Care sunt cele mai ciudate moduri de a se manifesta orgasmul la femei?

ACEASTA METODA NU ESTE CIUDATA ,CI UN REALA. METODA CEA MAI EFICACE ESTE ,ATINGEREA ZONEI G (Grafenberg-cel care a descoperit aceasta portiune ,foarte excitabila pt. femei.)
alexandru_revnic_yahoo_com
Postat pe 10 Aprilie 2010 19:34
da...din carti :-)
reyya
Postat pe 10 Aprilie 2010 19:36
Si inainte de nenea asta femeile n-aveau orgasm? Saracele!
Doara
Postat pe 10 Aprilie 2010 19:40
De la: garbo060390, la data 2010-04-10 17:36:35
De la: eu_vio, la data 2010-04-10 16:10:41... in puii mei !!! si daca n-ai decat un neuron , printre ce sa strabati ?
deci...io n-am cum sa am vreodata orgasm din ala psihic ???

Poate gasesti sa cumperi inca
unul...si astepti sa se reproduca...
vei avea si posibilitatea sa te lamuresti cu orgasmul psihic

pai de unde , mami , ca vad ...ca , dupa atatea orgasme psihice , nici al tau nu s-a reprodus !
continua in ritmul asta si....poate...se divide ( macar ) al tau
eu_vio
Postat pe 10 Aprilie 2010 20:15
buna tuturor. eu cred ca toate femeile vor sa discute despre asta, dar totusi nu o fac de teama ca cineva le-ar putea rade in nas. si voi veti rade de mine, dar putin imi pasa... eu nu merg la bors la nimeni... asa ca, incerc un raspuns...
la barbati, orgasmul vine in acelasi timp cu ejacularea, mai mereu. barbatii ma pot contrazice, daca vor. eeee, in schimb la noi, femeile, e cu totul alta poveste... nu stiu cum sunt celelalte, dar la mine e cam asa...
am avut si am numai orgasm clitoridian.... cum se manifesta?? mi-i se ridica tensiunea, apoi are loc descarcarea in sine, care se manifesta printr-un tremurat de la bazin in jos. intensitatea, insa e diferita de fiecare data. nu am mai auzit la nimeni asa ceva, nici nu am mai citit undeva o chestie asemanatoare, nici nu am mai intrebat pe nimeni pana acum, dar cred ca partenerului i se pare caraghios, ceea ce ma face sa ma gandesc ca sunt eu anormala. acum, daca binevoiti, astept de la voi sfaturi, leacuri, nr de telefon de la sexologi, psihologi sau chiar psihiatrii.
multumesc ca ati avut rabdarea sa cititi ce am scris mai sus.
garbo039641
Postat pe 10 Aprilie 2010 22:08
Imi pare rau, dar eu nu-ti pot raspunde pentru ca mai am nevoie din cand in cand de borsh.
Doara
Postat pe 10 Aprilie 2010 22:13
scrichy
Postat pe 10 Aprilie 2010 22:15
maiii...parcaa prefer liliacul si eu...acuma deh
fleurdelis
Postat pe 10 Aprilie 2010 22:18
Cred ca cel mai intalnit mod de manifestare e cu tremuratul corpului si acea descarcare de intensitate si cu o intarire a feselor si mameloanelor!Ptr.ca fiecare femeie simte in felul ei orgasmul face ca sa existe diferite feluri de a trai un orgasm,insa depinde mult si de priceperea partenerului in a stimula zonele erogene!Va doresc orgasme cat mai intense si de lunga durata!Si aviz celora care mai si tipa de placere:si asta e un mod de exteriorizare a orgasmului asa ca nu trebuie sa existe retineri !
florin_c76
Postat pe 11 Aprilie 2010 01:55
stau si ma intreb ce placere diabolica si nebuna au unii sa stea sa bata apa in piua cu orgasmele astea si cu toate legate de sex...pe bune, parca ar fi un subect tabu pentru unii, care incearca sa-i traga de limba pe cei care au descoperit buricul pamantului sexuat....de cand lumea si pamantul, barbatul si femeia fac sex/dragoste/se acupleaza/se imperecheaza/se f u t .....

dar parca niciodata ca acuma, in secolul XXI nu au fost atatea intrebari despre ce, cum , in ce fel si in ce mod......fiecare are intimitatea lui si fiecare se manifesta in alt fel...punct...ce o tot mai leorbaiti atata la variatiuni triste la aceeasi tema, si mai trista....pentru unii care nu obtin atat de usor raspunsuri de la noi...


p.s pentru domnul care zice ca nu suntem f u t u t e ....suntem, nene...dar avem decenta sa tinem viata noastra sexuala intre patru pereti si nu sa batem toba despre cum si cat si in ce fel o facem...
tutankhamon
Postat pe 11 Aprilie 2010 02:39
De la: augustin, la data 2010-04-10 14:30:21Orgasmul se manifesta diferit de la om la om ,eu unu as dori sa te vad strigind de placere cind savurezi momentul tremurind, dar pentru asta sigur ar trebui ceva mai mult ,si anume ,sa te cunosc , ce spui ne vedem spre a ne cunoaste sau mai inainte pregatim orgasmul ? in caz ca nu vei avea orgasm ,( si nu cred ca se pune problema ) ai ramine cu amintirea unei seri frumoase in care am constata amindoi ca esti frigida ,si atunci ai putea sa-ti deschizi un nou topic ,pentru doamnele fara orgasm ,succes .

augustin, nu exist femei frigide doar brbai nepricepui
iulia_TM
Postat pe 11 Aprilie 2010 10:17
nu inteleg de ce acest subiect ar trebui sa fie tinut tabu..din contra ar trebui mai mult dezbatut pe tema lui ..cred ca multe dintre noi femeile nu stim ce este un orgasm si asta din cauza ca ne ferim sa vorbim despre acest subiect.
garbo065737
Postat pe 11 Aprilie 2010 10:35
tutankhamon

17482 mesaje
Membru din: 21/11/2007
Postat pe: 11 Aprilie 2010, ora 02:39 Citeaza Raspunde


stau si ma intreb ce placere diabolica si nebuna au unii sa stea sa bata apa in piua cu orgasmele astea si cu toate legate de sex...pe bune, parca ar fi un subect tabu pentru unii, care incearca sa-i traga de limba pe cei care au descoperit buricul pamantului sexuat....de cand lumea si pamantul, barbatul si femeia fac sex/dragoste/se acupleaza/se imperecheaza/se f u t .....

dar parca niciodata ca acuma, in secolul XXI nu au fost atatea intrebari despre ce, cum , in ce fel si in ce mod......fiecare are intimitatea lui si fiecare se manifesta in alt fel...punct...ce o tot mai leorbaiti atata la variatiuni triste la aceeasi tema, si mai trista....pentru unii care nu obtin atat de usor raspunsuri de la noi...


p.s pentru domnul care zice ca nu suntem f u t u t e ....suntem, nene...dar avem decenta sa tinem viata noastra sexuala intre patru pereti si nu sa batem toba despre cum si cat si in ce fel o facem.




Cred ca este o observatie corecta,inteligenta si de mult bun simt din partea doamnei...sunt de acord cu tot ce a subliniat,mai multa decenta nu ne-ar strica nici pe acest forum.

Iar pentru cine vrea intr-adevar sa stie si sa se informeze cat mai exact, prietenul google este la indemana oricui:
http://www.kudika.ro/articol/relatii/2549/Cele-7-tipuri-de-orgasm-feminin.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Orgasm
http://club.fetishmagazin.ro/index.php?option=com_content&view=article&id=96&Itemid=98
Am copiat cateva exemple pt lenesi...Si google nici macar nu s-a rusinat sa-mi raspunda...ba a mai si tradus articolele...
mark_on
Postat pe 11 Aprilie 2010 10:45
tutankhamon, mark_on, bine punctat.
anirica
Postat pe 11 Aprilie 2010 10:50
si iaca asa, tuth si mark au pus capat orgasmului topicului. mai, voi sunteti moartea pasiunii
si_totusi
Postat pe 11 Aprilie 2010 11:44
De la: bluelight, la data 2010-04-09 21:27:53
garbo002407
Postat pe 11 Aprilie 2010 14:18
hei, salut!!!!!
m-ati facut sa rad!!!!!!!!!!!!!!!!! si pana la urma cum ramane cu orgasmu ala.... vb cineva de el au ba?
mi400ki
Postat pe 11 Aprilie 2010 14:22
suntem ocupate,am trecut la practica
scrichy
Postat pe 11 Aprilie 2010 14:25
nuti_vio
Postat pe 11 Aprilie 2010 14:39
De la: garbo065737, la data 2010-04-11 10:35:34nu inteleg de ce acest subiect ar trebui sa fie tinut tabu..din contra ar trebui mai mult dezbatut pe tema lui ..cred ca multe dintre noi femeile nu stim ce este un orgasm si asta din cauza ca ne ferim sa vorbim despre acest subiect.

Povesteste tu cum faci, de cate ori gemi, cum, cum misti bazinul si de cate ori. Hai ca te vad mai destupata la minte ca mine.
Doara
Postat pe 11 Aprilie 2010 14:41
dorulet, fata zice "nu stim". cand zici asa vorbesti despre tine ...
bluelight
Postat pe 11 Aprilie 2010 14:46
Pai da, dar daca povesteste cum face poate s-o lamuri si ea. N-auzi ca vrea dezbatere?
Doara
Postat pe 11 Aprilie 2010 14:49
subiectul asta trebuie dezbatut in pat cu partenerul. si dezbateti si dezbateti pana va lamuriti.
anirica
Postat pe 11 Aprilie 2010 14:55
dor ...desteapt.o .nici nu as putea sa descriu orgasmul dar poate o faci tu ca prea le sti pe toate...
garbo065737
Postat pe 11 Aprilie 2010 14:56
mia da tuuu....daca nu stii de gluma...totusi....stai chill si nu jigni pe nimeni, daaa???
fleurdelis
Postat pe 11 Aprilie 2010 15:00
mie, la felul in care e pusa intrebarea din titlul top. mi se pare ca o chestie de pus la cartea recordurilor.

737, ti s-ar parea normal sa incurajeze discutii penibile??
bluelight
Postat pe 11 Aprilie 2010 15:01
na, ca m-am balbait si nici n-am vazut . imi pica netu ' ca....
bluelight
Postat pe 11 Aprilie 2010 15:06
Eu nu pot sa descriu, am mai spus doar. Din cand in cand mai merg la borsh la cate una, alta. Dar, ma bucur ca ai remarcat ca-s desteapta.
Doara
Postat pe 11 Aprilie 2010 15:10
De la: Dor_marunt, la data 2010-04-10 19:40:32Si inainte de nenea asta femeile n-aveau orgasm? Saracele!

pai nu! ca dupa aia s-o montat, punctul ala... pana atunci, era asa...un fel de bulibaseala. nu stia nimeni ca-i orgasm, sau organizatie.
Reflex
Postat pe 11 Aprilie 2010 15:54
De la: bluelight, la data 2010-04-11 15:01:41mie, la felul in care e pusa intrebarea din titlul top. mi se pare ca o chestie de pus la cartea recordurilor.

737, ti s-ar parea normal sa incurajeze discutii penibile??


Nu e normal sa incurajezi discutii penibile...nici nu vreau asta dar de ce sa inchizi un subiect cand ai putea sa dai sfaturi( nu neaparat cum sa tipi sau alte aberatii )simplu ar fi sa indrumi nu sa razi de cel care nu stie ...sau cel mai bine poti sa treci mai departe de subiect ..nu ne obliga nimeni sa raspundem.
garbo065737
Postat pe 11 Aprilie 2010 16:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vrei sa vezi cat esti de inteligent/a? 1 De la: mimosa 6 Iunie 2009 11:36
CURIOZITATI 14 De la: KNIGHT_31 25 Decembrie 2010 22:32
Banc 1 De la: adrianna 27 Ianuarie 2010 07:05
castiga un dolar pe fiekre click ce primesti... 1 De la: Dydylina 20 August 2009 15:14
Confort la cele mai mici preturi 3 De la: iqart 19 Decembrie 2009 20:22
Setari Cookie-uri