De ce inseala barbatii femeile?

Vedeti ,raspunsul e simplu .In primul rand barbatii inseala din teama de a nu fi primii inselati ,precum si din dorinta de a fi stapani pe situatie.In momentul in care nu mai exista comunicare,pentru ca sunt alte interese la mijloc ,sau parerile difera ,barbatul simte nevoia de comunicare extraconjugala.In general ,femeile doresc sa schimbe barbatul si aici incepe dezastrul ,pentru ca barbatii nu doresc deloc sa fie schimbati.In momentul in care femeia foloseste metode coercitive ,barbatul prefera sa o imparta cu o amanta ,pentru a fi lasat in pace.In general, atunci cand relatia nu este profunda,unul din parteneri ,cel care iubeste mai putin ,inseala.Atunci ,ne intrebam de ce a acceptat relatia ?Simplu ,ii place mai mult sa fie iubit,si asta e un motiv serios ,depinde de cata iubire cere,sau daca a avut o trauma ,o iubire pierduta ,in care s-a implicat profund si nu mai are curajul sa se implice a doua oara ,sau inca o iubeste si o va iubi( in special daca e moarta)(iubire din tinerete!).Eu, in momentul in care incep o relatie doresc sa stiu cum a fost prima iubire si apoi merg mai departe.In concluzie, marea majoritate a barbatilor inseala din dorinta de a-si proteja sufletul in fata femeilor.Fiorul lor apare atunci cand le vorbesti de mama sau de propria fetita,restul trece pe plan secundar ,mai mult pe planul placerilor,de unde si infidelitatea nu intarzie sa apara.
Maya45
Postat pe 8 Mai 2009 11:29
mda... si cine zici ca inseala pe cine?... ca nu-i prea clar din titlu'...

zambil
Postat pe 8 Mai 2009 11:32
mda...iar ajungem la rezbelul dintre sexe...berbatii nu inteleg femeile si femeile le sufera la greu din cauza berbatilor...

io crez ca rebeca nu a lecturat oarsice topicuri de succes de pe-acilea...ar fii vazut ca inseala si femeile la greu...

acu' ma uitai mai bine la titlu...parca-i din Cartarescu, parol...
wife_de_zmeu
Postat pe 8 Mai 2009 11:38
pentru ca doar barbatii inseala femeile ,pe cand fameile isi inseala barbatii....
Maya45
Postat pe 8 Mai 2009 19:34
asta a fost to deep for me...ma rog,poate nu m-am trezit yet...go on
mia79x
Postat pe 8 Mai 2009 19:37

he, he..rezulta ca barbatii inseala femeile ..altora?

foarte tare!!!
gabitzza
Postat pe 8 Mai 2009 19:41
hmm...ma rog...
mia79x
Postat pe 8 Mai 2009 19:44
bai gagici...al doilea post al rebecai a fost din putul gandirii

vorba lui mia...prea adanca pentru mine
wife_de_zmeu
Postat pe 8 Mai 2009 20:48
oameni buni ...
io am niste raspunsuri si teorii standard:
1. animalism - vezi teoria cu insamantzarea in cele patru zari. mentionez ca 95% dintre barbati nu depasesc stadiul asta...
2. nenii astia, nefiind ashi in comunicare, nu stiu sa ceara la partenera ce le vrea "inimioara" in materie de sex&drugs&rockn' roll. asa ca se duc - ca fraierii - la vecina. desi partenera le-ar fi facut pe plac si ar fi facut-o si cu mare dragoste...
3. este o agenda in capul fiecarui barbat mai tinerel. care trebuie umpluta. el crede ca in ceruri Sf. Petru il triaza pentru rai in functie de numarul de bife.
4. exista ashaaaa o superficialitaaaaateeee in vietile barbatilor... o simplitaaaateeee de gaza care sta la soare si cam atat.
gianiblue
Postat pe 8 Mai 2009 21:25
Caprioara mea, toti suntem animalute.
Suzuki, ii spune lui Suzuka:
-Draga mea, vrei ca diseara sa te inseminez?
-Sigur ca da, dar cu prezervativ, ca sa iasa copii cu caita.
Ioana007
Postat pe 9 Mai 2009 13:40
Eu cred ca cu cat iubitul te insemineaza mai tehnic, este mai intelectual.
Ioana007
Postat pe 9 Mai 2009 13:42
De la: Ioana007, la data 2009-05-09 13:42:34Eu cred ca cu cat iubitul te insemineaza mai tehnic, este mai intelectual.
Ce facushi,IOANO,te cacofonishi,vaz ,e de la inselat bag seama,te-ai zapacit mai ceva ca EMINESCU
scrichy
Postat pe 10 Mai 2009 14:25
draga, credeam ca sunt in natura si nu-mi trecea prin gand ca o sa traga cu ochiul cineva.
Ioana007
Postat pe 10 Mai 2009 15:31
De la: Ioana007, la data 2009-05-10 15:31:40draga, credeam ca sunt in natura si nu-mi trecea prin gand ca o sa traga cu ochiul cineva.
Mi-ai zis-o,mor de ras
scrichy
Postat pe 10 Mai 2009 15:42
Vezi Scrici de ce iubesc eu pe tine?
Ioana007
Postat pe 22 Mai 2009 20:23
De la: Maya45, la data 2009-05-08 11:29:58Vedeti ,raspunsul e simplu .In primul rand barbatii inseala din teama de a nu fi primii inselati ,precum si din dorinta de a fi stapani pe situatie.In momentul in care nu mai exista comunicare,pentru ca sunt alte interese la mijloc ,sau parerile difera ,barbatul simte nevoia de comunicare extraconjugala.In general ,femeile doresc sa schimbe barbatul si aici incepe dezastrul ,pentru ca barbatii nu doresc deloc sa fie schimbati.In momentul in care femeia foloseste metode coercitive ,barbatul prefera sa o imparta cu o amanta ,pentru a fi lasat in pace.In general, atunci cand relatia nu este profunda,unul din parteneri ,cel care iubeste mai putin ,inseala.Atunci ,ne intrebam de ce a acceptat relatia ?Simplu ,ii place mai mult sa fie iubit,si asta e un motiv serios ,depinde de cata iubire cere,sau daca a avut o trauma ,o iubire pierduta ,in care s-a implicat profund si nu mai are curajul sa se implice a doua oara ,sau inca o iubeste si o va iubi( in special daca e moarta)(iubire din tinerete!).Eu, in momentul in care incep o relatie doresc sa stiu cum a fost prima iubire si apoi merg mai departe.In concluzie, marea majoritate a barbatilor inseala din dorinta de a-si proteja sufletul in fata femeilor.Fiorul lor apare atunci cand le vorbesti de mama sau de propria fetita,restul trece pe plan secundar ,mai mult pe planul placerilor,de unde si infidelitatea nu intarzie sa apara.





astia inseala numai din faptul ca e ALTA adica nu ciorba de acasa si voi o da ti in baliverne sentimentale
yavrum
Postat pe 22 Mai 2009 20:43
prea adanca e fatuca asta de maya pentru mine...nu ma duce capul..imi face si mie cineva un rezumat?

parerea mea? barbatii inseala pentru ca s-au saturat de prea mult bine acasa...sau apare o situatie de criza si nu sunt in stare sa dezamorseze situatia....pentru ca nu ii duce capul....
tutankhamon
Postat pe 22 Mai 2009 20:47
dau l toata lumea dreptate.Chiar si barbatilor,nu doar femeilor.Fiecare are motive mult prea complexe ptr.a insela.Chiar eu insami nu am crezut ca voi fi capabila sa insel,dar am facut-o desi sunt femeie.Am fost atat de profund ranita ca pur si simplu am considerat ca merit sa fiu din nou iubita si dorita si asta m-a inpins la adulter.Ptr.ca sunt casatorita si am si un copil o spun cu mana pe inima ca nu am remuscari.Am un sot care m-a lovit de nenumarate ori,care m-a lasat plangand de nenumarate ori si care a uitat ce bine e cu mine in pat.Oricum acum ca-l insel ma simt din nou fe eie si tind sa sper ca voi incepe o viata noua o data ce depun cererea de divort.Sunt iubita din nou si ma simt ca cineva care nu traieste din dragoste cersita ci din dragoste meritata dupa 2ani de umilinte si regrete.Asta a fost povestea mea.Multumesc ca m-ati ascultat.
dark_angel
Postat pe 27 Mai 2009 13:56
Prostia este un motiv foarte complex.Tu dai dreptate ca sa te scuzi, sau ca sa fii la randul tau scuzata.Serpoaico ce esti.Verticalitatea ta ca femeie nu consta in a insela.Asta poti sa o faci cand doresti tu, fara sa pui parfum pe situatie sau condimente ope purcelus.
Ioana007
Postat pe 27 Mai 2009 16:00
mda...corina este doamna care nu te place, vanghi...i se pare ca stai prea mult pe net si comentezi vietile altora

eu am tot sfatuit-o sa-ti citeasca blogul, poate intelege mai multe...dar imi pare ca nu a tinut cont de sfatul meu

acu', se pare ca iar i-ai spus ceva ce nu vroia sa auda
wife_de_zmeu
Postat pe 27 Mai 2009 16:10
wifa, ionica-fara-frica, ce faceti iubitii mei? credeti ca o aduceti pe d-na aceasta la performantele voastre de statornicie? poate un pic exagerata da'... statornicie, dom'le.
era mai dragutz sa nu suporte deloc acesti doi ani si sa nu se puna in postura de infidela. despartirea se putea produce de la primul semn rau sau macar infidelitatea trebuia sa astepte. ca nu-i frumos sa ne incercam puterile in alte parti ca mai apoi sa dam cu nonsalanta divort. sau poate pastram situatii de acest fel pentru a putea victimiza? totul este alegere. dar sa nu ne mire ca nu suntem aplaudati pentru alegerile noastre.
gianiblue
Postat pe 27 Mai 2009 21:15
De la: prometeus_wife, la data 2009-05-27 16:10:05mda...corina este doamna care nu te place, vanghi...i se pare ca stai prea mult pe net si comentezi vietile altora

eu am tot sfatuit-o sa-ti citeasca blogul, poate intelege mai multe...dar imi pare ca nu a tinut cont de sfatul meu

acu', se pare ca iar i-ai spus ceva ce nu vroia sa auda




wife...sincer...se pare ca D-na!!!...e putin aeriana!!!
nu vreau sa fiu rautacios dar...cred ca...mai trebe sa faca ceva...pt a beneficia...de ceea ce-si doreste!!!
sau...poate iar cred eu...ceva nashpa?
ovidiu42
Postat pe 27 Mai 2009 21:21
ovi, eu, sincer, inteleg o femeie care nu mai are ce astepta de la casnicia ei

dar frumos e sa termine cu casnicia aia si pe urma sa isi caute fericirea in alta parte

cand jonglezi si cu sotul si cu relatia ilicita, risti sa le pierzi pe amandoua

anyway, pe mine m-a uimit intotdeauna capacitatea asta a oamenilor de asi gasi justificari puerile pentru adulter

esti nefericit si ai o casnicie de rahat...ok...ai doua optiuni...continui sau pui punct

wife_de_zmeu
Postat pe 27 Mai 2009 21:27
bai mami,

sunteti din ce in ce mai adanci,ca sa nu mai spun ca ati devenit de-a dreptu' misogine...
iasomia
Postat pe 27 Mai 2009 21:31
iaso, tu stii bine ce casnicie de rahat am avut eu...dar asta nu m-a facut sa spurc toti barbatii si sa cred ca toti sunt ticalosi

e chestie de obraz...daca si barbatii ar gandi ca toate femeile sunt courve, unde am ajunge ?

femei sau barbati, suntem in primul rand oameni
wife_de_zmeu
Postat pe 27 Mai 2009 21:35
fetelor...zau...nush` cum sa zic dar...intrati in amanunte!!!
si...pt copchiii astia sde aici...poate parea destul de...debusolant!
nu as vrea sa fac acu` pe filozofu`...dar...cand n-ai de unde cere...poate ca n-ar trebui nici sas astepti!
nu asa ar fi normal?
ovidiu42
Postat pe 27 Mai 2009 21:38
asa-i mami..

vira si p-orma next..ca altfel ii zice varza cu carne, iti zic io..

gabitzza
Postat pe 27 Mai 2009 21:40
gabicule...esti in forma, mami ?
wife_de_zmeu
Postat pe 27 Mai 2009 21:51
forma, forma

bai..a dat Barcelona gol !!
gabitzza
Postat pe 27 Mai 2009 21:55
cine-i Barcelona ??? :
wife_de_zmeu
Postat pe 27 Mai 2009 21:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
accept realitatea ma sacrific pt copilasul meu ca alta solutie nu este 128 De la: garbo107781 20 Martie 2010 18:51
amanta-sotie 190 De la: christine21 8 Noiembrie 2013 08:45
Am nevoie de sfaturi de la oameni maturi!! 38 De la: ioana10000 2 Martie 2012 21:26
Aceeasi poveste (?) 18 De la: unu964 23 Iulie 2014 22:27
BRBAII RZBUNTORI... 24 De la: sophia 24 Septembrie 2009 22:53
Setari Cookie-uri