uscaciune in zona intima...

Fetelor,

E pentru prima data cand scriu aici, dar sa nu credeti ca nu va urmaresc de mult timp Doar ca, stiti cum e, pana nu ai probleme e mai greu sa te mobilizezi. Haideti sa va spun oful meu de pe suflet, poate ma ajutati si pe mine cu un sfat.
Am 31 ani impliniti in vara si lucrez in domeniul juridic, la o mare multinationala. Va dati seama ca am o viata cam sedentara si haotica, mese pe apucate si stres cat cuprinde. Noroc ca de vreo 6 luni a aparut in viata mea Marius, partenerul meu, cu care am facut click din prima, la o petrecere de-a unor prieteni la care nici macar nu voiam sa ma duc In fine, a fost dragoste la prima vedere intre noi, ne potrivim ca doua boabe intr-o pastaie Va dati seama ca si viata noastra intima era pe masura potrivirii asteia nemaipomenite… pana cand m-am pomenit ca mi s-a intamplat pocinogul care ma face sa va scriu acum...
De la o vreme, am observat ca nu ma mai umezesc in timp ce facem dragoste. Am trecut la inceput cu vederea, am zis ca trece de la sine, dar nici pomeneala. Dimpotriva, e din ce in ce mai rau, am ajuns sa am arsuri mari si sa ma feresc de ce-mi place atat de mult Am noroc ca iubitul meu este intelegator si are rabdare cu mine, acum folosim un lubrifiant si parca este un pic mai bine, chiar daca doar pe moment.
N-o mai lungesc, va intreb direct: aveti vreun sfat bun si pentru mine?

A voastra, Ioana
garbo_387339
Postat pe 30 Octombrie 2013 11:36
buna!,,,trebuie sa mergi la un medic ginecolog,,,si sa iti spuna exact ce problema ai.Stiu ca nu e bine sa te speli des,,,in zona intima,,ca usuca si mai mult.
irene-
Postat pe 1 Noiembrie 2013 16:42
buna Ioana , intr-adevar medicul ginecolog te poate ajuta , mergi cu incredere si in afara de sfaturile de bun simt tin sa iti spun si eu ceva nu mai folosi decat lenjerie din bumbac , nu exagera cu spalaturile intravaginale , o data pe saptamana sr fac , si este preferabil un amestec de infuzie de musetel + galbenele si adaugat putin bicarbonat alimentar . exista capsule pentru reglarea ph intrevaginal , atentie la folosirea excesiva a ob-urilor si a slipilor de tip tanga ! Foloseste un sapun cu ph neutru pt zona intima ! multa sanatate !
garbo_19362
Postat pe 1 Noiembrie 2013 19:13
Va multumesc pentru sfaturi.
Am fost la ginecolog...si mi-a zis ca pot aparea astfel de probleme din cauza stresului, a oboselii, a unui ritm de viata haotic etc. (ma simteam din nou ca la 10 ani cand ma certa mama...).
Partea buna e ca mi-a recomandat un remediu natural care protejeaza, reface si hidrateaza mucoasa vaginala atunci cand saracul organism nu mai poate sa indeplineasca aceasta functie vitala :)
Feminella Hyalosoft - ovule vaginale, cate 1 ovul pe zi timp de 10 zile.
Bun tratamentul asta. Mi-am rezolvat problema si pot sa imi reiau activitatile normale acum :)
garbo_387339
Postat pe 8 Noiembrie 2013 12:27
Probabil ca Marius nu te mai atrage de nici o culoare........te-ai plictisit deja de el si vina-ti apartine in totalitate! Inteleg ca la inceputul relatiei nu ai avut astfel de probleme, deci.....cauta cauza pentru care ai acest efect!
LLisa
Postat pe 8 Noiembrie 2013 16:12
e clar!
tzo data marius ala ceva boala rushinoasa luvata de la centuriste.
data viitoare fii mai atenta cum itz alegi partenerii de sex. eventual intreaba-l inainte pi armasar daca n-o fost la cve sau, ma rog daca n-are ceva mancari-mi sau scurgeri la...coloshia.
stii mata la ce ma refer ca mi rushine sa spui.


adi27
Postat pe 9 Noiembrie 2013 07:37
sa nu se spele??????
pai n-o sa puta???????????????
ia no mai invatza pi fata prostii. sau faci misto di ia????????????
adi27
Postat pe 9 Noiembrie 2013 07:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fantezii... 121 De la: garbo063800 19 Octombrie 2009 15:08
sfarsitul unui eveniment e inceputul altui eveniment..sper sa fie mai bun 10 De la: ANTA 1 Octombrie 2009 12:02
Mi-am inselat jumatatea, dupa casatorie...Dar am avut urmatoarele motive: 363 De la: fleurdelis 2 Iunie 2010 19:11
UN VOT VA ROG FRUMOS 4 De la: anakin 24 Mai 2010 12:48
Fantezii 13 De la: cea_mica 23 Iulie 2009 00:16
Setari Cookie-uri