am o mica problema...

Cel mai frustrant sfat ce-l puteai da (mesaj adresat domnei...educate...cu mentiunea ca eu is asa...mai nesimtita )
rodyk
Postat pe 3 Februarie 2010 10:11
De la: buna01, la data 2010-02-02 21:09:07
De la: garbo015875, la data 2010-02-01 15:40:34
De la: buna01, la data 2010-02-01 15:09:04
De la: garbo015875, la data 2010-02-01 14:42:58Buna ziua tuturor..am o mica problema..nici nu stiu daca este o problema intr'adevar dar..sper totusi sa ma puteti ajuta cu un sfat;))Am 18 ani si mi-am inceput viata sexuala de 2 saptamani.Prima data am simtit o durere insuportabila si cam atat.Mi-am zis ca este absolut normal fiind primul meu act sexual..a doua oara..exact la fel..o durere mai suportabila,intra'adevar,dar placere deloc..n am simtit absolut nimic!A treia oara..la fel.Nu am simtit absolut nimci..f putin la inceput dar mai apoi..ma simteam ca un bloc de gheata..incapabil sa simta pic de placere..este normal ce mi se intampla?va rog sa ma credeti.pentru mine este destul de ciudat sa mi expun aici problema desi suntem oarecum"sub acoperire".Ma simt destul de frustrata mai ales..ca fiind si la inceput nu stiu ce ar trebui sa fac..ma rog..Va multumesc anticipat!
Si sper ca te gandesti la ceva serios de viitor..Nu doar la sex nu?
ceva serios?! bai..imi pare rau dar m-as gandi la ceva serios daca as avea 29-30 de ani..acum am 18..si..pur si simplu s-a intamplat sa fie cu el..nu sunt avida de sex sau altceva..doar ca imi place mult de baiatul asta,ne vedem de aproximativ un an..si..nici in ruptul capului nu as fi vrut ca prima mea data sa fie cu altcineva..
Da pai,ai grija ca pana te casatoresti sa nu te culci cu tot cartierul..Ca barbatii vorbesc si daca o sa ajunga si la urechile sotului tau..Sa vezi batai si injuraturi atunci...Si el o sa stea casnic si tu o sa muncesti de rupi..Ca mai stiu cazuri din astea
crede-ma..nu e cazul meu;)asta e o chestie care tine de principii,de educatie..baiatul asta inseamna ceva pentru mine,de asta mi-as si daruit trupul lui.
Leviathan
Postat pe 3 Februarie 2010 15:15
De la: luiseadriana, la data 2010-02-03 04:07:11orice ai face si cum ai face-o , 3 minute sau poate mai mult data viitoare , draga mea nu uita de prezervativ , dracul e mic si negru
:)da..el este cu mult mai mare decat mine..si..avem grija.
Leviathan
Postat pe 3 Februarie 2010 15:17
De la: garbo055472, la data 2010-02-03 10:05:11ma scuzati....dar o persoana...de sex feminin...cel putin...si care este foarte educata....are o anumita conduita interioara...nu poate simti nimic...simtirea asta a placerii actului sexual...vine dintr/o alta nesimtire...pe care nu toti oamenii o au...adica eu raman la ideea ca daca tii la cineva...ai sa fii cu persoana respectiva...chiar daca in pat nu e nimic spectaculos...si asta e valabil in ambele cazuri...ca si el...poate avea pretentii ca ea sa aibe un anumit stil...in momentele alea intime...dar daca tine la ea...o va accepta asha cum e!!!!
asa este..eu pur si simplu eram nedumerita in privinta asta...oricum indiferent de situatia..voi ramane langa el pe cat posibil pentru ca mi este tare drag:)
Leviathan
Postat pe 3 Februarie 2010 15:21
De la: rodyk, la data 2010-02-03 10:11:14Cel mai frustrant sfat ce-l puteai da (mesaj adresat domnei...educate...cu mentiunea ca eu is asa...mai nesimtita )

...de ce sa fie frustrant daca asta e adevarul??..ce i/am spus eu cu elegantza e faptul ca se poate sa fie o persoana...cum ar zice unii frigida....si asta s/ar putea sa nu se schimbe in timp...si pana la urma si daca ar fi asha....nu ar fi sfarsitul lumii....ca sfaturi cu privire la viatza sexuala a unor persoane pe care nici macar nu le cunosc...eu nu pot sa dau...
garbo055472
Postat pe 3 Februarie 2010 20:19
mai sa fie......de "conduita interioara"...n-am auzit... poti sa definesti???...poate mai invatam si noi......
cat despre subectu in discutie...eu stiam ca "frigida"nu simte nimic.....nu mai bulversati fata.....
fata babii....i-al pe "nenea"de manuta...si cititi pe subiect...si respectati cei patru pasi ai unei actiuni bine facute : planificare...organizare...actiune...control cu accent in prima faza pe primii 2...daca ma-ntelegi...pac pac
TheDarkRose
Postat pe 3 Februarie 2010 21:15
De la: TheDarkRose, la data 2010-02-03 21:15:28mai sa fie......de "conduita interioara"...n-am auzit... poti sa definesti???...poate mai invatam si noi......
cat despre subectu in discutie...eu stiam ca "frigida"nu simte nimic.....nu mai bulversati fata.....
fata babii....i-al pe "nenea"de manuta...si cititi pe subiect...si respectati cei patru pasi ai unei actiuni bine facute : planificare...organizare...actiune...control cu accent in prima faza pe primii 2...daca ma-ntelegi...pac pac
hi hi ok ,ok asa vom face
Leviathan
Postat pe 4 Februarie 2010 15:51
E ceva normal ce simti! Incearca sa nu te mai gandesti ca nu simti nimic si...totul va fi ok. Stii cum?..pofta vine mancand! Toate la timpul lor... Sa ai grija cu....
Laleauaneagra
Postat pe 7 Februarie 2010 22:28
Buna! eu sunt mai mica decat tine am 17 ani.. dar am trecut exact prin ce treci tu, deci stiu cum e..si eu mi-am pus aceleasi intrebari si sfatul meu cel mai bun e sa comunicati, in timpul preludiului cand iti place ceva spune-i "asa-mi place" .. sau indica-i ce sa faca daca iti doresti ceva anume. si daca tu nu te simti suficient de excitata sfatul meu e sa nu accepti ca actul sa inceapa pentru ca nu te simti tu ok la urma urmelor, incearca sa fii relaxata .. ca pana la urma nu faci sex doar ca sa fie facut.. si eu sunt in situatia ta nu am nici o luna momentan de la primul act dar de fiecare data evoluam tot mai mult si iti spun sincer ca nu se merita sa il lasi doar pe el sa se simta bine pentru ca sexul e ceva de care trebuie sa se bucure ambii parteneri, te pup si succes .
ChrissZapacita
Postat pe 9 Februarie 2010 15:14
asa arzoaica mica,cum vorbesti tu ca un om mare....vezi ce faci cu prezervativele alea,ca bantuie microbii...bu-hu-hu...
iasomia
Postat pe 9 Februarie 2010 16:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sunt persoane care vor să aibă o relație doar pentru sex 3 De la: Alexnr1 18 Septembrie 2018 00:52
Un sfat bun de la voi conteaza mult pentru mine precum proverbul" un sut in fund e un pas inainte" 259 De la: george41 11 Iunie 2010 12:27
Selectia vedetelor pentru televiziune 1 De la: VOIAJOR 11 Octombrie 2012 13:33
"Perioada dificila" la barbati 251 De la: reyya 4 Martie 2010 17:13
un sfat va rog 5 De la: garbo204643 26 Iunie 2015 23:13
Setari Cookie-uri