Diferenta de varsta

De la: Celleste_, la data 2010-05-09 14:56:11
De la: blondina_X, la data 2010-05-09 14:54:19
De la: Celleste_, la data 2010-05-09 14:18:43blondutzo, tu semeni din ce in ce mai mult cu irina, ti s-a mai spus?



cell pune poza cu tn la avatar k esti frumoasa


blondo, tu te dai la mine???



am zis k esti o femeie frumoasa ...nu k mas da la tn:)):)) nu m'am reprofilat
blondina_X
Postat pe 9 Mai 2010 15:06
De la: Dor_marunt, la data 2010-05-09 14:57:32Nu mai blondino. Ce ti se pare putrezit e de la popoul tau.


vezi k iti pute ochiu
blondina_X
Postat pe 9 Mai 2010 15:10
De la: blondina_X, la data 2010-05-09 15:06:42
De la: Celleste_, la data 2010-05-09 14:56:11
De la: blondina_X, la data 2010-05-09 14:54:19
De la: Celleste_, la data 2010-05-09 14:18:43blondutzo, tu semeni din ce in ce mai mult cu irina, ti s-a mai spus?



cell pune poza cu tn la avatar k esti frumoasa


blondo, tu te dai la mine???



am zis k esti o femeie frumoasa ...nu k mas da la tn:)):)) nu m'am reprofilat


Slava domnului! Mai lasa-ma cu complimentele!
Tylly
Postat pe 9 Mai 2010 15:10
De la: Celleste_, la data 2010-05-09 15:10:49
De la: blondina_X, la data 2010-05-09 15:06:42
De la: Celleste_, la data 2010-05-09 14:56:11
De la: blondina_X, la data 2010-05-09 14:54:19
De la: Celleste_, la data 2010-05-09 14:18:43blondutzo, tu semeni din ce in ce mai mult cu irina, ti s-a mai spus?



cell pune poza cu tn la avatar k esti frumoasa


blondo, tu te dai la mine???



am zis k esti o femeie frumoasa ...nu k mas da la tn:)):)) nu m'am reprofilat


Slava domnului! Mai lasa-ma cu complimentele!


te'ai emotionat?
blondina_X
Postat pe 9 Mai 2010 15:19
Cred ca ti-ai dat seama cat esti de penibila dupa raspunsurile pe care le-ai primit. De ce te umilesti ? El are nevoie de "educatie sentimentala si sexuala" la 19 ani. Tu trebuia sa te fi casatorit sau sa ai deja o relatie cu un barbat de varsta ta. Daca nu ai gasit niciunul( stiu ca e greu, sunt mai putin barbati decat femei, mai mult decat atat, o mare parte dintre acesti barbati ramasi liberi mai au si vicii grave)macar incearca sa te multumesti cu relatia sexuala pe care ti-o poate oferi acest adolescent, fara sa-ti faci iluzii ca va ramane cu tine. Traieste clipele impreuna cu el, nu-l mai cicali si hartui atata, ca nu e barbatul tau, si roaga-te sa dai de unul care doreste o familie, un barbat adevarat de vreo 30 ani.
mihaela1971
Postat pe 9 Mai 2010 17:01
de ce ai pretentii de la ceva ce nu exista ,ce nu are viitor?...relatia ta cu el este o joaca pt el ...el nu stie inca ce vrea...diferenta e prea mare si nu poate exista un viitor ...o aventura da ...gelozia ta il va face sa te paraseasca...n-o sa ramana doar cu tine...poate are nevoie de tine in momentele de criza...ai sa fii surprinsa intr-o zi cand vei ajunge sa-l cunosti mai bine sa vezi ca desi pare un pusti fara minte te judeca considerandu-te mai imatura ca el.
luysa
Postat pe 10 Mai 2010 08:34
Vis a vis de Blondutza: nu are blugi, are colanti negri si i se vede diaper-ul prin ei.
Pentru initiatoare: tu ai un puternic sentiment maternal. Mai bine ai face un copil al tau si l-ai educa cum stii tu mai bine.

Alex, sa-ti traiasca fetitza!!!!
Ciresica
Postat pe 10 Mai 2010 19:36
e aiurea dar te inteleg,trebuie sa uiti.atat
garbo012830
Postat pe 12 Mai 2010 23:11
In primul rand nu virsta este de vina ,ci mentalitatea lui ,mediul in care a crescut ,etc . Intai vezi cine ii calca pragul ca sa stii cu adevarat cu cine stai . Si daca ar fi avut 40 de ani tot asa ar fi procedat ,poate chiar mai rau . Asa ca .... fa ce ai de facut ! Pina la urma iti vei da seama ce trebuie facut si cum trebuie !
johnathanC
Postat pe 13 Mai 2010 01:49
Nu este foarte mare diferenta de varsta, insa ,pe acest "domn " l-ai prins cam din fasa si din pacate o sa te lamuresti curand. O sa suferi,dar din mare amor mare...nu se moare! Eu am avut o casnicie (caz asemanator cu al tau,dar diferenta mai mica),iar in 11 ani si dupa nasterea unui copil am fost nevoita sa-l parasesc. S-a maturizat urat:posesiv,agresiv,introvertit...de-a dreptu` imbecil.Dupa 3 ani m-am casatorit cu unu de varsta mea ,dar era mai "modern" decat "adolescentul",tentatia strazii si a vietii de noapte nu a dus decat la un al-2-lea divort. Am jurat ca nu ma mai cuplez in viata mea si m-am tinut de cuvant timp de 2 ani ,interval in care daca un domn ,indiferent de varsta, m-ar fi invitat la masa,m-as fi considerat injurata de mama.Evident ca singuratatea doare si tanjesti dupa o relatie echilibrata, iar asta n-o poti avea decat cu un barbat apropiat varstei tale. Asa gandeam atunci, asa gandesc si acum, dar in prezent am o relatie( si de ceva vreme...)cu un tanar domn educat,rafinat,frumusel... mai mic cu 12 ani.Sigur ca ma gandesc sa traiesc doar in prezent si sa ma bucur de spontaneitate in relatie, dar pe de alta parte ma gandesc ca daca diferenta nu se observa foarte tare acum,in 5 ani o sa fie evidenta si nu numai fizic...Din acest motiv ma gandesc cat mai serios sa-mi inchid socotelile si cu acest domn sa nu alunec in zona penibilului si sa ma trezesc spre pensionare traind din amintiri si foarte singura.
Asa ca...,draga mea,atentie sporita si nu te impiedica de aceasta scanteie care nu este dragoste ci dorinta. Da-i "unda verde " inainte sa se transforme in barbat.Succes!!!!
bixie
Postat pe 13 Mai 2010 14:11
Mi-o placut cuvantul imbecil!
AMELYY
Postat pe 13 Mai 2010 14:15
De la: fleurdelis, la data 2010-05-01 11:26:03nu mai iubitiiiiiiiiiiii!
o sa dau o lege!
impotriva iubirii!
ioanacuna
Postat pe 13 Mai 2010 15:26
De la: fleurdelis, la data 2010-05-01 11:26:03nu mai iubitiiiiiiiiiiii!
o sa dau o lege!
impotriva iubirii!
ioanacuna
Postat pe 13 Mai 2010 15:27
e la varsta confuza,nu stie ce vrea de la viata,sotul meu cu care sunt casatorita e cu 11ani mai mic decat mine si ne intelegem super de 5ani suntem impreuna,dai timp sa analizeze daca e bine ce face
dananistor
Postat pe 14 Mai 2010 15:58
Stiu ca este foarte flatant pentru o femeie, sa stie ca este admirata, dorita chiar si de un barbat mai tanar decat ea. Oare nu orice femeie si-ar dori asta in sufletul ei? Dar cand te arunci in astfel de relatii, trebuie sa te gandesti si la consecinte, sa stii ca pentru el nu e decat o aventura, un mod de a trai clipa, si poate ca ar trebui si pentru tine sa fie la fel. Dar oare putem noi femeile sa nu amestecam sexul cu sentimentele? Nu prea! Si de aici toate problemele...
jasmine30
Postat pe 14 Mai 2010 17:32
Buna,voi incepe cu o intrebare......tu ce faceai la virsta de 18 ani?Unde iti umblau piciorusele si mintea?Hai sa vedem diferentele de simturi dintre voi doi,..........EL,iubeste matern............TU iubesti erotic-sexual,EL vede in tine protectie materna,probabil asta i-a lipsit cu desavirsire in copilaria lui,pe cind tu ceri de la el sa fie acel barbat protector si atent,matur,respectos,fidel etc.Ei afla ca,indiferent cit de mult s-ar cazni el saracu sa iti faca pe plac,nu ii iese,si asta nu ca,nu si-ar fi dorit,nu..........ci pentru ca,e in legea firi sa fie asa,este firesc sa fie asa,fiecare virsta are rolul ei in societatea asta,la 18 ani judecam intr-un fel,la 28 de ani judecam in alt fel,dar.............spre uimirea multora dintre noi de pe aici,tindem sa nu te intelegem nicicum pe tine,nu pe el ,lui ii gsim o explicatie prin virsta adolescentina care il caracterizeaza este normal ca,la aceasta virsta sa se compoarte asa,dar tu,la virsta ta nu,pentru ca tu ar fi trebuit sa ai o anumita doza de intelepciune si maturitate specifica virstei tale,deci la 28 de ani la tine trebuie sa primeze ,echilibrul emotional,sa iti oferi mult mai multa stabilitate si respect de sine,fiecare dintre noi avem o doza de copilarie in noi numai ca.....trebuie sa stim sa nu amestecam sexul-erotismul cu copilaria pentru ca........e ca si cum ai amesteca apa cu uleiul.
garbo006071
Postat pe 15 Mai 2010 08:38
De la: jasmine30, la data 2010-05-14 17:32:19Stiu ca este foarte flatant pentru o femeie, sa stie ca este admirata, dorita chiar si de un barbat mai tanar decat ea. Oare nu orice femeie si-ar dori asta in sufletul ei? Dar cand te arunci in astfel de relatii, trebuie sa te gandesti si la consecinte, sa stii ca pentru el nu e decat o aventura, un mod de a trai clipa, si poate ca ar trebui si pentru tine sa fie la fel. Dar oare putem noi femeile sa nu amestecam sexul cu sentimentele? Nu prea! Si de aici toate problemele...



pisi , pisi, pisi...ceva mai frumoooos nici n-am vazut.
liaiedera
Postat pe 16 Mai 2010 07:05
fleurdelis
Postat pe 16 Mai 2010 13:17





Fleurdelis, ma sperii , aia-i o poza de groaza.
liaiedera
Postat pe 16 Mai 2010 19:15
esti cam naiva. ar fi bine sa renunti la pusti. el acum se formeaza ca persoana adulta. oricum nu este la varsta cand se insoara. daca chiar tii asa de mult la el, fa-l gelos, pune-l la incercare daca nu devine gelos, nu reactioneaza in niciun fel, sfatul meu este sa-ti iei un nou prieten, deoarece tipul nu te iubeste, el are nevoie de o persoana mai experimentata..........stii tu in ce sens.
caed
Postat pe 16 Mai 2010 20:58
corect!si irosesti experienta cu el
estela
Postat pe 17 Mai 2010 01:40
Incearca sa ai o discutie serioasa cu el, in sensul cum vede el relatia cu tine si, deasemeni, cum vezi tu relatia cu el. Ce asteptari aveti unul de la celalalt. Apoi,incercati sa trageti concluziile, urmand a merge mai departe impreuna sau nu. Hotararea trebuie sa va apartina. Stiu, poate parea banal ce ti-am scris.

De asemenea, faptul ca nu vrea sa te prezinte rudelor,ma faca sa cred ca nu e suficient de matur pentru relatia voastra.
melania_ro
Postat pe 17 Mai 2010 09:50
De la: AMELYY, la data 2010-05-13 14:15:25Mi-o placut cuvantul imbecil!


Nu ma pot abtine!
AMELYY
Postat pe 17 Mai 2010 09:53
Foarte bine , i-ti face lasa-l sa simta si el adolescenta .Cauta si tu unul mai mare ca virsta ta sa te respecte sau sa aiba nevoie de serviciile tale ,ca lui asta tinar ai dat lectii .Stii tu ,gaina batrina face zama buna.....
garbo118274
Postat pe 17 Mai 2010 10:37
nuti_vio
Postat pe 17 Mai 2010 10:41
Nu stiu ce sa iti spun. E cam naspa situatia in care te afli. Imi dau seama prin ce treci, dar trebuie sa constientizezi ca el nu considera ca ceea ce face e rau, i se pare normal, e firesc face lucruri pe care si tu le-ai facut la 19 ani. Daca vrei sa fii cu el,retaieste si u varsta de 19 ani, fiti pe aceeasi lungime de unda. E cam greu dar trebuie sa ai rabdare cu el.Desi uneori s-ar putea sa ai rabdare degeaba- langa tine se maturizeaza, se transforma intr-un barbat si apoi cand esti mandra de el ar putea pleaca dupa alta.
Succes
Adriana23
Postat pe 19 Mai 2010 10:32
De la: garbo089714, la data 2010-05-01 11:11:33Buna tuturor!
sunt disperata! va implor, ajutati-ma!
sa va spun povestea mea:
acum aproape 6 luni de zile, am cunoscut un tip. eu am vrut relatia. el 19 ani, eu 28. toate au fost exceptionale la inceput, cam primele trei luni, dupa care a inceput calvarul. in primele trei luni chiar aveam un cuvant de spus, eram, ca de obicei, puternica si sigura pe mine. apoi, a inceput sa-si arate coltii. m-am gandit ca nu-i frumos sa-i anulez eu orice urma de personalitate si sa-l las sa isi exprime toate parerile, indiferent de natura lor, dar cu calm si respect. am inceput de atunci sa devin din ce in ce mai toleranta, sa-i trec greselile cu vederea si sa le pun pe seama varstei. erau minore unele dintre ele, dar eu nu prea obisnuiam sa fac atat de multe compromisuri inainte. asta cred c-a fost un lucru bun si pentru mine. apoi, de Paste a plecat la maica-sa in Spania, fara mine, la botez la copilul surorii lui, la fel. m-a lasat cu ochii in soare. am trecut si peste asta. motivul era diferenta de varsta in fata familiei. nu se putea afisa cu mine. dar cred ca macar la una din doua ar fi putut renunta, de dragul meu. n-a facut-o. atunci cand pleaca pe undeva, nu ma suna. daca-l sun eu, raspunde, dar vrea sa-mi sublinieze, probabil, nevoia de libertate. pe telefon primeste apeluri de la numere necunoscute si refuza sa ma convinga cine il cauta. mesajele, cum le primeste, le sterge.asta s-a intamplat o data. m-am enervat peste puteri si m-am gandit sa-i fac un test. am rugat-o pe prietena mea sa-i dea intalnire si el a acceptat in cele din urma, dar nu s-a dus la locul cu pricina. mi-a spus ulterior ca si-a dat seama de la bun inceput. si acum ma sicaneaza cu treaba asta si-mi spune ca , cu prima ocazie cu care o tipa ii va da intalnire, va accepta. si ca vrea sa fie cu mine in continuare, dar vrea sa ma insele o data, sa vada cum e si sa-mi faca in ambitie. am uitat sa precizez ca am fost despartiti de curan o saptamana, timp in care mi-a spus ca, in 4 zile din 7 a baut non-stop. ce-o mai fi facut...? libertatea asta... nu stiu ce sa fac! cum sa-l readuc pe calea cea buna?




imi pare rau ca trebuie sa-ti spun, dar acest baiat nu se pune problema k te iubeste! el se foloseste de tine pt a avea mai multa experienta, in a-l" initia" in tainele sexualitatii...pentru el esti un fel de profesoara, nu de iubita in adevaratul sens al cuvantului...ce sa mai zic...e un copil!!! revino-ti si nu te mai injosi atat in fata unui pusti care abia acum incepe sa-si stearga mucii (sau te-a pus pe tine sa ii stergi timp in care el iti face toate ifosele si talentele lui de "baietas") come on, get a life! a real one :)
audrey
Postat pe 20 Mai 2010 11:48
nu prea vb despre viata mea personala dar aici chiar merita sa intervin. am 31 de ani si am avut o relatie de 13 ani care s a terminat acum 3 ani. nu a mai mers din cauza drogurilor. ma rog nu despre asta vreau sa vb aici. la 2 luni dupa aceasta despartire, aveam 28 de ani m am cuplat cu un pusti de 17 ani sa l uit pe respectivul. am stat 9 luni cu el si chiar a fost frumos dar nu poti uita o iubire de 13 ani cuplandu te cu altcineva. a fost greseala mea. dak eu vroiam sa continui aceasta relatie continuam. apoi un an juma am stat singura. dupa care , din cauza anturajului din care faceam parte am mai avut o relatie de 3 luni cu un tip de 20 ani. toate bune si frumoase. tin sa precizez ca eu terminam relatiile nu ei pt k ei deja vroiau ceva mai serios si eu nu mai vreau. acum de o luna sunt cu un tip de 22 ani si chiar imi place despre el. ideea nu este k nu se poate din cauza diferentei de varsta. aici depinde de la caz la caz de felul in care suntem educati. totul e sa stii sa l tii in frau si sa discuti serios cu el sa sti zik exact ce vrea de la tn. iar pt cei care nu sunt de acord cu diferentele de varsta un singur sfat: sa nu spui niciodata niciodatak dak imi spuneai acum 3 ani k o sa fiu cu unul mai mic decat mn cu 10 ani te scuipam in fata. deci curaj prietena draga. orice e posibil. depinde doar de tn. mult succes si sa fii iubita!
alicia1979
Postat pe 20 Mai 2010 16:13
bravo..tocmai il ai de iubit pe taicatu....
garbo091173
Postat pe 20 Mai 2010 20:30
De la: garbo089714, la data 2010-05-01 11:11:33Buna tuturor!
sunt disperata! va implor, ajutati-ma!
sa va spun povestea mea:
acum aproape 6 luni de zile, am cunoscut un tip. eu am vrut relatia. el 19 ani, eu 28. toate au fost exceptionale la inceput, cam primele trei luni, dupa care a inceput calvarul. in primele trei luni chiar aveam un cuvant de spus, eram, ca de obicei, puternica si sigura pe mine. apoi, a inceput sa-si arate coltii. m-am gandit ca nu-i frumos sa-i anulez eu orice urma de personalitate si sa-l las sa isi exprime toate parerile, indiferent de natura lor, dar cu calm si respect. am inceput de atunci sa devin din ce in ce mai toleranta, sa-i trec greselile cu vederea si sa le pun pe seama varstei. erau minore unele dintre ele, dar eu nu prea obisnuiam sa fac atat de multe compromisuri inainte. asta cred c-a fost un lucru bun si pentru mine. apoi, de Paste a plecat la maica-sa in Spania, fara mine, la botez la copilul surorii lui, la fel. m-a lasat cu ochii in soare. am trecut si peste asta. motivul era diferenta de varsta in fata familiei. nu se putea afisa cu mine. dar cred ca macar la una din doua ar fi putut renunta, de dragul meu. n-a facut-o. atunci cand pleaca pe undeva, nu ma suna. daca-l sun eu, raspunde, dar vrea sa-mi sublinieze, probabil, nevoia de libertate. pe telefon primeste apeluri de la numere necunoscute si refuza sa ma convinga cine il cauta. mesajele, cum le primeste, le sterge.asta s-a intamplat o data. m-am enervat peste puteri si m-am gandit sa-i fac un test. am rugat-o pe prietena mea sa-i dea intalnire si el a acceptat in cele din urma, dar nu s-a dus la locul cu pricina. mi-a spus ulterior ca si-a dat seama de la bun inceput. si acum ma sicaneaza cu treaba asta si-mi spune ca , cu prima ocazie cu care o tipa ii va da intalnire, va accepta. si ca vrea sa fie cu mine in continuare, dar vrea sa ma insele o data, sa vada cum e si sa-mi faca in ambitie. am uitat sa precizez ca am fost despartiti de curan o saptamana, timp in care mi-a spus ca, in 4 zile din 7 a baut non-stop. ce-o mai fi facut...? libertatea asta... nu stiu ce sa fac! cum sa-l readuc pe calea cea buna?





In primul rind, foarte urit din partea celor care te-au luat in ris. Cine judeca pe altul sau ride de el s-ar putea s-o pateasca in viata mai rau decit cel in cauza. Faptul ca te-ai indragostit e cit se poate de firesc si normal si NIMENI nu are dreptul sa te judece pt asta.
Tu doar trebuie sa te gindesti bine si sa iei o decizie ; daca vrei sa ramii cu el, va trebui sa ai o rabdare de fier cu el, sa-i suporti si sa-i ierti toate purtarile imaturei si urite care te ranesc. Cel mai important lucru e sa vezi daca te iubeste cu adevarat. Daca te-ar iubi cu adevarat, atunci s-ar merita efortul. Din cite povestesti, nu cred ca sentimentele lui sint serioase. Faptul ca se rusineaza de diferenta de virsta e cea mai clara dovada ca nu simte ceva serios pt tine si ca nu se gindeste la o relatie de viitor cu tine.

Gindeste-te bine ce vrei, mai asteapta, verifica-i comportamentul in diverse situatii si, in functie de concluzia la care ajungi, decide ce vei face, daca se merita sa ramii cu el sau nu. Iti doresc mult succes si sa fii fericita!
lusel
Postat pe 24 Iulie 2010 13:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
E grav? 9 De la: scumpa31 25 Februarie 2011 08:47
Ai 7 minute la dispozitie sa te indragostesti? 16 De la: nathalie 10 Octombrie 2011 09:35
ciorba de perisoare 9 De la: Doara 25 Decembrie 2010 09:10
sa inscriem copii la cresa .. 2 De la: alex2007 22 Iunie 2010 12:17
Am ranit-o atat de mult.. 28 De la: Popa_Victor_1 6 Ianuarie 2016 23:44
Setari Cookie-uri