Relatia cu un strain! Merge sau nu merge? Ajutor!

pai al ei nu bea! are ulcer la stomac il mananca cu paine.
Reflex
Postat pe 31 Ianuarie 2010 14:56
De la: 353535, la data 2010-01-31 14:54:16Ha,ha, exact, irlandezii beau de mor. Nu si cu ceilalti din Vest, insa ei cat si ele sunt renumite ca rusii pentru consumul prea mare si zilnic de wisky. Cauta-ti alta nationalitate.
Depinde de caracterul omului..Daca irlandejii nu au caracter normal ca se iau dupa turma..Ca asa cum se spune ca romanii sunt hoti..Pai depinde de caracterul omului,sa nu generalizam..Pt ca doar oamenii cu mintea slaba se ia dupa turma
omulsincer
Postat pe 31 Ianuarie 2010 14:56
care turma? formata tot din irlandezi,nu? scuteste-ma...am cunoscut un irlandez, isi punea whischy si in lapte dulce.
Reflex
Postat pe 31 Ianuarie 2010 15:08
Monique77

Fiecare persoana, din primele saptamini simte in adancul inimii sale, ca celalat e "sufletul pereche" sau nu, dar oamnenii fac compromisuri si compromisurile in dragoste se platesc scump.
Daca esti dispusa sa renunt la orice, inclusiv la viata ta pentru el fara sa astepti nimic in schimb, atunci poti sa spui ca iubesti cu adevarat si garantat relatia va functiona.

Vorbesc din propria experienta, pentru ca si eu m-am fript cu o straina. Ne-am inteles foarte bine, dar nu am iubit cu adevarat si asta am stiut, dar am zis ca iubire adevarata oricum nu exista. Dupa 2 ani si 28 de zile am platit foarte scump polita compromisului.

Dupa inca 6 ani am gasit perechea adevarata :)

Dragostea adevarata nu se poate explica logic pur si simplu simti in inima ta :)

Fii iubita :)
Euronationalist
Postat pe 31 Ianuarie 2010 15:12
De la: Reflex, la data 2010-01-31 15:08:14care turma? formata tot din irlandezi,nu? scuteste-ma...am cunoscut un irlandez, isi punea whischy si in lapte dulce.
mie nu imi plac romanii ca sunt puturosi..Asa ca o sa imi iau alta natie,,,sa fie cinstit si sa aiba o situatie materiala buna...Ca barbatii romanii au o situatie materiala proasta pt ca ei in loc sa lupte si-au furat caciula unii la altii..de asta a ajuns tara asta de rapa...Barbatii sunt vinovati.Pt ca daca le pasa de femei si copiii,luptau pt o viata mai buna..Asa ca nu ma marit eu cu putusori si hoti
omulsincer
Postat pe 31 Ianuarie 2010 15:14
De la: garbo077555, la data 2010-01-31 15:12:28Monique77

Fiecare persoana, din primele saptamini simte in adancul inimii sale, ca celalat e "sufletul pereche" sau nu, dar oamnenii fac compromisuri si compromisurile in dragoste se platesc scump.
Daca esti dispusa sa renunt la orice, inclusiv la viata ta pentru el fara sa astepti nimic in schimb, atunci poti sa spui ca iubesti cu adevarat si garantat relatia va functiona.

Vorbesc din propria experienta, pentru ca si eu m-am fript cu o straina. Ne-am inteles foarte bine, dar nu am iubit cu adevarat si asta am stiut, dar am zis ca iubire adevarata oricum nu exista. Dupa 2 ani si 28 de zile am platit foarte scump polita compromisului.

Dupa inca 6 ani am gasit perechea adevarata :)

Dragostea adevarata nu se poate explica logic pur si simplu simti in inima ta :)

Fii iubita :)
Normal ca si femeia trebuie sa astepte sa fie fericita...doar ca trebuie sa fie mai intelegatoare,pt ca daca ea nu are nimic de ascuns nu ar trebui sa o deranjeze ca barbatul este precaut..Poate barbatul este fript de asta este gelos..Dar daca ea nu reactioneaza si nu arata ca nu o deranjeaza gelosia lui,,poate el nu o sa devina si ma suspicios ca poate caii ascunde ceva
omulsincer
Postat pe 31 Ianuarie 2010 15:17
asa-i, nimeni nu stie ce ascund caii...
pik_nik
Postat pe 31 Ianuarie 2010 15:25
De la: buna01, la data 2010-01-31 15:17:04
De la: garbo077555, la data 2010-01-31 15:12:28Monique77

Fiecare persoana, din primele saptamini simte in adancul inimii sale, ca celalat e "sufletul pereche" sau nu, dar oamnenii fac compromisuri si compromisurile in dragoste se platesc scump.
Daca esti dispusa sa renunt la orice, inclusiv la viata ta pentru el fara sa astepti nimic in schimb, atunci poti sa spui ca iubesti cu adevarat si garantat relatia va functiona.

Vorbesc din propria experienta, pentru ca si eu m-am fript cu o straina. Ne-am inteles foarte bine, dar nu am iubit cu adevarat si asta am stiut, dar am zis ca iubire adevarata oricum nu exista. Dupa 2 ani si 28 de zile am platit foarte scump polita compromisului.

Dupa inca 6 ani am gasit perechea adevarata :)

Dragostea adevarata nu se poate explica logic pur si simplu simti in inima ta :)

Fii iubita :)
Normal ca si femeia trebuie sa astepte sa fie fericita...doar ca trebuie sa fie mai intelegatoare,pt ca daca ea nu are nimic de ascuns nu ar trebui sa o deranjeze ca barbatul este precaut..Poate barbatul este fript de asta este gelos..Dar daca ea nu reactioneaza si nu arata ca nu o deranjeaza gelosia lui,,poate el nu o sa devina si ma suspicios ca poate ca-i ascunde ceva
Eu sunt doar sincera..Va trimit sursa de inspiratie,daca nu stiti cumva ce inseamna aia sinceritate... SINCER
S'INCER, -, sinceri, -e, adj. 1. (Despre oameni) Care exprim ntocmai ceea ce gndete, care acioneaz fr prefctorie sau gnduri ascunse; franc, leal, loial; cinstit, deschis. ** (Despre sentimente, aciuni, manifestri ale oamenilor) Care reflect sau dovedete sinceritate (1). 2. Conform cu anumite legi, cu anumite principii; corect. 3. (Rar; despre culori) Curat, pur. - Din fr. sinc`ere, lat. sincerus.

Sincer ≠ farnic, mincinos, nesincer, perfid, prefcut

S'INCER adj., adv. 1. adj. adevrat, real. (Un sentiment de ~ admiraie.) 2. adj. cinstit, nepre-fcut, (livr.) franc, leal, loial, (nv.) nefrit, prost, (fig.) deschis. (O fire ~.) 3. adv. v. |fi||.
omulsincer
Postat pe 31 Ianuarie 2010 15:27
BUNNN 01 deci teoria ca teoria,dar practica ne omoara..
LILO
Postat pe 31 Ianuarie 2010 15:31
De la: LILO, la data 2010-01-31 15:31:01 BUNNN 01 deci teoria ca teoria,dar practica ne omoara..
Pai practica se poate exersa..Putin cate putin..Este bine ca ai exemple..Pt ca mie mi-a fost foarte greu,,pt ca am inceput totul de una singura..Si nu am avut nici un exemplu pozitiv dupa care sa ma inspir..Doar Hristos
omulsincer
Postat pe 31 Ianuarie 2010 15:33
eu cred ca s-ar rusina de asa un "invatacel" daca ar fi real...
panty_C
Postat pe 31 Ianuarie 2010 15:45
@buna... de fapt, cu ce te ocupi tu pe aici?
Reflex
Postat pe 31 Ianuarie 2010 15:46
@pantera...categoric! saracu`, ar mai muri odata!
Reflex
Postat pe 31 Ianuarie 2010 15:48
De la: Reflex, la data 2010-01-31 15:46:28@buna... de fapt, cu ce te ocupi tu pe aici?
Eu spal creierul la oameni..Pt ca am vorbit odara cu un barbat mai in varsta..am intrebat si eu,,ca as vrea si eu oameni buni si sufletisti...barbatul mi-a zis...Cam greu mai exista asa ceva,,doar daca le spal creierul..asa ca m-am pus pe treaba
omulsincer
Postat pe 31 Ianuarie 2010 15:49
ciudata preocupare ai! vezi cu afirmatia "barbatii romani sunt puturosi" ...per total, sa nu-l jignesti si pe taica-tu!
Reflex
Postat pe 31 Ianuarie 2010 15:51
e disperat(a) dupa atentie si conversatie - va jigni ca sa provoace discutii

deci...
panty_C
Postat pe 31 Ianuarie 2010 15:55
De la: Reflex, la data 2010-01-31 15:51:53 ciudata preocupare ai! vezi cu afirmatia "barbatii romani sunt puturosi" ...per total, sa nu-l jignesti si pe taica-tu!
pai si pe l-am facut tot parazit..si s-au suparat de adevar..Ei vor ca sa accept si eu sa fiu jegmanita si sa jegamanesc si eu pe altii..Eu nu fac asa ceva..mai bine prefer sa fiu cinstita si sa imi impun punctul de vedere.Ca si ceilalti oameni sa fie cinstiti cu mine..Sunt destul de mare ca sa imi decid viata..Vezi ca parinti buni am..Ma invata sa fiu si eu o necinstita
omulsincer
Postat pe 31 Ianuarie 2010 15:55
De la: buna01, la data 2010-01-31 15:55:44
De la: Reflex, la data 2010-01-31 15:51:53 ciudata preocupare ai! vezi cu afirmatia "barbatii romani sunt puturosi" ...per total, sa nu-l jignesti si pe taica-tu!
pai si pe l-am facut tot parazit..si s-au suparat de adevar..Ei vor ca sa accept si eu sa fiu jecmanita si sa jecamanesc si eu pe altii..Eu nu fac asa ceva..mai bine prefer sa fiu cinstita si sa imi impun punctul de vedere.Ca si ceilalti oameni sa fie cinstiti cu mine..Sunt destul de mare ca sa imi decid viata..Vezi ca parinti buni am..Ma invata sa fiu si eu o necinstita
omulsincer
Postat pe 31 Ianuarie 2010 15:56
De la: buna01, la data 2010-01-31 15:56:43
De la: buna01, la data 2010-01-31 15:55:44
De la: Reflex, la data 2010-01-31 15:51:53 ciudata preocupare ai! vezi cu afirmatia "barbatii romani sunt puturosi" ...per total, sa nu-l jignesti si pe taica-tu!
pai si pe l-am facut tot parazit..si s-au suparat de adevar..Ei vor ca sa accept si eu sa fiu jecmanita si sa jecamanesc si eu pe altii..Eu nu fac asa ceva..mai bine prefer sa fiu cinstita si sa imi impun punctul de vedere.Ca si ceilalti oameni sa fie cinstiti cu mine..Sunt destul de mare ca sa imi decid viata..Vezi ca parinti buni am..Ma invata sa fiu si eu o necinstita
De asta il iubesc mai mult pe Tatal meu Dumnezeu pt ca El ma invata doar lucruri bune...Sa fiu corecta,buna,cinstita..de asta il iubesc eu pe Dumnezeu mai mult ca pe tatal pe trupesc,care ma invata doar lucruri rele
omulsincer
Postat pe 31 Ianuarie 2010 15:58
@buna...Eeeei, acu` ma lamurisi. De aici ti se trag toate. Dar lumea asta, nu-i toata, asa cum ai vazut-o acasa...
Reflex
Postat pe 31 Ianuarie 2010 15:58
o zi buna pa
omulsincer
Postat pe 31 Ianuarie 2010 15:59
De la: Reflex, la data 2010-01-31 15:58:57@buna...Eeeei, acu` ma lamurisi. De aici ti se trag toate. Dar lumea asta, nu-i toata, asa cum ai vazut-o acasa...
Pai in romania nu am vazut oameni cinstiti..care sa fie cinstiti..Poate le plac oamenii cinstiti ca sa fie cinstiti cu ei,dar nu le place lor sa fie cinstiti..
asa ca nu este corect pt mine..Pt ca si mie imi plac oamenii cinstiti,care sa fie buni si cinstiti cu mine
omulsincer
Postat pe 31 Ianuarie 2010 16:00
te invatza sa tai noptiile acasa, nu sa pleci dupa poularai, si drept rasplata spui acu ca te invatza la rau , ioi irino, sa zici merci ca nu tea dus la scoala de corectii, ca vedeai tu pe dracu atunci
Dallya
Postat pe 31 Ianuarie 2010 16:01
uite..fetelor mi-a venit o idee

ia spune-ne si noua 01..daca ti-ai face o caracterizare..cum te-ai zugravi?

in...paula lui HECTOR..sa vad ce copy paste mai folosesti
LILO
Postat pe 31 Ianuarie 2010 16:04
LILO mai shocat
Dallya
Postat pe 31 Ianuarie 2010 16:09

Lilo, ai luat-o si tu pe irlandeza...
quasaria
Postat pe 31 Ianuarie 2010 16:12
poi..fetelor..n-o fost cam destul "o bata la un car de oale?'
LILO
Postat pe 31 Ianuarie 2010 16:13
ba da....
quasaria
Postat pe 31 Ianuarie 2010 16:15
cine-i "bata" si cine-s "oalele"?
panty_C
Postat pe 31 Ianuarie 2010 16:15
cum ar zice "vitrega lui alba ca zapada"
-oglinda ,oglinjoara,
cine-i mai frumoasa in tara?

si oglinda credeti ca o sa raspunda irina buna 01

apropos buna01 vine de la BUNIKA?
LILO
Postat pe 31 Ianuarie 2010 16:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa fac iubesc un barbat insurat 25 De la: gogu230672 4 August 2009 23:12
a doua casatorie 35 De la: garbo020185 14 Iulie 2009 20:35
nepotrivire de caracter si totusi impreuna de 28 ani 66 De la: quasaria 25 Noiembrie 2009 08:16
Exista iubire sau totul este o iluzie? 10 De la: garbo_486255 15 Mai 2018 13:01
Am fost un pariu 52 De la: faith74 14 Octombrie 2011 20:12
Setari Cookie-uri