Care sunt cele mai ciudate moduri de a se manifesta orgasmul la femei?

Nici pe tine nu te obliga nimeni sa citesti. Scrie ce vrei sa scrii, desfasoara-te cum vrei. E un forum public si spun sau nu spun ce vreau.
Doara
Postat pe 11 Aprilie 2010 16:58
DORULET sti cand sunt eu rautacioasa...(. asa cum esti tu acum )cand nu am orgasm. da sa nu mai spui la nimeni.pup.
garbo065737
Postat pe 11 Aprilie 2010 17:49
Mi-ai tinut tu socoteala? Ma bucur. Sa-mi mai spui ca poate mai uit si eu. Om sunt doar.
Doara
Postat pe 11 Aprilie 2010 18:04
sincer un orgasm este un simt foarte placut ,simti ca,traiesti si ca,acel cineva te face fericita.inceputul este placut si mai ales sfarsitul cel mai puternic ai vrea sa nu se mai termine niciodata.asta sigur este pentru cei care cunosc frumosul amor trupesc.totul se face cu partenerul dorit si reciproca nimic intamplator.sa nu ne batem joc de iubirea celor doua trupuri pentru ca,este singurul mod de a defini gustul dragostei trupesti"oragsmul".si pentru cei fara simturi sa il invete asta este sfatul meu.....
garbo098853
Postat pe 11 Aprilie 2010 20:45
Touche garbo098853 !!
garbo009559
Postat pe 11 Aprilie 2010 21:12
sper ca,ti a placut?
garbo098853
Postat pe 11 Aprilie 2010 22:01
ahaaa
fleurdelis
Postat pe 11 Aprilie 2010 22:17
Super raspundul cu ultimele cifre din cont si cu orgasmul declansat de ele
Anel
Postat pe 12 Aprilie 2010 08:44
De la: garbo098853, la data 2010-04-11 20:45:18sincer un orgasm este un simt foarte placut ,simti ca,traiesti si ca,acel cineva te face fericita.inceputul este placut si mai ales sfarsitul cel mai puternic ai vrea sa nu se mai termine niciodata.asta sigur este pentru cei care cunosc frumosul amor trupesc.totul se face cu partenerul dorit si reciproca nimic intamplator.sa nu ne batem joc de iubirea celor doua trupuri pentru ca,este singurul mod de a defini gustul dragostei trupesti"oragsmul".si pentru cei fara simturi sa il invete asta este sfatul meu.....


GRAZIE!In sfarsit cineva care tine cont de tema propusa initial...oare chiar este atat de greu sa tinem cont ca doamna sau domnisoara care a propus aceasta tema isi doreste niste raspunsuri cat mai aproape de adevar?!Sa fim seriosi,nu cred ca cineva propune o tema de discutie fara a avea un interes direct...probabil dumneaei are oarece probleme sau nelamuriri legate de acest ''controversat orgasm feminin''si a deschis acest subiect in speranta ca noi o vom ajuta sa se edifice?!
Oare este chiar asa de greu sa fim amabili sa-i raspundem fara a fi caustici?!


Orgasmul superficial este mai mult un fenomen genital i reflex, manifestat prin anumite contracii ritmice ale muchilor perineului. n cazul femeilor orgasmul superficial este provocat de stimularea zonelor erogene extravaginale i n special a clitorisului i este asociat cu o contracie a muchilor coapselor i abdomenului, cu o stare de team, tensiune psihic, imobilitate vigilent i ateptare tensionat a orgasmului. Adesea este nsoit de o senzaie de mpingere ctre n jos a muchilor, precum un piston, care apare mpreun cu impulsul de a descrca rapid, de a expulza ceva afar ct mai repede cu putin. De fapt, multe femei care experimenteaz acest tip de orgasm atest descrcarea n acelai timp a gazelor din intestin sau din vagin (n caz c acestea existau), sau chiar a urinei din uretr. Aceast form de orgasm este asociat cu tendinele egoiste i cu masturbarea (la fel i n cazul bbailor), i este foarte frecvent n zilele noastre. Ea este localizat n ntregime la nivelul zonei genitale i din aceast cauz este parial i incomplet. Deoarece senzaia de plcere nu se rspndete n ntreaga fiin, acest tip de orgasm atunci cnd nu este nsoit i de alte forme de orgasm este de multe ori nesatisfctor i las n urm o stare de frustrare i nemplinire.

Orgasmul profund este o form mult mai complet de orgasm, asociat n cazul femeilor cu stimulri vaginale profunde i care prezint adeseori faze paroxistice avnd urmtoarele manifestri: ipete, lacrimi, oprirea respiraiei, unduiri profunde ale muchilor vaginali i uterini care se rspndesc n tot corpul i o dat cu ele apare o stare profund de satisfacie i relaxare. Aceast form de orgasm se poate datora unei mari extinderi a stimulrii simultane a tuturor zonelor erogene. n felul acesta orgasmul profund i pierde caracterul genital i se rspndete mbttor n ntreg corpul. Localizarea zonelor erogene, modurile de a le masa i a le stimula, trebuie s fie studiate n detaliu pentru a provoca iubitei sau iubitului stri ct mai intense de plcere care furnizeaz un veritabil combustibil pentru racheta contiinei ce tinde s urce spre stri cosmice de contiin. Studiind n continuare i celelalte tipuri de orgasm, va deveni i mai evident de ce formele profunde de orgasm sunt cele care conduc n TANTRA-YOGA la strile cele mai complexe i nalte de contiin.


Orgasmul clitoridian este local, superficial, extern i creeaz la nceput un fals sentiment de nondependen legat de ideea c nu depinde de prezena brbatului. n orgasmul clitoridian are loc aa numitul efect de cort descris de sexologii Masters i Jhonson i care const n ascensiunea uterului n abdomen i dilatarea prii profunde a vaginului. Forma rezultat a vaginului este ca cea a unui cort cu vrful n jos. Potrivit tradiiei tantrice, orgasmul clitoridian este n legtur cu o predominan a energiei solare YANG, i astfel femeile care triesc numai acest tip de orgasm i dezvolt n aur o energie dinamic i efervescent dar totodat amplific egoismul i masculinitatea. Trebuie s remarcm aici c acest tip de orgasm este n legtur cu energia unui centru secundar de for numit YONI CHAKRA situat ca proiecie n planul fizic n zona clitorisului la femeie i n zona de inserie penian la brbat i a crui energie este destul de greu de controlat. Aceast form de orgasm poate fi corelat i cu alte forme de orgasm, cum ar fi cel vaginal rezultnd orgasmul clitorido-vaginal.
Orgasmul vaginal are dou forme distincte:

Orgasmul vaginal inferior localizat n zona perineului, la intrarea n vagin i care este nc exterior i incomplet si de asemenea, problematic n privina controlului.
Orgasmul vaginal (normal) profund mai complex i mai satisfctor.Din pcate - din lipsa unei instruiri adecvate, marea majoritate a femeilor nu ajung pe parcursul ntregii lor viei s triasc aceast form de orgasm. Ea se manifest prin contracii vaginale clare i puternice i este nsoit adeseori de o abunden considerabil a fluidelor sexuale.
Orgasmul generat de faimosul punct G (G de la Graffenberg Ernest, sexologul modern care a redescoperit aceast veche informaie) este inclus i el aici. n urma studiului realizat de Graffenberg, punctul G a fost localizat la toate femeile examinate la aproximativ 5,5 cm de orificiul vaginal extern (de deschidere), pe peretele anterior vaginal, chiar n spatele osului pubian. Se consider c punctul G reprezint un vestigiu feminin echivalent prostatei masculine (care nconjoar colul vezicii urinare), avnd aceeai origine embriologic ca i prostata. La atingere punctul G sugereaz forma unui bob de fasole, iar n urma stimulrii sale poate deveni de 3-4 ori mai mare. Volumul su nu este direct proporional cu starea de excitabilitate. Acest punct de excitaie poate s fie atins atunci cnd femeia este abordat pe la spate n timpul actului amoros.

n Occident poziia amoroas cea mai rspndit este cea n care femeia este culcat pe spate iar picioarele ei rmn sprijinite deasupra umerilor iubitului. n aceast situaie penisul nu mai atinge punctul G pentru c se descrie astfel un unghi foarte deschis.

n cazul brbailor glanda prostat deine atributele unui punct G. Stimularea ei se poate realiza prin masarea uoar a peretelui rectal anterior pn la atingerea strii de orgasm de tip G.

n cazul femeilor care nu aplic continena sexual, orgasmul de tip G este nsoit de senzaia stringent de a urina i de expulzarea prin uretr a unui lichid a crui compoziie chimic este identic cu cea a lichidului spermatic masculin, cu excepia spermatozoizilor. Lichidul ejaculat de ctre femeie prin uretr este mult mai limpede, mai alb i mai puin mirositor dect urina. Propria lor ejaculare pune adesea femeile ntr-o situaie oarecum jenant, ele creznd c urineaz. n netiin de cauz, partenerii le reproeaz aceasta, ducnd ulterior la obinuina ca femeia s-i reprime acest tip de orgasm.

Redescoperirea punctului G arat c centrul genital erotic nu este unic. n realitate exist cel puin doi centri sexuali: clitorisul i punctul G aa cum la brbat exist penisul i prostata. Existena prostatei ca centru de stimulare erotic reprezint una din cauzele pentru care unii brbai accept raporturile homosexuale, fr s cunoasc dinainte consecinele grave la nivel psihic i comportamental.

n orgasmul de tip G uterul pare s fie mpins n jos, n timp ce partea superioar a vaginului se comprim. Femeile care nu au realizat continena n timpul orgasmului de tip G, descriu acest fenomen ca o mpingere ctre n jos, ca pentru un act de defecaie. Aceast und descendent de contracii musculare asociate, indic i sensul descendent al energiilor sexuale, contrar sensului sublimrii energiilor transmutate, care eleveaz fiina i o nal ctre perceperea nivelelor de contiin elevate. Se relateaz frecvent n aceast situaie n care energiile sexuale sunt mpinse n jos, c stimularea digital a punctului G face ca degetul introdus s fie expulzat din vagin din cauza mpingerii n jos a organelor abdominale. Acest fenomen a fost denumit efect n A.

Orgasmul cervico-uterin este orgasmul tipic tantric cel mai profund i cel mai complex, ns destul de rar ntlnit. Cnd stimularea vaginal i contraciile sunt suficient de puternice i de profunde, ele urc spre cervix i spre abdomen i se transform ntr-o serie de vibraii lungi i blnde care se rspndesc ca un nectar extrem de plcut n tot corpul i mai ales n sus, spre zona capului. Aceste unde induc uneori un fel de orgasm n afara corpului, care poate conduce n cele din urm la anumite forme de extaz.Uneori, pentru deblocarea acestei forme de orgasm, femeia are nevoie ca iubitul s adopte anumite posturi sexuale favorabile, care permit o penetrare profund.

innd cont c aceast form de orgasm este ntr-o mare msur de natur subtil, femeile pot s nvee s-l produc la voin, chiar fr stimulare direct, printr-o concentrare adecvat. n acest caz controlul muchilor vaginali joac un rol aparte. Este recomandat ca practicanii tantrici s triasc ct mai des aceast form de orgasm, pentru obinerea unor stri de contiin excepionale.

Orgasmul total condenseaz toate celelalte forme de orgasm i necesit o dinamizare erotic extrem de puternic i o disponibilitate amoroas extrem de mare. Fiinele care pot s triasc acest tip de orgasm pot intra n stri spirituale foarte nalte i pot astfel experimenta triri cu totul excepionale.

liliana_redai
Postat pe 12 Aprilie 2010 11:50
nota 10 pentru copy-paste.....dar sunt doua probleme....
1. materialul documentar audio-video....lipsa la apel...
2. sa-i ceri domnisoarei care a deschis topicul sa-ti si explice daca a citit si inteles ceva....succint...pe idei principale....eventual cu exemplificari...tot audio-video....

p.s. sfatul sotului meu....pune-o dom'le la o proba practica, sa vezi daca a invatat ceva....
tutankhamon
Postat pe 13 Aprilie 2010 01:39
Cele mai ciudate manifestari sunt corporale si verbale (sau mai degraba onomatopeice)...
O zi buna tuturor (chiar daca azi e marti si 13 pe deasupra! )
Raisa77
Postat pe 13 Aprilie 2010 08:56
ma doare capul cand va aud...ce va mai place sa bateti apa in piua..si sa faceti bascalie....vai vai
ankamaria18
Postat pe 13 Aprilie 2010 22:17
liliana le stie ca la carte


dar stim ca teoria ca teoria dar practica ne omoara
LILO
Postat pe 13 Aprilie 2010 22:20
anka maria...si pe mine ma cam doare capul cand vad ca se scrie:

SAT-I in loc de SA-TI

si ma doare tare
LILO
Postat pe 13 Aprilie 2010 22:22
las-o draga ca e doamna profesoara si ne bate cu linia la palma....
tutankhamon
Postat pe 13 Aprilie 2010 22:25
Dar de orgasmul olfactivo-gustativ ati auzit?
E ala care il au unii cind maninca ceva buuun si placut asezonat!!!!
Ciresica
Postat pe 14 Aprilie 2010 00:56
ciresicooo...dar de ala pe neve si nefe ai auzit????....asa am acuma cand ma uit la serial, la un tip beton...the mentalist....
tutankhamon
Postat pe 14 Aprilie 2010 01:02
Tuty, cind te uiti la filme de aste cu suspans "emotional" ia-ti barbatu' de o aripa, arunca-l in pat si arata-i tu lui ca si cind i-ai arata ALUIA.....
Ciresica
Postat pe 14 Aprilie 2010 04:25
citesc mailurile, vad titlul si decid sa nu sterg e-mailul de la Garbo :D cum faceam de obicei
imi place tema.
numai mesaje deplasate, departe de topic - pana la tine, liliana. nu stiu daca practici Tantra sau mai specific - continenta sexuala, insa eu practic. mi se pare de depaaaarte cel mai hot, incitant, interesant (putin spus) subiect de pe planet Earth. http://www.garbo.ro/comunitate/forum/post_reply/7973.html#
:P
am si anumite conspecte - pentru cele care doriti - scurte, dar foarte bine explicate, la nivel de "incepatoare". acum un an am fost si eu incepatoare in ale continentei, iar de atunci toate s-au transformat in viata mea. este o mare cheie.
pentru care doriti, add me - mess: tamara_zkk
big hug, multa iubire si stari inalte
divine_sparkle
Postat pe 14 Aprilie 2010 16:37
,,conspectele" au fost culese pe cale empirica sa intelegem?
reyya
Postat pe 14 Aprilie 2010 16:39
reyo...
ca folcloru',mami....din popor...
preciouss
Postat pe 24 Aprilie 2010 21:25
stiti vorba aia? cine nu ajunge la struguri spune ca-s acri!!!! .fiecare femeie are modul ei de a avea orgasm!nu vorbim si de cele frigide!!! pacat de ele ca nu stiu ce e ala orgasm!!!vad ca toti au luat subiectul asta in ras! de ce?
nali
Postat pe 25 Aprilie 2010 08:45
fleurdelis
Postat pe 25 Aprilie 2010 17:04
Ca sa se mire lumea "destupata la minte" 613.
Doara
Postat pe 25 Aprilie 2010 19:59
poate ca la unele asa se manifesta orgasmul: prin ras!!!ha-ha-ha!
sora_ilsi
Postat pe 25 Aprilie 2010 20:03
am crezut ca 613 e vreo pozitie,ceva
elodia
Postat pe 25 Aprilie 2010 20:05
O fi si pozitie.
Doara
Postat pe 25 Aprilie 2010 20:06
Sparkle, ai facut scintei cu mesajul tau.
Sterge-ti contul fetitza ca sa nu ia foc cineva pe aici de la scinteile tale.
Ciresica
Postat pe 26 Aprilie 2010 19:35
047...esti tare frate......daca poti face o femeie la telefon sa aibe orgasm...ma inclin...
tutankhamon
Postat pe 27 Aprilie 2010 22:35
Salut! Eu am un orgasm mai ciudat! E super tare si vine in max 10 min dar dupa asta incep sa PLANG! Sa nu va inchipuiti ca ma doare ceva si de asta plang, e o descarcare totala, emotii.......cativa parteneri s-au speriat....
nancy_blue
Postat pe 28 Aprilie 2010 21:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SARBATORI FERICITE ! 137 De la: Celleste 28 Decembrie 2009 08:32
cand iubitul tau devine un inger! 3 De la: loveactually 1 Septembrie 2009 22:20
Sa ne rasfatam cu iesirea la un SPA 12 De la: Ciresica 18 August 2011 02:59
Despre fiinta umana 52 De la: garbo_466560 4 Iunie 2017 12:17
e-Tzatza 62 De la: iasomia 29 Iulie 2010 10:16
Setari Cookie-uri