a plecat...

Deschid acest subiect cu durere in suflet si lacrimi pe obraz. Abia vad tastele...atat de tare imi sunt inundati ochii... As fi vrut sa fie eltfel, dar Doamne- Doamne a vrut asa sa fie. Acum vreo 2 ani in urma aveam o relatie... una normala...zic eu. Si in relatia asta bineinteles ca eu aveam familia mea(parinti) si el avea familia lui(parinti). A fost o perioada importanta din viata mea si una fericita, zic eu. Cel mai mult ma bucuram ca in familia lui eram apreciata foarte mult, ma intelegeam cu parintii lui, cu fratele lui, daca as spune altceva cu siguranta as minti. Am vazut aici pe forum sunt atatea subiecte si mesaje legate de soacre... cum ca ar fi Raul pe pamant...dar daca stii cum sa i te bagi sub piele cu siguranta si ea te va respecta si te va iubi... asa cum spun eu ca s-a ntamplat intre mine si mama iubitului meu de atunci. Am pastrat o relatie placuta de prietenie cu toate ca eu si fiul ei ne despartisem, imi devenise ca o mama. Vara asta venisem acasa si vroiam sa o vizitez si pe ea, sa mai stam de vorba, sa ii spun ce am mai facut la scoala, sa o intreb cum se simte, sa radem si sa glumim cum faceam de obicei cand ne intalneam... dar ceva s-a intamplat... duminica dimineata pe 22 am primit un telefon. Era baiatul ei. Nu intelegeam ce se intampla. De obicei ma suna sa imi spuna ca i e dor de mine si ca ii lipsesc... Dedata asta nu a mai fost asa... mi-a spus ca mama... mama noastra e internata in spital. L-am intrebat cum s-a intamplat, unde e? Mi-a spus ca sambata seara inainte de a pleca la serviciu a vorbit la telefon cu cineva si ca dupa discutie i s-a facut rau. au chemat salvarea si au plecat la clinica. acolo... a suferit o interventie chirurgicala pe cord pentru ca avusese infarct miocardic acut. dupa operatie se stabilise, nu inainte de a avea inca 2 infarcte. asteptam cu sufletul la gura noi informatii legate de starea ei. nu indrazneam sa sunt pentru ca nu vroiam sa sun si sa mi se dea o veste proasta... dar azi... azi mi-a sunat telefonul... ma suna ea... era atat de fericita ca si-a revenit...dar cand am raspuns...nu era ea...ea fiul ei care mi-a dat vestea cea mai proasta ca mama a plecat si ca nu se va mai putea intoarce niciodata. am crezut ca glumeste. nu-mi venea sa cred urechilor. de cateva ori mi-a spus ca nu e gluma, ca nu poate glumi cu asa ceva... ce sa fac? nu pot sa cred ca nu mai e...mi-a fost ca o mama. de ce??? stiu ca nu pot invinovati pe nimeni pentru ca ea nu mai e, dar de ce?
si cel mai grav lucru e ca in momentul asta nu pot sa ma duc la priveghi... nu am puterea... cum sa fac sa imi fac curaj? spuneti-mi, va rog...stiu ca nu a fost mama mea...dar a fost ca o mama si nu pot sa cred ca a murit... azi...azi a murit...
Dumnezeu sa te ierte,mama Mela!
mice69
Postat pe 23 August 2010 22:09
cinee???
fleurdelis
Postat pe 23 August 2010 22:11
Imi pare rau! :( Condoleante! E greu si doare tare...
Luna_in_capricorn
Postat pe 23 August 2010 22:14
Azi a murit, zici suferi ingrozitor, si ai intrat pe garbo sa stai la discutii cu noi?
Tylly
Postat pe 23 August 2010 22:14
De la: Celleste_, la data 2010-08-23 22:14:52Azi a murit, zici suferi ingrozitor, si ai intrat pe garbo sa stai la discutii cu noi?

ti se pare ciudat sa ceri un sfat de la cineva pe care nu cunosti... mai ales ca nu au scos-o din spital?unde sa ma duc ?sa colind orasul de nebuna?
mice69
Postat pe 23 August 2010 22:21
iubitaaaa...imi pare rau pentru pierderea suferita....pui, ia un distonocalm, linisteste-te, sterge-ti nasucul, imbraca-te in negru sau in alb, si ia un buchet de flori si du-te si ia-ti ramas bun de la ea......sufletul ei e inca acolo si ar vrea sa te mai vada, chiar daca tu nu poti sa o vezi....fa un efort si du-te, macars a fii alaturi de "fratele" tau.....crede-ma ca stiu ce spun...daca nu te duci, o sa-ti para rau.....mangaie-o usor pe mana sau pe obraz, spune-i ca o iubesti si spune-i sa mearga spre lumina....

p.s. nu umbla de nebuna...suna-l pe "fratele" tau si intreaba unde e depus sicriul....
tutankhamon
Postat pe 23 August 2010 22:25
De la: tutankhamon, la data 2010-08-23 22:25:02iubitaaaa...imi pare rau pentru pierderea suferita....pui, ia un distonocalm, linisteste-te, sterge-ti nasucul, imbraca-te in negru sau in alb, si ia un buchet de flori si du-te si ia-ti ramas bun de la ea......sufletul ei e inca acolo si ar vrea sa te mai vada, chiar daca tu nu poti sa o vezi....fa un efort si du-te, macarsa fii alaturi de "fratele" tau.....crede-ma ca stiu ce spun...daca nu te duci, o sa-ti para rau.....mangaie-o usor pe mana sau pe obraz, spune-i ca o iubesti si spune-i sa mearga spre lumina....


iti multumesc pentru cuvintele tale tutankhamon.maine dimineata voi da niste telefoane sa vad daca au reusit sa o scoata din spital
mice69
Postat pe 23 August 2010 22:32
Condoleante, imi pare rau pentru pierderea suferita...
Insa n-ar fi mai bine pentru tine sa discuti chestiile astea cu oamenii din jurul tau si sa fii printre oameni decat sa discuti cu niste conturi si sa stai in fata calculatorului?
Iti poti face curaj sa te duci la priveghi, este in interiorul tau. De ce iti este frica?
aliceintaraminunilor
Postat pe 23 August 2010 22:41
condoleante!
vuvuzela
Postat pe 23 August 2010 22:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Tatii-un rau necesar 14 De la: garbo265966 5 Iunie 2012 16:15
Ce se mai intampla prin Moldova?? 28 De la: Iryna_Iry 10 Ianuarie 2013 21:10
CATE FEMEI CARE AJUNG DESEORI IN COMA ALCOOLICA V-AU JIGNIT SAU V-AU FURAT IUBITUL? 70 De la: tutankhamon 5 Aprilie 2010 02:58
"Arta impacarii" 0 De la: 16 Februarie 2010 03:43
salut! 6 De la: garbo055472 17 Ianuarie 2010 14:42
Setari Cookie-uri