am o mica problema...

Buna ziua tuturor..am o mica problema..nici nu stiu daca este o problema intr'adevar dar..sper totusi sa ma puteti ajuta cu un sfat;))Am 18 ani si mi-am inceput viata sexuala de 2 saptamani.Prima data am simtit o durere insuportabila si cam atat.Mi-am zis ca este absolut normal fiind primul meu act sexual..a doua oara..exact la fel..o durere mai suportabila,intra'adevar,dar placere deloc..n am simtit absolut nimic!A treia oara..la fel.Nu am simtit absolut nimci..f putin la inceput dar mai apoi..ma simteam ca un bloc de gheata..incapabil sa simta pic de placere..este normal ce mi se intampla?va rog sa ma credeti.pentru mine este destul de ciudat sa mi expun aici problema desi suntem oarecum"sub acoperire".Ma simt destul de frustrata mai ales..ca fiind si la inceput nu stiu ce ar trebui sa fac..ma rog..Va multumesc anticipat!
Leviathan
Postat pe 1 Februarie 2010 14:42
nu trebuie sa faci nimic. ai citit tot felul de aiureli si ai vazut multe filme. orgasmul e ceva ce se obtine in timp. nu te culci cu unul si gata: placere la maxim.

cele asteptari au fost prea mari. nu te mai concentra pe cea senzatie, ce ti-ai inchipuit ca trebuie sa o ai, imediat. patul nu e o gara unde tot te intrebi" vine, nu vine. de ce nu vine? vreau sa vina "

conteaza cel mai mult, intimitatea ce se stabileste intre voi, placerea de a fi impreuna, micile jocuri erotice, romantismul.

e eronata ideea ca toate femeile au orgasm inca de la primele contacte sexuale. nu intodeauna o femeie are orgasm. contribuie aici si oboseala, si teama si multe alte 100 motive.

nu inseamna ca trebuie sa intri in alerta. e ceva normal.comunica cu partenerul, spune-i ce-ti place si ce nu. mai ales, nu-l pacali cu orgasme simulate sau, mai rau, nu-l fa responsabil pentru ca nu simti nici un fior.

rabdare, incredere. comunicare si placerea de a fi cu el. relaxeaza-te si totul va fi ok.
si_totusi
Postat pe 1 Februarie 2010 15:01
De la: garbo015875, la data 2010-02-01 14:42:58Buna ziua tuturor..am o mica problema..nici nu stiu daca este o problema intr'adevar dar..sper totusi sa ma puteti ajuta cu un sfat;))Am 18 ani si mi-am inceput viata sexuala de 2 saptamani.Prima data am simtit o durere insuportabila si cam atat.Mi-am zis ca este absolut normal fiind primul meu act sexual..a doua oara..exact la fel..o durere mai suportabila,intra'adevar,dar placere deloc..n am simtit absolut nimic!A treia oara..la fel.Nu am simtit absolut nimci..f putin la inceput dar mai apoi..ma simteam ca un bloc de gheata..incapabil sa simta pic de placere..este normal ce mi se intampla?va rog sa ma credeti.pentru mine este destul de ciudat sa mi expun aici problema desi suntem oarecum"sub acoperire".Ma simt destul de frustrata mai ales..ca fiind si la inceput nu stiu ce ar trebui sa fac..ma rog..Va multumesc anticipat!
Si sper ca te gandesti la ceva serios de viitor..Nu doar la sex nu?
omulsincer
Postat pe 1 Februarie 2010 15:09
irina, ia fa-te tu ca dispari. sa vedem: iti simte cineva lipsa?
si_totusi
Postat pe 1 Februarie 2010 15:11
De la: si_totusi, la data 2010-02-01 15:11:57irina, ia fa-te tu ca dispari. sa vedem: iti simte cineva lipsa?
Ti-an zis sa nu mai citezi..Asa ca dispari tu
omulsincer
Postat pe 1 Februarie 2010 15:15
panty_C
Postat pe 1 Februarie 2010 15:18
irino, tu stii ce inseamna citat?

cand ai sa afli, imi raspunzi. pana atunci, ciocul mic si, bate-ti joc de cine iti permite. clar?

cand discuti cu mine, apari cu argumente si vocabular civilizat.

ai plictisit pe toata lumea cu astfel de postari. totul are o limita si, daca consideri ca acest forum e un fel de bataie de joc, te inseli. esti doar un om cu capacitati intelectuale reduse.

posibil, asta sa fie si cauza care nu-ti permite sa vezi ca esti doar un circar fara talent. unde nu e minte, nu e nici discernamant
si_totusi
Postat pe 1 Februarie 2010 15:26
o.O don'soara zero ce faci fataaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. Esti omniprezenta.
sierra_ig
Postat pe 1 Februarie 2010 15:29
totusico - repeta ce i s-a spus ei - reproseaza ce i s-a reprosat - tipic
panty_C
Postat pe 1 Februarie 2010 15:32
sincer..nu am citit/auzit nici aiureli si nii astfel de film nu urmaresc,tot ce am zis se baza pe niste simple banuieli,deduceri..sincer despre tema asta nu stiu mai nimic si..
Leviathan
Postat pe 1 Februarie 2010 15:36
De la: buna01, la data 2010-02-01 15:09:04
De la: garbo015875, la data 2010-02-01 14:42:58Buna ziua tuturor..am o mica problema..nici nu stiu daca este o problema intr'adevar dar..sper totusi sa ma puteti ajuta cu un sfat;))Am 18 ani si mi-am inceput viata sexuala de 2 saptamani.Prima data am simtit o durere insuportabila si cam atat.Mi-am zis ca este absolut normal fiind primul meu act sexual..a doua oara..exact la fel..o durere mai suportabila,intra'adevar,dar placere deloc..n am simtit absolut nimic!A treia oara..la fel.Nu am simtit absolut nimci..f putin la inceput dar mai apoi..ma simteam ca un bloc de gheata..incapabil sa simta pic de placere..este normal ce mi se intampla?va rog sa ma credeti.pentru mine este destul de ciudat sa mi expun aici problema desi suntem oarecum"sub acoperire".Ma simt destul de frustrata mai ales..ca fiind si la inceput nu stiu ce ar trebui sa fac..ma rog..Va multumesc anticipat!
Si sper ca te gandesti la ceva serios de viitor..Nu doar la sex nu?
ceva serios?! bai..imi pare rau dar m-as gandi la ceva serios daca as avea 29-30 de ani..acum am 18..si..pur si simplu s-a intamplat sa fie cu el..nu sunt avida de sex sau altceva..doar ca imi place mult de baiatul asta,ne vedem de aproximativ un an..si..nici in ruptul capului nu as fi vrut ca prima mea data sa fie cu altcineva..
Leviathan
Postat pe 1 Februarie 2010 15:40
hai, nu minti. toate filmele de la tv au scene din acestea fierbinti. nu ma refeream la productii xxxx

fara sa vrei, iti intra in cap ca ,asa trebuie sa fie. uite ca nu e chiar asa.

si barbatii au probleme. sa nu crezi ca lor le este mai usor. rabdare, intelepciune si incredere.
e vorba si de o anume compatibilitate. dar, asta se verifica in timp.

am o cunostinta care a fost cu un tip 2 ani. nu au simtit nimic. normal ca, relatia lor nu a durat. s-au despartit. a intalnit un alt barbat. inca de la primele intalniri, totul a fost altfel. deci...
si_totusi
Postat pe 1 Februarie 2010 15:51
aaa..acum serios..va comportati ca niste copii de la gradinitza..ce naiba reveniti-va fratilor
Leviathan
Postat pe 1 Februarie 2010 15:53
De la: buna01, la data 2010-02-01 15:15:49
De la: si_totusi, la data 2010-02-01 15:11:57irina, ia fa-te tu ca dispari. sa vedem: iti simte cineva lipsa?
Ti-an zis sa nu mai citezi..Asa ca dispari tu

Ti-an zis sa nu mai citezi..Asa ca dispari tu

Tylly
Postat pe 1 Februarie 2010 15:55
cine? unde? cand? cum?
panty_C
Postat pe 1 Februarie 2010 15:55
??????
si_totusi
Postat pe 1 Februarie 2010 15:56
Tylly
Postat pe 1 Februarie 2010 15:56
cel si panteruta, ne racim gura de pomana.
si_totusi
Postat pe 1 Februarie 2010 15:57
o seara faina!
zambila
Postat pe 1 Februarie 2010 15:58
seara frumoasa, zambilutz!
Tylly
Postat pe 1 Februarie 2010 16:00
bai tusico,

si ce sfaturi la subiect ii bagasei...
iasomia
Postat pe 1 Februarie 2010 16:00
De la: si_totusi, la data 2010-02-01 15:51:22hai, nu minti. toate filmele de la tv au scene din acestea fierbinti. nu ma refeream la productii xxxx

fara sa vrei, iti intra in cap ca ,asa trebuie sa fie. uite ca nu e chiar asa.

si barbatii au probleme. sa nu crezi ca lor le este mai usor. rabdare, intelepciune si incredere.
e vorba si de o anume compatibilitate. dar, asta se verifica in timp.

am o cunostinta care a fost cu un tip 2 ani. nu au simtit nimic. normal ca, relatia lor nu a durat. s-au despartit. a intalnit un alt barbat. inca de la primele intalniri, totul a fost altfel. deci...
Da ai dreptate..chestia e..ca el ma atrage f mult..de asta am si crezut ca este ceva wrong cu mine din mom ce atunci cand se intampla nu simt nimic..adevarul este..ca ultima data durerea s-a diminuat si parca am simtit oarece placere dar asta timp de maxim 3 minute..si nici atat;))probabil ma si inhib foarte repede..e un lucru nou pentru mine,pentru trupul meu..am sa vad pe viitor..
Leviathan
Postat pe 1 Februarie 2010 16:00
seara faina si tie!

cred ca ai dreptate, totusico
panty_C
Postat pe 1 Februarie 2010 16:03
fetele, ma rusinez

uite la asta mica. numai 3 minute.

pai, cam atat tine. ce e dupa cele trei menunte , e alta discutie
si_totusi
Postat pe 1 Februarie 2010 16:07
De la: si_totusi, la data 2010-02-01 16:07:26fetele, ma rusinez

uite la asta mica. numai 3 minute.

pai, cam atat tine. ce e dupa cele trei menunte , e alta discutie
serios?!offf;))ca tare dobitoaca sunt merci mult pt sfaturi
Leviathan
Postat pe 1 Februarie 2010 16:49
sora_ilsi
Postat pe 1 Februarie 2010 16:58
De la: garbo015875, la data 2010-02-01 15:40:34
De la: buna01, la data 2010-02-01 15:09:04
De la: garbo015875, la data 2010-02-01 14:42:58Buna ziua tuturor..am o mica problema..nici nu stiu daca este o problema intr'adevar dar..sper totusi sa ma puteti ajuta cu un sfat;))Am 18 ani si mi-am inceput viata sexuala de 2 saptamani.Prima data am simtit o durere insuportabila si cam atat.Mi-am zis ca este absolut normal fiind primul meu act sexual..a doua oara..exact la fel..o durere mai suportabila,intra'adevar,dar placere deloc..n am simtit absolut nimic!A treia oara..la fel.Nu am simtit absolut nimci..f putin la inceput dar mai apoi..ma simteam ca un bloc de gheata..incapabil sa simta pic de placere..este normal ce mi se intampla?va rog sa ma credeti.pentru mine este destul de ciudat sa mi expun aici problema desi suntem oarecum"sub acoperire".Ma simt destul de frustrata mai ales..ca fiind si la inceput nu stiu ce ar trebui sa fac..ma rog..Va multumesc anticipat!
Si sper ca te gandesti la ceva serios de viitor..Nu doar la sex nu?
ceva serios?! bai..imi pare rau dar m-as gandi la ceva serios daca as avea 29-30 de ani..acum am 18..si..pur si simplu s-a intamplat sa fie cu el..nu sunt avida de sex sau altceva..doar ca imi place mult de baiatul asta,ne vedem de aproximativ un an..si..nici in ruptul capului nu as fi vrut ca prima mea data sa fie cu altcineva..
Da pai,ai grija ca pana te casatoresti sa nu te culci cu tot cartierul..Ca barbatii vorbesc si daca o sa ajunga si la urechile sotului tau..Sa vezi batai si injuraturi atunci...Si el o sa stea casnic si tu o sa muncesti de rupi..Ca mai stiu cazuri din astea
omulsincer
Postat pe 2 Februarie 2010 21:09
orice ai face si cum ai face-o , 3 minute sau poate mai mult data viitoare , draga mea nu uita de prezervativ , dracul e mic si negru
luiseadriana
Postat pe 3 Februarie 2010 04:07
ma scuzati....dar o persoana...de sex feminin...cel putin...si care este foarte educata....are o anumita conduita interioara...nu poate simti nimic...simtirea asta a placerii actului sexual...vine dintr/o alta nesimtire...pe care nu toti oamenii o au...adica eu raman la ideea ca daca tii la cineva...ai sa fii cu persoana respectiva...chiar daca in pat nu e nimic spectaculos...si asta e valabil in ambele cazuri...ca si el...poate avea pretentii ca ea sa aibe un anumit stil...in momentele alea intime...dar daca tine la ea...o va accepta asha cum e!!!!
garbo055472
Postat pe 3 Februarie 2010 10:05
si_totusi
Postat pe 3 Februarie 2010 10:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cat de dificil este sa cuceresti un barbat divortat? 102 De la: snowflake 18 Decembrie 2009 17:02
pot fi insarcinata 3 De la: Gyk_Brunetyk_1 8 Iunie 2015 01:48
MUNCA LA DOMICILIU 1 De la: garbo_487603 14 Aprilie 2018 13:44
Sunt persoane care vor să aibă o relație doar pentru sex 3 De la: Alexnr1 18 Septembrie 2018 00:52
Cum considerati ca ii influeneaz privirea noastr pe cei din jur 19 De la: bluelight 23 Octombrie 2009 23:57
Setari Cookie-uri