Ai iertat-o,dar cum te convingi sa mai ai incredere in ea?

E o constatare....
nuti_vio
Postat pe 18 Mai 2010 19:16
as vrea si eu sa spun acelasi lucru..
roby_cado
Postat pe 18 Mai 2010 19:24
Roby, tu chiar vrei sa ti-o iei....?
nuti_vio
Postat pe 18 Mai 2010 19:27
la fundul guooooolll...?

DAAA...

roby_cado
Postat pe 18 Mai 2010 19:29
Cee?......esti maso?
nuti_vio
Postat pe 18 Mai 2010 19:35
Fidelitate inseamna cfr DEX :"cinste, credinta, devotament, statornicie" ... de ce nu ar mai toate astea perfect valabile chiar si in cazul in care s-a intamplat sa "calci stramb"? poate pur si simplu se intampla, te lasi purtat de vant si atat; asta nu inseamna ca dintr-o data esti necinstit, nu mai inspiri incredere, nu mai esti devotat sau statornic...
Eu sunt de parerea englezului : Never say never! ca poate intr-o zi o s-o patesti si sa vedem atunci cum scoti camasa!
moniq_
Postat pe 18 Mai 2010 19:39
De la: nuti_vio, la data 2010-05-18 19:35:07 Cee?......esti maso?


te-ai prins..,ha..?
roby_cado
Postat pe 18 Mai 2010 19:40
Revin dupa ce va imbracati!
AMELYY
Postat pe 18 Mai 2010 19:42
panty_C
Postat pe 18 Mai 2010 19:43
De la: moniq_, la data 2010-05-18 19:39:39Fidelitate inseamna cfr DEX :"cinste, credinta, devotament, statornicie" ... de ce nu ar mai toate astea perfect valabile chiar si in cazul in care s-a intamplat sa "calci stramb"? poate pur si simplu se intampla, te lasi purtat de vant si atat; asta nu inseamna ca dintr-o data esti necinstit, nu mai inspiri incredere, nu mai esti devotat sau statornic...
Eu sunt de parerea englezului : Never say never! ca poate intr-o zi o s-o patesti si sa vedem atunci cum scoti camasa!


eu iti doresc din tot sufletul,sa mai poti vreodata, sa inspiri incredere celui pe care l-ai inselat..,sau cel ce te inseala pe tine,la fel..,sa-ti inspire incredere..
roby_cado
Postat pe 18 Mai 2010 19:43
Amely...doar Roby, e cel care vrea ,, bataie", de la Dorulet....
nuti_vio
Postat pe 18 Mai 2010 19:44
MONIK, eu te-as intreba un lucru. atunci cand iubesti abia astepti sa-l vezi si sa-i simti caldura mainilor..sa-l privesti si sa-i zambesti celui pe care-l iubesti (cu conditia sa-l iubesti ..si nu altceva) mai exista ,,a te lasa purtat de val cu altcineva"?? Intr-o relatie perfecta nu exista fisuri ..daca exista sau au intervenit acea relatie nu mai e reusita din toate punctele de vedere..e preferabil sa o termini fairplay si sa incepi alta ..la mine nu prea functioneaza chestia asta cu ,,m-a luat valul", prefer sa inchei ceva ce nu mai imi place , nu ma mai starneste..decat sa merg mai departe facand compromisuri, recunosc ca sunt o cerebrala :-)
reyya
Postat pe 18 Mai 2010 19:46
multumesc!
la o anumita varsta, sau in urma unor experiente, realizezi ca dragostea pentru un om nu se impiedica de o greseala; dar aici vorbesc de dragostea adevarat, aceea despre care stii ca exista, esti constient de ea si stii ca este impartasita;
nu iau in calcul recidiva, caz total diferit;
si chiar si asa, relatiile dintre oameni sunt, constient sau nu, bazate pe interese comune; atunci cand ele, de o parte sau de cealalta nu mai sunt valabile....... :(
moniq_
Postat pe 18 Mai 2010 19:49
nici nu as putea ramane intr-o relatie duala..nu pot fi cu cineva ..si sa ma ia valul cu altcineva ..sa-i spun aluia ,,s-a intamplat, sorry" ..cum nici din partea lui , evident , nu as accepta asta sau daca as face-o in mod cert nu l-as mai privi la fel..nu pt ca nu as vrea ci pt ca nu AS PUTEA.
reyya
Postat pe 18 Mai 2010 19:49
reyya..,de cand mama dreaq trambitez eu asta pe aici,si sunt perceput(chiar si de catre tine) ca un misogin inrait...,eheee..
roby_cado
Postat pe 18 Mai 2010 19:51
@Reyya
Te invidiez pentru ca inca mai crezi ca asa e viata! Si din tot sufletul iti doresc sa nu afli cum e si altfel; pentru ca atunci vei suferi enorm; "oamenii nu sunt nici buni, nici rai; oamenii sunt oameni; crede doar in ochii mai larg deschisi ca ai tai" spunea Doru Davidovici; asa cred si eu ; ca toti suntem oameni si suntem supusi greselii; daca crezi altfel, inseamna ca incerci sa iubesti omul perfect... daca tu crezi ca el exista.
moniq_
Postat pe 18 Mai 2010 19:52
si Moniq ,sa-ti mai spun un lucru: se poate ,,intampla"..dar fii sigura ca nu e intamplare ci o FISURA..cand se intampla , sa sapi adanc dupa reala fisura. Daca nu exista fisura..atunci acea relatie oricum nu ar fi avut sanse din start , doar ca voi ati insistat sa continuati. Eu asa vad lucrurile, pe mine m-a luat ,,valul" candva..Dar cu sau fara ,,valul meu" :-),relatia era compromisa din cu totul alti factori independenti de acea ,,intamplare" , fisura exista demult ...
reyya
Postat pe 18 Mai 2010 19:54
De la: nuti_vio, la data 2010-05-18 19:44:59Amely...doar Roby, e cel care vrea ,, bataie", de la Dorulet....


cum le stii tu pe toate..

roby_cado
Postat pe 18 Mai 2010 19:55
De la: moniq_, la data 2010-05-18 19:52:31@Reyya
Te invidiez pentru ca inca mai crezi ca asa e viata! Si din tot sufletul iti doresc sa nu afli cum e si altfel; pentru ca atunci vei suferi enorm; "oamenii nu sunt nici buni, nici rai; oamenii sunt oameni; crede doar in ochii mai larg deschisi ca ai tai" spunea Doru Davidovici; asa cred si eu ; ca toti suntem oameni si suntem supusi greselii; daca crezi altfel, inseamna ca incerci sa iubesti omul perfect... daca tu crezi ca el exista.


Am suferit , am fost inselata , am inselat , am iubit , am fost iubita ...nu sunt o idealista Moniq :-)..sunt lucida..dar stiu un lucru : cand ceva se duce dreaku..e dus si simti asta , pur si simplu simti ..(daca iubesti realmente si relatia nu se baza pe alte considerente)
reyya
Postat pe 18 Mai 2010 19:56
...sau poti pierde o persoana care chiar te iubeste pana la capat si totusi, a gresit!
mai, mai, eu ma bucur ca exista atatia oameni care sunt perechea perfecta si nu "inteleg" cu adica sa accepti o greseala a celuilalt :) ; ce sa mai zic?!
moniq_
Postat pe 18 Mai 2010 19:57
Tocmai, ca totdeauna se bazeaza pe considerente; chiar si faptul ca TU iubesti, e unul dintre acestea; daca maine nu mai simti asa, iti mai pasa? NU. Daca tu gresesti si totusi nu poti respira fara acea persoana ai vrea sa te ierte? Eu spun ca da. Dar e numai parerea mea.
moniq_
Postat pe 18 Mai 2010 19:59
ce inseamna ,,a gresi" Moniq?? e vorba de un fucking singular..,,one night stand" sau e vorba de o relatie paralela iubind in 2 ..5 .. parti??
Uite ..sunt cea mai nonconformista persoana dar nu inteleg cum dreaku sa gresesc sa ma trezesc in scula altuia daca il iubesc pe EL..si VICEVERSA E VALABILA, am aceleasi asteptari si de la EL..e corect nu..? :-)
reyya
Postat pe 18 Mai 2010 20:02
De la: moniq_, la data 2010-05-18 19:59:59Tocmai, ca totdeauna se bazeaza pe considerente; chiar si faptul ca TU iubesti, e unul dintre acestea; daca maine nu mai simti asa, iti mai pasa? NU. Daca tu gresesti si totusi nu poti respira fara acea persoana ai vrea sa te ierte? Eu spun ca da. Dar e numai parerea mea.


da, as vrea sa ma ierte..dar nu pot sa-i cer sa si POATA realmente sa o faca..poate isi doreste dar nu poate, stiu ce spun , iubeam pe cineva dar nu am putut sa trec peste o chestiune ..nu am putut , chiar daca am vrut..daca as fi ramas langa el as fi fost nefericta, clar..
reyya
Postat pe 18 Mai 2010 20:04
deci suntem intrucatva, de aceeasi parere... :(
pacat ca triste experiente ne-au condus catre parerile noastre;
da, poti alege sa pleci, dar s-ar putea sa pierzi un suflet care ti-ar fi ramas alaturi pana la capat;
la naiba! niciodata nu stim de fapt cum "stam"! adevarul e ca alegem in asemenea cazuri mai totdeauna cu inima si daca gresim suferim si daca nu tot asa...
dar eu spun ca, daca intelegem ca oamenii nu sunt perfecti, vom fi mai linistiti, vom adopta o atitudine relaxata si ne vom bucura mult mai mult de relatia respectiva pentru ca vom elimina elementul stres; sau cel putin, eu asa am facut:
m-am rugat: da-mi Doamne, un barbat nici frumos, nici destept nici cu bani, dar care sa ma iubeasca mult; si mi l-a dat; nu cer mai mult, pentru ca mi-e frica; ce am cerut mi s-a dat, daca cer prost data viitoare ???
moniq_
Postat pe 18 Mai 2010 20:11
nu cere prost :-) ai grija ce-ti doresti
reyya
Postat pe 18 Mai 2010 20:14
zambila
Postat pe 18 Mai 2010 20:16
faptul ca accept ca cineva are si defecte ..ok..faptul ca incerc sa trec peste ele , ok..dar asta se opreste undeva unde placerea mea de a fi cu el e umbrita de suferinta..si atunci imi cam da cu virgula si plec fara sa privesc inapoi. In iubire e foarte important sa tii cont de ceea ce ii place sau displace celuilalt..normal ca daca imi face ceva ce ma deranjeza stiind vadit ca imi face rau , imi produce suferinta ..evident eu m-as mai gandi daca sa-l iert sau nu...
reyya
Postat pe 18 Mai 2010 20:18
da chiar! ce-mi doresc???
ca toata viata mi-am cam "dorit" sa dau de dracu, scuze, daca merg pe principiul ca am avut ce am cerut... nu pot spune ca nu mi-a placut
moniq_
Postat pe 18 Mai 2010 20:19
Roby, trage pantalonii pe tine ca nu te bat azi. Sunt prea obosita.
Doara
Postat pe 18 Mai 2010 20:20
".. daca cer prost data viitoare ???.."


he he..,deja ne gandim laaaa..."data viitoare"..


roby_cado
Postat pe 18 Mai 2010 20:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
intrebari 66 De la: Melanie 27 Octombrie 2009 18:40
Viata bate filmul 47 De la: ratuscaceaurata 21 Septembrie 2011 17:21
cum sa-l fac sa ma ierte? 351 De la: preciouss 7 Aprilie 2010 21:36
Vreau o prietena.... 77 De la: PerfectStranger 25 August 2013 19:02
simt ca am devenit un monstru 14 De la: luptatoareacurajoasa 15 Aprilie 2010 20:14
Setari Cookie-uri