Ai iertat-o,dar cum te convingi sa mai ai incredere in ea?

De la: Celleste_, la data 2010-05-07 19:26:35Asa... si el de ce n-a plecat in lume cu ea?
I-a pus piedica orgoliul?



era peste ocean si cred ca-i trebuia viza pt America ....nu se stie, avea job in tara sau ...who knows...el iti poate raspunde la asta :-)
reyya
Postat pe 7 Mai 2010 19:29
aha...o poevstioara in genul maytreyii asa??
cu finalul unui fuck in hymalayaa?? sau cum??
fleurdelis
Postat pe 7 Mai 2010 19:30
precios..nu mai scrie asa..ca o sa-mi pici cu tronc
reyya
Postat pe 7 Mai 2010 19:30
De la: preciouss, la data 2010-05-07 19:29:06so:
mare poveste de amor intre o don'shoara cu pretentii si un oropsit al sortii care,din pacate,desi are inima mare,are portofelu' mic...

hoasca de muma lu' don'shoara face pe dracu-n patru sa-i desparta,pana acolo incat isi vinde apartamentu' in Brasov numa' s-o trimeata peste mari si peste tari,chipurile - la munca...

sotul indurerat,chinuit de "de ce"-uri existentiale,in rastimpul de 3 luni cat doamna fusese plecata,se consoleaza provizoriu in bratele uneia cu 5 ani mai in varsta...da' p'orma tot el se mira si sufera cand,la intoarcere,afla ca stimabila nu fusese cuminte...

p'orma ce mai tura-vura,fumeia vrea sa pleaca iar singura in croaziera,ca prinsese gustu' de trai bun si liber...

domnu' rebel aici de fata,ramas cu buzele unflate,joaca momentan un rol de hamlet destul de comnu...
adica: "a fi sau a nu fi?" in varianta "a fost si-acum nu mai e"

the end



asta e cel mai tare rezumat pe care l-am citit vreodata
reyya
Postat pe 7 Mai 2010 19:31
parca 8 luni a fost plecata..dar ma rog..irelevant timpul care ar trebui sa invinga dragostea
reyya
Postat pe 7 Mai 2010 19:32
De la: reyya, la data 2010-05-07 19:29:10
era peste ocean si cred ca-i trebuia viza pt America ....nu se stie, avea job in tara sau ...who knows...el iti poate raspunde la asta :-)

Adica a scris atat si tot n-a lamurit tot?
Doara
Postat pe 7 Mai 2010 19:32
asta cuuu...a fost si nu mai e e destul de rezumica....ashea
fleurdelis
Postat pe 7 Mai 2010 19:33
Aaa... acum am priceput mai bine!
Io'te, vezi... veve le zice mai cu intonatie...

Haide, bre, nu mai plange, gata! Femeia-i dusa, pirduta, nu mai ai ce-i face. A prins gustul banului, al traiului bun... la revedere.
Concluzia mea: cand a decis sa plece, deja nu te mai iubea.

fleur, care-i faza cu "finalul unui fuck in hymalayaa"???

Tylly
Postat pe 7 Mai 2010 19:35
De la: Dor_marunt, la data 2010-05-07 19:32:51
De la: reyya, la data 2010-05-07 19:29:10
era peste ocean si cred ca-i trebuia viza pt America ....nu se stie, avea job in tara sau ...who knows...el iti poate raspunde la asta :-)

Adica a scris atat si tot n-a lamurit tot?


tu nu stii Dorulet ca adevarul e dincolo de noi?? Intotdeauna un ,,ceva " ramane la stadiu de mister..dar ,,sa nu strivim corola de minuni a lumii"
reyya
Postat pe 7 Mai 2010 19:36
aaaa...ca bine zici!
si dupa 3 luni a calcat musiu pe de laturi,nu?!
preciouss
Postat pe 7 Mai 2010 19:37
pai...si eliadeee dupa ce a iubit-o pe maytreyi pana ce nu o mia putut....o plecat in hymalaya si a mai si avut indecenta sa ne....povesteasca o cura de sex salbatic cu o necunoscuta! in timp ce poeta indiana....visa la iasomie plangand si ii trimetea scrisori si telefoane! ma rog...
fleurdelis
Postat pe 7 Mai 2010 19:39
DA mai, dar ce voiai sa se calagureasca? Barbat e doar. Cat sa reziste? Doar nu-i Florinel.
Doara
Postat pe 7 Mai 2010 19:39
De la: fleurdelis, la data 2010-05-07 19:39:31pai...si eliadeee dupa ce a iubit-o pe maytreyi pana ce nu o mia putut....o plecat in hymalaya si a mai si avut indecenta sa ne....povesteasca o cura de sex salbatic cu o necunoscuta! in timp ce poeta indiana....visa la iasomie plangand si ii trimetea scrisori si telefoane! ma rog...



mda... alta Penelopa fraiera...

Tylly
Postat pe 7 Mai 2010 19:41
De la: preciouss, la data 2010-05-07 19:37:02aaaa...ca bine zici!
si dupa 3 luni a calcat musiu pe de laturi,nu?!


unde e pasajul asta?? ca la un moment dat imi obosisera ochii si am zis sa sar un pasaj..ei dreaku , doar nu l-am sarit CHIAR pe ala unde tipul inrobit de iubirea pt ,,Julieta lui" calca stramb .
reyya
Postat pe 7 Mai 2010 19:42
fleurdelis
Postat pe 7 Mai 2010 19:42
nu maii...calca drept ce nevoiaaa////
fleurdelis
Postat pe 7 Mai 2010 19:43
bre comentariile din copilaria mea era floare la ureche. ce dezvoltarati aci povestea omului.
bluelight
Postat pe 7 Mai 2010 20:53
nu cred ca sa schimbat odata ce a calcat stramb, asa o sa faca, eu zic sa treci mai departe
narcysa
Postat pe 8 Mai 2010 06:08
De la: bbaass, la data 2010-05-02 19:43:21Atunci cand femeia inseala o face si cu sufletul, iti spun, din pacate, din experienta. Chiar daca relatia ei cu ,,prietenul,,se termina,va lasa o urma adanca in sufletul ei si relatia dintre ea si sot nu mai poate fi ca inainte.Sunt femeie si nu as sfatui nici un barbat sa incerce o reconciliere cu sotia ca l-a inselat. Daca a facut-o, inseamna ca acelei femei ii lipsea dragostea si atentia sotului si in acest caz ce poti sa refaci? Nu obtii decat un mare compromis, o relatie ,,insailata,,. Mai bine ... fiecare cu drumul lui!Aceasta e parerea mea, tu ... fa ceea ce simti ...


Experienta mea spune altceva. Si eu mi-am inselat sotul. nu-mi pare rau ... l-am ''pasuit'' 20 de ani... il iubesc si acum, dar in acelasi timp l-am inselat. Era o iubire bolnavicioasa, el nu-mi oferea ceea ce eu aveam nevoie...adica: comunicare, liniste sufleteasca, familie adevarata. Simt ca si el ma iubeste dar bautura il domina. Nu a fost posibil sa-l fac sa renunte la ea. Acum iubesc un alt barbat, pe cel cu care l-am inselat, dar care nu poate fii al meu, datorita diferentei de varsta. E putin cam aiurea, recunosc... eu iubesc de fapt doi barbati in acelasi timp.Dar nu despre mine este vorba aici. Eu ti-am relatat din viata mea ca sa -ti transmit un mesaj, pe care tu il ''prelucrezi'' cum consideri ...
Prin urmare , ce inseamna inselat?
Eu te sfatuiesc sa stai de vorba cu sotia ta. Vezi cu adevarat ce s-a intamplat si apoi ia o hotarare. Femeile o data ce s-au indragostit, daca nu au un motiv serios sa nu-l mai iubeasca pe cel ALES, iubesc toata viata. Exista o sansa sa-ti salvezi iubirea daca comunici. Poate a fost o confuzie la mijloc, poate a fost un joc, sau poate ai gresit tu.... prin urmare discutati voi doi si lamuriti daca puteti continua sau nu. Noi ne dam doar cu parerea, voi sunteti cei care decideti , ce si cum.
Anilus
Postat pe 8 Mai 2010 17:11
"..Poate a fost o confuzie la mijloc, poate a fost un joc, sau poate ai gresit tu...."

confuzie?,intre sot si amant?please..

joc?,tare as vrea sa-l invat si eu..,e funny...?

clar e greseala lui..,o femeie n-ar face asa ceva,decat daca....bla bla bla..,please again..

l-a inselat,stop.
adio...,stop.

nimic nu va mai fi la fel..




roby_cado
Postat pe 8 Mai 2010 17:24
stop!
fleurdelis
Postat pe 8 Mai 2010 17:25
roby_cado
Postat pe 8 Mai 2010 17:26
ca-n buletin de bucuresti!
tata...stop!
vine la gara stop!
maine...stop!
la cinspce treizeci stop!
cu drag stop.....

fleurdelis
Postat pe 8 Mai 2010 17:26
roby, stooop!
fleurdelis
Postat pe 8 Mai 2010 17:27
hoo' bre..,ca abia incepui'..
roby_cado
Postat pe 8 Mai 2010 17:29
De la: roby_cado, la data 2010-05-08 17:24:14"..Poate a fost o confuzie la mijloc, poate a fost un joc, sau poate ai gresit tu...."

confuzie?,intre sot si amant?please..

joc?,tare as vrea sa-l invat si eu..,e funny...?

clar e greseala lui..,o femeie n-ar face asa ceva,decat daca....bla bla bla..,please again..

l-a inselat,stop.
adio...,stop.

nimic nu va mai fi la fel..


NU AI INTELES ROBY... AI CITAT DIN MESAJUL PENTRU EL SI AI AMESTECAT CU POVESTEA MEA. RECITESTE

Anilus
Postat pe 8 Mai 2010 18:26
CE POT SA-TI ZIC EU? CRED CA TOTUL DEPINDE DE VOI CA RELATIA VOASTRA SA MEARGA. DACA TE-AI HOTARAT S-O IERTI ATUNCI NU-I REPROSA NIMIC. CE A FOST, A FOST! VIATA SI ASA ESTE SCURTA SI NU ARE ROST S-O TRAIESTI CU AMARACIUNE. IMI PARE RAU PT MAMA TA! D-ZEU S-O IERTE! ITI DORESC TOT BINELE DIN LUME SI MULT NOROC CU SANATATE!!!
suzi50
Postat pe 8 Mai 2010 20:46
De la: suzi50, la data 2010-05-08 20:46:18CE POT SA-TI ZIC EU? CRED CA TOTUL DEPINDE DE VOI CA RELATIA VOASTRA SA MEARGA. DACA TE-AI HOTARAT S-O IERTI ATUNCI NU-I REPROSA NIMIC. CE A FOST, A FOST! VIATA SI ASA ESTE SCURTA SI NU ARE ROST S-O TRAIESTI CU AMARACIUNE. IMI PARE RAU PT MAMA TA! D-ZEU S-O IERTE! ITI DORESC TOT BINELE DIN LUME SI MULT NOROC CU SANATATE!!!


povestea lor poate avea un happy end numai in conditiile in care el va putea sa treaca peste acest episod intunecat din relatia lor iar ea il iubeste pe el si nu pe ''cartelat''. Desi, sincer nu cred ca aceasta intamplare nu va sta intre ei, ca un ghimpe'n coasta, toata viata. Sper sa ma insel.
Anilus
Postat pe 9 Mai 2010 04:55
nu stiu daca iti pot raspunde la intrebare ca in primul rand nu cunosc relatia despre voi doar ce sa intamplat dar problema e ca de ce sa intamplat asta nu stiu dar parerea mea ca intro relatie sunt multe lucruri de facut si in todeauna exista posibilitate daca vrem atata stiu ca o femeie are nevoie de dragoste de iubire de respect de intelegere si de incredere si multe altele daca toate astea exista ia nu are motiv sa insele am un prieten care a fost inselat de sotia lui si chiar sau si despartit dar povestea lui a fost ca a uitat cu ce a atraso si cu ce a vrejito inainte cand a cunoscuto inainte avea timp pentru ia aproape in fiecare saptamana i dadea cate un buchet de flori si cadouri ieseau mai des la plinbare se iubeau dar dupa un timp de 2 ani a uitat de toate astea sotul ei nu isi mai facea timp pentru ei sa iasa undeva el devenise prea ocupat nui mai spunea in fiecare seara cad de mult o iubeste devenise mai rece din cauza stresului si asta se poate intampla si invers un copil mic si o femeie are nevoie de dragoste si iubire nu de bani asta iam spus la prietenul meu dar era deja prea tarziu pentru o femeie si un copil trebuie sa iti faci timp intodeauna lor asta le trebuie dragoste si iubire intelegere incredere unde nu exista asta sau uitam de asa ceva se duce relatia nu stiu daca te ajuta la ceva ca sincer nu stiu ce a fost intre voi si de ce sa intamplat imi pare foarte rau de maicata ca stiu ca e foarte greu sa pierzi o mama stiu ce inseamna ca si io am pierduto acum de 5 luni
garbo065398
Postat pe 9 Mai 2010 14:40
Am intrat pe acest topic fiindca un prieten e in aceeasi situatie (poate chiar el e aici) si ma intreaba mereu ce ar trebui sa faca. Greu de spus! Poate ar trebui intrebat un psiholog, poate depinde de fiecare pesoana, nu sunt regulir.

Ceea ce pot sa spun este ca am trait o experienta similara, am incercat sa iert, cred ca am si reusit, dar lipsa de incredere m-a facut sa spun "stop" casniciei noastre. Am avut o relatie de suflet pana dincolo de viata (el "a plecat" de ceva vreme), insa am simtit ca dragostea e una si increderea e alta, motiv pentru care nu m-as mai fi putut intoarce niciodata. Cred si sper ca el a inteles asta si m-a iertat. Eu n-am putut mai mult!
amalex
Postat pe 10 Mai 2010 08:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce inseala barbatii femeile? 1120 De la: fleurdelis 25 Februarie 2010 21:14
Dilema sentimentala 158 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:00
Am nevoie de sfaturi de la oameni maturi!! 38 De la: ioana10000 2 Martie 2012 21:26
Fatarnicia 5 De la: Thor_again 14 Decembrie 2010 12:13
Buna ziua 38 De la: Anilus 8 Mai 2010 08:53
Setari Cookie-uri