AM MAI INTELEG .......NU MAI SUNT EU DE CAND SUNT CU EL ....NU AM MAI RECUNOSC OFFFF
nimikkk
Postat pe 6 Mai 2010 16:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ceva banal 55 De la: giul1a 5 Iulie 2010 11:59
Impreuna..dar despartiti 43 De la: bianca_culea 27 Martie 2014 12:42
Sufletul meu... 23 De la: quasaria 19 Decembrie 2011 11:10
parerea voastra 10 De la: garbo_5723 13 August 2012 13:43
cat de mult poti sa iubesti un barbat incat sa nu-ti dai seama cum e el? 50 De la: garbo004228 29 Septembrie 2011 20:50
Setari Cookie-uri