Traim clipa

Eu casatorita,el insurat...suntem colegi de servici.....probabil ca amandoi vrem si am gasit ce nu avem acasa sau....cine stie. Deocamdata sunt confuza si nu stiu unde vom ajunge asa....ne intalnim,ne iubim,mai vorbim la lucru ....in weekend daca nu ne putem vedea ma suna. Totusi e asa placuta acea senzati cand suntem impreuna,cand ne sarutam,nu mai zic de partea cealanta.....Nu vorbim si nu ne plangem de ce este in familia fiecaruia....el cu ale lui eu cu ale mele...Credeti ca e aiurea? Ca se va ajunge mai departe (divort) daca vom continua asa....credeti ca lucrurile se vor complica si mai mult?
un_mister
Postat pe 25 Aprilie 2010 22:09
e normal k lucrurile vor fi din ce in ce mai serioase..va trece timpul si vei dori sa petreci cat mai mult timp cu el...esti dispusa sa renunti la actuala casnicie?
str3santa
Postat pe 25 Aprilie 2010 22:12
Sincer nu....si nu zic asta din cauza ca o duc mai bine cu sotu sau fara...dar nu cred ca e bine pentru mine si copil...nu vreu sa sufere copilu meu pentru prostia mea....
un_mister
Postat pe 25 Aprilie 2010 22:16
atunci ar trebui sa te gandesti la familia ta si de ce nu si la familia lui din toate idilele astea cel mai mult au de suferit copii daca parintii se despart...
str3santa
Postat pe 25 Aprilie 2010 22:19
Asta stim amandoi...fiecare isi iubeste minunea nespus de mult,nu ar fi corect nici pentru partenerii nostri de viata nici pentru minunile noatre sa facem gafe.Dar...sper sa nu ajung sa ma indragostesc de el, gandesc ca e bine asa cum e acum,nu doresc ca lucrurile sa se complice...nu neg faptul ca ma gandesc la el....la clipele cand am fost impreuna,saruturile pe care acasa nu le avem....despre noi nu stie nimeni,avem grija sa nu dam de banuit.
Aaa iti multumesc pentru raspuns.
un_mister
Postat pe 25 Aprilie 2010 22:28
Mister, NICIODATA relatiile intre colegii de serviciu nu aduc nimic bun , dincolo de faptul ca nu prea se face, chestiune de deontologie. Cat despre faptul ca fiecare dintre voi sunteti casatoriti, ce sa zic ..atractia si ceea ce este intre voi , s-a instalat pe fondul unor fisuri deja existente in relatia cu sotul/ sotia lui sau poate pur si simplu dorinta de nou , si daca tot petreceti mult timp in planul profesional nu a fost deloc greu sa se infiripe ceva.Se va consuma aceasta iubire...pana atunci traieste-o intens daca tot ai inceput-o :-)
reyya
Postat pe 25 Aprilie 2010 22:30
dar el ce parere are despre rel voastra?tind sa cred k dak isi iubeste asa mult familia pe tine te tine doar pt distractie?crezi k e bine sa te lasi folosita?
str3santa
Postat pe 25 Aprilie 2010 22:31
,,folosit" ar putea sa se simta si el...de ce nu ?!! neeee....se bucura unul de altul,de clipele petrecute impreuna...traiesc clipa cu alte cuvinte.
reyya
Postat pe 25 Aprilie 2010 22:33
reyya....mda,deloc greu si cand ma gandesc unde poate duce o joaca copilaroasa dintre 2 adulti.....nu ne am gandit nici o clipa ca vom ajunge in aceasta situatie...
un_mister
Postat pe 25 Aprilie 2010 22:36

bravo lor ..de ce nu ?
flordavis
Postat pe 25 Aprilie 2010 22:36
mda..se poate spune si asa dar parerea mea e ca astfel de "idile" nu sunt tocmai corecte...gandeste`te tu cum te`ai simti daca ai fi in locul sotului tau...tie ti`ar placea sa te insele?doar pt faptul ca nu iti ofera toata afectiunea de care ai nevoie...ar trebui sa discuti cu sotul sa`i spui sa se schimbe si poate poate....
str3santa
Postat pe 25 Aprilie 2010 22:37
pai atunci ne folosim unul de altu....daca nu ar vrea aceasta relatie cu mine...nu m ar cauta,nu m ar suna...poate ar gasi alta....stiu ce face 8 ore la lucru ca dora na...suntem impreuna...as observa imediat daca e un umblator din floare in floare
un_mister
Postat pe 25 Aprilie 2010 22:39
mai oricum relatia asta nu o sa dureze, iar la sfarsit tot ei doi o sa sufere atat de mult pe cat de fericiti au fost impreuna.

asa ca...profitati la max de fericirea asta, viata e prea scurta si nu ne lasa sa ne gandim "ce ar fi fost daca....."
nelly05
Postat pe 25 Aprilie 2010 22:42
De la: str3santa, la data 2010-04-25 22:37:37mda..se poate spune si asa dar parerea mea e ca astfel de "idile" nu sunt tocmai corecte...gandeste`te tu cum te`ai simti daca ai fi in locul sotului tau...tie ti`ar placea sa te insele?doar pt faptul ca nu iti ofera toata afectiunea de care ai nevoie...ar trebui sa discuti cu sotul sa`i spui sa se schimbe si poate poate....


Suntem casatoriti de 10 ani plus 3 dinainte de casatorie...a fost primul din viata mea...pana nu demult....poate am ajuns in situatia de al insela si din curiozitatea de a fi si cu alcineva
un_mister
Postat pe 25 Aprilie 2010 22:43
inteleg...
str3santa
Postat pe 25 Aprilie 2010 22:48
mister, nu e doar curiozitate , e si ceva ce lipsea in relatia cu sotul tau , in mod cert, idila asta s-a instalat pe fondul unei fisuri ..nu te simteai poate acasa indeajuns de apreciata , iubita , valorizata , alintata , sarutata..etc, tu trebuie sa stii...
reyya
Postat pe 25 Aprilie 2010 22:50
nu esti singura care" traiesti clipa".dar multi nu recunosc.cunosc un caz,el chinez om de afaceri si ea romanca.la mijloc un baietel de 8 anisori.amandoi iubesc copilul f mult.ea are de mult timp un amant pe care il iubeste,pt ca el are alta factura fata de sotul ei,care este flusturatic.el stie de iubirea ei.un om mai in varsta dar de un respect deosebit.actualmente sotul se face ca nu stie,desi amantul ii este vechi prieten.traiesc in Timisoara.chinezul are o mare iubire pt copil si respect pt casatorie.si o accepta in aceasta situatie,recunoscand singur ca nu se compara cu nobletea amantului sotiei.stie ca exista o mare dragoste intre cei doi.insa si el isi cauta mandrute,de care crede ca este indragostit.si este un barbat f respectos.deci familia continua sa mentina aparentele.asa ca exista atatea situatii si secrete umane,necunoscute de multi sau ,f cunoscute de altii.asa ca daca veti sti sa va pastrati,respectul pt familie,totul se va consuma fara modificari majore in viata voastra,ci doar ramanand la" traieste clipa".viata uneori are complexitatea ei neinteleasa,de unii.nu poti schimba destinul.este o lectie,pt voi,din care trebuie sa invatati ceva. va veni si momentul cand aceasta situatie va inceta.este scris in destinul vostru.nu aveati nici o sansa ,sa ocoliti ce va era scris.nimic in univers nu este intamplator.
alexxandra
Postat pe 25 Aprilie 2010 22:55
Acasa e bine....dar lipseste ce era o data la inceput......si nu cred ca daca am vorbi am ajunge la ce a fost o data...ma multumesc cu situatia care e in prezent...de ce sa nu recunost e frumoasa si imi place
un_mister
Postat pe 25 Aprilie 2010 22:59
Alexxandra...ce situatie...e bine pentru ei

Poate ca asa e scris.. nu stim daca ne am potrivi la fel de bine ca sot si sotie noi doi
un_mister
Postat pe 25 Aprilie 2010 23:08
,,chinezul recunoscand singur ca nu se ridica la nobletea amantului" oh , daaaaaaaa..asta a fost maxima!!Este scris in DESTIN, mda..nu ne-ai spus Mama Omida ce spune..ca sa fie tabloul complet..Destinul si-l face omul , zi de zi , nu exista nimic predestinat !!! Esti ceea ce gandesti , esti exteriorizarea propriei tale vieti interioare. ,,Destinul"..,,asa a fost scris.." ..trebuia sa se intample"...imi creeaza doar un acut dispret vis a vis de cele/ cei care iau fatalitatea ca si soarta si nu-si transforma ei viata asa cum vor..Ia trimite-l Alexandro ..pe unul la mine sa ma vrajeasca frumos si sa-mi spuna ca ,,destinul a facut sa ne intalnim" ..si sa vezi ce primeste...hai lasa-ne cu teoriile astea fataliste.
reyya
Postat pe 25 Aprilie 2010 23:15
Mister, nu exista nimik scris..sau ceea ce e scris se poate schimba maine daca noi vrem , cu conditia sa avem vointa si disponibilitatea de a renunta la acea relatie..Daca tu esti cu acel om , esti pt ca simti ca iti e ok , cel putin acum, a adus ceva din farmecul care se pare ca s-a rutinat in relatia ta cu sotul , asta e tot.
reyya
Postat pe 25 Aprilie 2010 23:18
De la: un_mister, la data 2010-04-25 22:09:54Eu casatorita,el insurat...suntem colegi de servici.....probabil ca amandoi vrem si am gasit ce nu avem acasa sau....cine stie. Deocamdata sunt confuza si nu stiu unde vom ajunge asa....ne intalnim,ne iubim,mai vorbim la lucru ....in weekend daca nu ne putem vedea ma suna. Totusi e asa placuta acea senzati cand suntem impreuna,cand ne sarutam,nu mai zic de partea cealanta.....Nu vorbim si nu ne plangem de ce este in familia fiecaruia....el cu ale lui eu cu ale mele...Credeti ca e aiurea? Ca se va ajunge mai departe (divort) daca vom continua asa....credeti ca lucrurile se vor complica si mai mult?
Eu una nu sunt de acord cu relatiile extraconjugale...Cu amanti sau amante....Pt ca minciuna are picioare scurte,,Mai devereme sau taziu tot se va afla....Eu cred ca daca vorbesti cu sotul tau...Sa ii explici ce iti lispseste,si sa incalzesti relatia cu sotul tau...Nu sa cauti amanti...Eu nu sunt de acord sub nici o forma cu asa ceva...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 25 Aprilie 2010 23:21
Ca bine zici.... mai citesc pe aici una alta....cred sigur ca daca imi iubeac sotul 100% nu faceam acest pas....multumesc ca nu ati aruncat cu pietre in mine...dupa ce am scris...m am gandit ca voi citi jigniri. E cam tarziu ma retrag la nani,o sa intru sa mai vorbesc cu voi. Va doresc noapte buna
un_mister
Postat pe 25 Aprilie 2010 23:27
noapte buna, mister!
reyya
Postat pe 25 Aprilie 2010 23:30
De la: un_mister, la data 2010-04-25 23:27:27Ca bine zici.... mai citesc pe aici una alta....cred sigur ca daca imi iubeac sotul 100% nu faceam acest pas....multumesc ca nu ati aruncat cu pietre in mine...dupa ce am scris...m am gandit ca voi citi jigniri. E cam tarziu ma retrag la nani,o sa intru sa mai vorbesc cu voi. Va doresc noapte buna
Nu am vrut sa te jignesc..Doar mi-am spus parerea...Trebuie sa discuti cu sotul tau.Stiu ca dupa casatorie barbatii se schimba...Dar trebuie sa ii spui ceea ce iti lipseste...Daca nu spui ca te muti de la el...Dar nu stiu.Nu sunt de acord cu asa ceva....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 25 Aprilie 2010 23:34
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-04-25 23:21:08
De la: un_mister, la data 2010-04-25 22:09:54Eu casatorita,el insurat...suntem colegi de servici.....probabil ca amandoi vrem si am gasit ce nu avem acasa sau....cine stie. Deocamdata sunt confuza si nu stiu unde vom ajunge asa....ne intalnim,ne iubim,mai vorbim la lucru ....in weekend daca nu ne putem vedea ma suna. Totusi e asa placuta acea senzati cand suntem impreuna,cand ne sarutam,nu mai zic de partea cealanta.....Nu vorbim si nu ne plangem de ce este in familia fiecaruia....el cu ale lui eu cu ale mele...Credeti ca e aiurea? Ca se va ajunge mai departe (divort) daca vom continua asa....credeti ca lucrurile se vor complica si mai mult?
Eu una nu sunt de acord cu relatiile extraconjugale...Cu amanti sau amante....Pt ca minciuna are picioare scurte,,Mai devereme sau taziu tot se va afla....Eu cred ca daca vorbesti cu sotul tau...Sa ii explici ce iti lispseste,si sa incalzesti relatia cu sotul tau...Nu sa cauti amanti...Eu nu sunt de acord sub nici o forma cu asa ceva...


Apreciez sinceritatea ta...daca as vorbi cu el si poate incercam amandoi sa depasim monotonia asta nimik nu o sa fie cum a fos odata...mai ales cand deja am gustat placerea cu altu...... daca as vorbi cu sotul meu poate ar banui ceva....prefer situatia in care ma aflu acum...e prea frumos sa rup legatura cu el, nici nu as avea cu...mereu suntem unul pe langa altu
un_mister
Postat pe 25 Aprilie 2010 23:34
De la: un_mister, la data 2010-04-25 23:34:35
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-04-25 23:21:08
De la: un_mister, la data 2010-04-25 22:09:54Eu casatorita,el insurat...suntem colegi de servici.....probabil ca amandoi vrem si am gasit ce nu avem acasa sau....cine stie. Deocamdata sunt confuza si nu stiu unde vom ajunge asa....ne intalnim,ne iubim,mai vorbim la lucru ....in weekend daca nu ne putem vedea ma suna. Totusi e asa placuta acea senzati cand suntem impreuna,cand ne sarutam,nu mai zic de partea cealanta.....Nu vorbim si nu ne plangem de ce este in familia fiecaruia....el cu ale lui eu cu ale mele...Credeti ca e aiurea? Ca se va ajunge mai departe (divort) daca vom continua asa....credeti ca lucrurile se vor complica si mai mult?
Eu una nu sunt de acord cu relatiile extraconjugale...Cu amanti sau amante....Pt ca minciuna are picioare scurte,,Mai devereme sau taziu tot se va afla....Eu cred ca daca vorbesti cu sotul tau...Sa ii explici ce iti lispseste,si sa incalzesti relatia cu sotul tau...Nu sa cauti amanti...Eu nu sunt de acord sub nici o forma cu asa ceva...


Apreciez sinceritatea ta...daca as vorbi cu el si poate incercam amandoi sa depasim monotonia asta nimik nu o sa fie cum a fos odata...mai ales cand deja am gustat placerea cu altu...... daca as vorbi cu sotul meu poate ar banui ceva....prefer situatia in care ma aflu acum...e prea frumos sa rup legatura cu el, nici nu as avea cu...mereu suntem unul pe langa altu
Dar nu este corect pt sotia lui...Eu stiu ca dupa un timp intervine monotonia..Dar totusi,,daca nu oferi nu primesti nimic...depinde si ce idei ai,,pt ca daca o femeia vrea ceva..Poti trezi dorinta si cu parterul de viata.Nu trebuie sa mergi prin vecini
xenaprintesarazboinica
Postat pe 25 Aprilie 2010 23:38




CARPE DIEM !!!
liaiedera
Postat pe 3 Mai 2010 15:19
De la: reyya, la data 2010-04-25 23:15:45,,chinezul recunoscand singur ca nu se ridica la nobletea amantului" oh , daaaaaaaa..asta a fost maxima!!Este scris in DESTIN, mda..nu ne-ai spus Mama Omida ce spune..ca sa fie tabloul complet..Destinul si-l face omul , zi de zi , nu exista nimic predestinat !!! Esti ceea ce gandesti , esti exteriorizarea propriei tale vieti interioare. ,,Destinul"..,,asa a fost scris.." ..trebuia sa se intample"...imi creeaza doar un acut dispret vis a vis de cele/ cei care iau fatalitatea ca si soarta si nu-si transforma ei viata asa cum vor..Ia trimite-l Alexandro ..pe unul la mine sa ma vrajeasca frumos si sa-mi spuna ca ,,destinul a facut sa ne intalnim" ..si sa vezi ce primeste...hai lasa-ne cu teoriile astea fataliste.




Reyya vrei mess-ul chinezului?nu este teorie.este o realitate.eu nu inregistrez discutii mess ca altii.dar o voi face ca sa iti demonsrez ca nu este un basm.uite daca esti de acord va pun in legatura.sa te convingi ca aceasta e realitatea.referitor la destin ,omul nu il poate schimba, insa poate face in asa fel incat sa simta la o intensitate mai mica,urmarile unor intamplari rele din destinul lui.de aceea este bine ca macar odata in viata sa mergi la un astrolog bun.omul greseste mult cand nu accepta si necunoascutul,obscurul,limitandu-se doar la ce a invatat.mai departe, nu intelege,sau nu accepta pt ca este peste puterea lui de intelegere .si iti voi da un ex concludent.medicul meu de familie nu accepta sa imi dea retete pt tratamente naturiste,motivand ca ea nu crede in ele,pt ca nu a invatat despre ele.
alexxandra
Postat pe 3 Mai 2010 15:42
De la: un_mister, la data 2010-04-25 23:08:21Alexxandra...ce situatie...e bine pentru ei

Poate ca asa e scris.. nu stim daca ne am potrivi la fel de bine ca sot si sotie noi doi



si traiesc asa bine mersi de multi ani.iar copilul nici nu simte.asta inseamna un om intelept.ceea ce poti spune despre chinezi ca sunt.sa vezi cum ii spune mamei si tatalui lui la varsta lui,sarutmana si cand vb de ei spune mamica si taticu.are un cult pt ei.la noi mai auzi asa ceva?f rar.am intrat noaptea pe net si m-am rusinat ce urat pot vb femeile despre sotii lor sau soacrele lor.ex;'s-a culcat tampitul" sau alte injurii aduse socrilor.eu cred in destin.si in faptul ca nimic in univers nu este intamplator.dar trebuie sa iti schimbi vechile prejudecati.trebuie sa accepti si lucrurile neintelese,dar care ti se intampla.altfel inseamna ca traiesti tot cu sacul in cap,ca pe vremuri.
alexxandra
Postat pe 3 Mai 2010 15:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ik b 98 De la: Celleste_ 12 Iunie 2010 13:15
Vreau o prietena.... 77 De la: PerfectStranger 25 August 2013 19:02
AMANTA -SOTIE PARTEA A DOUA. 116 De la: vera06 23 Mai 2010 16:17
casatorita, pot sa ma intalnesc cu un barbat,vaduv, mai tanar cu 8 ani? 313 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:48
Cum poti cistiga o incredere pierduta? 97 De la: KNIGHT_31 25 Septembrie 2010 20:51
Setari Cookie-uri