Relatia cu un strain! Merge sau nu merge? Ajutor!

De la: si_totusi, la data 2010-01-31 11:03:49strain sau roman, tot barbat e. cand pleaca singur, e clar. ceva nu e in regula. ce tot o invartiti cu cea libertate si alte aiureli?

un om indragostit nu hoinareste ca haiducul


mare dreptate!!!!!
nici eu nu pot intelege nevoia de libertate individuala in cazul unei asa-zise iubiri....vrei sa scapi de cotidian? oki...atunci evadam impreuna...
asta o spun dupa ce in tinerete am fost intr-o relatie timp de 5 ani cu un strain...si acum, alaturi de minunatul meu sot romanash, traiesc momente extraordinare!!! daca ne plictisim, ne urcam in masina si plecam! nu conteaza ger, ninsoare, canicula...noi plecam!!! unde? nu conteaza...ieri de exemplu am vrut sa iesim din bucuresti...asa ca am tras o fuga pana la campulung doar ca sa mancam o ciorba de burta....
dar astia suntem noi...
bafta!!!!
gothside
Postat pe 31 Ianuarie 2010 11:48
Invatati sa-i lasati partenerului un pic de spatiu...si sa va lasati si voua...Un sfat de la cineva cu vechime...in ale casniciei
rodyk
Postat pe 31 Ianuarie 2010 11:51
mai rodyk, una e spatiul de libertate si alta e petrecerea unui concediu. ce dumnezeu? vorbesc eu alta limba?

intr-o relatie sunt momente cand simti nevoia sa fii cu celalalt. daca faci un concediu singur si ti-l proiectezi si pe al doilea tot singur, despre ce libertati vorbim?

e normal sa nu sufoci un om zi de zi, moment de moment , sa nu exagerezi cu cel" impreuna" dar, cand e vorba de acele cateva zile de concediu pe an, tot singura? atunci, ce mama masii mai inseamna "in doi"?
si_totusi
Postat pe 31 Ianuarie 2010 11:56
da libertate nu avem toata ziua? de dimineata cand iesim pe usa, pana seara cand ne intoarcem acasa de la "munci"? in ziua de azi, daca stai sa te gandesti, relatiile noastre de cuplu se rezuma la maxim doua-trei ore pe zi.....de ce sa mai cauti refugiu singur?
nu pot sa inteleg...nu ma duce capu' ....
gothside
Postat pe 31 Ianuarie 2010 12:04
Stii ,totusica...parerea mea ca la ei doi nu concediul petrecut singur e problema...problema e increderea ...lipsa ei de siguranta...teama ei ca o sa-l piarda ...Toate astea cumulate sufoca o relatie...
rodyk
Postat pe 31 Ianuarie 2010 12:05
buna. relatia va merge numai daca tu vei juca asa cum iti canta el. si eu sant impreuna cu un irlandez de 5 ani. sa nu ti se para curios cand pleaca singur in pab, oras sau concediu. asta e stillul lor de viata. la ei notiunea de familie e total diferita de a noastra. tks. daca esti in irlanda , eu sant aici de 8 ani, ne putem intalni si mai discutam. pa
o_stea
Postat pe 31 Ianuarie 2010 12:10
iar ma bag si io ca musca-n lapte...
parerea mea e ca teama ei e bine meritata...
el , mai avand o familie din care a iesit deja...cred ca simte nevoia doar de o relatie pasagera atata timp cat "been there, done that". altfel nu se explica nevoia lui de a fi singur in vacante...
inca nu vrea "commitement"...vrea o pauza...sa se plimbe si sa zburde din nou ca in tinerete...sau poate inca nu s-a maturizat...
ea, pe de alta parte, isi doreste o relatie frumoasa alaturi de un om pe care il iubeste, dar, din pacate, s-ar putea sa nu fie el acela...
gothside
Postat pe 31 Ianuarie 2010 12:12
ei, nu zau, steluto ! adica, el e cantul el e jocul. si fata, ca sa fie fericita, tre' sa danseze ca ursul in lant, doar ca asa-s irlandezii?

cand doua culturi se "ciocnesc" ca ouale la paste, iese cu nemultumiri.


rodik, corect. se vede ca mai sunt si alte neajunsuri in cea relatie.
si_totusi
Postat pe 31 Ianuarie 2010 12:18
Draga Monique,increderea e TOTUL!!incearca sa fii mai rece cu el sau sa-i pui"rotitele"la lucru:de ce e asa de indiferenta deodata?!...vezi cum reactioneaza...eu am avut incredere in al meu sot 20 de ani si cand mi-a fost "lumea mai draga",am descoperit ca de fapt,impresia si masca de "baiat bun"pe care o afisa in fata tuturor,era o alta fata:m-a inselat in cel mai josnic mod...eu am avut ceva banuieli,dar..stii cum e:o femeie simte cand barbatul o inseala. eu nu am vrut sa accept si am tras targa pe uscat,cum se zice,si acum imi "mananc amarul".esti inca fff tanara si nu lasa sa mearga relatia din inertie. OMUL ISI MAI FACESOARTA SI CU MANA LUI!!! multa bafta
zuzica_2000
Postat pe 31 Ianuarie 2010 12:40
De la: 010170, la data 2010-01-31 03:17:52 Ceea ce sustine el nu e atat de important cat cum se simte el cand e cu tine. Deobicei o persoana cand iubeste prefera sa faca totul impreauna cu persoana iubita, dar pt asta tu trebuie sa fi atragatoare si sa il faci sa te iubeasca mai mult ca orice!!! Ai rabdare si fa lucrurile cu foarte mult cap, FI FEMININA SI INCREZATOARE IN TINE! Pt ca ceea ce simti aia transmiti, iar noi oamenii ne simtim bine langa persoane mai puternice care stiu ce vor de la viata. Uita-te prima data la tine si vezi ceea ce gasesti , pt. ca ceea ce vezi tu la tine vede si el!Apreciaza-te ca om si asta te va ajuta sa fi mai tot timpul in castig! Un barbat trebuie cucerit destul de mult pana sa ajunga sa iubeasca cu adevarat.Sa nu fi delasatoare cu tine, fi mereu cat poti de aranjata si fi sigura pe ceea ce vorbesti cu el! Eu zic ca lucrurile astea te vor ajuta.Nu ai de unde sa sti daca va merge relatia,dar INCEARCA SA FACI SA MEARGA TOTUL BINE! Fi mai nepasatoare si nu mai fi asa geloasa, controleaza-te! Fi o femeie puternica !

O femeie desteapta simte cand e inselata si mai simte daca e iubita sau NU. Fata draga transforma-te intr-un mic detectiv si ai sa aflii mai multe , iar decizia iti apartine, chiar nu esti capabila sa te orientezi singura spre ceea ce iti doresti ?
010170 - esti o femeie cu caracter puternic !
borodimonica
Postat pe 31 Ianuarie 2010 12:40
ai spus ca si tu esti o fire independenta, nici tie nu ti place sa te sufoce
in general ,ii iubim pe cei care ne accepta as cum suntem cu bune si rele, iubirea presupune sa accepti pe omul de langa tine cu defecte si calitati, dar sa poti sa traiesti cu acele defecte fara sa suferi tu...incearca sa faci ce e bine pt tine in primul rand bafta

garbo005001
Postat pe 31 Ianuarie 2010 12:58
monique, tu spui ca "pare' ca vrea o familie, dar nu esti sigura...si ce inseamna peste 1-2 ani...adica dupa ce va saturati unul de altul?! mie mi se pare ca el nu-si doreste o familie cu tine niciodata, chiar daca spune asta...daca la inceputul relatiei fiind, lui ii place sa plece fara tine, asta spune multe despre cum va fi mai tarziu...tot asa...va pleca mereu de unul singur...steluta ti-a spus ca asta e stilul lor de viata...poate ca si el asteapta de la tine sa-ti petrecui timpul liber cu prietenele tale...atunci de ce sa mai fiti impreuna? ca sa va distrati separat?!
e un mare adevar ca diferenta de cultura e o mare problema, un zid greu de surmontat...oricat de open-minded ai fi, tot e dificil, mai ales ca unii se si ascund in spatele acestei asa-zise diferente...dar iubirea adevarata depasesete granitele si, prin comunicare, ar fi trebuit sa stie ca tu iti doresti sa fiti impreuna si la distractii, sau, si mai bine, sa simta si el asta daca te iubeste...
sora_ilsi
Postat pe 31 Ianuarie 2010 13:36
De la: tutankhamon, la data 2010-01-31 10:39:52mami...nu e nevoie sa te cocoti pe toace si sa-ti faci boticul cu gloss.....uite la al meu.....ma ia in tenisi si in blugi cand ne plimbam.....ne luam frumos de mana si plecam lela.....e o bucurie de a fi impreuna.....de asta vorbesc.....o dorinta de a fi cu persoana respectiva - o dorinta permanenta, fie ca e in pijama, in trening, costum haute-couture sau rochie de seara....o dorinta de a dormi langa persoana draga, de a o atinge, de a o mangaia, de a imparti timpul impreuna.....


cata dreptate ai, tut...mi-ai amintit de prima mea intalnire cu iubi...am mers la Cluj cu un prieten de familie venit din SUA sa-l vizitam pe tatal lui internat la o clinica privata, bolnav de Alzheimer...si am folosit prilejul de a putea sta de vorba cu prietenul meu si de a-l vizita si pe tatal lui, dar de a putea sa ma intalnesc si cu iubi...am calatorit toata noaptea, nu am dormit deloc ca am discutat cu prietenul meu pe care-l vad f. rar si, dimineata, cand m-am intalnit cu iubi eram transpirata(era canicula aceea din august), nedormita, grasuta, schiopatand din cauza durerilor de picioare, el curat, suplu, inalt, tinerel...impresia lui?! "mi-ai placut si din fata si de la spate cu mersul tau usor agale..." si nu mai spun mai departe...la vara va veni in orasul meu, ca sa nu imi fac eu probleme ca se poate vedea cu altcineva, isi va inchiria un apartament, ca sa fie mai aproape de mine, pentru ca noi suntem de moda veche si nu vom locui impreuna pana la casatorie...sa petreaca timp fara mine?! fiecare minutel din viata lui este justificat...daca acum, cand nu suntem casatoriti nu doreste sa-si petreaca timpul cu mine, atunci, mai tarziu ce-o sa mai fie?!asta nu inseamna ca nu are libertate, ca eu nu-i zic niciodata ce sa faca el cu timpul lui...e alegerea lui sa-l petreaca impreuna cu mine, fiindca ma iubeste...
sora_ilsi
Postat pe 31 Ianuarie 2010 13:58
distanta omoara totul-eu am simtit asta pe pielea mea asa ca trebuie sa te gandesti de 1000 de ori pana zici DA
garbo031621
Postat pe 31 Ianuarie 2010 14:08
Imi pare tare rau ca ai asemenea indoieli dar daca nu ai incredere in iubirea ta cel mai bine ar fii sa termini pentru ca altfel o sa te chinui continu si pina la urma tot o sa va despartiti daca va sufocati unul pe altul.Intr-o relatie indiferent cit ai iubii este nevoie de libertate .Tot ce este sufocat moare.Daca il iubesti cu adevarat si el te iubeste trebuie sa aveti incredere unul in celelat.Altfel totul este zero (adica despartire)..
minodora_50
Postat pe 31 Ianuarie 2010 14:12
de 2 ani sunt tot cu un irlandez si cred ca pot sa spun ca sunt diferiti.. in bine sau in rau asta ramane la aprecierea fiecaruia. au o alta cultura, au un alt stil de viata..incepand de la mancarea pe care 'poate sa o manance'.. pana la masini, case samd. dupa parerea mea ai 2 variante: te obisnuiesti sau iti gasesti pe altcineva. am trecut si eu prin multe ... am vrut de foarte multe ori sa termin aceasta relatie... dar nu toate relatiile se bazeaza pe compromisuri? cu oricine, de oriunde... totul depinde de tine.multa bafta
maimuta_zuza
Postat pe 31 Ianuarie 2010 14:21
De la: monique1977, la data 2010-01-25 04:29:20Am 32 de ani si nu am copii inca. M-am mutat acum un an cu un irlandez. El are 35 ani, in curs de divort si cu 2 copii,lol. Suntem ok in linii mari, ne intelegem bine, ne iubim. Suntem un pic diferiti ca personalitate, caracter, diferenta de cultura, el fiind o pers mai sociabila, un pic mai deschisa, eu intre cele 2 extremitati, mai introvertit as spune. Am vorbit de cateva ori si despre familie, si pare ca doreste o fam cu mine in viitor, nu stiu cand, 1-2 ani.. Problema noastra e de incredere, venim amandoi din relatii unde partenerii ne-au inselat'la greu' cum se spune pe romaneste.Suntem ok in linii generale dar se pare ca suntem gelosi unul pe altul, poate din cauza neincrederii, nu stiu. Eu nu ma stiu o pers geloasa de fel dar se pare ca eu sunt cea care sunt geloasa mai mult. de asem nu sunt posesiva, as spune un pic independenta chiar. Am mai avut prieteni dar niciod nu m-am comportat astfel, poate ca nu ii iubeam suficient sau pt ca asta e prima mea rel serioasa, adica sa locuiesc cu cineva. Nu sunt certareata dar se pare ca in ultima vreme asta e tot ce fac, desii nu am dovezi concrete, supozitii numai.In acelasi timp am cateva intrebari fara raspuns.
De ex, el este gelos cand aj mai tarziu de la serv, daca am vreo urgenta, nu pot pleca, si mai intarzii cam vreo h. L-am invitat de multe ori la serv sa aiba o idee ce se intamla cu toate ca am mai multe colege care pleaca tot asa de tarziu ca mine.
De ex, anul trecut prietenu meu a fost in vacanta singur! o sapt, ceea ce mi se pare cam ciudat, avand in vedere ca ne mutasem impreuna de numai 5 luni.Desi are o slujba destul de stresanta (cu pacienti mentali care suna la orice h ca se sinucid) si cateodata iti vine sa 'iti iei campii'pe romaneste, asta nu justifica faptul ca avea nevoie de o pauza, lol, in Europa, si se pare ca si anul acesta intentioneaza sa mai faca una. A gasit numai motiv sa spuna ca fiindca eu am plecat acasa pt 2 sapt, el ce poate face?nu vroia sa stea acasa, vizitand cateva orase cu istorie(avand o pasiune pt al 2lea razboi mondial) bla bla..desi dupa ce si-a cumparat biletul m-a invitat, daca vreau sa vin si eu, avand o alta discutie? Prietenii lui zic ca e ok sa calatoresti singur, prietenii mei nu prea deloc, si.. alti straini au parerile impartite.
De asemenea lucruri marunte pe care le vezi prea putin sau prea mult, un telefon mai inchis dupa orele de program, dar nu si in prezent, dupa discutii, etc, etc
Daca iubesti pe cineva si nu ai incredere, sa stai cu persoana, merita sau nu sa stai in ac relatie? Ne amagim reciproc si vom ajunge tot la despartire? ce sfaturi imi puteti da? Sa iubesti si sa stai intr-o relatie cu insecuritati si sa ignori sau singur cu probabilitatea ca daca vei avea noroc in urmat 2-3 ani sa gasesti pe cineva va fii cam tarziu pt o familie de intemeiat..
El sustine ca este fericit cu mine..
Va cer ajutor cu un sfat, oricat de real si scurt este, de la ambele sexe. Multumesc




Ca varsta sunteti apropiati

Verifica intii daca divortul este pe rol sau doar o poveste...

O saptamana ...poate a vrut doar un mic autocontrol

Dar daca ati inceput sa va certati????

Schimba tactica. Si daca cearta continua....

Mai bine o rupeti cat mai repede...Timpul este ireversibil...
anca_53
Postat pe 31 Ianuarie 2010 14:30


Tylly
Postat pe 31 Ianuarie 2010 14:33
pardon, inca doi -formatie completa!
Reflex
Postat pe 31 Ianuarie 2010 14:35
De la: monique1977, la data 2010-01-25 04:29:20Am 32 de ani si nu am copii inca. M-am mutat acum un an cu un irlandez. El are 35 ani, in curs de divort si cu 2 copii,lol. Suntem ok in linii mari, ne intelegem bine, ne iubim. Suntem un pic diferiti ca personalitate, caracter, diferenta de cultura, el fiind o pers mai sociabila, un pic mai deschisa, eu intre cele 2 extremitati, mai introvertit as spune. Am vorbit de cateva ori si despre familie, si pare ca doreste o fam cu mine in viitor, nu stiu cand, 1-2 ani.. Problema noastra e de incredere, venim amandoi din relatii unde partenerii ne-au inselat'la greu' cum se spune pe romaneste.Suntem ok in linii generale dar se pare ca suntem gelosi unul pe altul, poate din cauza neincrederii, nu stiu. Eu nu ma stiu o pers geloasa de fel dar se pare ca eu sunt cea care sunt geloasa mai mult. de asem nu sunt posesiva, as spune un pic independenta chiar. Am mai avut prieteni dar niciod nu m-am comportat astfel, poate ca nu ii iubeam suficient sau pt ca asta e prima mea rel serioasa, adica sa locuiesc cu cineva. Nu sunt certareata dar se pare ca in ultima vreme asta e tot ce fac, desii nu am dovezi concrete, supozitii numai.In acelasi timp am cateva intrebari fara raspuns.
De ex, el este gelos cand aj mai tarziu de la serv, daca am vreo urgenta, nu pot pleca, si mai intarzii cam vreo h. L-am invitat de multe ori la serv sa aiba o idee ce se intamla cu toate ca am mai multe colege care pleaca tot asa de tarziu ca mine.
De ex, anul trecut prietenu meu a fost in vacanta singur! o sapt, ceea ce mi se pare cam ciudat, avand in vedere ca ne mutasem impreuna de numai 5 luni.Desi are o slujba destul de stresanta (cu pacienti mentali care suna la orice h ca se sinucid) si cateodata iti vine sa 'iti iei campii'pe romaneste, asta nu justifica faptul ca avea nevoie de o pauza, lol, in Europa, si se pare ca si anul acesta intentioneaza sa mai faca una. A gasit numai motiv sa spuna ca fiindca eu am plecat acasa pt 2 sapt, el ce poate face?nu vroia sa stea acasa, vizitand cateva orase cu istorie(avand o pasiune pt al 2lea razboi mondial) bla bla..desi dupa ce si-a cumparat biletul m-a invitat, daca vreau sa vin si eu, avand o alta discutie? Prietenii lui zic ca e ok sa calatoresti singur, prietenii mei nu prea deloc, si.. alti straini au parerile impartite.
De asemenea lucruri marunte pe care le vezi prea putin sau prea mult, un telefon mai inchis dupa orele de program, dar nu si in prezent, dupa discutii, etc, etc
Daca iubesti pe cineva si nu ai incredere, sa stai cu persoana, merita sau nu sa stai in ac relatie? Ne amagim reciproc si vom ajunge tot la despartire? ce sfaturi imi puteti da? Sa iubesti si sa stai intr-o relatie cu insecuritati si sa ignori sau singur cu probabilitatea ca daca vei avea noroc in urmat 2-3 ani sa gasesti pe cineva va fii cam tarziu pt o familie de intemeiat..
El sustine ca este fericit cu mine..
Va cer ajutor cu un sfat, oricat de real si scurt este, de la ambele sexe. Multumesc
Draga mea,,daca cineva iubeste normal sa fie gelos..Poate ca barbatul este patit,,l-a inselat careva,o fii auzit ca femeile inseala..Cine stie,pt ca barbatii nu sun mereu ce ii doare..Si apoi un barbat fript,sufla si in iaurd..Apoi stii tu ca increderea vine in timp..cu cat te enervezi ca te controleaza cu cat el o sa devina mai suspicios ca ii ascunzi ceva...Daca tu te stii cinstita,,nu are rost sa iti pese ca el este precaut..Daca este gelos,inseamna ca ii pasa de tine..Nu MAI ARATA CA te afecteaza ca el este gelos..asa poate va renunta...Incearca sa il linistesti ca doar pe el il iubesti,,apoi in timp o sa vezi ca o sa se linisteasca....Fii si tu mai intelegatoare..Ca barbatii romanii sunt de 1000 de ori mai rai si plus ca sunt si dupa bani...Te pup si sa iti ajute Dumnezeu sa aveti casatorie de piatra
omulsincer
Postat pe 31 Ianuarie 2010 14:37
De la: buna01, la data 2010-01-31 14:37:23
De la: monique1977, la data 2010-01-25 04:29:20Am 32 de ani si nu am copii inca. M-am mutat acum un an cu un irlandez. El are 35 ani, in curs de divort si cu 2 copii,lol. Suntem ok in linii mari, ne intelegem bine, ne iubim. Suntem un pic diferiti ca personalitate, caracter, diferenta de cultura, el fiind o pers mai sociabila, un pic mai deschisa, eu intre cele 2 extremitati, mai introvertit as spune. Am vorbit de cateva ori si despre familie, si pare ca doreste o fam cu mine in viitor, nu stiu cand, 1-2 ani.. Problema noastra e de incredere, venim amandoi din relatii unde partenerii ne-au inselat'la greu' cum se spune pe romaneste.Suntem ok in linii generale dar se pare ca suntem gelosi unul pe altul, poate din cauza neincrederii, nu stiu. Eu nu ma stiu o pers geloasa de fel dar se pare ca eu sunt cea care sunt geloasa mai mult. de asem nu sunt posesiva, as spune un pic independenta chiar. Am mai avut prieteni dar niciod nu m-am comportat astfel, poate ca nu ii iubeam suficient sau pt ca asta e prima mea rel serioasa, adica sa locuiesc cu cineva. Nu sunt certareata dar se pare ca in ultima vreme asta e tot ce fac, desii nu am dovezi concrete, supozitii numai.In acelasi timp am cateva intrebari fara raspuns.
De ex, el este gelos cand aj mai tarziu de la serv, daca am vreo urgenta, nu pot pleca, si mai intarzii cam vreo h. L-am invitat de multe ori la serv sa aiba o idee ce se intamla cu toate ca am mai multe colege care pleaca tot asa de tarziu ca mine.
De ex, anul trecut prietenu meu a fost in vacanta singur! o sapt, ceea ce mi se pare cam ciudat, avand in vedere ca ne mutasem impreuna de numai 5 luni.Desi are o slujba destul de stresanta (cu pacienti mentali care suna la orice h ca se sinucid) si cateodata iti vine sa 'iti iei campii'pe romaneste, asta nu justifica faptul ca avea nevoie de o pauza, lol, in Europa, si se pare ca si anul acesta intentioneaza sa mai faca una. A gasit numai motiv sa spuna ca fiindca eu am plecat acasa pt 2 sapt, el ce poate face?nu vroia sa stea acasa, vizitand cateva orase cu istorie(avand o pasiune pt al 2lea razboi mondial) bla bla..desi dupa ce si-a cumparat biletul m-a invitat, daca vreau sa vin si eu, avand o alta discutie? Prietenii lui zic ca e ok sa calatoresti singur, prietenii mei nu prea deloc, si.. alti straini au parerile impartite.
De asemenea lucruri marunte pe care le vezi prea putin sau prea mult, un telefon mai inchis dupa orele de program, dar nu si in prezent, dupa discutii, etc, etc
Daca iubesti pe cineva si nu ai incredere, sa stai cu persoana, merita sau nu sa stai in ac relatie? Ne amagim reciproc si vom ajunge tot la despartire? ce sfaturi imi puteti da? Sa iubesti si sa stai intr-o relatie cu insecuritati si sa ignori sau singur cu probabilitatea ca daca vei avea noroc in urmat 2-3 ani sa gasesti pe cineva va fii cam tarziu pt o familie de intemeiat..
El sustine ca este fericit cu mine..
Va cer ajutor cu un sfat, oricat de real si scurt este, de la ambele sexe. Multumesc
Draga mea,,daca cineva iubeste normal sa fie gelos..Poate ca barbatul este patit,,l-a inselat careva,o fii auzit ca femeile inseala..Cine stie,pt ca barbatii nu sun mereu ce ii doare..Si apoi un barbat fript,sufla si in iaurd..Apoi stii tu ca increderea vine in timp..cu cat te enervezi ca te controleaza cu cat el o sa devina mai suspicios ca ii ascunzi ceva...Daca tu te stii cinstita,,nu are rost sa iti pese ca el este precaut..Daca este gelos,inseamna ca ii pasa de tine..Nu MAI ARATA CA te afecteaza ca el este gelos..asa poate va renunta...Incearca sa il linistesti ca doar pe el il iubesti,,apoi in timp o sa vezi ca o sa se linisteasca....Fii si tu mai intelegatoare..Ca barbatii romanii sunt de 1000 de ori mai rai si plus ca sunt si dupa bani...Te pup si sa iti ajute Dumnezeu sa aveti casatorie de piatra
Apoi trebuie sa te stradui si tu sa te obisnuiesti cu mentalitatea lor..Sa comunici cu el..Sa fii mai calda si mai intelegatoare...Pt ca decat sa iti iei un roman ca sa te ciomageasca si ma iti mai ceara si bani..Ca asa fac romanii pt ca nu au pic de rusine si mandrie de barbati
omulsincer
Postat pe 31 Ianuarie 2010 14:39
Capul sus, totul este normal! Am avut si eu experienta mea cu un strain, si tot ceea ce iti pot spune, ca nu este de mirare ca pleaca singur! In vestul europei relatiile de familie nu sunt ca la noi! Incearca cumva sa iti faci rost de mai multa toleranta si rabdare, ptca astea sunt lucruri marunte, daca vrei sa ramai cu el, te asteapta lucruri mult mai grele! Diferentele de cultura trebuiesc depasite, ceea ce nu va merge usor! Dar se poate reusi: prietena mea cea mai buna, unguroaica din Transilvania s-a casatorit cu un ceh si s-a mutat la Praga, fara sa stie limba!!! Acum au doi copii si ea sustine, ca a fost ce mai buna alegere din viata ei!
Iar despre gelozie: din acest punct de vedere eu am opinia ca ei sunt mai buni ca noi. Ei nu inseala la modul cum facem noi!
Iti tin pumnii! Poti reusi!
garbo088345
Postat pe 31 Ianuarie 2010 14:40
@buna...barbatii romani, mai rai de 1000x ! hai ca trec peste asta. Dar cu aluzia din "plus ca sunt si dupa bani" nu pot trece fara sa-ti adresez o intrebare: Esti cumva in cauza? Ca doar nu-i fi tu fata lu`Hilton!
Reflex
Postat pe 31 Ianuarie 2010 14:42
De la: Reflex, la data 2010-01-31 14:42:41@buna...barbatii romani, mai rai de 1000x ! hai ca trec peste asta. Dar cu aluzia din "plus ca sunt si dupa bani" nu pot trece fara sa-ti adresez o intrebare: Esti cumva in cauza? Ca doar nu-i fi tu fata lu`Hilton!
Pai barbatii in romania dorm si femeile lucreaza....De asta romania noastra a ajuns asa infloritoare si a evoluat asa..Barbatii se cred un fel de judecator al femeiii..Pt ca este rea isi bat joc de ea..Dar nu se intreaba ca femeile sunt rele,pt ca au invatat de la ei barbatii
omulsincer
Postat pe 31 Ianuarie 2010 14:47
De la: buna01, la data 2010-01-31 14:47:32
De la: Reflex, la data 2010-01-31 14:42:41@buna...barbatii romani, mai rai de 1000x ! hai ca trec peste asta. Dar cu aluzia din "plus ca sunt si dupa bani" nu pot trece fara sa-ti adresez o intrebare: Esti cumva in cauza? Ca doar nu-i fi tu fata lu`Hilton!
Pai barbatii in romania dorm si femeile lucreaza....De asta romania noastra a ajuns asa infloritoare si a evoluat asa..Barbatii se cred un fel de judecator al femeiii..Pt ca este rea isi bat joc de ea..Dar nu se intreaba ca femeile sunt rele,pt ca au invatat de la ei barbatii
.Pt ca femeia este rea isi bat joc de ea..Dar nu se intreaba ca femeile sunt rele,pt ca au invatat de la ei barbatii...Ca doar de la barbatii au invatat femeile sa fie asa rele si usuratice...
omulsincer
Postat pe 31 Ianuarie 2010 14:48
rodyk
Postat pe 31 Ianuarie 2010 14:50
Da...si de asta citezi tu km de text!
Ines
Postat pe 31 Ianuarie 2010 14:52
lasati-o, are mintea odihnita...
Tylly
Postat pe 31 Ianuarie 2010 14:52
De la: Celleste_, la data 2010-01-31 14:52:58lasati-o, are mintea odihnita...
Pai barbatii in romania dorm si femeile lucreaza....De asta romania noastra a ajuns asa infloritoare si a evoluat asa..Barbatii se cred un fel de judecator al femeiii..Pt ca este rea isi bat joc de ea..Dar nu se intreaba ca femeile sunt rele,pt ca au invatat de la ei barbatii
.Pt ca femeia este rea isi bat joc de ea..Dar nu se intreaba ca femeile sunt rele,pt ca au invatat de la ei barbatii...Ca doar de la barbatii au invatat femeile sa fie asa rele si usuratice...
omulsincer
Postat pe 31 Ianuarie 2010 14:54
Ha,ha, exact, irlandezii beau de mor. Nu si cu ceilalti din Vest, insa ei cat si ele sunt renumite ca rusii pentru consumul prea mare si zilnic de wisky. Cauta-ti alta nationalitate.
353535
Postat pe 31 Ianuarie 2010 14:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despre banci , credite , rate 2 De la: pandora 25 Martie 2012 22:39
Buna 17 De la: dor72 10 Aprilie 2011 21:00
Relatia sotul meu-mama soacra ;)) 44 De la: garbo_girl 18 Iunie 2013 11:25
Cine sa ii mai inteleaga ???? 29 De la: fitze_21 8 Decembrie 2009 12:34
Buna. 29 De la: Thor_again 17 Iulie 2011 22:28
Setari Cookie-uri