simt ca am devenit un monstru

Ma numest maria am 28 de ani, nu am intrat pe acest forum pt sfaturi sau ceva de genul am intrat pt ca vreau sa ma descarc simt nevoia sa vb cu cineva si nu stiu cu cine poate ca imi va trece stare aceasta dar acum simt ca trebuie sa spun cuiva tot ce simt.In urma cu 7 ani am iubit enorm un baiat am facut totul pt el tot ce imi cere eu faceam fara sa scot un cuvant el era mai presus de orice,el nu cred ca avea aceleasi sentimente pt mine defapt sigur nu le avea pt ca am fi fost si azi impreuna ma inselat ma mintit si in cele din urma ne-am despratit am suferit enorm nu am mai putu sa fac o relatie prea curand dupa 2 ani am avut prima relatie dupa desprtirea nostra dar am patit la fel poate chiar mai rau, asa am patit cu toti eu eram sincera fidela iubitoare si in eram rasplatita prin micnciuni, mereu am considerat ca cel mai bine in viata este sa fii sincer sa nu ai nimik de ascuns pt a trai linistit si mereu am visat la fat frumos pe un cal alb dar am tot dat numai de lepre asa mi-a fost dat omul bun niciodata nu gaseste fericirea. In urma cu 2 ani am intrat pe net am zis ca poate gasesc si eu un baiat sincer am incercat am zis ca trebuie sa incerc cine stie dar nu a fost nimik serios am cunoscut mai multe pers dar degeaba m-am oprit la cateva dar dupa ce le cunosteam mai bine imidam seama ca nu se merita,apoi am gasit un baiat nu pe net prin cunoastinte a fost frumoas la inceput nu era ce-mi doream eu dar ma multumeam ca este langa mine imi mai facea el figuri dar am trecut cu vederea am zis ca omul perfect nu exista nici eu nu sunt perfecta pt altii, pe net nu am mai intrat asa sunt de 2 ani cu baiatul ne mai certam ne mai impacm dar nu stiu, asta toamna am intrat din nou pe mess am vb cu un tip cu care nu m-am intalit m-am gandit ca nu merita efortul arata bine tipul a fost casatorit ce ma enerva ca tinea legatura cu foasta sotie ba mai mult se duce epe la ea si pe la actualul ei iubit si mai ramanea si peste noapte, nu mai vreau sa lungesc vorba aiurea m-am indragostit de el stateam cu prietenul meu si ma gandeam la el era ingrozitor nu doresc la nimeni asta eu care in viata mea nu am facut asta am inceput sa fac, imi iubesc prietenul dar il simt si departe de mine simt ca el nu vrea o viata cu mine sau poate ca nu ne-am potrivi asa simt, vb pe mess cu tipul acela dar nu foarte des totusi pastram distanta un pic el a obs i-am spus ca am prieten a fost gelos nervos simteam ca tine la mine dar nu eram sigura de el defapt nu eram sigura de niciunul cum sa mai am incerede daca am fost mintitta mereu nu poti sa mai ai increde atunci am zis ca trebuie sa ma schimb si eu un pic si am inceput sa fiu rea stateam cu prietenul meu dar ma gandeam la cel de pe net dar culmea nici nu ma intaleam cu el doar ma gandeam la el.De Paste am fost la prietenul meu dar imi era dor si de cel de pe net asa ca nu stiu ce dracu am avut in cap de am vb la telefon cu cel de pe net il sunam ii dam sms -uri si tot asa, cand prietenu era la serviciu cand sa plec de la el mi-a luat telefonul si a vazut ca i-am dat sms noaptea parca si-a iesit din minti am crezut ca mor mi-a luat nr de telefon al baiatului de pe net i-am spus pe jumatatea adevrul dar nu ma crezut apoi imi este asa de greu sa vb despre asta imi vine sa intru in pamant de vie. Nu am mai vb cu baiatul de pe net nu l-am sunat am intra pe mess si i-am spus povestea nu a zis mai mult nimik dar sigur nu ia picat bine aseara a sunat prietenul meu la el a raspuns era la foasta lui nevasta nu stiu ce a vorbit defapt nu stiu totul dar am inteles ca ar fi zis ca este insurat si a vb si cu nevasta lui ia spus ca este taximetris si in rest nu mai stiu nu mai mi-a zis prietenul meu acum ma crede ca umblu cu taximetristi insurati lucru ca care nu l-am facut niciodata nici barbati insurati nici pe taxi dar asta este viata acum le trag nu stiu cum va fi.Am ajuns la o concluzie ca am ajuns un monstru o mincinoasa o tarfa si cum mai vreti voi nu m-am intalit niciodata cu baiatul de pe net nu m-am culcat cu el dar eu ma simt o usuratica din fata buna care nu mintea nicodata si nu insela am ajuns asa am zis ca poate am mai mult noroc dar este la fel . sper ca nu v-am plictisit si imi cer scuze pt scris dar sunt foarte suparata si trista . Cred ca am sa raman singura toata viata
llilyana54
Postat pe 10 Aprilie 2010 17:35
Maturizeaza-te...povestea e ca o joaca de copil , ceva nevinovat ..dincolo de asta , am certitudinea ca nu esti pe deplin multumita cu cel prezent in viata ta, exista undeva o fisura..pt ca altfel nu ai dori sa cunosti pe alticineva daca totul ar fi perfect..dar oricum , povestea ta nu e atat de grava , gandeste-te ce-ti doresti , ce vrei de la o relatie, ce vrei de la partener, il iubesti sau nu..te iubeste sau nu , te complaci sau nu....clarifica-ti lucurile astea. Cat despre taximestrist un alt barbat din categoria ,,papagal" adica : neserios , dornic de aventura si ,,elemente de noutate" stii tu ..:-) Deci ala e irelevant,pe bune:-)

Succes!
reyya
Postat pe 10 Aprilie 2010 17:45
Ia de aici cateva ,,,,,,,,,, si cateva..................ca duci mare lipsa. Mi s-au incrucisat ochii.
Doara
Postat pe 10 Aprilie 2010 17:47
iti faci prea multe probleme.
Lasa-i pe amindoi si gaseste unul care sa ii cumuleze...
quasaria
Postat pe 11 Aprilie 2010 02:44
si care e ideea?...dar mai pe scurt.....ca-mi fug ochii...
tutankhamon
Postat pe 11 Aprilie 2010 02:50
hai ma fetele, eu am citit tot...fata asta e o copila nevinovata, parca a trait in copac pana la varsta asta.

lily, la varsta asta trebuie sa incepi sa te gandesti la casatorie si copii, daca nu esti pe deplin fericita si multumita cu prietenul tau, lasa-l nu merita....nu mai dramatiza atata cu taximetristul ala, n-ai avut nici o relatie cu el cum doamne iarta-ma poti sa-ti zici tarfa? esti copila, revino-ti odata.

si nu mai fii asa disperata sa-ti gasesti iubirea, vine ea singura gand nici nu te astepti.
nelly05
Postat pe 11 Aprilie 2010 11:37
cred ca//i/ai dat prea multa putere prietenului tau...dupa cum ai zis prieten...deci nu e sot...si nu prea avea dreptul sa faca ce a facut....mie nu imi plac scenele astea..in care un el...temporar(deci nu definitiv)...are tupeul sa faca ce ar face un sot gelos!!..adica daca nu te/ai maritat inca..cum se zice...cred ca ai tot dreptul sa mai cauti...dar tre sa fii prudenta ..in ce stil o faci!!..
...deci...parerea mea despre prietenul tau...din ce ai povestit tu ca a facut...este ca nu e decat un mare dobitoc...langa care nu are rost sa stai pentru ca...daca acum aface asha...inseamna ca daca te/ai marita cu el...n/ar face decat sa iti dea omoru...totusi stau si ma gandesc ca...iti cauti sot ..nicidecum paznic!!!...si asta poti sa i/o zici si lui in fatza!!!
andreea_n_c
Postat pe 13 Aprilie 2010 10:45
Eu nu intelg cum poti avea asa o parerea despre tine ..ia singura si gandeste-te ce parere ne-am facut noi ?
te compatimesti ,ceilalti din jurul tau te vor compatimi,te consideri ''tarfa'',altfel nici noi nu te putem vedea ,pt ca asta arati .
deci ..hai sa fim seriosi..un monstru ??? nu ai facut nimic grav,ce atata caz pentru nimic ?pentru un barbat,pentru barbati ?
eu ti-as da un sfat :sa incerci sa fii mai buna cu tine insuti ,mai increzatoare in fortele tale ,mai puternica psihic si sa arati asta celor din jur ,sa arati ce calitati ai si sa te mandresti cu tine ,iar in modul asta vei atrage oameni care sa stie sa te pretuiasca ,nu papagali care nu te merita .
te-am pupat
flordavis
Postat pe 13 Aprilie 2010 11:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa il fac pe iubitul meu sa ma ierte? 7 De la: pantera_neagra 23 Iulie 2011 23:54
poate exista prietenie stransa intre persoane de sex opus? 26 De la: aurel_relu 9 Martie 2011 02:24
si eu trec prin aceeasi situatie 47 De la: garbo005849 27 Iulie 2009 11:55
... raspunsul sotiei 97 De la: zambila 2 Decembrie 2010 09:56
ce parere aveti despre emigrare in canada ? 30 De la: garbo_489443 17 Mai 2018 11:03
Setari Cookie-uri