Mi-am impins barbatu in bratele alteia...ce fac acum

nu vreau sa ma bat cu voi azi,da'....cine zice ca-si cauta amanta,neaparat?!

uneori,viata iti rezerva si niste coincidente bizare...
evident,sunt si d'aia de care zici tu,totusoaico...adica d'aia care cauta...
dar si d'aia carora li se intampla sa fie in locul si timpul nepotrivit...
parerea mea!
preciouss
Postat pe 17 Ianuarie 2010 11:18
De la: deliuta, la data 2010-01-16 00:09:54Sunt casatorita de 7 ani si am un bebe de 9 luni.Din cauza ca relatia dintre el si parinti mei nu a mers iar eu incercam sa il fac pe sotu meu sa ii inteleaga ( totodata si pe parinti mei) am ajuns sa il intrept pe sotul meu in bratele alteia.De 1 an de zile ne tot certam si de fiecare data se ajungea discutiile la parinti mei...odata la nervi i-am spus ca mai mult tin cu parinti mei decat cu el ,iar el de atunci a inceput sa ma urasca pana cand s-a razbunat pe mine umbland cu altele .A continuat asa cateva luni ,pana cand acum cand mi-a spus ca el are pe cineva si ca nu ma mai iubeste,,, eu nu l-am crezut ( eu am crezut ca indiferent de orice problema casnicia noastra nu o sa se rupa nicodata),dar acum am vazut cu ochii mei ca e adevarat si ma inseala.

este forte trist ca te a inselat si tu stii si treci peste dar mai grav este ca il lasi sa-si bata joc de tine .de ce vrea sa ramai?pt. ca pt. el este foarte comod asa tu ai fi in continoare responsabila pt .copil pt .relatia lui cu copilul pe cand daca ai deveni independenta el nu ar mai avea acelasi statut .pt ce il iubesti?pt ca tea inselat in repetate randuri si o so faca toata viata? IA O HARTIE SI SCRIE BUNE /RELE SI IN FUNCTIE DE SENTIMENTELE TALE SI DE CE -TI DORESTI DE LA VIATA IA O HOTARARE PT TINE SI COPIL
garbo074997
Postat pe 17 Ianuarie 2010 11:27
pai, uite ca de data asta, nu nenea a gresit

sa-i faci unui om capul calendar cu cea mamita si cu cel tatucu, sa bazezi pe faptul ca el indura orice magarie i-ai face, sa toci in el ca ciocanitoarea , sigur ca ala si-a luat lumea in cap

da, nu din razbunare. eu zic ca a lehamite. asta se intampla cand stai cu parintii si n-ai casa ta.
si_totusi
Postat pe 17 Ianuarie 2010 11:36
Daca il iubesti lupa si adul inapoi,fii mai tare decat cealalta femeie ,fa sex mai mult cu el decat cealalta , doar stii sa faci asta nu? esti femeie aratai ca fara tine nu isi are rostul pe pamanat ,mai ales ca aveti si un copil.el acum inca nu este hotarat ce sa faca msa te lase ori sa ramana tu poti inclina balanta .
stefaniasb
Postat pe 17 Ianuarie 2010 11:38
vrea sa mai ramai pentru ca barbatilor le este ingrozitor de frica de o schimbare radicala....nu au curajul necesar sa puna punct atunci knd simt ca ceva nu mai merge....prefera sa fie in 2 parti asa avand certitudinea ca daca amanta se satura si il paraseste are sotia si viceversa...in plus probabil e constient ca odata cu trecerea anilor va ramane singur pentru ca nu va mai prezenta in teres pentru tinerele domnisoare
garboALEX88
Postat pe 17 Ianuarie 2010 11:38
Eu asta cu luptatul si adusul indarat n-am inteles si n-o sa inteleg neam...E ca si cum ai lupta cu morile de vant...Cand se rupe firul poti doar sa-l innozi...un nod care o sa te incomodeze cand ti-e lumea mai draga...
rodyk
Postat pe 17 Ianuarie 2010 11:49
Din moment ce i-ai zis ca dintre el si parintii tai ,ii alegi pe ai tai,l-ai indepartat singura,pt barbati e mai usor sa gaseasca femei,si al 2 ori te-ai maritat sa-ti vezi d e familia ta ori tot timpu sa discuti despre ai tai,din pct meu de vedere,daca-l iubeai cu adevarat incercai sa nu aduci discutiile astea.acum du-te la mamica si taticu ca doar i-ai ales.Inseamna ca nici ai tai nu au multa minte de ti-ai distrus familia p t ei
kalis27
Postat pe 17 Ianuarie 2010 11:52
De la: rodyk, la data 2010-01-17 11:49:01Eu asta cu luptatul si adusul indarat n-am inteles si n-o sa inteleg neam...E ca si cum ai lupta cu morile de vant...Cand se rupe firul poti doar sa-l innozi...un nod care o sa te incomodeze cand ti-e lumea mai draga...


Asta asa este...chestia e ca daca nu mai merge si el nu mai are nici o treaba cu tine va fi un chin pentru amandoi....si nu are rost....copilul va simti tensiunea din casa inevitabil, iar voi nu veti fi niciodata fericiti....mai grav e ca avem doar o viata si e pacat sa ne-o irosim asa...
garboALEX88
Postat pe 17 Ianuarie 2010 11:53
mai stefania, cine te-a pacalit pe tine ca barbatii e asa de nevertrebati, incat sa ii pacalesti mereu cu cel sex?

sa stii ca au si ei cap, gandesc, au niste pretentii de la femeia ce le este alaturi, simt nevoia sa fie intelesi, iubiti, respectati.

nu poti sa-ti bati joc la infinit, sa-i calci in picioare si sa crezi ca toate magariile se rezolva daca tu, sotia, in marinimia ta le oferi sex.

si_totusi
Postat pe 17 Ianuarie 2010 12:00
buna
Si eu am trecut prin asa ceva, eu una as zice sa te desparti acum , mai traziu va fi f greu. Noi am inceput problemele cand era copilul mic , am ramas cu el pentru copil , apoi a devenit foarte greu de suportat situatia pentru toti trei si finalul tot divortul a fost. El nu se va schimba , eu am asteptat 6 ani. la el inselatul e in sange, ce zici tu e o scuza pentru tine, petru relatia ta , el avea nevoie de un pretext , oricum ar fi facut o, si gandeste-te nu el te a determinat sa i zici ce ai zis , nu el cauta certurile stiind ce te irita pe tine, nu cumva vroiai sa scoata ce e mai rau in tine.
Gandeste te bine si ia o hotarare rapida , nu supune copilul la stresul din familie, la certurile voastre, parintii tai vor exista mereu, alte "fetite" dornice vor exista mereu.
garbo067046
Postat pe 17 Ianuarie 2010 12:00
FETELOR, n-o zapaciti mai tare de cat e!!!!
Luati in considere ca nu e atat de simplu pentru ea fiind singurul barbat din viata ei.
Si SOT
Si el speculeaza asta, dar ea nu vede pentru ca nu poate. Acesti oameni simt diferit si in directii opuse.
Chestia cu lista de lucruri bune-rele daca ea o scrie, ea o citeste nu ii folseste la nimic.
Trebuie sa vorbeasca cu el, astfel ii va da prilejul sa se condamne el si nu ea singura. Pentru ca isi va aduce aminte de vorbele lui. Lasati-i dreptul la amintiri ca sa nu aiba pareri de rau.
DELIA, daca vrei sa iesi din aceasta situatie fa o investigatie ca sa nu ramai cu sentimentul de culpabilitate: sa nu gandesti: am spus, nu am spus, asta nu am facut, asta trebuia sa fac. Ci sa spui: AM FACUT TOT CE AM PUTUT, si asta te va elibera.
svrotea
Postat pe 17 Ianuarie 2010 12:03
De la: deliuta, la data 2010-01-16 00:57:33eu nu il inteleg pe el de ce vrea sa mai raman ,pentru ca i-am spus ca nu e problema poate sa isi vada copilu zilnic ( face 10 min cu masina pana unde o sa ma mut eu),dar el ma roaga sa mai ramn ,dar in acelasi timp imi spune ca nu mai simte nimic pentru mine. De ce vrea sa mai ramn???



Yo zic sa incerci pt ultima data, RECUCERESTE.L! dak il iubesti, e pacat, joaca pt ultima carte!!!...sa nu regreti dupa.aia ani la rand!...Fii feminina, sexy, imbraca.te sooper stramt, sa te vada, parul aranjeaza.l mereu, un machiaj dulce, zambeste.i usor, atinge.l 'fara sa vrei' pe maini cand iti da un lucru, sau sunteti mai apropiati, nu renunta, foloseste un parfum care stii k ii place, fii calma, intelegatoare, incearca sa creada k te vrea si pe tine un alt barbat si te poate pierde el primul pe tine si pe bebe, fii k la inceputul relatiei, gateste ceva ce.i place, asteapta.l cu masa gata, cand iesi, sa iesi f aranjata...in pat dak te vede cand dormi, sa fii intr.o camasa sexy, vaporoasa, sa aiba parfumul pe cearsaf, tine in brate bebele alinta.l d fatza cu el, sa arati mereu k o zana dulce, surprinde.l...fa ce simti intotdeauna!
smileforme_isa
Postat pe 17 Ianuarie 2010 12:16
stefanio, pussy nu rezolva problemele de cuplu

eu nu inteleg de ce unele femei isi imagineaza ca facand sex, il recuceresc pe un barbat

poate ca sunt barbati pentru care nu sexul e prioritatea in casnicie

si pana la urma, daca el nu mai vrea cea casnicie, ce te faci ? hmmm ? il tii cu forta ?

nici sa ma omori nu inteleg sintagma "lupta pentru el" ca sa ce ? ca sa-l tii priponit de tine cand el nu mai vrea ?
eu, mai degraba as prefera sa mor decat sa stiu ca barbatu' meu ramane langa mine ori de mila, ori pentru copil, ori din comoditate...

smile, tu chiar crezi ca daca o femeie isi da cu parfum si joaca teatru, il face p-ala sa vina pe spate ?

voi chiar ii credeti pe barbati tare prosti...si sa stiti ca nu sunt
Anouk
Postat pe 17 Ianuarie 2010 12:17

"Mi-am impins barbatu in bratele alteia...ce fac acum " Cum iti asterni asa dormi!
blaa
Postat pe 17 Ianuarie 2010 12:21
Iubita mea, parerea mea este ca n-are rost sa mai ramai cu el doar pt copil .Copilul va creste mare si vazand relatia voastra destramata te va condamna ca n-ai facut pasul asta atunci cand trebuia (adica acum cand ruptura s-a produs_).Pe langa ruptura fizica o sa intervina si patima bauturi (pt ca barbatii sunt slabi , chiar daca nu o recunosc si o sa deprinda anturajul betiilor cu prietenii cica).Parerea mea este sa-l lasi....la gara, capul sus si veziditi de viata ta si a copilasului tau , asta e prioritatea ta .Succes maxim si tarie multa
Anel
Postat pe 17 Ianuarie 2010 12:25
Iubita mea, parerea mea este ca n-are rost sa mai ramai cu el doar pt copil .Copilul va creste mare si vazand relatia voastra destramata te va condamna ca n-ai facut pasul asta atunci cand trebuia (adica acum cand ruptura s-a produs_).Pe langa ruptura fizica o sa intervina si patima bauturi (pt ca barbatii sunt slabi , chiar daca nu o recunosc si o sa deprinda anturajul betiilor cu prietenii cica).Parerea mea este sa-l lasi....la gara, capul sus si veziditi de viata ta si a copilasului tau , asta e prioritatea ta .Succes maxim si tarie multa
Anel
Postat pe 17 Ianuarie 2010 12:25
mda...adica daca s-a produs ruptura, ala sigur o sa cada in patima bauturii

vederti ? de-aici pleaca foarte multe probleme...multe femei au impresia ca barbatii sunt niste handicapati care nu reusesc sa se descurce singuri si au nevoie musai de o femeie ca sa-i piloteze in viata, ca fara ele se prapadesc...

eu zic ca e o greseala grosolana sa subestimezi barbatii, nu demonstreaza decat lipsa de respect fata de ei
Anouk
Postat pe 17 Ianuarie 2010 12:30

biatrice30
Postat pe 17 Ianuarie 2010 12:39
Parerea mea este ca aici se cauta doar vinovatii si se judeca pentru faptele lor ... Schimbarea incepe cu tine ... Daca vrei sa-ti fie bine cu cei din jur, cauta sa schimbi ce nu e bine la tine ... Nu mi se pare corect sa dati toata vina asupra lui sau a ei ... Amandoi sunt vinovati intr-o anumita masura ... Daca nu v-ati apropiat timp de 4 luni, nici unul nu s-a gandit sa faca el primul pas ... Barbatii in general nu reactioneaza prea bine la raceala, mai ales ca va iubeati ...
Caramelito
Postat pe 17 Ianuarie 2010 12:40
Mdaa, clasica implicare a parintilor in relatie duce garantat la certuri si implicit despartire.
no_identify
Postat pe 17 Ianuarie 2010 12:53
De la: no_identify, la data 2010-01-17 12:53:37Mdaa, clasica implicare a parintilor in relatie duce garantat la certuri si implicit despartire.

Ideea e ca parintii intotdeauna se vor implica insa este f important daca reusesti sa nu-i lasi sa iti faca ei ordine in viata.
garboALEX88
Postat pe 17 Ianuarie 2010 12:56
Va multumesc pentru ca v-ati interesat si mi-ati spus fiecare parerea voastra ,sincer chiar mi-au facut bine,simteam ca explodez si asta pentru ca nu aveam cu cine vorbi. Certurile noastre au inceput de un an de zile incoace.Si mai e ceva pe o parte nu il pot ierta pentru ca ma inselat,nu suport gandu ,ca, cum m-a atins pe mine a atinso si pe ea, isr pe alta parte mi-e foarte dor de el si il doresc.Si mai am o parere.eu cred ca toti barbati sunt la fel si chiar daca ar fi altcineva in viata mea cred ca la fel ar fi doar o perioada frumoasa si apoi la fel s-ar intampla ( acum cel putin nu mai cred in nimeni).
deliuta
Postat pe 17 Ianuarie 2010 12:56
Este greu sa dai sfaturi sau sa-ti dai cu parerea, avand in vedere scurta descriere a relatiei cu sotul tau.In primul rand cred ca trebuie sa analizezi relatia cu sotul tau de la inceputul casniciei cu plusuri sau minusuri.In relatia cu parintii tai a fost de la inceput ostila? Eu nu cred ca l-ai impins spre o alta individa.Cred ca nu are simtul responsabilitatii, avand in vedere ca a aprut si un pui de om total nevinovat.Faptul ca el pleaca si se intoarce, ca te iubeste, este total iresponsabil.Trebuie sa te gandesti la copil, lasand la o parte faptul ca a fost primul barbat din viata ta.Ce suport moral, cum va creste acest copil, pe parcursul vietii? El se poate schimba in bine sau in rau.Ce va putea sa-ti ofere acest "sot", care iti spune ca te-a inselat si te insala? Suferinta pe care o simti acum se poate amplifica, ai nevoie ca mintea sa-ti fie limpede pentru a putea creste acel nod mic de om.Daca el a pus in cumpana relatia voastra, vizavi de parintii tai, eu cred ca este un individ cu o personalitate josnica.In urmaa certurilor, cred ca poti sa spui ceea ce i-ai spus si tu, ca nu renunti la parintii tai.Sanatate, viata este frumoasa cand ai un bebe, care iti poate alina orice durere si pentru care ai de ce sa traiesti in armonie cu el.
ladyDY
Postat pe 17 Ianuarie 2010 13:06
Ramai cu el,ptr. copil , dar incearca sa-l faci gelos. Fati si tu unul. Daca nu se schimba, vazi-ti de viata ta in continuare. Daca este gelos, poate o i-a pe drumul cel bun.Plateste-i cu eceiasi moneda.
mihaela_anita
Postat pe 17 Ianuarie 2010 13:20
Stii ceva?Sunt aproape in aceeasi situatie si dak a facut asa ceva inseamna ca nu te merita.toti sunt niste nenorociti...de la A la Z. dak te iubea cu adevarat nu contam cuvintele spuse la nervi. bafta in viata!cu sau fara ei viata merge inainte.
garbo072500
Postat pe 17 Ianuarie 2010 13:26
nu l.ai impins tu.Barbatilor li se pare normal sa aiba relatii in afara casniciei.Totusi sunt7 ani.Daca ti.e draag de el,adica il iubesti,mai incearca....Daca simti doar gelozie...rupe.te cat timp mai esti tanara si frumoasa...copilul tot creste.Oricum noi,mamele ii crestem...eu am 23 ani de casnicie ...daca as lua viata de la capat n.as mai inchide ochii la aventurile lui...mai ales in epoca asta moderna...depinde de tine cat de comoda esti.DAR....gandeste.te si cate femei sunt singure....paaaaaaa
garbo028998
Postat pe 17 Ianuarie 2010 13:32
Mai fetelor... voi pe ce lume si in ce timpuri traiti? Voi nu vedeti ca la ora actuala toata lumea inseala, lucru cu care nu pot fi de acord... si daca ceva s-a schimbat intr-o relatie daca exista intelegere se pot gasi si solutii fara astfel de razbunari de 2 bani. Totul este comunicarea intre 2 parteneri. Parerea mea este ca este doar un mod de a se disculpa pe el insusi (faptul ca da vina pe tine, ca tu l-ai fi impuns in bratele alteia, este o maaaaare eroare! Ce? faptul ca iti aperi parintii este ceva rau? Barbatii vin si pleaca din viata unei femei, parintii, mai ales daca ai avut relatii bune cu ei vor ramane cat vor trai parinti... sunt rude de sange, iar sangele apa nu se face! Jos palaria pentru cele care isi sustin sotii, dar atata timp cat parintii nu sunt complet aberanti iti vor dori intotdeauna binele... un bartat azi te iubeste maine ajunge sa te urasca!Barbatii pun insa in fata astfel de atitudini, cat se poate de firesti deeltfel pentru ca nu suporta concurenta... si masjoriatatea chiar daca accepta ca pot avea o amanta nu accepta ca si femeie de langa ei sa aiba un amant, pur si simplu pentru ca suntcat se poate de egoisti!!!

Parerea mea ... procedeaza numai asa cum iti dicteaza inima... barbati sunt destui pe lumea asta si poate ca nu ti-ar strica si tie un pic de experienta ca sa stii cum sa tii aproae un barbat si sa fii fericita cu atat cat iti poate da, echilibrandu-te pe alte cai in rest. Gandeste-te la tine... cum iti este tie cel mai bine, si reflecteaza exact daca esti intr-adevar fericita in relatia pe care o ai... altfel nu te uita inapoi..Stii cum se spune *un sut in fund, un pas inainte*... si mai ales ramai optimista!

Iti doresc numai bine!
leo69
Postat pe 17 Ianuarie 2010 13:41
tiu cum e sa-ti prinzi sotul in bratele alteia nu am trecut prin asta i nici nu a vrea?ce sati sp tot barbati sunt nite jigodi in ziua de azi rar mai gaseti unu cu capu pe umeri acum i moi aia se uit dupa fustite cu minjute,ce sa-ti sp daca i tia sp k nu te mai iubeste i stai cu el din cauza copilului nu tea sfatui sa stai cu el pt ca este un bebe la mijloc gindetete i la tine .nu te mai ruga de el sa se intoarca la tine nu mai plince nu mai suferi sa te vada el aratei k cum nu tiar pasa ok nu mai vrei nu mai vrei gata tu pe drumul meu eu pe drumul meu,mai tırziu o sa-i dea el seama de greeala pe care a facuto lasal pe el sa te caute ,tiu k e primul din viata ta i este greu dar trecem i pe asta am trecut noi prin altele mai grele dute la parinti tai stai cu ei i cu bebe multumestete ca ai un bebe cu el.hai te pup succes
garbo089929
Postat pe 17 Ianuarie 2010 13:46



"Zambetul dureaza doar o clipa, dar amintirile lui o viata intreaga."

"Zambeste celui care te-a parasit ca sa nu creada ca-ti pare rau !"
biatrice30
Postat pe 17 Ianuarie 2010 14:06
Draga Delia daca crezi ca poti trece peste faptul ca te-a inselat, ceea ce e f.greu, atunci fii din nou cea care l-a cucerit candva...fii draguta ca la inceput , dar nu te umili, inceaca sa accepti situatia de acum si arata-i ca poti merge mai departe, ca poti cunoaste si tu alti barbati...daca e gelos inseamna ca inca ii mai pasa de tine...
lala_cri
Postat pe 17 Ianuarie 2010 14:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum trebuie sa fie sperma ca si consistenta pt a fi sigura ca barbatul de langa tine este apt pt procreere? Exista o astfel de catalogare? 44 De la: mika_mika 28 August 2009 15:10
absinenta! 66 De la: garbo_430294 14 Martie 2016 00:20
parere despre sexul oral 120 De la: alfheim 29 Iulie 2011 10:28
Nu mai pot accepta un barbat in viata mea... 105 De la: garbo011805 17 August 2010 02:19
sex 11 De la: garbo333792 1 Aprilie 2015 06:39
Setari Cookie-uri