Voi ce credeti?

De cand v'am scris topicul de mai jos,nu l'am mai cautat,nu am mai facut nimic.A inceput scoala,am observat ca pe zi ce trece,tot mai mult si mai insistent se uita dupa mine,ne privim in ochi,ne zambim,apoi trecem...
Cand merg in clasa la el la prietene de'ale mele(colege de'ale lui),am constata ca el sta 2-3 minute maxim in clasa,apoi pleaca,isi gaseste de lucru.Trece pe langa mine si pleaca.
Vazand toate acestea,priviri,zambete,faptul ca pleaca din clasa dupa cateva minute de cand intru eu...m'am gandit ca poate nu ii e totuna ca s'a terminat intre noi asa...si ca poate tine la mine,imi faceam iluzii.
Dar...mi'a facut niste faze foarte nasoale care ma dor,desi poate par prea copila sa ma supar din asa ceva.Un baiat cu care am stat eu in urma cu un an,zilele trecute a facut rost de nr meu cel nou,care numai cateva persoane il au,printre care,desigur si EL(cel pe care il iubesc eu).Am refuzat sa ma gandesc ca de la el ar putea avea nr meu cel nou...insa astazi,dupa ce baiatul cu care am stat acum un an s'a certat cu dany(adica cu EL),m'a sunat la scoala si mi'a povestit niste faze care m'au lasat rece.Vineri pe chipul lui dany nu se mai vedea niciun zambet,nici nu ma mai privea in ochi...iar astazi am aflat raspunsul,dupa ce acela la care i'a dat nr meu mi;a trimis ce a vorbit cu el...Ala i';a spus lui dany ca e mort dupa mine,sa ii faca rost de nr meu,ca a aflat ca stau cu unul cu masina si va doamne..sunt tare indragostita.(de fapt prostul ala a zis doar ce isi imagina el...vorbeam cu el la telefon si intre timp mi'a venit taxiul.soferul ma cunostea si mi;a zis ca sunt frumoasa,iar ala a auzit si i;a spus lui dany ca era iubitul meu si chestii...).Dany l'a intrebat cine e cel cu care stau si ce masina are...m;am bucurat ca s'a interesat...insa ma simt foarte nasol.De atunci nici nu m'a mai privit dany,nimic,niciun zambet.
La final,s'a certat cu ala care i'a cerut nr meu,pt ca a zis dany ca e prea disperat si numai de mine ii vorbeste ...idiotul ala disperat dupa mine l'a pus pe dany sa ma verifice pe un site ca sa vada ce poza aveam la avatar)aveam o poza de la mare,in costum de baie..etc),la care dany a zis|"aia nu e ea nici sa ma mai nasc de 8 ori".iar ala atunci i'a demonstrat ca sunt eu in poza ..la care dany a zis"cred ca e ea ca are burta si denivelari"...

La faza aia m'am suparat f tare...am plans in seara asta...dupa atata timp,am vrut sa il sun si sa ii spun doar"iti multumesc pt ca ai dat nr meu la disperatul ala,parca spuneai ca mai ai nr meu si nici nu il stii din minte..doar tu si familia il aveai"...dar nu am putut lua legatura cu el.Cand mi'a auzit vocea a zis"pa"si atat a fost:(

Ma simt fff ranita.Nu stiu ce sa mai fac:(( Chiar nu ii pasa de mine?Ce sa fac?Ajutati'ma va rg mult! Maine merg la scoala..si nu stiu ce o sa ma fac cand o sa il vad:(...imi vine sa plang de multe ori cand il vad
Eleenna
Postat pe 12 Ianuarie 2010 00:20
Elena, iti spun eu ce sa faci - sau, ma rog, eu asta as face in locul tau, ca eu am vreo 20 de ani in plus de experienta in a fi distructiva:

1 - cind dai un sut in cour, n-ai cale de intors decit sa il lamuresti ca ai avut dreptate.
2 - du-te si tavaleste-te in fata lui, vei avea dispretul lui forever.
3 - nimic nu e mai nashpa dcit sa vina cineva si sa spuna "mi-am batut joc de tine da'am gresit".
4 - tu ai fost aia ranita la corazon si dia ai reactionat asa.

Crystal clear?
Managementul conflictului se numeste asta....
quasaria
Postat pe 12 Ianuarie 2010 00:40
ms muult.te rog...imi dai id tau?sa imi spui pe mess cum sa fac la scoala...cand il vad.am sa iti dau poze si cu mine si cu el...
sper sa ma ajuti
Eleenna
Postat pe 12 Ianuarie 2010 00:49
Elena, din motive tehnice nu stau pe mess - si nici nu stiu daca sint persoana in masura sa te ajute prea tare.
Ce ti-am spus e my way si nu neaparat the right way.
quasaria
Postat pe 12 Ianuarie 2010 03:43
constat ca fata asta vrea musai id-ul de mess, ca il tot cere...ba de la mine, ba de la Q...

incep sa ma intreb daca e fata...
Anouk
Postat pe 12 Ianuarie 2010 09:38
ne "jigneste inteligenta", cum zicea cineva
cum ar zice ca i-a avariat cineva avionul personal
pik_nik
Postat pe 12 Ianuarie 2010 09:43
lume necajita, pik...
Anouk
Postat pe 12 Ianuarie 2010 09:53
De la: Eleenna, la data 2010-01-12 00:20:11 De cand v'am scris topicul de mai jos,nu l'am mai cautat,nu am mai facut nimic.A inceput scoala,am observat ca pe zi ce trece,tot mai mult si mai insistent se uita dupa mine,ne privim in ochi,ne zambim,apoi trecem...
Cand merg in clasa la el la prietene de'ale mele(colege de'ale lui),am constata ca el sta 2-3 minute maxim in clasa,apoi pleaca,isi gaseste de lucru.Trece pe langa mine si pleaca.
Vazand toate acestea,priviri,zambete,faptul ca pleaca din clasa dupa cateva minute de cand intru eu...m'am gandit ca poate nu ii e totuna ca s'a terminat intre noi asa...si ca poate tine la mine,imi faceam iluzii.
Dar...mi'a facut niste faze foarte nasoale care ma dor,desi poate par prea copila sa ma supar din asa ceva.Un baiat cu care am stat eu in urma cu un an,zilele trecute a facut rost de nr meu cel nou,care numai cateva persoane il au,printre care,desigur si EL(cel pe care il iubesc eu).Am refuzat sa ma gandesc ca de la el ar putea avea nr meu cel nou...insa astazi,dupa ce baiatul cu care am stat acum un an s'a certat cu dany(adica cu EL),m'a sunat la scoala si mi'a povestit niste faze care m'au lasat rece.Vineri pe chipul lui dany nu se mai vedea niciun zambet,nici nu ma mai privea in ochi...iar astazi am aflat raspunsul,dupa ce acela la care i'a dat nr meu mi;a trimis ce a vorbit cu el...Ala i';a spus lui dany ca e mort dupa mine,sa ii faca rost de nr meu,ca a aflat ca stau cu unul cu masina si va doamne..sunt tare indragostita.(de fapt prostul ala a zis doar ce isi imagina el...vorbeam cu el la telefon si intre timp mi'a venit taxiul.soferul ma cunostea si mi;a zis ca sunt frumoasa,iar ala a auzit si i;a spus lui dany ca era iubitul meu si chestii...).Dany l'a intrebat cine e cel cu care stau si ce masina are...m;am bucurat ca s'a interesat...insa ma simt foarte nasol.De atunci nici nu m'a mai privit dany,nimic,niciun zambet.
La final,s'a certat cu ala care i'a cerut nr meu,pt ca a zis dany ca e prea disperat si numai de mine ii vorbeste ...idiotul ala disperat dupa mine l'a pus pe dany sa ma verifice pe un site ca sa vada ce poza aveam la avatar)aveam o poza de la mare,in costum de baie..etc),la care dany a zis|"aia nu e ea nici sa ma mai nasc de 8 ori".iar ala atunci i'a demonstrat ca sunt eu in poza ..la care dany a zis"cred ca e ea ca are burta si denivelari"...

La faza aia m'am suparat f tare...am plans in seara asta...dupa atata timp,am vrut sa il sun si sa ii spun doar"iti multumesc pt ca ai dat nr meu la disperatul ala,parca spuneai ca mai ai nr meu si nici nu il stii din minte..doar tu si familia il aveai"...dar nu am putut lua legatura cu el.Cand mi'a auzit vocea a zis"pa"si atat a fost:(

Ma simt fff ranita.Nu stiu ce sa mai fac:(( Chiar nu ii pasa de mine?Ce sa fac?Ajutati'ma va rg mult! Maine merg la scoala..si nu stiu ce o sa ma fac cand o sa il vad:(...imi vine sa plang de multe ori cand il vad
Lasa-l fata draga,ca asta este un delbedeu cu figuri in cap...Cautati un baiati cumsecade cu bun simt...Foloseste-ti creierulmai bine si inima doar cu cine merita....Cu oameni care se comporta fruumos cu tine si care sunt buni cu tine...
omulsincer
Postat pe 12 Ianuarie 2010 11:55
m-am prins... daca pe iubitzel (alias delbedeul) il cheama dany, atunci demoazela e cumva raduleasca?..

In rest, misto drame existentiale la varsta ei. Daca are si poze cu telefonul in baie, o asteapta un stralucit viitor de waitress in pub-uri gen "uzun arak".
anakin
Postat pe 12 Ianuarie 2010 11:55
shecspir in lav, nene...
Anouk
Postat pe 12 Ianuarie 2010 12:14
fetitza...tu esti la o varsta la care ti se pare ca tot ce zboara se mananca dar cand o sa te mai maturizezi o sa iti dai seama ca nu e chiar asa.pararea mea e sa lasi lucrurile sa vina de la sine..daca e sa fie al tau e oricum,si daca nu e...nu merita...distreaza-te si fa in asa fel incat sa iti fie in primul rand tie bine;)
Angellove
Postat pe 12 Ianuarie 2010 13:31
Vai...dar de ce va place sa va bateti joc de oameni?In primul rand,sunt fata...si daca aveam chef de glume nu intram pe forum pt ca am lucruri mai importante de facut decat sa fac misto de lume.
Si daca il cheama Dany...ce pot sa fac eu?Doamne...stiti?decat sa ma tot criticati si sa faceti misto de suferinta si problema mea,mai bine pastrati pt voi toate prostiile...

Am vazut...cine are inima buna si cine a trecut prin asa ceva ca si mine,mi'au spus lucruri cat de cat bune,nu faze k nu sunt fata,ca cer id,raduleasca si altele...:-j

Daca cer id, o fac pt ca pe mess am putea discuta mai bine...dar nu este nevoie,multumesc pt fazele care le faceti.
Sa fiti voi in situatia mea nu ati mai avea chef de glume si nici de batjocura altora...poate veti intelege candva

Va multumesc...
Eleenna
Postat pe 12 Ianuarie 2010 14:41
"pe care"...fazele
zambila
Postat pe 12 Ianuarie 2010 14:45
si sa nu uit!!!"In rest, misto drame existentiale la varsta ei. Daca are si poze cu telefonul in baie, o asteapta un stralucit viitor de waitress in pub-uri gen "uzun arak"."...asta ce a fost?
Am zis cumva ca in baie?citeste si tu atent...deja ai exagerat;).Aveam o poza care am facut;o la mare,eram in costum de baie...si nu am facut poza pt prostii de care zici tu,ci pt a avea amintire de la mare

...Doamne cum sunt unii:|...fereasca Dumnezeu !
Eleenna
Postat pe 12 Ianuarie 2010 14:45
mamica, noi suntem sariti de 40 de ani, tu nu...

si chiar ceri id-ul, ceea ce e nepermis, chiar daca tu nu intelegi asta acum...
lumea nu sta pe forum ca sa poata discuta pe urma pe mess, dramele existentiale ale unei fete de 16 ani

daca am fii noi in situatia ta ? pai am fost, da la 16 ani, nu la varsta asta de-o avem acum...

io raman la parerea ca ar trebui sa discuti cu mamica ta
Anouk
Postat pe 12 Ianuarie 2010 14:47
zambila...si asa se poate spune.Nu inteleg ce aveti cu mine...nici nu ma cunoasteti si veniti toti sa va bateti joc de mine

Daca nu vreti sa ma ajutati,vedeti'va de treburile voastre pt ca exista si oameni buni care stiu sa se comporte si care sunt dornici sa ii ajute pe cei care au nevoie,asa ca mine.

Eleenna
Postat pe 12 Ianuarie 2010 14:48
dap...irina, sau buna...cum isi zice acum...
Anouk
Postat pe 12 Ianuarie 2010 14:50
Anouk...eu cu mamy discut orice,suntem cele mai bune prietene,dar totusi problema asta nu vreau sa i;o spun...nu vreau sa ma gandesc cum ar reactiona sa afle tot...stie doar ca il iubesc si ca ne mai intalnim,atat.

Eu v';am cerut id pt ca am foarte multe persoane de pe forumuri de la kudika,eva,stilfeminin si etc...cu care si acum pastrez legatura,chiar daca unii au si 50 de ani.Daca nu vreti asta este.
Multa sanatate...
Eleenna
Postat pe 12 Ianuarie 2010 14:51
cum zici tu...pai, nu prea stiu ce sfat sa-ti dau, desi nu-s trecuta de 40 de ani...
deci, pentru ce-ti bati capul cu toti idiotii? chiar n-ai altceva mai bun de facut la 16 ani??
hmmm, cred ca am pierderi de memorie, ca nici n-o trecut mult de cand aveam 16 ani, nici nu-mi amintesc de astfel de "probleme" grave
zambila
Postat pe 12 Ianuarie 2010 14:52
buna01...nu pot sa fac asa ceva,nu ma lasa inima si sincer,nici nu vreau asta.Il iubesc prea mult,iubirea asta nu e de o zi sau doua...e de 2 ani jumate si e tot mai puternica...Nu stiu ce sa ma fac...ma tem ca nu o sa pot repara greselile ce le'am facut si ca de data asta,chiar s'a terminat:-
Eleenna
Postat pe 12 Ianuarie 2010 14:53
pai zambila...probabil ca tu esti mai puternica.Asa se vede...eu sunt de felul meu mai sensibila si sentimentala,unu-doi pun la suflet orice si sufar enorm...iar in situatia asta in care sunt acum,sicner,nu stiu cum sa mai fac sa vrea sa ne intalnim si sa discutam...poate ar mai fi o sansa
Eleenna
Postat pe 12 Ianuarie 2010 14:55
zambilutz, chierderile de memorie le ai la 40 nu la 25
Anouk
Postat pe 12 Ianuarie 2010 14:56

io stiu?
elena draga, nu-s io mai cu motz, da' daca omu nu si nu, degeaba tragi de el, asta iti dau in scris, daca vrei
zambila
Postat pe 12 Ianuarie 2010 14:59
Zambila,dar intotdeauna zicea nu si nu...dar pana la urma ceda ,ne intalneam si se purta cu mine f frumos.ma strangea in brate,ma saruta,ba chiar mi'a spus sa il ajut sa ma iubeasca ...si altele.

Asta a fost acum 2 saptamani si ceva:(..dupa aceea ne;am certat... nu mai pot!!!nu stiu cum sa il fac sa fie ca atunci
Eleenna
Postat pe 12 Ianuarie 2010 15:07
zambilutz, vino ici sha si consiliaza fata

hai, pas alergator
Anouk
Postat pe 12 Ianuarie 2010 15:08
deci:
1."dar pana la urma ceda"- adica, tu alergi dupa el...hmmmmmm
2."ba chiar mi'a spus sa il ajut sa ma iubeasca"- ceea ce inseamna ca nu te-a iubit niciodata, deci, nashpa!
3."nu stiu cum sa il fac sa fie ca atunci"- ca atunci cand??

eu cred ca-ti pierzi vremea de pomana, daca el sta cu tine de forma, ii tot degeaba, intelegi?
mai bine te uiti la un film, citesti o carte, asculti o muzica, mergi la aerobic...intelegi??

anouk, ce zici, ma stiu?
zambila
Postat pe 12 Ianuarie 2010 15:13
te stii, te stii...da' io crez ca nu ii spui ce vrea ea sa auda...

Anouk
Postat pe 12 Ianuarie 2010 15:15
Elenuto, bag de seama ca esti persuasiva (dar pana la urma ceda) .
Nu-i mai bine sa-ti demonstrezi talentul asta pe ceva ce merita??
bluelight
Postat pe 12 Ianuarie 2010 15:16
offf, la partea aia tre' sa mai lucrez putin si stiu sa o aplic foarte bine numa' pe mine
nu dadea!
zambila
Postat pe 12 Ianuarie 2010 15:17
...tare,ce sa zic...mai bine tac ca iarasi plang aici de una singura.Mai bine sa nu mai traiesc decat sa nu fiu cu el si puteti sa spuneti ca sunt cum vreti voi...dar el e viata mea.Si app..de citit citesc,mzica askult,la filme ma uit,invat bine la liceu...si totusi,fericirea mea e el si asta nu o pot avea din cauza ca nu il mai am pe el.

Eu sunt vinovata pt ce se intampla acum...sunt f constienta de asta si daca nu imi va da o ultima sansa,o sa ma urasc pana la urma...asa cred:(

Nu mai suport situatia asta!!!Imi vine sa mor
Eleenna
Postat pe 12 Ianuarie 2010 15:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce eu? 10 De la: miha162492 17 Septembrie 2010 09:18
dak ierti...poti sa si uiti?oare mai merge relatia? 216 De la: garbo020969 21 Aprilie 2010 16:55
farmece 27 De la: ratuscaceaurata 30 Iulie 2011 08:57
Multe intrebari 26 De la: garbo193766 26 Iunie 2011 22:56
sunt prea mica!!!!!!! 23 De la: yanyacharberet 18 Ianuarie 2010 15:33
Setari Cookie-uri