Dragostea se erodeaza in timp

Si eu m-am casatorit inca de pe cind eram studenta in anul trei, au fost 7 ani de fericire,el cu functie bine pozitionat in societate,cu 16 ani mai mare,plimbari prin strainatate Dubai,Londra,Roma,Mexico,New York etc.Am terminat facultatea,masterul am ocupat o functie foarte buna,totul mergea bine,pina intr-o zi.El avea multe relatii si prieteni,natura serviciului ma obligat sa fac multe deplasari in strainatate.Odata la Viena la hotelul in care eram cazata am reintilnit pe unul din prietenii sotului care facea export de vin romanesc in Austria.Nimic deosebit,am servit citeva seri masa impreuna la acelasi restaurant (se intimpla in 2010).Nu am stiut ca am fost filmati in acele momente,in 2011 sotul meu a primit o caseta prin curier cu imaginile filmate si au fost suficiente sa strice o casnicie.De curind am aniversat implinirea a 34 de ani la un restaurant din Centrul istoric din Bucuresti-http://www.charme.ro/galerie-foto/-unde am invitat fostii colegi de facultate cu familiile lor,un local select,unde printre altele am intilnit si omul care -mi face curte si ca toti barbatii cu graba mare sa ne cunoastem sa ne iubim.Ma credeti ca nu mai pot accepta aceasta relatie fulgeratoare,dupa cele intimplate si relatate mai sus.Am nevoie de timp ,de cunoastere,am respect pentru persoana mea,pe care trebuie sa o apar,o noua relatie esuata ar fi un dezastru.
garbo265564LIVIANA
Postat pe 22 Februarie 2012 19:18
Liviana, in primull rind mi se pare ca pui cam prea mare accent pe latura financiara. Mentiunea "el cu functie bine pozitionat" vine imediat dupa "7 ani de fericire" si e cumva prea mult sa nu semene a Sandra Brown.
Daca aveai viata pe care ai descris-o ti s-ar fi parut mult mai putin relevante detaliile, si restaurantul.... Omul pe care il iubesti e omul pe care il iubesti punct. Si la Viena, si pe la marginea vreunul sat, e exact acelasi sentiment.
quasaria
Postat pe 22 Februarie 2012 19:44
din pacate eu nu vad unde e "eroziunea"...si filmarea...o cina nevinovata putea sa strice o casnicie???cameramanul a avut un scop bine stabilit in fine,ma depaseste povestea...eu nici din tara n-am iesit,darminte sa iau cina la viena
garbo_bella
Postat pe 22 Februarie 2012 20:10
probabil cina la mc donalds obor nu vea aceasi efect asupra casniciei....
Pe noi pe acolo ne-au dus insurateii: prin parcul tineretului... oraselul copiilor.... IOR...
quasaria
Postat pe 22 Februarie 2012 20:20
insurateii da..
madita
Postat pe 22 Februarie 2012 20:23
De la: garbo_bella, la data 2012-02-22 20:10:18din pacate eu nu vad unde e "eroziunea"...si filmarea...o cina nevinovata putea sa strice o casnicie???cameramanul a avut un scop bine stabilit in fine,ma depaseste povestea...eu nici din tara n-am iesit,darminte sa iau cina la viena


Probabil ca si el sotul avea o idila si vroia sa fie liber.....
http://www.trilulilu.ro/video-muzica/domenico-modugno-piange-il-telefono
VOIAJOR
Postat pe 23 Februarie 2012 00:01
De la: madita, la data 2012-02-22 20:09:32dar...

"..Centrul istoric din Bucuresti-http://www.charme.ro/galerie-foto/-"

nu va spune nimic?
e cusut cu ata alba

Am vazut linkul,acolo se string jucatorii de footbal,probabil ca au finante si magnet la ....dame
VOIAJOR
Postat pe 23 Februarie 2012 00:05
De la: garbo265564LIVIANA, la data 2012-02-22 19:18:05Si eu m-am casatorit inca de pe cind eram studenta in anul trei, au fost 7 ani de fericire,el cu functie bine pozitionat in societate,cu 16 ani mai mare,plimbari prin strainatate Dubai,Londra,Roma,Mexico,New York etc.Am terminat facultatea,masterul am ocupat o functie foarte buna,totul mergea bine,pina intr-o zi.El avea multe relatii si prieteni,natura serviciului ma obligat sa fac multe deplasari in strainatate.Odata la Viena la hotelul in care eram cazata am reintilnit pe unul din prietenii sotului care facea export de vin romanesc in Austria.Nimic deosebit,am servit citeva seri masa impreuna la acelasi restaurant (se intimpla in 2010).Nu am stiut ca am fost filmati in acele momente,in 2011 sotul meu a primit o caseta prin curier cu imaginile filmate si au fost suficiente sa strice o casnicie.De curind am aniversat implinirea a 34 de ani la un restaurant din Centrul istoric din Bucuresti-http://www.charme.ro/galerie-foto/-unde am invitat fostii colegi de facultate cu familiile lor,un local select,unde printre altele am intilnit si omul care -mi face curte si ca toti barbatii cu graba mare sa ne cunoastem sa ne iubim.Ma credeti ca nu mai pot accepta aceasta relatie fulgeratoare,dupa cele intimplate si relatate mai sus.Am nevoie de timp ,de cunoastere,am respect pentru persoana mea,pe care trebuie sa o apar,o noua relatie esuata ar fi un dezastru.


Draga Liviana,stiu ce simti in urma despartirii de Faedo,nu era cazul sa te destainui aici,vino la noi pe comunitatea noastra asa cum am discutat la ziua ta,ai numarul meu,suna-ma sau intra pe

www.youtube.com/watch?v=7hyml0PY03Iv

Organizam trimestrial intilniri
Trimestrial au loc sase intalniri, cu o frecventa de o intalnire la doua saptamani. Dintre cele sase intalniri, cinci abordeaza o tema legata de business, avand un speaker invitat. In cea de-a sasea intalnire ne propunem sa aducem in fata comunitatii un invitat surpriza.
suna-ma,te pup !
SANDONADOMANI
Postat pe 23 Februarie 2012 07:18
Metoda veche,vrei sa derutezi si tu te ascunzi ai pus un v in coada linkului,sau vrei sa vada numai prietenii !?
VOIAJOR
Postat pe 23 Februarie 2012 11:35
Ce-ti place Ioanide sa te bagi in treburile fetelor tinere
SAL
Postat pe 23 Februarie 2012 12:21
e doar reclama, ar fi putut sa ii scrie pe privat si sa nu insire la vedere tot mesajul ala cu "organizam intilniri" - in plus, nu cred ca si-ar fi permis sa dea nume fara acordul persoanei respective. Sa ma duc la vreuna care e anonima si sa ii scriu: aaaa, vorbesti de Ghitza si Florica?
quasaria
Postat pe 23 Februarie 2012 13:21
De la: SAL, la data 2012-02-23 12:21:50Ce-ti place Ioanide sa te bagi in treburile fetelor tinere


Tinere ?care dintre ele,una singura am intilnit pe aici de 18 ani !? Dar ma intriga linkul cu v in coada ,ca de fapt trebuia sa-l anunte asa.
www.youtube.com/watch?v=7hyml0PY03I -
Nu am inteles rostul decit daca este un mesaj special la intelegere cu cineva.
VOIAJOR
Postat pe 23 Februarie 2012 21:40
haidi bre .......o fi vreo teorie d'aia a conspiratiei
jeanette40
Postat pe 23 Februarie 2012 21:43
Ioanide, cunosti toate fetele de aici? numai una are 18 ani? off..am imbatranit.
Katinka
Postat pe 23 Februarie 2012 21:54
Kati ...eu am 20 nu mai stiu pe care picior , ori pe fiecare ???
jeanette40
Postat pe 23 Februarie 2012 22:00
nicio problema! Ioanide stie, sigur.
Katinka
Postat pe 23 Februarie 2012 22:03
De la: Katinka, la data 2012-02-23 22:03:08nicio problema! Ioanide stie, sigur.

Cel putin in aparenta !
VOIAJOR
Postat pe 23 Februarie 2012 22:29
De la: Katinka, la data 2012-02-23 21:54:15Ioanide, cunosti toate fetele de aici? numai una are 18 ani? off..am imbatranit.

Ba dimpotriva ,cind eram necasatorit pasiunea mea erau femeile cu virste de 32-41 de ani,virsta la care femeia vede dragostea si prin alta prisma
VOIAJOR
Postat pe 23 Februarie 2012 22:35
Ai tastat cuvantul pozitie de prea multe ori... Presupun ca nu astepti neaparat o poveste de dragoste, ci pe cineva cu...pozitie.
al_ma
Postat pe 24 Februarie 2012 11:36
Ai tastat cuvantul pozitie de prea multe ori... Presupun ca nu astepti neaparat o poveste de dragoste, ci pe cineva cu...pozitie.
al_ma
Postat pe 24 Februarie 2012 11:37
Ioanide, aparentele inseala!
Katinka
Postat pe 24 Februarie 2012 11:42
Uneori si cel de langa tine insala
SAL
Postat pe 24 Februarie 2012 11:52
sau uneori ia masa cu un coleg si uite cum se intimpla o nenorocire...
BS. Daca nu sinteti musulmani habotnici - si aia isi tin nevestele pe acasa, nu le trimit cu jobul la Viena - a lua masa cu un barbat este similar cu a discuta in sala de conferinte cu un barbat. Iar in business, ghinion, intilnesti preponderent barbati.

Bine, "a lua masa" nu inseamna decit a lua masa. Sau poate nu vorbeati engleza suficient de fluent? :-)))
http://www.youtube.com/watch?v=JAFQFvSPhQ8&feature=related
quasaria
Postat pe 24 Februarie 2012 18:20
De la: Katinka, la data 2012-02-23 22:03:08nicio problema! Ioanide stie, sigur.
ce?....la tinut/picior?
Fss_ssu
Postat pe 28 Februarie 2012 20:45
pai,pozitia,.....da trebuie aparata neaaparat !
Fss_ssu
Postat pe 28 Februarie 2012 20:53
Normal ca orice lucru supus frecusului, si dragostea se erodeaza in timp dar e posibil sa se intareasca increderea, atasamentul , preocuparile comune... bla. bla. Cand acestea nu exista si dragostea se erodeaza, se rugineste de tot sandramaua
SAL
Postat pe 10 Martie 2012 13:23
De la: pandora, la data 2012-03-10 11:31:11
De la: garbo265564LIVIANA, la data 2012-02-22 19:18:05Si eu m-am casatorit inca de pe cind eram studenta in anul trei, au fost 7 ani de fericire,el cu functie bine pozitionat in societate,cu 16 ani mai mare,plimbari prin strainatate Dubai,Londra,Roma,Mexico,New York etc.Am terminat facultatea,masterul am ocupat o functie foarte buna,totul mergea bine,pina intr-o zi.El avea multe relatii si prieteni,natura serviciului ma obligat sa fac multe deplasari in strainatate.Odata la Viena la hotelul in care eram cazata am reintilnit pe unul din prietenii sotului care facea export de vin romanesc in Austria.Nimic deosebit,am servit citeva seri masa impreuna la acelasi restaurant (se intimpla in 2010).Nu am stiut ca am fost filmati in acele momente,in 2011 sotul meu a primit o caseta prin curier cu imaginile filmate si au fost suficiente sa strice o casnicie.De curind am aniversat implinirea a 34 de ani la un restaurant din Centrul istoric din Bucuresti-http://www.charme.ro/galerie-foto/-unde am invitat fostii colegi de facultate cu familiile lor,un local select,unde printre altele am intilnit si omul care -mi face curte si ca toti barbatii cu graba mare sa ne cunoastem sa ne iubim.Ma credeti ca nu mai pot accepta aceasta relatie fulgeratoare,dupa cele intimplate si relatate mai sus.Am nevoie de timp ,de cunoastere,am respect pentru persoana mea,pe care trebuie sa o apar,o noua relatie esuata ar fi un dezastru.



daca era asa de nevinovata intanlirea de la viena , sotul ar fi trebuit sa stie cu cine ai cinat inainte de a primi caseta , in plus sa stai la masa cu cineva chiar nu cred ca e motiv de despartire asta daca nu cumva caseta continea si imagini din camera de hotel :))), cusuta cu ata alba toata povestea

INIMI ZBURDALNICE,OCHII ALUNECOSI,IN REST NUMAI CALITATI..
http://www.trilulilu.ro/video-muzica/toate-femeile-sant-frumoase-special-pt-klaudya36-m....
VOIAJOR
Postat pe 11 Martie 2012 07:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am mintit... 86 De la: iustina21 13 Iulie 2013 17:13
a doua casatorie 35 De la: garbo020185 14 Iulie 2009 20:35
"Primul sarut" Povestea mea... 8 De la: georgiana_hgn 6 Mai 2011 02:16
vreau sa divortez 66 De la: garbo211107 27 August 2012 17:29
cum sunt 144 De la: liaiedera 30 Mai 2010 19:25
Setari Cookie-uri