"MAMA SUROGAT" interzis in Europa?

un copil nu poate trai cu 300 lei da apoi un om mare cu 560
margelatu
Postat pe 5 Mai 2010 16:05
ma pot oferi ca mama surogat am doua fetite perfect sanatoase ma puteti contacta la id irinafelicia30@yahoo.com
irinafelicia30
Postat pe 10 August 2010 18:42
Buna ziua,nu stiu daca fac bine sau nu,sper sa nu mi-o luati in nume de rau,sunt o mamica tanara,cu o nastere normala,fara vicii,sanatoasa,cu analizele facute recent speciale pt fiv,doresc sa ajut ca mama purtatoare o fam aflata in dificultate.adresa pe care pot fi contactata este purtatoaremama@yahoo.com ofer seriozitate,multumesc MENTIONEZ CA AM TOATE ANALIZELE PT FIV FACUTE RECENT
garbo165530
Postat pe 24 August 2010 16:06
Buna ziua,nu stiu daca fac bine sau nu,sper sa nu mi-o luati in nume de rau,sunt o mamica tanara,cu o nastere normala,fara vicii,sanatoasa,cu analizele facute recent pt fiv ma ofer mamica purtatoare pt o fam aflata in dificultate.adresa pe care pot fi contactata este purtatoaremama@yahoo.com ofer seriozitate.MENTIONEZ CA AM TOATE ANALIZELE PT FIV FACUTE RECENT
garbo165530
Postat pe 24 August 2010 16:11
Tanara de 32 de ani, clinic sanatoasa, imi ofer disponibilitatea de a deveni mama purtatoare. Mentionez ca am o familie stabila si o fetita de 4 ani nascuta natural.Nu sunt fumatoare si nu consum alcool ,pe perioada sarcini renunt si la cafea la fel cum am facut cand am fost insarcinata cu fetita.Pret 35000 euro negociabil. Informatii la ID.oorfea@yahoo.com CLUJ
orfea
Postat pe 25 Octombrie 2010 16:37
orfea...ar trebui sa stii in ca in Romania procedura mamei surogat nu este inca foarte bine reglementata din punct de vedere juridic.
In al doilea rand cea care va apela la o ,,mama surogat" va trebui sa dovedeasca ca se afla intr-una din aceste situatii :instalarea menopauzei, varsta materna inaintata, insuficienta ovariana prematura, boli genetice ale mamei, ovare polichistice, tratamente chimioterapeutice (care pot distruge functionalitatea ovarina),afectiuni legate de uter, precum o histerectomie, fibrom uterin, boli congenitale .

Din punct de vedere juridic mama surogat e considerata mama copilului urmand a fi indeplinita procedura adoptiei cu efect deplin .

Cat despre ,,puterea banilor"....e mult de spus :-))
reyya
Postat pe 25 Octombrie 2010 16:45
Am 33 ani un copil sunt casatorita si doresc sa fiu mama purtatoare pentru un cuplu in dificultate . 25000 euro
visis89 @yahoo.com
visis
Postat pe 27 Octombrie 2010 17:57
Buna Claudia !Am citit povestea ta,chiar daca este in urma cu un an si mi-as dori sa iau legatura cat mai urgent cu tine.Ma numesc Simona , sunt din Craiova si am aceiasi problema ca si tine. Contacteaza-ma te rog la nr de telefon 0758402232.
garbo195252
Postat pe 10 Martie 2011 16:29
Sanatoasa , casatorita , curata aspect fizic placut ,nu am vicii mama unui copil de patru ani nascut natural , doresc sa fiu mama purtatoare. Ofer si cer seriozitate. Sunt din judetul Cluj inf la adresa caaryy93@yahoo.com
evanjelina
Postat pe 16 Martie 2011 08:40
Buna,eu am apelat la clinica de specializare din Kiev pentru a urma un tratament cu donare de mitocondrii, din cauza varstei avansate pe care o am. Inainte m-am gandit sa apelez si eu la " mama surogat" dar cei de la clinica mi-au recomandat sa urmez aceasta terapie cu incredere.
Daca nu ar fi mers tratamentul FIV as fi recurs si eu la "mama surogat" ca o ultima solutie.
garbo_499309
Postat pe 29 Mai 2019 10:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cicinel 8 De la: Begonia 4 Februarie 2010 13:51
ma simt la capatul puterilor,mi-e teama de o cadere nervoasa 12 De la: eladaela 8 Octombrie 2009 18:44
vreau sa fiu mamica 44 De la: garbo_446242 18 Februarie 2019 07:32
Cazare in Szeged 1 De la: garbo_5748 21 Iulie 2012 10:03
As vrea sa stiu de unde se poate comanda medicamentul ,,Transfer Factor Plus" 2 De la: cricat 21 Martie 2011 19:02
Setari Cookie-uri